Şimdi Ara

Toyota auris 2013 1.4 dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün konu açmıştım araç tavsiyesi diye bugün Toyota'ya gittik auris 1.4 dizel active paket araç hoşuma gitti ancak cok kararsızım
    52 500 tl fiyat aldım fiyat iyimi bu paraya daha iyi güzel ne alınır beni aydınlatırsanız sevinirim

Alan arkadaşlarda aldıkları tarih ve fiyat yazarsa memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Saygılar sevgiler hocam

Bu araca vereceğiniz para ile

Confort+plus paket Citroen c4 115 bg

Touch paket hatta zorlarsanız İcon paket Megane3 1,5 dci

Style Paket i30 1,6crdi 128 bg

Concept paketi rahat zorlarsanız consept plus paketli ceed 1,6 crdi 128 bg

Seat Leon 1,6tdi 105 bg S&S style paket

araçları alabilirsiniz ki performans konusunda megane hariç hepsi d4d auristen iyidir. Megane da artık 110 bg dci sadece edc li satılıyor sanırsam.

Benim bu kadar bütçem olsa sanırım c4 ve leon arasında kalırdım test sürüşü yaptıktan sonrada muhtemelen c4 ü alır geçerdim hem az yakar hemde güzel performası yerinde bir araç almış olurdum.
  • Daha iyi olarak toyota auris 1.33 alabilirsiniz. Dizeller gereksiz pahalı.
  • Başka birşey söylicek var mı

C4 azıcık kafamı karıştırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Saygılar sevgiler hocam

araçları alabilirsiniz ki performans konusunda megane hariç hepsi d4d auristen iyidir. Megane da artık 110 bg dci sadece edc li satılıyor sanırsam.

Benim bu kadar bütçem olsa sanırım c4 ve leon arasında kalırdım test sürüşü yaptıktan sonrada muhtemelen c4 ü alır geçerdim hem az yakar hemde güzel performası yerinde bir araç almış olurdum.

Bu saydığınız araçlar güzel olabilir ama ikinci elde çok değer kaybeden modeller ben olsam düşünmem toyota vw honda opel daha iyi satışı olduğu için 2 yıl sonra değiştirmek istesen rahat edersin çünkü teknoloji hızlı bütün arabalar güzel şu durumda güven veren marka almak lazım seat, citroen, kia, hyundai güzel olsalarda bizim topluma güven vermek zor iş satarken kimse iyi yorum yapmaz bunlara.

• Bu parayı kesinlikle 1.6 tdi motoru olan leona bağlardım. Auris hele mmt şanzıman alacaksanız bir daha düşünün :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gastan

quote:

Saygılar sevgiler hocam

Bu saydığınız araçlar güzel olabilir ama ikinci elde çok değer kaybeden modeller ben olsam düşünmem toyota vw honda opel daha iyi satışı olduğu için 2 yıl sonra değiştirmek istesen rahat edersin çünkü teknoloji hızlı bütün arabalar güzel şu durumda güven veren marka almak lazım seat, citroen, kia, hyundai güzel olsalarda bizim topluma güven vermek zor iş satarken kimse iyi yorum yapmaz bunlara.

Sadece ikinci eli dusunurek ayni paraya daha guclu bir motor ve daha dolu bir araci almayacaksam hic almam daha iyi. Mantik dogru degil hocam ikinci eli kötü diye almamak olmaz bu bahsettgm araclar kendi sinifinda cok onemli artilara sahip araclar.

• Yeni avensis+lpg

• quote:

quote:

quote:

Saygılar sevgiler hocam

Sadece ikinci eli dusunurek ayni paraya daha guclu bir motor ve daha dolu bir araci almayacaksam hic almam daha iyi. Mantik dogru degil hocam ikinci eli kötü diye almamak olmaz bu bahsettgm araclar kendi sinifinda cok onemli artilara sahip araclar.

Bence artıları çok yok en azından onlara yönelecek kadar yok fiyatlarıda az değil gelirin yüksekse alıp denersin 5-6 sene sonra alan zenginler onaylarsa alınacak otomobil olmayı hak ederler o zamana kadar güven veren araçları tercih ederim ben.

• auris kullanan arkadaslarım araçtan gayet memnunlar forumda hatta 1 2 arkadasada auris tavsiye ettim güzel sıkıntı yaratmıyacak bir araç
  • alınabilecek bir araç aslında biraz motor olarak performansı düşük kısa viteslerle durumu kurtarmışlar fakat fındık dizellerin genelinde bu durum mevcut kullanırken hele şehir içinde bol miktarda vitesle uğraşmak gerekiyor motorun gücü sınırlı oldugu için , c4 vs seçenekler bir miktar daha güçlü olsada toplumda fransızlara ön yargı çok , şahsen bende japon varken fransız almam , yaptıgınız km fazla değilse avensiste öneririm gayet güzel bir araba ama benzinli tabiki .

edit : güçlü olsun derseniz mazda dizel öneririm , gerçi ondaki motorda fransız yapımı olsada hakkını vermek lazım iyi motor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 31 Mayıs 2013; 11:49:29 >
  • quote:

Klasikleşmiş laflar bunlar.. Toyotanın balina kasası satar, corollası satarda aurisin ilerde talep göreceği ne malum?. Araç daha yeni çıkmış.Öyle bir anlatılıyorki Toyota aurisi alan adam 1000-2000 zararla peynir ekmek gibi satacak sanki. Aurisin 2014 model aracı 53500 den 60000 e çıkarsa dediğiniz doğru ancak fiyat aynı aralıkta olursa değer kaybı artacaktır.. bu tüm araçlardada böyledir.

Ford Fiesta 33000 e aldım 31500 e bıraktım.. Bu aracın değer kaybı yaşamadığını göstermiyor.. 2012-2013 model araç 45000 seviyelerinde değilde 35000 seviyelerinde olsaydı 2010 model fiestayı 27000 den fazlaya satabilirmiydim..?. Her araç değer kaybeder değer kaybınıda yeni çıkan modelin piyasa fiyatı belirler bu böyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizin

quote:

Klasikleşmiş laflar bunlar.. Toyotanın balina kasası satar, corollası satarda aurisin ilerde talep göreceği ne malum?. Araç daha yeni çıkmış.Öyle bir anlatılıyorki Toyota aurisi alan adam 1000-2000 zararla peynir ekmek gibi satacak sanki. Aurisin 2014 model aracı 53500 den 60000 e çıkarsa dediğiniz doğru ancak fiyat aynı aralıkta olursa değer kaybı artacaktır.. bu tüm araçlardada böyledir.

Ford Fiesta 33000 e aldım 31500 e bıraktım.. Bu aracın değer kaybı yaşamadığını göstermiyor.. 2012-2013 model araç 45000 seviyelerinde değilde 35000 seviyelerinde olsaydı 2010 model fiestayı 27000 den fazlaya satabilirmiydim..?. Her araç değer kaybeder değer kaybınıda yeni çıkan modelin piyasa fiyatı belirler bu böyledir.

İmzama bakıp yorum yazmışsın yorumu okumamışın belli ben auristen bahsetmedim vw opel toyota honda araçlar genel olarak güven duyulan dedim güven duyulan araçta ikinci elde sizi çok üzmez ford ta iyidir bu konuda ama seat skoda hyundai kia citroen peugeot markaları güven vermiyor günümüzde

• Gelin ön yargınızı kırın, C4 kesinlikle pişman ettirmez.
  • quote:

İmzama bakıp yorum yazmışsın yorumu okumamışın belli ben auristen bahsetmedim vw opel toyota honda araçlar genel olarak güven duyulan dedim güven duyulan araçta ikinci elde sizi çok üzmez ford ta iyidir bu konuda ama seat skoda hyundai kia citroen peugeot markaları güven vermiyor günümüzde

İmzanıza bakarak değilde konuya bakarak o yorumu yazdım..İyi güzel diyorsunuzda güven konusunda tereddütlü dediğiniz araçlar, güvenilir dediğiniz araçlardan daha fazla satıyor.. seat ve skodayı geçtikte, 10 araç yanınızdan geçse kesin hyundai,citroen,peugeot geçer.. Güvenilir dediğiniz araçlar ne yapıyor hayatmı kurtarıyor, Güvenilmez dediğiniz araçlar adammı öldürüyor?..

Güvenlik testinden bu araçlar sınıftamı kalıyor.. Vw veya opel büyük başarılarmı kazanıyor ben bunu anlayamıyorum:).. Araba sektörü artık globalleşti. Hyundai koreli.. İ30 almanyada üretiliyor..Alman personel çalışıyor.. Malzemeyi koreden getirmiyor bu adamlar.. Vw nereden alıyorsa onlarda aynı yerden temin ediyor.. Bu güvenlik konusu cok saçma.. Alman arabası tank oluyor aynı yerde üretim yapan ama sahibi koreli olan kağıttan araba yapıyor:) Ne gariptir bizim insanımızda şehir efsanelerinin peşine takılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=T1nixd4RUaY

euro ncap tan 5 yıldız almış aracın güvenilmez olduğunu iddia ediyorsan iddianı kanıtlayacak argümanlarıda ortaya koymalısın laf olsun beri gelsin diye konusuyorsanda boşu boşuna parmaklarımızı yormayalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: denizin

quote:

İmzanıza bakarak değilde konuya bakarak o yorumu yazdım..İyi güzel diyorsunuzda güven konusunda tereddütlü dediğiniz araçlar, güvenilir dediğiniz araçlardan daha fazla satıyor.. seat ve skodayı geçtikte, 10 araç yanınızdan geçse kesin hyundai,citroen,peugeot geçer.. Güvenilir dediğiniz araçlar ne yapıyor hayatmı kurtarıyor, Güvenilmez dediğiniz araçlar adammı öldürüyor?..

Güvenlik testinden bu araçlar sınıftamı kalıyor.. Vw veya opel büyük başarılarmı kazanıyor ben bunu anlayamıyorum:).. Araba sektörü artık globalleşti. Hyundai koreli.. İ30 almanyada üretiliyor..Alman personel çalışıyor.. Malzemeyi koreden getirmiyor bu adamlar.. Vw nereden alıyorsa onlarda aynı yerden temin ediyor.. Bu güvenlik konusu cok saçma.. Alman arabası tank oluyor aynı yerde üretim yapan ama sahibi koreli olan kağıttan araba yapıyor:) Ne gariptir bizim insanımızda şehir efsanelerinin peşine takılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=T1nixd4RUaY

euro ncap tan 5 yıldız almış aracın güvenilmez olduğunu iddia ediyorsan iddianı kanıtlayacak argümanlarıda ortaya koymalısın laf olsun beri gelsin diye konusuyorsanda boşu boşuna parmaklarımızı yormayalım..

Hayat kurtarma değil hepsi tenekeden ibaret sorunsuzluk olarak i30 dizeli su gibi içiyor ncap ten 5 yıldız nasıl almış hava yastığı açılmayan araba anlamadım dediğim gibi madem iyisin topluma kendini kabul ettir önce

• 2013 model auris dizel kullanıcısıyım
    aracın sürüşü çok keyifli, konforlu. manuel vites al derim dizel alacaksan. toyota iyidir, fransıza yaklaşma bence... 2013 fluence var bizim kurumda, arabanın her yeri takırdıyor, vites kazık gibi, frenler gaz keyif vermiyor... citroen reno pegeout alınmaz... toyotanın sürüşü çok yumuşaktır, servisi acımazsız değildir, sıkıntı yaşatmaz, az yakar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueNight2

Başka birşey söylicek var mı

C4 azıcık kafamı karıştırdı

Azıcık değil çok karıştırsın çünkü Auris D4D'ye göre çok daha iyi bir araç bence.

Sadece motor farkı bile yeter.
  • Yeni Leon ve C4 varken uzak durun derim
  • c4 auris den daha iyidir .

seat leon 1.6 tdi + opsiyonlarla ele yüzü düzgün otomobıl alırsınız ( içi bej olmalı)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.