Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.525
Cevap
222
Favori
1.543.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evdeki tost makinesi artık tarih olmaya başladı, yeni bir tost makinesi ihtiyacım var, ne alsam diye bakınıyorum. Mesajlara da şöyle bir göz gezdirdim. Bir de reklamlarda falan dikkatimi çeken Korkmaz A328 burda da sıkça bahsedilmiş. Alanlar nasıl memnun mu ? kalite olarak nasıldır ? Daha önce moulinex kullandım, şimdi yenileme vakti geldi. Korkmazda fiyat ne durumda piyasada ? reklamlarını falan da gördüm 176 TL nasıl bir fiyat araştıran arkadaşlar yardımcı olursa da sevinirim
  • Bütün forumu baştan sona okumuştum almadan önce. İlk olarak aklımda sadece A-329 vardı tabi okudukça yorumları insanın kafası allak bullak oluyor. Her makinenin ufak tefek sorunları vardır o yüzden üstünde de fazla düşünmemek gerekir.
    Ben kararımı Vestel V-Brunch Serisi 3000 Inox makinesinden yana kullandım. 2 aydır kullanıyorum buraya gelip yazamamıştım bana burdaki herkes yardımcı olmuştu belki bende bir fikir oluşmasına yardımcı olurum.
    İlk olarak çok hızlı ısınıyor, yapışmıyor yağlı yağsız her şekilde de kızartıyor, arkası kalkmıyor (benim için önemliydi), plakaları kolay çıkıyor ve çok kolay temizleniyor, üst ve alt için ayrı ayrı ısı ayarları mevcut ızgara yaparken 2 tarafı da rahatlıkla istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz, basma kollu ve ağır makine ben fazla basılmış sevdiğim için benim adıma çok iyi ve son olarak yüzey genişliği ideal aynı anda 6 tane tostu çok rahat yapabilirsiniz.
    Tek düşüncem Vestel olmasıydı ancak dediğim gibi 2 aydan biraz fazla oldu ve şuanda hiç bir sorunu yok.

• Emsan Feel Steel 42042S aldım, çok memnunum herkese tavsiye ederim.
    Bu aralar Karaca mağazalarında 200 TL'ye satılıyor.
    Malzeme kalitesi, ısı gücü her şeyiyle güzel.
    Sanırım Emsan Cucinox 'a ürettirmiş.
  • Arcelik tost makinesi aldik 6 ayda bozuldu tavsiye etmem en iyisi tefal bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luisenbarn

Emsan Feel Steel 42042S aldım, çok memnunum herkese tavsiye ederim.
    Bu aralar Karaca mağazalarında 200 TL'ye satılıyor.
    Malzeme kalitesi, ısı gücü her şeyiyle güzel.
    Sanırım Emsan Cucinox 'a ürettirmiş.

ürünün örnek fotoğrafı var mı, emsan feel steel bilinen bir model ama 42042s ilk defa duydum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuxrey44

Arcelik tost makinesi aldik 6 ayda bozuldu tavsiye etmem en iyisi tefal bence

-"Arcelik bozuldu...
    -...en iyisi tefa
    l..."

ilginç bir çıkarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

Orijinalden alıntı: kuxrey44

Arcelik tost makinesi aldik 6 ayda bozuldu tavsiye etmem en iyisi tefal bence

-"Arcelik bozuldu...
    -...en iyisi tefa
    l..."

ilginç bir çıkarım...

Tefali 6 sene kullandim tik yoktu ama arceligi 6 ay kullanip bozulduğunu görünce bu sonuca vardim tabi kendi dusuncem bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirkuza

Arkadaşlar ben breville 800gr aldım ve bugün geldi kullanım açısından değerlendirme yapmam için erken sadece 1 defa tost yaptım ısı ayarını 2. tırnağa getirdim hiç gerek yokmuş çünkü alet çok iyi ısınıyor başlangıç seviyesi tost için yeterli olacak gibi ama dikkat buna rağmen tostum yanmadı aşırı kızardı işte kalite burda devreye giriyor ; plakaların metali kalınlığı , rezistans ın plakayla uyumu bunu sağlıyor belki 1500 w lik makinada tost yapar ama plaka ince ise mesela düşük ayarda pişmez yüksek ayarda yüzeyi yanar tostun.

Bu arada breville marka tost ve ızgaraların yüzeyi Quantanium kaplama yani ; Quantanium içten destekli , subazlı ve çok katmanlı titanyum parçaçıkları içeren çok sert bir kaplama kullanım klavuzunda metal eşya ile kullanabilirsiniz ama üzerinde kesim yapmayın yazıyor.(yani abartmayın diyor)

Sadece tost yapacaklara önermem oldukçada büyük ama ben almışken en iyisini alayım diyorsanır ve tost dışında işlerede dalarım diyorsanı mesela yumurta mesela ayvalık tostu bu işlerde altının düz olması avantaj

hayırlı olsun,makina ızgara konusunda nasıl acaba?birde çok fazla bulunmuyor bizim ülkede olası bir arızada servis durumu nedir?

• arkadaşlar bende bir süredir araştırıyorum yüzeyi tırtıksız olan bir tost makinası istiyorum Breville BSG540 EX modelini buldum fakat pek fazla da model yok acaba hem kaliteli hemde tırtıksız olarak tavsiye edebileceğiniz bir tanesi varmı?

birde benim tırtıklı olarak seçtiğim markalar bunlar bunlar: Arzum AR225,,Arzum AR265,King P-624 Panino,King P-625,Korkmaz Tostkolik A328,korkmaz a329 05- ostkolik,vestel v brunch serisi-3000 ,arasından hangisini alabilirim sizce??
  • quote:

Orijinalden alıntı: germakoc

arkadaşlar bende bir süredir araştırıyorum yüzeyi tırtıksız olan bir tost makinası istiyorum Breville BSG540 EX modelini buldum fakat pek fazla da model yok acaba hem kaliteli hemde tırtıksız olarak tavsiye edebileceğiniz bir tanesi varmı?

birde benim tırtıklı olarak seçtiğim markalar bunlar bunlar: Arzum AR225,,Arzum AR265,King P-624 Panino,King P-625,Korkmaz Tostkolik A328,korkmaz a329 05- ostkolik,vestel v brunch serisi-3000 ,arasından hangisini alabilirim sizce??

Breville BSG540 EX modeli iyidir, düz plaka olarak alternatifi yok...

bazı modellerin plakaları çift taraflıdır, korkmazın bazı modelleri öyle...mesela bende korkmaz a321 var, plakaların bir yüzü çizgili diğer yüzü düz ama çok kaliteli değil...

• korkmazın a328 ve 329 modellerini de çok beğendim sendekinin eksiklikleri giderilmiş midir sence? çok olumlu yorumlar gördüm onlar için özellikle a328 için
  • quote:

korkmazın a328 ve 329 modellerini de çok beğendim sendekinin eksiklikleri giderilmiş midir sence? çok olumlu yorumlar gördüm onlar için özellikle a328 için

bendeki a321 eski tip makina, a328'le mukayese edilmez...
    a328'de plakalar kalın, gövde boyasız krom çelik...

ancak fiyat avantajı ve kalite açısından breville 540 önde...

http://www.cookplus.com/urun/breville-bsg-540-ex-tost-makinesi

• mosswell kullanıcısına yanıt
    Ben bu cihazı gördüm, satıcı seramik plakadan bahsetti, cihaz kaliteli görünüyor ama boyutları çok büyük ve ağır bu yüzden internetden korkmaz a329'u 195 tlye aldım.
  • ilginiz için teşekkür ederim dediklerinizden birini alacağım artık kullanıp size de bildiririm.
  • emsan feel steel i aldığım gibi iade ettim. fişe takmadım nasıl pişirdiğini bilmiyorum ama plakalar tam oturmuyor. alttakinde de üsttekinde de boşluk var. yani masanın bi ayağı havada kalır, masa oynar ya aynen öyle.
    mağazaya götürdüğümde ordakiler de şaşırdı,yenisi gelecek bakalım dediler ama hepsi böyle. kimisi sorun etmez ama bana çok kalitesiz geldi.
    hatta ordaki eleman o taşımadan dolayı olmuş dedi. plakayı çıkarıp eğdi büktü tam oturttu. bakın oldu dedi bi baktım yamultmuş plakayı ayı, yok kullanmam ben bunu dedim verdim makineyi. emsan alacaklar iyice kontrol etsin
  • Breville Bsg 540 da yapışma ve temizleme problemi oluyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracy

emsan feel steel i aldığım gibi iade ettim. fişe takmadım nasıl pişirdiğini bilmiyorum ama plakalar tam oturmuyor. alttakinde de üsttekinde de boşluk var. yani masanın bi ayağı havada kalır, masa oynar ya aynen öyle.
    mağazaya götürdüğümde ordakiler de şaşırdı,yenisi gelecek bakalım dediler ama hepsi böyle. kimisi sorun etmez ama bana çok kalitesiz geldi.
    hatta ordaki eleman o taşımadan dolayı olmuş dedi. plakayı çıkarıp eğdi büktü tam oturttu. bakın oldu dedi bi baktım yamultmuş plakayı ayı, yok kullanmam ben bunu dedim verdim makineyi. emsan alacaklar iyice kontrol etsin

bunu sürekli tekrarlıyorum, hatırlatmanız iyi oldu...

korkmaz a321 alırken satış elemanı bana belli ki teşhirden kapatılmış kutuyu vermeye kalkınca şöyle bir bakmıştım suratına, gidip depodan kapalı sıfır kutu getirmişti hemen...

ne alırsanız, nereden alırsanız alın muhakkak kontrol edin, açılmış veya hırpalanmış kutuları, çizik-ezik vs. ürünleri kesinlikle almayın...kargodan alırken açıp öyle teslim alın, aldıktan sonra farkettiyseniz hemen iade edin...

• quote:

Breville Bsg 540 da yapışma ve temizleme problemi oluyor mu acaba?

plakası çıkmayanlar arasında temizliği en kolay model o, yapışma sorunu olmaz...
  • Arkadaşlar teflon sağlık için zararlı sanırım o nedenden teflon olmyan ortalama 300 TL bütçeyle ne tavsiye edersiniz ?
    Kullanım tost + özellikle ızgara
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.