Şimdi Ara

Toyota, Adapazarı fabrikasında üretime çip arası veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toyota, Adapazarı fabrikasında üretime çip arası veriyor

Yarı iletken tedarikindeki sıkıntılar otomotiv dünyasını etkilemeye devam ediyor. Son olarak Toyota, Adapazarı'ndaki fabrikasında tedarik zinciri ve yarı iletken zorlukları nedeniyle üretime ara vereceğini duyurdu. Sürecin bayram tatiliyle birleştirilmesiyle 4-18 Temmuz tarihleri arasında fabrikada üretim yapılmayacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sektör genelindeki tedarik zinciri ve yarı iletken zorlukları nedeniyle Toyota olarak Avrupa’daki fabrikalarda üretim ayarlamaları yapılması gerekiyor. Bu nedenle bayram tatili ile bu süreç birleştirildi. Üretim üzerindeki etkiyi en aza indirmek için özenle çalışıyor ve araçları müşterilerimize mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak için yoğun çaba gösteriyoruz" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Bkz.Yeni SsangYong Torres SUV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Adapazarı'ndaki fabrikasında Toyota Corolla ve Toyota C-HR modellerini üretiyor. Pek çok markada olduğu gibi Toyota bayilerinde de araç bulmak oldukça zor. Üstelik araç bulunmasa da fiyatlar artmaya devam ediyor. Örneğin Toyota Corolla'nın fiyatı haziran ayında yapılan ikinci zam ile birlikte 488.500 TL ile 682.450 TL aralığına yükseldi. Corolla Hybrid fiyatı ise 652.550 TL'den başlıyor.

Kaynak:https://www.dunya.com/sektorler/otomotiv/toyotanin-adapazari-fabrikasinda-cip-molasi-haberi-660848

• Toyota için normal Rusyayla fena atıştı Japonlar.

• 2.el fiyatlarına +50bin ₺ güncelleme gelir şimdi 😒

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Galericiler üzgün gözü yaşlı.. Ne de olsa filo ve galericilere satış yapan bir firma.

• Bu bana sanki çip arası değil de ekonomimizin batık halde olmasından dolayı verilen bir ara gibi geldi.

• Hea hiç satmıyor araçlar millet taş yiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çip den degil aslinda elektrik fiyati 60 kurustan 350 kurusa gitti x5 yapti dolar 7 den 17 ye x2.2
    Fabrika elektrikle calisiyor
    Dolar 30 40 tl oldugunda bak gor sen tum sanayi %100 calisir tabi elektrige zam gelmezse
    Bugun elektrik dunyanin kemigi btc eth cihazlari otomobil, poset, ayakkabi , plastik aklina gelen gelmeyen elektrikle calisir rusyaya tum dunya yuklendi amborgo tik yok niye en ucuz elektrik orda

Suan elektrik ucuzlasa dolar olarak 0.07 cent olsa rusya gibi bak gor her taraf is ilani sanayiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.