Şimdi Ara

Total War İç Savaş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Total War Rome 2'de iç savaşı halletmeye çalışıyorum son günlerde ama bir türlü yenemiyorum isyancı ordularını.Selevkos olarak oynuyorum ve 8 donanma ile 12 ordu çıktı başkentte.Ne yaparsam yapayım bitmiyorlar. İki toprakları var ama kuzey ve güneydeki ordularımı da yendi bunlar.100 turn heba olmuş gibi hissediyorum.
    Var mı herhangi bir taktiğiniz? Daha imperium seviyesi artmadan mı çıkartmak lazım yoksa?

Çünkü binlerce kişiyi kontrol etmek cidden zor geliyor bana.Roma'da bastırabilmiştim ama oyun eziyet oldu gibi bu iç savaş mereti yüzünden

• Sınırlardaki tüm ordularını cebri yürüyüş ile başkente getir ve savaş sınırların bir önemi yok eğer bastırmazsan tamamen yıkılırsın bu yüzden tüm orduları hızlıca (cebri yürüyüş) ile başkente getir ve savaş zaten eğer isyanı bastırırsan birdaha rahatsın.
  • Vergileri fialn biraz düşür.İsyancıları yok et.Daha rahat yok edersin yani.
  • Doğuya doğru genişlediyse biraz sıkıntı ordan gelmesi baya bi turn alıyor.Tavsiyem vergileri minimuma çek ve tüm ordularını bu işe gönder.Komşularınla saldırmazlık anlaşması yap.Savaştaysan da barış imzala çünkü isyanı bastıramazsan bitersin ama bastırırsan seni daha da tutabilecek herhangi birgüç kalmaz
  • cebri yürüyüş askerlerin moralini düşürdüğü için tavsiye etmem sefer alanını daha genişleten bir seçenek daha vardı onunla askerlerini başkentine kadar getir daha sonra o seçeneği vaziyet yok pozisyonuna çünkü o önerdiğim seçenekle savaş başlatamazsın .bu arada geçen süre zarfında vergileri minimum seviyeye indir ;) ve olabildiğince kimseyle savaş pozisyonuna girme barış,saldırmazlık anlaşmaları yap birde eğer hala durumdan çıkmadıysan savunma yada askeri ittifakında olduğun devletler bu durumda asker gönderiyor mu onu kontrol edebilir misin ?
  • ımperium ne kadar artarsa o kadar çıkma olasılığı artar diye biliyordum. hazırlık yapman lazımdı
  • İç savaşın çıkma sebebi haneler arasındaki dengesizliktir yani bi hanenin destekcisi %80 digeri %20 felansa güclü olan taraf ülkenin yönetimini tamamen kendine almaya çalışır buda ic savaş oluyor bu nedenle generalleri alırken bunlara dikkat etmelisin ulus sekmesinde hangi hanenin ne kadar destekçisi var görürsün bu cermenler şefler olarak geçer mesela ama mantık aynıdır. benim tavsiyem aradaki fark %20 yi geçmesin yanı bi hane %60 sa diğer %40 olsun en az 3-4 haneli ülkelerde denge kurmak daha zorduk roma gibi.

Burada çok önemli bir nokta var coğu kişi bu hane benim hanem hanemi güclendirmeliyim diye bakar ama yanlıs sizin haneniz onun hanesi diye bisey yoktur her hanenin dengeli olması gerekir destekcilerin. Bazı oyuncular sürekli bir haneden asker cıkarıp destek alıyorlar ve dolayısıyla bu durum ic savaş yaratıyor.
  • komutan seçimi yaparken genelde diğer aileleri seçiyorum + yada - saray soylusu demiyor belkide o yüzden şimdiye kadar hiç iç savaş çıkmadı ama başkentte bir ordu barıdınıyorum her ihtimale karşı
  • her tur bitmeden önce hızlı kayıt yapın sonraki tur iç savaş çıkarsa alt+f4 yapın geri girin , oynamaya kaldığınız yerden devam edin
  • IntZTü kullanıcısına yanıt
    Boyle oynayacaksan hıc oynama.En nefret ettıgım seydır save load.

Ozellıkle bunu fm de yapıorlar onemlı macı kaybedınce load yap tekrar oyna o zaman ne anlamı kaldı oyun oynamanın
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    oyun sıkıcı geliyorsa böyle yapacaksın
    yoksa iç savaştan korkmuyoruz, koduk mu oturturuz adamı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.