Şimdi Ara

Total War: Warhammer II (2017) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
7
Favori
11.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Khemri ile oynarken çok işime yaradı bu teröristler :D Oyun başlangıcında Khemri topraklarında başlıyorlar, baktım topraklarımda askeri geçiş izinleri olmadan dolaşmaları dışında bana zararları yok ve en ezeli düşmanım Yeşilderililer ile savaş halindeler askeri ittifaka kadar gittim. En neticesinde Yeşilderilileri zayıflatmak adına ellerinden geleni yaptılar ve sonlarını da bu Yeşilderilileri öldürme aşklarından geldi
  • işte ben bunu ikiye ayırıyorum. Politik olarak yani strateji haritasında oynaması en zevkli ülke benim için İmparatorluk. Ama savaş alanı için söyleyecek olursam Dark Elf derim. Özellikle belli bir zaman sonra birliklerin savaş coşkusuyla cinnet geçirmesi müthiş bir seyir keyfi sunuyor.
  • Şu ana kadar Cüceler, Khemri, Skaven ve Kertenkeleadamlar ile oynadım ve benim için şu ana kadar en zevkli fraksiyon Kertenkeleadamlar. Bitmek bilmeyen görevler, diğer fraksiyonlara göre daha fazla ve daha çeşitli birimler, konum olarak çok iyi bir konumda olmaları(Heksoatl fraksiyonundan bahsediyorum), hareket halindeyken ateş eden menzilli okçu ve uçan birimlere sahip olmaları gibi birçok hoşuma giden özelliklere sahipler.

Dinazoru süren kertenkele gibi bazı komik durumlarda mevcut ayrıca. Hele o oturan boğa, hatta pardon uçan boğa Lord Mazdamundi yok mu beni benden alıyor. Sefer başındaki sinematikte millet bunu bekliyor uyansın da memleketi kurtarsın diye absürtlüğe bakar mısın Bu da kalkıyor uykudan "yeter bu kadar tembellik haydin savaşa" gibi şahsına yakışan bir cümleyle milleti topluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emperor Karl Franz

Merak ediyorum en çok zevk aldığınız fraksiyon hangisi arkadaşlar ?
    Dark Elf demek isteyip Chaos diyorum

@MolagBal
    Chaos'un ölümlü topraklarına girmesini çok zayıf buluyorum, en fazla Helmgart şehrine yakın bir yerlere kadar gelebiliyorlar sonra zaten Dwarf'lar bunları bi güzel benzetiyor. Gönül isterdi Chaos öyle bi gelsin ki o kıyamet hissini yaşayalım/yaşatalım. Öyle sanıyorum ki Chaos ırkı 3. oyunu ile dahada güçlenecek. Geçen ay Beastmen seferi tamamladım ve resmen Chaos ordularını ben korudum anasını satim.
    Bunun böyle olmadığı tek ırk Norsca ile oynarken Archaon'un tarafında yer alınca gerçekleşiyor. Malum Norsca ile oynarken Chaos full üst rütbeli birimlerle resmen akın akın geliyor önüne çıkan her şeyi yıkıp geçiyor, bir de saldıracağı yerleri seçerseniz direk oraya gidip yok ediyor veya destek olarak geliyor. Bahsettiğiniz gibi kötülüğü hakkıyla getiriyoruz o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: noir06

Dark Elf demek isteyip Chaos diyorum

@MolagBal
    Chaos'un ölümlü topraklarına girmesini çok zayıf buluyorum, en fazla Helmgart şehrine yakın bir yerlere kadar gelebiliyorlar sonra zaten Dwarf'lar bunları bi güzel benzetiyor. Gönül isterdi Chaos öyle bi gelsin ki o kıyamet hissini yaşayalım/yaşatalım. Öyle sanıyorum ki Chaos ırkı 3. oyunu ile dahada güçlenecek. Geçen ay Beastmen seferi tamamladım ve resmen Chaos ordularını ben korudum anasını satim.
    Bunun böyle olmadığı tek ırk Norsca ile oynarken Archaon'un tarafında yer alınca gerçekleşiyor. Malum Norsca ile oynarken Chaos full üst rütbeli birimlerle resmen akın akın geliyor önüne çıkan her şeyi yıkıp geçiyor, bir de saldıracağı yerleri seçerseniz direk oraya gidip yok ediyor veya destek olarak geliyor. Bahsettiğiniz gibi kötülüğü hakkıyla getiriyoruz o zaman

Alıntıları Göster
    W1'de Kaos daha güçlüydü sanki. 2. oyunda biraz zayıflatılmış gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında yinede yeni ırkları kolay alabiliyor Chaos birimleri. Ama map büyüyünce biraz etkisiz kalmış oldular.
  • Lord Mazdamundi, kendisine neredeyse beş yüz yıl sadakatle hizmet eden Zlaaq'ın üstünde:
    Total War: Warhammer II (2017) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandemi2

Ben en çok onları sevdim total War oyunlarının çoğu vardır ve her birini en az 90 100 saat oynamışımdır. Buna yeni başladım ilkinde cüceler favorimdi burada kertenkeleler ama biraz yavaş diğer oyuna göre özellikle geçiş ekranı
    Oyunu HDD'ye yükledin galiba sende.

Günümüzde SSD'ye sadece sistem ve sistem uygulamaları değil oyunlarda yüklenmesi gerekiyor anlaşılan. Hard diskler artık çok yavaş kalıyor ama SSD kur nedeniyle hala biraz lükse kaçıyor bizim için. Çoğu oyunun en az 50 gb olduğunu düşünürsek minimum 500 GB SSD gerekiyor sadece oyunlar için. Bende 250 GB m.2 sata SSD var sadece sistemin yüklü olduğu, oyunlar falan hepsi hard diske yüklü. Ama baktım olacak gibi değil oyunu hard diskten kaldırıp SSD'ye yükledim ve aradaki fark inanılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya bu savaş öncesi ve sonrası yüklenirken çok bekletiyor. Sizde de böyle mi?

• Askerlerim çoğu sefer geri kaçıyor savaşın basında bile.. geri düzene sokamiyorum. Ne yapmam lazım ?

• iceWave İ kullanıcısına yanıt
    Ssd ye kurdum düzeldi. Geri kaçma Durumuda lordumuzun ve askerlerinizin liderlik puanıyla alakalı imiş.

Suan ise birlik boyutu ile uğraşıyorum ayarlardan boyutu ayarlasam bile mevcut oyunda hala ayni değiştiremiyorum küçük ordudan.. yardımlarınızı bekliyorum

• iceWave İ kullanıcısına yanıt
    Yeni bir sefere başlamadan birim boyutu değişmez. Sefere başlarken birim boyutu hangi ayardaysa öyle kalır hocam.
  • Teşekkür ederim. Dediğini bende farkettim ve yeni sefere başladım. Birde savaştan sonra bazen oyundan atıyordu. Onuda sınırsız bellek kulllanimindaki tiki kaldırdım düzeldi.

• Bir efsanevi zorluktaki Kabir Krallıkları kampanyasının daha sonuna geldik. Her zaman ki gibi büyük bir zevk alarak oynadım diyebilirim.

Çeşitli epik ekran görüntüleri(adamlar yapmış):

Eşsiz ölü adam işçiliği ve estetiği

Bir çift gülümseyen gökkuşağı

Aşılamaz defans

Araby'nın akciğerleri

Black Piramid Savaşı

• Strateji oyunlarını severim çok delisi değilimdir ama bu aralar PS4'te oynayacak oyun kalmaması olanların da bayması nedeniyle PC'de oyun arıyordum bunu gördüm. Bakalım baya ırk vaya detay var gibi oyunda. Umarım öğrenebilirim yavaş yavaş kolay olsun diye İmparatorluk ile başlıyorum öğrendikten sonra zorluğu yüksek olan fraksiyonlara geçerim.

Ancak bu oyunun konusu neden 4 sayfa kalmış onu çözemedim çoğu insan tarihi oyun istiyor diye mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Strateji oyunlarını severim çok delisi değilimdir ama bu aralar PS4'te oynayacak oyun kalmaması olanların da bayması nedeniyle PC'de oyun arıyordum bunu gördüm. Bakalım baya ırk vaya detay var gibi oyunda. Umarım öğrenebilirim yavaş yavaş kolay olsun diye İmparatorluk ile başlıyorum öğrendikten sonra zorluğu yüksek olan fraksiyonlara geçerim.

Ancak bu oyunun konusu neden 4 sayfa kalmış onu çözemedim çoğu insan tarihi oyun istiyor diye mi acaba ?
    Oyun şuan indirimde hocam alacaksan tam zamanı. Diğer total war oyunları da indirimde aynı zamanda. Tavsiyem eğer alacaksan birinci oyunu da alman çünkü ölümlü imparatorluklar seferi var, onu oynamak için birinci oyunu da istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emperor Karl Franz

Oyun şuan indirimde hocam alacaksan tam zamanı. Diğer total war oyunları da indirimde aynı zamanda. Tavsiyem eğer alacaksan birinci oyunu da alman çünkü ölümlü imparatorluklar seferi var, onu oynamak için birinci oyunu da istiyor.

Alıntıları Göster
    Ne yalan soyliyim su an para vermeden oynuyorum cunku medieval olsun total war olsun buyuk gazla baslayip birakiyorum. Yalniz bu oyunda baya fraksiyon var oyun cok genis turlar bile baya suruyor.

Bir de PC kotu degil ama yukleme ekranlari cok gec bazen de oyundan atiyor bunun sebepleri nedir ?

Oyunu almayi dusunuyorum ama dedigim gibi oyundan atma sorunu var .

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ne yalan soyliyim su an para vermeden oynuyorum cunku medieval olsun total war olsun buyuk gazla baslayip birakiyorum. Yalniz bu oyunda baya fraksiyon var oyun cok genis turlar bile baya suruyor.

Bir de PC kotu degil ama yukleme ekranlari cok gec bazen de oyundan atiyor bunun sebepleri nedir ?

Oyunu almayi dusunuyorum ama dedigim gibi oyundan atma sorunu var .

Alıntıları Göster
    Crackli oyunda atıyor evet, bende satın almadan önce crackli oynadım biraz beğenirsem satın alırım diye. Baktım oyun muazzam dlc'ler dahil iki oyunu da satın aldım. Ama eğer illa crackli oynuyacam diyorsan 1.4 sürümünü oyna 1.5 de oyundan atar ve oyunu eğer SSD varsa ona kur harddiskte yükleme ekranlarında bir ömür geçer.

• Curse of the Vampire Coast dlcsini alayım diye zamanında istek listesine eklemiştim.İndirim gelmiş ama %20 ile 23 lira hala çok pahalı. Almaktan vazgeçtim.
  • Merhaba arkadaşlar. Birşey sormak istiyorum. 1. ve 2. oyunu aynı anda aldım. Şimdi ben 1. ve 2. oyundaki bütün ırkların oyunda olmasını istiyorum. Bu durumda 2. oyundaki bütün dlc'leri alsam 1. oyundaki ırklarda 2. oyunda oluyormu? Yoksa 1. oyundaki dlc'lerinde hepsini ayrı ayrı satınmı almam gerekiyor? Haritalar birleşiyormuş ama 1. oyundaki ırklarda 2. oyunla birleşiyormu. Umarım soruyu doğru sorabilmişimdir. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levo90 -- 7 Mayıs 2019; 16:40:14 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.