Şimdi Ara

Touchpad kapatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • toshiba a350 laptopta usb mouse kullanıyorum. aynı zamanda bide touchpad açık olunca elin çarpıyo farklı yerlere tıklıyorum, bu yüzden kapatmak istiyorum. daha önce fare özelliklerinde görmüştüm kapatmıştım. format attıktan sonra o seçenek nerde bulamıyorum

bi şekilde kapatmamı sağlayacak bişey söylerseniz sevinirim

• Touch pad driver ını kurduğunuz zaman o daha önceden çıkan kısım karşınıza gelir.Bazı toshıba laptoplarda touchpadde sağ üst noktaya bir kere tıkladığınızda touchpadin arka planında mavi ışık yanıyor ve touchpad devre dışı kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay_erdi -- 18 Temmuz 2010; 16:29:49 >
  •  Touchpad kapatmak

Orda bitane daa bisi olcak onu devre disi birak kapanacaktr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 18 Temmuz 2010; 18:17:25 >
  • Bazı laptoplarda Fn li bir tuş kombinasyonuyla kapatılabilir.
    Ayrıca BIOStan da kapatma şansın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone
     Touchpad kapatmak

eğer touchpad in sürücülerini yüklemediysen bile fn tuşu ile kapatmak mümkün. ancak CrashBone'un yöntemi en kesin yöntem
  • aygıt yöneticisinde de devre dışı bırak seçeneği yok. sürücüye kaldır var sadece, ama touchpad sürücüsüz de çalışıyo.

Fn+F9 kombinasyonu kapatıyomuş fn tuşu çalışıyo ama bu kombinasyon çalışmıyo, windows 7 ye geçince hotkey utility driverı windows7 ile uyumsuz olduğundan sanırım, win7 için olan driverlarıda denediğim halde olmadı.

şimdi @ay_erdi nin söylediği şeyi bulmayı denicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seleric

quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone
     Touchpad kapatmak

eğer touchpad in sürücülerini yüklemediysen bile fn tuşu ile kapatmak mümkün. ancak CrashBone'un yöntemi en kesin yöntem

diğer donanımlardan birini seçtiğimde devre dışı bırak butonu geliyo ama touchpad i seçtiğimde gelmiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: mcardle

aygıt yöneticisinde de devre dışı bırak seçeneği yok. sürücüye kaldır var sadece, ama touchpad sürücüsüz de çalışıyo.

Fn+F9 kombinasyonu kapatıyomuş fn tuşu çalışıyo ama bu kombinasyon çalışmıyo, windows 7 ye geçince hotkey utility driverı windows7 ile uyumsuz olduğundan sanırım, win7 için olan driverlarıda denediğim halde olmadı.

hocam vista driver i dene genelde vista driverler win7 ile uyumlu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrTrmn

quote:

Orijinalden alıntı: mcardle

aygıt yöneticisinde de devre dışı bırak seçeneği yok. sürücüye kaldır var sadece, ama touchpad sürücüsüz de çalışıyo.

hocam vista driver i dene genelde vista driverler win7 ile uyumlu oluyor

elimdeki vista olmadı, o yüzden win7 leri denedim onlarda olmadı

• driver ı kaldırdım şimdi çalışmıyo. eskiden driver olmadan da tanır çalışırdı. neyse kapandı sonuç olarak, teşekkürler
  • yine açıldı

donanımı kaldırıyorum yeniden başlatınca windows yine kuruyo driverı sağ alt köşede yine açılıyo. devre dışı bırak seçeneğide yok.

aygıt yöneticisinde PS/2 fare ve HID fare var. HID fareyi kaldırınca usbden bağlı normal farem çalışmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcardle -- 19 Temmuz 2010; 16:38:51 >
  • Benimde Laptop'um Toshiba Satallite ve bende sorun yaşıyorum Touchpad'i açıp kapamada. normalde fn+f9 ile kapanması gerek ama kapanmıyor. Bunun için herhangi bir yazılım falanmı yüklememiz gerek acaba. Yardımcı olursanız çok sevinicem gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xHannibalx
    Benimde Laptop'um Toshiba Satallite ve bende sorun yaşıyorum Touchpad'i açıp kapamada. normalde fn+f9 ile kapanması gerek ama kapanmıyor. Bunun için herhangi bir yazılım falanmı yüklememiz gerek acaba. Yardımcı olursanız çok sevinicem gerçekten...

Önce touchpad sürücüsü yüklümü değilse yükleyin, birde hotkey utulity programı var toshiba sitesiden indirip kurabilirsiniz bunları yaptıktan sonra sorunsuz kapatıp açabilmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

quote:

Benimde Laptop'um Toshiba Satallite ve bende sorun yaşıyorum Touchpad'i açıp kapamada. normalde fn+f9 ile kapanması gerek ama kapanmıyor. Bunun için herhangi bir yazılım falanmı yüklememiz gerek acaba. Yardımcı olursanız çok sevinicem gerçekten...

Önce touchpad sürücüsü yüklümü değilse yükleyin, birde hotkey utulity programı var toshiba sitesiden indirip kurabilirsiniz bunları yaptıktan sonra sorunsuz kapatıp açabilmelisiniz.

Windows 7 toshiba synaptic touchpad driver indirip kurdum. Artık Touchpadi özelliklerden kapayıp açabiliyorum. Lakin hala fn+f kısayolu çalışmıyor. Ama olsun kapamayı bulmamda birşey

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

quote:

Windows 7 toshiba synaptic touchpad driver indirip kurdum. Artık Touchpadi özelliklerden kapayıp açabiliyorum. Lakin hala fn+f kısayolu çalışmıyor. Ama olsun kapamayı bulmamda birşey

Fn için dediğim gibi toshibanın sitesinden hotkey utulity programını ve sürücüsünü indirip kurmanız gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.