Şimdi Ara

Total War: Warhammer (2016) [ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
12
Favori
19.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oradaki resmin Lustria olduğunu savunanlar var. Dolayısıyla insanlar ya Aztec Total war gelecek diyorlar ya da Lizardman faction'ın garanti olduğu Total Warhammer 2'nin duyurusu diyorlar. 2.'si daha mantıklı :)

Onun dışında kısa zaman önce hangi takım ne üstünde çalışıyor diye yayınladılar.

Warhammer dışında bir tarihi bir de konsepti belli olmayan total war war.

https://forums.totalwar.com/discussion/192834/what-the-teams-are-working-on-17-03-2017/p1?new=1
  • orta çağ beklerken warhammer 2 çıktı pfff
  • Arka arkaya 2 Warhammer oyunu çıkarmanın mantığı nedir? İlk oyundan iyi para kaldırdılar, daha da para kaldıralım dediler. Tek açıklama bu. İlk oyunundan farklı ne yaptılar acaba bir yılda da yeni oyun diye önümüze koyacaklar.

Zaten Medieval 3 için bile erken daha Attila yeni çıktı sayılır. Bir veya iki yıl sonra Medieval 3 bekliyordum ama yalan olacak gibi.

Neyse hala 1 Nisan'dayız şakadır belki.
  • üçleme olacağı ilk günden beri belliydi zaten seneye de 3 harita birleşince olacakları düşünemiyorum
  • Valla oyun cok güzel ama adamlar %40 yapıp gerisini DLC satıyor. ben 1 haftada bütün ırkları bütün haritayı bitirdim kac aydır duruyor öyle. rome vb serilerde baya uzun sürüyordu bitirmek
  • Bunlar iyice paragöz oldular.Ea'yı felan da geçecekler böyle giderse.Ardı ardın aynı oyunun ikincisini çıkartıyorlar.Çıkartırken de oyunu kısıtlı çıkarıp geri kalanı para ile satıyorlar.Kan efekti bile parayla olurmu yav...

Empire Total War'dan sonra çok bozdu seri...
  • Oyuna hastayım ama firma adına talihsiz bir hamle...

Oyunun iç dizaynı ve motorunun aynı olmasından ötürü, TW 1'e sahip olanlar direk birleştirebilecek oyunları ile, bir nevi mod-ek paket-dlc misali.

Bildiğin ilk günden beri oyunda olması gereken içerik 2. oyun adı ile satılıyor. Gerçi bu adamlar kan efektini bile para ile sattı.

Alınıyor ki böyle devam ediyorlar, cezalandırmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 3 Nisan 2017; 5:5:42 >
  • Resmen herkes ile dalga geçtiler oyun daha çıkalı 1 yıl olmadan 2. duyruldu saçmalık.
  • keyi satan varsa uygun fiyattan alabilirim
  • Arkadaşım doğum günü hediyesi olarak bana warhammeri aldı.Sizce 2.oyun ne zaman çıkar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 son çeyrek dediklerine göre Kasım gibi çıkar diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

üçleme olacağı ilk günden beri belliydi zaten seneye de 3 harita birleşince olacakları düşünemiyorum

Hocam bu zekasiz yapay zeka ile bir sey olmaz anca kuru gurultu olur. su oyuna verdigim paraya uzulucem, tasarimlar cok guzel uzulemiyorum ama kus gibi oyun. oyunu en zorda oynuyorum, oyunun beni zorlamak adina yapabildigi bir sey yok. savas alaninda butun birlikleri uzerime saliyor bilgisayar anca o kadar. zaten formasyonlar vs. yok, o sekilde de bir taktik izleyemiyorsunuz. ilk basta ekonomiyi guclendirip sonra ordu basmaya baslayinca karsinizda durulmuyor zaten, chaos horde da gectikten sonra yeni kayit aciyorsunuz. diplomasi de cok kotu. surekli kendini tekrar eder sekilde. zaten oynadigim hicbir oyunda ust duzey unitleri yetistirmem gerekmedi, mukemmel yapay zeka karsima getire getire 10. turnda recruit edebilecegi birlikleri getiriyor. ucuz yollu bulursam o sekilde alirim ileride bu 2. ve 3. oyunu, onu da warhammer tasarimlari basarili oldugu icin. onun disinda bir strateji oyunu olarak bakildiginda, oyun adeta cop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SellYourSoul -- 4 Mayıs 2017; 17:51:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

üçleme olacağı ilk günden beri belliydi zaten seneye de 3 harita birleşince olacakları düşünemiyorum

Hocam bu zekasiz yapay zeka ile bir sey olmaz anca kuru gurultu olur. su oyuna verdigim paraya uzulucem, tasarimlar cok guzel uzulemiyorum ama kus gibi oyun. oyunu en zorda oynuyorum, oyunun beni zorlamak adina yapabildigi bir sey yok. savas alaninda butun birlikleri uzerime saliyor bilgisayar anca o kadar. zaten formasyonlar vs. yok, o sekilde de bir taktik izleyemiyorsunuz. ilk basta ekonomiyi guclendirip sonra ordu basmaya baslayinca karsinizda durulmuyor zaten, chaos horde da gectikten sonra yeni kayit aciyorsunuz. diplomasi de cok kotu. surekli kendini tekrar eder sekilde. zaten oynadigim hicbir oyunda ust duzey unitleri yetistirmem gerekmedi, mukemmel yapay zeka karsima getire getire 10. turnda recruit edebilecegi birlikleri getiriyor. ucuz yollu bulursam o sekilde alirim ileride bu 2. ve 3. oyunu, onu da warhammer tasarimlari basarili oldugu icin. onun disinda bir strateji oyunu olarak bakildiginda, oyun adeta cop.

harita ve battle yapay zekasını geliştiren modlar var onlara bakabilirsin eğer kullanmıyorsan.
    Bu oyuna bir türlü ısınamadım. 50 küsür saat oynadım daha da oynayasım gelmiyor. Bir total war oyunu için 50 saat çok çok az...

• quote:

Orijinalden alıntı: ungalath

quote:

quote:

harita ve battle yapay zekasını geliştiren modlar var onlara bakabilirsin eğer kullanmıyorsan.
    Bu oyuna bir türlü ısınamadım. 50 küsür saat oynadım daha da oynayasım gelmiyor. Bir total war oyunu için 50 saat çok çok az...

Hocam birkac mod kullandim ama bekledigim gibi olmadi yine, mod yapan kisilerin yapacagi yapay zekayi 1 oyuna 300-400 ( 180 + dlc'lerimiz ) lira alan bu firmalar yapamiyorsa zaten, o oyunda pek bir sey aramamak lazim, isinamamaniz normal derim.

Ben indirimlerde attila kovalayip onu almayi dusunuyorum dlcler ile birlikte, onda da soy agaci mevzusu biraz hosuma gitmiyor gerci de, zorluk olarak bin basar warhammer'a, en azindan cok kisa oynama tecrubemle bunu soyleyebilirim.

• Bende oyunu ilk çıktığı gün almıştım. Warhammer temasını sevdiğimden bir heves başladım ama 35 saatte baymıştı oyun. Dedikleri gibi yapay zeka filan tırt. Çok tekrara düşüyor oyun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ungalath

quote:

quote:

Hocam birkac mod kullandim ama bekledigim gibi olmadi yine, mod yapan kisilerin yapacagi yapay zekayi 1 oyuna 300-400 ( 180 + dlc'lerimiz ) lira alan bu firmalar yapamiyorsa zaten, o oyunda pek bir sey aramamak lazim, isinamamaniz normal derim.

Ben indirimlerde attila kovalayip onu almayi dusunuyorum dlcler ile birlikte, onda da soy agaci mevzusu biraz hosuma gitmiyor gerci de, zorluk olarak bin basar warhammer'a, en azindan cok kisa oynama tecrubemle bunu soyleyebilirim.

Atilla çok daha keyifli bir oyun warhammer a kıyasla.
    Total war serisinde öğrenebilen bir yapay zeka olsa her savaş alanında farklı farklı taktikler izlemek zorunda kalırız aslında çok daha zorlayıcı ve keyifli olurdu. Yalnız Atilla nın yapay zekası warhammer dan beter bir durumda o da mod istiyor. Warhammer da en azından flank kovalayan süvari birliklerin yapay zekasını yazmışlar Atilla da bu da yok direk mızraklıların üstüne atlıyorlar
    Bir de Atilla da performans aşırı kötü. 4gb vram üstünü görmüyor oyun en fazla 4 gb gibi. tur süreleri vs de ölüm. Neyse soğutmıyayım oyundan seni

• Arkadaşlar coop oynamak isteyen varsa ekleyebilir steam nickim midlink

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arslan61

Arkadaşlar coop oynamak isteyen varsa ekleyebilir steam nickim midlink

Bu aralar giremiyorum ama akşam saatlerinde takılabiliriz hocam, ekliyorum. Gördüğünüz de rahatlıkla yazabilirsiniz.
    nick; Noir Désir
  • Adamlar Shogun'dan sonra ilk defa oynanabilir bir Total War yaptılar ona da laf atıyorlar. 4 saatlik oyunlara para verip 50 saati beğenmeyenler falan...

Atilla'da bu gün hala 6700k + gtx1070 ile benchmarkta kaleye doğru döndüğü sahnede 24 fps alabiliyorum...

Warhammer gibi Lotr'ı falan cebinden çıkartacak bir evrene dair, çıkmış oyunlar arasında en başarılı uyarlamaların başında sayılıyor bu gün forumlarında. Maalesef WH evreni bir türlü iyi kullanılamadı o potansiyele rağmen. TW kurtarıcı gibi yetişti.

Yapay zekaya laf atanların Rome oynadıklarına zaten inanmıyorum.

Bu arada oyunun gerek satışları gerekse ortalaması ortada. Demek ki beğenildi.

İkinci oyunun bu kadar erken çıkıyor olması benimde tepkimi çekti, zira bir önceki mesajımda belirttim. Ama bunun haricinde şahane bir strateji.

Bir düzine strateji oyunu yüklü şu anda, hepsini toplasam TW:Warhammer'ın oynanış süresi etmiyor. Atilla-Romelar 30-40 saatlerde terk edilmiş ama bu gün Warhammer 140 saati aşmış.

Zevkler ve renkler diyorum, ancak 19 yıldır oyun oynayan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki özellikle yeni nesille beraber bu kadar uzun zamandır bu kadar keyifli tükettiğim bir strateji oyunu olmamıştı.

Potansiyeli olanalar ya bağımsızların elinden çıkıp, görsellik-kötü mekanikler, buglar yüzünden sınıfta kalıyor, bir birimi hareket ettirmek için iç işleri bakanlığını aramanız gerekiyor, geriye kalan nispeten daha akıcı oyunlar da popüler kültürün bir tarafını yalıyor.

Tam arada bu oyun. Biraz oradan biraz buradan. Ama pozitif manada. Ne öyle şak eline alıp 30 dakikada her şeyine alışıp oynanacak bir oyun, nede öyle herkesi toplayıp "bakın burada ne var" deyip kuyuya atılan taştan nemalanan bir oyun.

İndirimdeyken aldım, parasının rahat iki katını hak ettiğini düşünüyorum.

Bu gün Mass Effect'i açmayıp TW:WH'ye giriyorsam düşünülesi-taşınılası bir şeyler vardır diye düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler, iyi forumlar.

• optimizasyon konusunda oyun çok iyi diğer totalwar oyunlarına rağmen empire dan bu yana en iyi optimizasyonlu totalwar oyunu oldu birim çeşitliliği shogun rome 2 atilla ya göre muaazzam diyebilirim ırklar var sonuçta yapay zeka da gerçekten iyi denilebilir benim oyunda ruhsuz bulduğum tek şey savaşlar oldu ne yazık ki atilla daki savaşlar kadar gerçekçi gelmedi gerçek bir savaş yapıyormuşum hissine kapılamadım yine de 206 saat oynanış sürem var oyunun modları ile oyun cok daha keyifli oluyor mod konusu bende bütün tw oyunları için geçerli hiç bir tw oyununu orjinal haliyle sevemedim ben :)
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.