Şimdi Ara

Total War Saga: Thrones of Britannia [Ana Konu]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Creative Assembly önceki oyunların üzerine geliştirilecek Saga oyunlardan bahsetmişti. İlki Total War: Attila üzerine inşa edilen Thrones of Britannia.
    Oyun 3 Mayısta kullanıma açılıyor. Steam fiyatı 100 TL ön sipariş fiyatı ise 90 TL.

Oyun 878 yılında Britanya adasında başlıyor. Seçilebilir kültürler şunlar:

Galler (Welsh) Krallıkları
    İskoç ve İrlandalı Keltler
    Viking Orduları

Sivil ve Askeri teknoloji ağaçları şu şekilde

Ayrıca bazı teknolojileri açmak için birtakım görevler yapmak gerekiyor. Mesela Süvari birimleri ile ilgili teknolojileri açmanız için 10 süvari birimi eğitmeniz gerekiyor.

Savaşlardaki yenilikler

Oynanış videosu

Oyuna gelen 5 yeni özellik

Oyunu almayı düşünen ve online oynamak isteyen arkadaşlar steam idlerini buradan paylaşırsa birlikte oynayabiliriz.

benim steam id'im: arslanbenzer

• konu hayırlı olsun.ön sipariş vermeyi düşünüyorum.ama firma sabıkalı çünkü optimizasyon özürlü bir oyun gelmesinden korkuyorum.Oyunu kesinlikle alacağım total war warhammer hariç bütün seriler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmyo31 -- 16 Nisan 2018; 10:27:54 >
  • Oyun yarın çıkıyor, ben ön sipariş verdim. Oynayacak arkadaşlarla iritibata geçebiliriz
  • Bu konu nasıl bu kadar ölü anlam veremedim.

Ön siparişle bende aldım oyunu,şuan da indi hatta. Youtube videoları vs. güzeldi bakalım nasılmış oyun.

• arslanbenzer kullanıcısına yanıt
    hocam ekran kartım bozuk nvidia yı bekliyorum.steam de 60 tl bakiyem var.alacagım oyunu kesin zaten insallah optimizasyon sıkıntı olmaz ve sacma sapan seyler olmaz.gtx 1060 bir kart ve ya dengi bir kart alacagım.ne kadar yeterli olacak bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmyo31 -- 3 Mayıs 2018; 14:26:15 >
  • Oyun şuan oynanabilir durumda, stram de açıldı
  • Oyunu açar açmaz bir tane online muharebe yaptım rakibimi bir hayli ezdim. Sonuç şöyle:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanbenzer -- 3 Mayıs 2018; 23:44:47 >
  • Oyun nasıl? Oynayanlar yazabilir mi? Ciddi değişiklikler var mı diğer total war oyunlarına göre? Detaylar arttırılmış mı? Özellikle diplomasi.
  • East Engle ile başladım oyuna, anlamadığım bişe bunlar viking değil mi? Daha doğrusu türkçe olarak oynuyorum seçtiğim faction ''büyük viking ordusu'' Ama sürekli ingilizlere yaranmam gerektiğini söylüyor oyun bilgisi. İngiliz topraklarına savaş açma yada onlara fırsatlar tanı vs. diye nasıl iş bu, ingiliz olmak istesem zaten ingiltere krallıkları ile oynardım.
  • saner08 kullanıcısına yanıt
    oyun güzel fakat yavaş asker üretiyorsun ama sadece kaledeyken üretilen asker birimi full değil 4-5 turdan sonra doluyor yavaş ilerliyor eski oyunlara göre tabi ticaret yapma yok casus yok kırpmışlar biraz ama onun dışında total war güzel harita küçük değil şehir sayısı çok
  • Attila ya göre bence daha oynanası attilla da göçebelere uyuz oluyordum taa anasının nikahındakiler 2 full orduyla topraklarımda dolanıyorlardı hep bi defans yapmak zorundaydık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saner08 kullanıcısına yanıt
    Diplomasi tam tersine kısılmış ticaret anlaşmaları otomarik oluyor teknoloji geliştirmek çok farklı örneğin mızraklı askerleri geliştirebilmek için önce 10 birim mızraklı asker üretmek lazım

• Fiyatı pek cazip gelmedi ama oyun güzel gözüküyor, alıp almamak konusunda da kararsızım açıkçası...
  • Kararsız kalacak bir şey yok. 100 lira verilmez bu oyuna. Ca gözboyama işini çok iyi beceriyor. Bana göre Medieval 2 den beri çıkarttığı bütün oyunlar çöp. ( Shogun hariç) Yavaş turn süreleri, detaysız ve hiçbir halta yaramayan diplomasi. Gereksiz yere detaylandırılmış harita.( Mübarek Civ gibi) Hileli yapay zeka. Ca nın zorluk seviyesini arttırmadan anladığı yapay zekaya sınırsız ekonomi kaynağı vermek.Bas grafiği sal piyasaya kafasında gaz oyunlar bunlar. Malum Vikings dizisiyle bir türlü sönemeyen bir hype var. Bir olumlu yönü açık savaşlarıdır bu serinin o da tüm bu olumsuzlukların yanında olsa ne olur olmasa ne olur. Ben o yaptığım savaşın etkilerini diplomatik olarak göremedikten sonra.

30 liraya düşsün öyle alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Kararsız kalacak bir şey yok. 100 lira verilmez bu oyuna. Ca gözboyama işini çok iyi beceriyor. Bana göre Medieval 2 den beri çıkarttığı bütün oyunlar çöp. ( Shogun hariç) Yavaş turn süreleri, detaysız ve hiçbir halta yaramayan diplomasi. Gereksiz yere detaylandırılmış harita.( Mübarek Civ gibi) Hileli yapay zeka. Ca nın zorluk seviyesini arttırmadan anladığı yapay zekaya sınırsız ekonomi kaynağı vermek.Bas grafiği sal piyasaya kafasında gaz oyunlar bunlar. Malum Vikings dizisiyle bir türlü sönemeyen bir hype var. Bir olumlu yönü açık savaşlarıdır bu serinin o da tüm bu olumsuzlukların yanında olsa ne olur olmasa ne olur. Ben o yaptığım savaşın etkilerini diplomatik olarak göremedikten sonra.

Açıkçası bu hataya Attila ile düştüm Rome 2'nin bir benzeriydi ve hala doğru düzgün oynamadım. Ben Shogun'u oynamadım ama diğer oyunları oynadım özellikle zevkimi baltalayan yapay zekanın ezbere hareket etmesiydi ve bu beni oyundan ciddi şekilde de soğuttu ama Roma'da bunu yaşamadım, özellikle gelen messajlar, ufak tefek hikayeler, askerlerin tarihçesi vs. çok hoşuma gitti. Her neyse hocam indirim olduğu zaman alırım dediğiniz gibi alınacak başka oyunlar var, bu 20-30 liraya düşene kadar diğer oyunları oynarım.

• Strategyturk'te çekilişini yapıyoruz, katılmak için:https://forum.strategyturk.com/konu-2018-yaz-festivali-thrones-of-britannia-cekilisi
  • quote:

Kararsız kalacak bir şey yok. 100 lira verilmez bu oyuna. Ca gözboyama işini çok iyi beceriyor. Bana göre Medieval 2 den beri çıkarttığı bütün oyunlar çöp. ( Shogun hariç) Yavaş turn süreleri, detaysız ve hiçbir halta yaramayan diplomasi. Gereksiz yere detaylandırılmış harita.( Mübarek Civ gibi) Hileli yapay zeka. Ca nın zorluk seviyesini arttırmadan anladığı yapay zekaya sınırsız ekonomi kaynağı vermek.Bas grafiği sal piyasaya kafasında gaz oyunlar bunlar. Malum Vikings dizisiyle bir türlü sönemeyen bir hype var. Bir olumlu yönü açık savaşlarıdır bu serinin o da tüm bu olumsuzlukların yanında olsa ne olur olmasa ne olur. Ben o yaptığım savaşın etkilerini diplomatik olarak göremedikten sonra.

Kesinlikle aynı düşünüyorum. Medieval 2'nin üstüne bir gram bir şey eklenmedi. Sürekli aynı şey. Eu4 gibi değil yani. Empire Total War'da da aynı mekanikler vardı bunda da aynısı.

Hala nasıl satın alanlar oluyor anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Kesinlikle aynı düşünüyorum. Medieval 2'nin üstüne bir gram bir şey eklenmedi. Sürekli aynı şey. Eu4 gibi değil yani. Empire Total War'da da aynı mekanikler vardı bunda da aynısı.

Hala nasıl satın alanlar oluyor anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    Medieval ve Empire Total War'dan sonra bariz bir yapay zeka artışı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Medieval ve Empire Total War'dan sonra bariz bir yapay zeka artışı var.

Alıntıları Göster
    Nerede var hocam? Eğer savaştaki yapay zekadan bahsediyorsan doğrudur o da Attila da anca düzeldi. Bunun dışında oyunda bir kere diplomasi diye bir şey yok. Hiç alakan olmayan devletler savaş ilan edip bir tur sonra barış teklifiyle geliyor. Başka devletlerle kurduğun ittifaklar her zaman lafta kalıyor oyunda hep bir başınasın. Millet sebepsiz yere birbirine savaş ilan ediyor. Oyunun kesinlikle yaptığın hamleleri cezalandırma gibi bir sistemi yok. En kötü diplomatik itibarını düşürüyor onu da kim takar. Zaten oyunu zor seviyede oynuyorsan kimse seninle ne ticaret yapıyor ne müttefik oluyor. Neden? Çünkü zorda oynuyorsun. Ca'nın zorluk anlayışı bu.Yapay zekanın ne ordusu bitiyor ne parası. Bir devletin belli bir insan gücü olur. Hele ki yerleşik devletlerde bu daha da önem arz eder.Mübarek karşı tarafın kafataslarından kule yapıyorsun herifler aynı istikrarla saldırmaya devam ediyorlar. En zor seviyede Massagetlerle oynadığım oyunu hatırlıyorum. Kuzeydeki Roksolanlarla savaşım 150 sene sürdü Eu 4 oynayanlar bilir böyle bir şey o oyunda yaşansa önce ekonomik krize girersin o da yetmez savaş yorgunluğundan dört bir yerinde isyan kuvvetleri peydahlanır. Nihayetinde bir darbeyle seni tahtından indirip ülkeyi de bin parçaya bölerler. Çok iyi hatırlıyorum. Rome 2 çıkmadan önce projenin başındaki adam şunu demişti. "Artık önceki oyunlar gibi harita üzerinde sürekli savaş durymunda olmayacaksınız. Tarihte olduğu gibi tek bir savaş bile bir ülkenin yıkılmasına neden olabikecek" Sonra oyun çıktı gördük. Bence CA bundan sonra sadece Total War Arena gibi sırf açık savaş odaklı oyunlar yapsın. Bu nedir ya. Total War Britanniadan daha iyi modlar var la atolyede. Adam mod ayarında ürün yapmış 100 lira istiyor.

• quote:

Nerede var hocam? Eğer savaştaki yapay zekadan bahsediyorsan doğrudur o da Attila da anca düzeldi. Bunun dışında oyunda bir kere diplomasi diye bir şey yok. Hiç alakan olmayan devletler savaş ilan edip bir tur sonra barış teklifiyle geliyor. Başka devletlerle kurduğun ittifaklar her zaman lafta kalıyor oyunda hep bir başınasın. Millet sebepsiz yere birbirine savaş ilan ediyor. Oyunun kesinlikle yaptığın hamleleri cezalandırma gibi bir sistemi yok. En kötü diplomatik itibarını düşürüyor onu da kim takar. Zaten oyunu zor seviyede oynuyorsan kimse seninle ne ticaret yapıyor ne müttefik oluyor. Neden? Çünkü zorda oynuyorsun. Ca'nın zorluk anlayışı bu.Yapay zekanın ne ordusu bitiyor ne parası. Bir devletin belli bir insan gücü olur. Hele ki yerleşik devletlerde bu daha da önem arz eder.Mübarek karşı tarafın kafataslarından kule yapıyorsun herifler aynı istikrarla saldırmaya devam ediyorlar. En zor seviyede Massagetlerle oynadığım oyunu hatırlıyorum. Kuzeydeki Roksolanlarla savaşım 150 sene sürdü Eu 4 oynayanlar bilir böyle bir şey o oyunda yaşansa önce ekonomik krize girersin o da yetmez savaş yorgunluğundan dört bir yerinde isyan kuvvetleri peydahlanır. Nihayetinde bir darbeyle seni tahtından indirip ülkeyi de bin parçaya bölerler. Çok iyi hatırlıyorum. Rome 2 çıkmadan önce projenin başındaki adam şunu demişti. "Artık önceki oyunlar gibi harita üzerinde sürekli savaş durymunda olmayacaksınız. Tarihte olduğu gibi tek bir savaş bile bir ülkenin yıkılmasına neden olabikecek" Sonra oyun çıktı gördük. Bence CA bundan sonra sadece Total War Arena gibi sırf açık savaş odaklı oyunlar yapsın. Bu nedir ya. Total War Britanniadan daha iyi modlar var la atolyede. Adam mod ayarında ürün yapmış 100 lira istiyor.

Alıntıları Göster
    EU4 farklı bir oyun onunla karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Eğer Medieval Total War 2 ve Empire Total Warı oynadıysan farketmişsindir oyun hep aynı hamleleri yapıyor Rome 2'de böyle bir şey farketmedim, bu diğerine kıyasla iyi demek ama şahane bi yapay zekası var demiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.