Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (231. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.514
Cevap
220
Favori
1.541.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayberty

quote:

Orijinalden alıntı: sess78

slm.

Era sm-21 press paslanmaz çelik çıkarılabilir plakalı ızgaralı tost makinesi. siparişi verdim sizce doğru bir karar mı vermişim? sağlık açısından parçaları nasıl?

pek tavsiye ettiğim bir model değil ancak 120 civarı bir fiyata aldıysanız idare eder ...

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: Bayberty

quote:

Orijinalden alinti: sess78

slm.

Era sm-21 press paslanmaz çelik çikarilabilir plakali izgarali tost makinesi. siparisi verdim sizce dogru bir karar mi vermisim? saglik açisindan parçalari nasil?

pek tavsiye ettigim bir model degil ancak 120 civari bir fiyata aldiysaniz idare eder ...

150 tl. hepsiburada da. bugün sipariş verdim sonra iptal ettim. siz hangisini önerirsiniz sağlık açısından iyi olan bir ürün istiyorum genellikle tost yapacağız. kırıntı haznesi olan
  • quote:

quote:

Orijinalden alinti: Bayberty

quote:

Orijinalden alinti: sess78

slm.

Era sm-21 press paslanmaz çelik çikarilabilir plakali izgarali tost makinesi. siparisi verdim sizce dogru bir karar mi vermisim? saglik açisindan parçalari nasil?

pek tavsiye ettigim bir model degil ancak 120 civari bir fiyata aldiysaniz idare eder ...

150 tl. hepsiburada da. bugün sipariş verdim sonra iptal ettim. siz hangisini önerirsiniz sağlık açısından iyi olan bir ürün istiyorum genellikle tost yapacağız. kırıntı haznesi olan

tavsiye edebileceğim en ucuz modeller;
    kenwood hg-400 (sabit plaka, 160 lira civarı)
    king p-625 (çıkarılabilir seramik plaka, 200 civarı)
    homend 1304 (çıkarılabilir teflon plaka, 200 civarı)
    bu 3 model işinizi görecek iyi makinelerdir ...
    mağazalarda incelemenizi öneririm, gitme imkanınız yoksa internet resimlerinden beğeninize ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz ...
  • Arzum AR292 Tostçu Lux Granite Izgara ve Tost makinesi sizce bu ürün nasıl?
  • quote:

Arzum AR292 Tostçu Lux Granite Izgara ve Tost makinesi sizce bu ürün nasıl?

era bundan daha iyiydi ...
  • Cok guzel bir calisma tesekkur ederim. Ayni carsida yedigimiz tostlara benzer tostlar yapabilecek bir makina ariyordum. Dokumix i gordum acaba temizligi filan zormudur. Nasil temizlenir . ve en uygun nereden alabilirim acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

Cok guzel bir calisma tesekkur ederim. Ayni carsida yedigimiz tostlara benzer tostlar yapabilecek bir makina ariyordum. Dokumix i gordum acaba temizligi filan zormudur. Nasil temizlenir . ve en uygun nereden alabilirim acaba.

fayrinoks dökümix sadece internetten satılıyor ama simton 8 dilim mediamarktta görülebilir, ben inceledim gayet iyi makine ...
    dökümlerle ilgili ilk sayfadan aktarayım;
    -ekmeklerin yapışmasını önlemek için plakaları veya ekmekleri yağlamak gerekebilir,
    -tost işi bittiğinde temizlemek ve nem bırakmamak lazım, temizliği aksatılırsa yani tost sonrası temizlenmezse üzerindeki yağ vb. artıklar zamanla katman oluşturur (tıpkı düzenli carbon clean yapılmayan diesel motor gibi olur) ...
    -kullanım sonrası sıvı yağla plakaları silip kaldırmak iyi olur,
    -ıslak/nemli ve yağsız bırakılırsa plaka yüzeyinde zamanla paslanma izleri görülebilir,
    -bazılarında yapışmaya karşı emaye kaplama var,
    -ısınmaları birkaç dak. fazla sürebilir yine de ağır kapaklı olmaları ve yüksek ısılara (300"-320") çıkabilmeleri bakımından alternatif makinelerdir, acelesi olmayan uzun hafta sonu kahvaltıları için önerilir ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Tekrar tesekkur ederim . internettende alabilirim farketmez o konu 2 makineden hangisi tercih edilmeli sizce?

Bu arada biraz temizligi kolay degilmis ama carsidaki gibi tostlar galiba bunlarla yapilabilir.

• tyanali51 kullanıcısına yanıt
    ben bizzat görüp incelediğimi öncelikle öneririm; simton ...
    mediamarktta inceledim gövde küçük sayılır çok yer kaplamaz, üst kapak ağır, gövde tam çelik ... tost meraklısına iyi gider ...
  • Merhaba. Tavsiyeler icin herkese ozellikle bayberty cok tesekkurler. Forumu bastan sona okuduktan sonra delonghi ve homend arasinda kalmisken dokumixi gordum. Ilk sayfada tavsiye edilenler arasinda var ama ben mutfak tipi oldugunu bilmiyordum. Tipi sanayi tipi degil mutfakta siritmaz diye dusundum. sonra bir saglik personeli olarak kanser korkusu agir basti ve temizlik konusunu ikinci plana attim. Konyada uretildigini ogrenince dogru fabrikaya gidip inceledim. Bufe tipi makinelerle ayni parcalari kullandiklarini soylediler. Yani termostati, resistansi , icindeki ve disindaki kablolari vs. Bufelerde hergun sabahtan aksama kadar calisan ve yillarca dayanan o makinelerin saglamligi icin bizim evde kullandigimiz sureler hic kalir dediler. Agirligi 7 kg. Plakalari ciksa temizlik icin ne iyi olur dedim. Plakalar cok agir herhangi bir dusme veya carpma durumunda hem kendi kirilir hemde dustugu yeri kirar . Bir de sokulunce bulasik mak. Koyduklarinda yagi tamamen ciktigi icin paslanir dediler. Bana mantikli geldi ve makineyi aldim. Yaklasik uc ay oldu. Hic oyle korkuldugu gibi temizligi filan zor degil. Normal tost kalintilarini islak mendille bile temizledigim oldu. Izgara olarak tam acilmiyor ama tek plakada yaptim. Izgaranin kiri tam bir kabus gibiydi. Ama şu bildigimiz spiral bulasik telleri var ya tam bu is icin uretilmis. Bes dakikada tertemiz oldu. Temizlik sonrasi hic yaglamadim ama yinede en ufak bir pas olmadi.zaten uc bes kullanimdan sonra dokum yagi okadar emiyorki bulasik sungeri ve deterjanla bile sildim yinede yaglamaya gerek kalmiyor. Ben sahsen cok tost duskunu biri degilim ama bu makineyi alali tosta isindim. Bufe tostu tadinda oluyor. Sonra gidip birde hediye aldim. Silinen dugme yazilarini degistirmisler o sorunu cozmusler. Herkese kolay gelsin.

• Isinma suresini unutmusum eklemek istiyorum. Oyle cok kayda deger bir uzama yok. Bana makul geldi ama cok gec soguyor. Fabrikada fatih bey tostta maximum isiya gerek yok 4.kademe yeterli dedi. 6 kademe var. 6. Kademe izgara icin.

• omeraydin0678 O kullanıcısına yanıt
    dökümix hayırlı olsun ...
    memnun kalmanıza sevindim, değerlendirme ve açıklama için teşekkürler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahweto

Burayı daha önce neden görmedim acaba, tavsiyeleriniz üzerine adını ilk defa duyduğum dökümix tost makinası sonunda geldi ilk izlenimler iyi birkaç foto paylaşıyım;kaşığı referans olması için koydum
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/60916/f462b5ac-c24d-44a2-bf37-[simage]hatlı p://img.donanimhaber.com/upfiles/60916/aebf05f9-8bc4-41df-a05e-aab10cb6f847.jpg[/simage]
    .jpg[/simage]

Hayırlı olsun çok memnunum bende dökümix den,hem fiyatı çok uygun (135 tl ) hemde son derece sağlam ve kaliteli bir ürün,gazlı termostada sahip olmasıda artı bir durum,tamamen demir döküm olması en büyük olumlu farkı,fabrikayı arayıp tek tek sormuş idim özelliklerini,

Evde kenwood var idi bozuldu bir sebeple,kenwood var iken budenli tost yapıp yemezdim,şimdi hemen hergün nerdeyse tost yapıp yiyorum,plakalar ağır olunca ve yüklenince kağıt gibi incecik yanmayan tostlar yapıyorum,

Makinayı yağlamayada gerek kalmıyor kullanım sonrasında ,döküm plakalar yağı güzelce emiyor zaten tost esnasında o yağ yetiyor döküm plakalar için,sonrasında temizliğide çok kolay,ufak plastik uçlu bulaşık fırçasıyla fırçalamak yeterli oluyor

Markalı ürünlerden ziyade tamamen türk malı taş gibi kaliteli ömürlük bir makina alıp tostculardaki lezzete yakın tost yemek var iken,yıllarca kullanmak var iken,döküm olmayan marka makinalara dünya para vermeyin yazık günah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 15 Mayıs 2016; 19:41:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeraydin0678

Isinma suresini unutmusum eklemek istiyorum. Oyle cok kayda deger bir uzama yok. Bana makul geldi ama cok gec soguyor. Fabrikada fatih bey tostta maximum isiya gerek yok 4.kademe yeterli dedi. 6 kademe var. 6. Kademe izgara icin.

Kullanım klavuzunda ve kutuda ekmek için 4. ayar yazdığı için bende direk 4. Ayarda kullanıyorum ısınması önceki makinamdan çok daha erken ısınıyor ve ısınınca ciddi bir ısı veriyor ve geç soğuyor ben ısındıktan sonra ekmeği ezdikden sonra zaten fişten çekip kullanıyorum mevcut ısısı tostu ezmeye ve ısıtmaya yetiyor zaten tavsiye ederim,
    Tostu makinadan alana kadar elektirik kullanmayada gerek kalmıyor makinanın avantajlarından biride bu bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • leventsr L kullanıcısına yanıt
    Hocam 135 tl ye nerden alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

Hocam 135 tl ye nerden alabilirim

Şuan n11 de 145 tl fiyatı var ben aldığımda 135 tl idi yanlış hatırlamiyorsam

• dökümix tost makinesinin istanbulda geniş servis hizmet ağı varmı?
  • quote:

dökümix tost makinesinin istanbulda geniş servis hizmet ağı varmı?

bildiğim kadarıyla istanbul'da kendi servisleri yok belki anlaşmalı servisler vardır, yada servis hizmetini kargo ile sağlıyor olabilir ...
    alan arkadaşlar sormuşlardır, doğru bilgiyi onlardan bekleyelim ...
  • Merhabalar, konuyu uzunca bir süredir sessizce takip ediyordum. Aylar önce delonghi'nin cgh900c modelini almaya yeltenip vazgeçtikten sonra az önce muradıma erdim ve alışverişimi yaptım. Bu ve diğer ürün konusunda fikir ve tecrübe belirten herkese teşekkür ederim. Kullandıktan sonra birebir izlenimlerimi de not edeceğim

iyi günler dilerim
  • hayırlı olsun ...

@vassel
  • Az önce dökümix aldım yorumları çok iyiydi. ev için bana göre en ideali geldi. yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.