Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.532
Cevap
222
Favori
1.543.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben devlet memuruyum dökümixide iyiki almışım bikere arıza verdi tamir eden adam bile çok beğendi nerden buldun bunu dedi. Kimseylede işiö olmaz mutfağım büyük olsa remta alacağıdık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakekrem

Demir döküm tava tencere kullanan arkadaşların bildiği üzere; seasoning işlemi, kaplamasız ham döküm kapların paslanmaması ve yüzeyinde yapışmaz kaygan bir tabaka oluşması için, keten tohumu yağı, üzüm çekirdeği yağı, ayçiçeği yağı gibi tütme noktası yüksek, polimerleşme özelliği iyi olan yağlar uygulanarak, en az 1 saat süreyle yaklaşık 250 C derecede fırınlanarak yapılıyor.

Dökümix'te ise sıcaklıklar, alt plaka 180-230, üst tabaka ise 200-240 derece arasında değişti. İlk seasoning işlemi tamamlandı ancak düşük ve stabil olmayan sıcaklık dolayısıyla ne kadar sağlıklı oldu bilmiyorum. Fotoğrafları aşağıdaki gibi. Yaklaşık 90 dakika, son kademede çalıştırdım. Şuan soğumasını bekliyorum. Aynı işlemi iki kez daha yapmayı planlıyorum. Ev duman altı olmaması için pişirme işlemini balkonda yapıyorum.

Makine bu kadar uzun çalışmaya dayanıklı mı bilmiyorum. Üç kez kaplama işlemi tamamlandıktan sonra hala çalışıyor olursa, tost yapıp neticeyi sizlerle paylaşırım.

Remta'nın plakaları camdan olan endüstriyel tip modeli de var. Yok demir dökümdü, yok alüminyumdu, yok teflon kaplamaydı gibi sıkıntılarla uğraşmıyorsun yani...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Evet Remta'nın camlı modelini gördüm fakat internette bu modelle ilgili hiçbir yorum, video, inceleme bulamadığım ve camlar tırtıklı olduğu için temizlenmesinin zor olacağını düşünüp almadım. Plakaları düz olsaydı spatulayla kazınarak temizliği çok daha kolay olabilirdi. Belki tırtıklı cam yüzeylerin de kolay bir temizleme şekli vardır ancak bilmediğim için cesaret edip alamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet Remta'nın camlı modelini gördüm fakat internette bu modelle ilgili hiçbir yorum, video, inceleme bulamadığım ve camlar tırtıklı olduğu için temizlenmesinin zor olacağını düşünüp almadım. Plakaları düz olsaydı spatulayla kazınarak temizliği çok daha kolay olabilirdi. Belki tırtıklı cam yüzeylerin de kolay bir temizleme şekli vardır ancak bilmediğim için cesaret edip alamadım.

Temizliğine ilişkin bilgiyi remta'ya mail ile sorun isterseniz. Belirttiğiniz gibi yanında özel spatula verilmesi mümkün.

• Seasoning işlemini 2 kez yapabildim. Plakaların yüzeyi teflon gibi kaygan oldu. Temizliği oldukça kolay, tost yapmadan önce silikon fırçayla plakaları yağıyorum, neredeyse hiç yapışma olmuyor.

Bir arkadaş Dökümix'in ısınma süresini sormuş. Sıcaklık 3 dk içerisinde 100, 5 dk içerisinde de ise 200 C dereceye çıkıyor.

Birkaç denemeden sonra tostu gayet güzel oldu. Dışı çıtır, içi yumuşak, bence mükemmel.

Sonuç olarak zımpara işi epey uğraştırdı fakat şuan kenarlar da dahil olmak üzere, tüm yüzeyler kaygan ve pürüzsüz oldu. Son fotoğrafını aşağıda tekrar paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakekrem -- 8 Ağustos 2021; 11:56:58 >

• quote:

Seasoning işlemini 2 kez yapabildim. Plakaların yüzeyi teflon gibi kaygan oldu. Temizliği oldukça kolay, tost yapmadan önce silikon fırçayla plakaları yağıyorum, neredeyse hiç yapışma olmuyor.

Bir arkadaş Dökümix'in ısınma süresini sormuş. Sıcaklık 3 dk içerisinde 100, 5 dk içerisinde de ise 200 C dereceye çıkıyor.

Birkaç denemeden sonra tostu gayet güzel oldu. Dışı çıtır, içi yumuşak, bence mükemmel.

Sonuç olarak zımpara işi epey uğraştırdı fakat şuan kenarlar da dahil olmak üzere, tüm yüzeyler kaygan ve pürüzsüz oldu. Son fotoğrafını aşağıda tekrar paylaşıyorum.

Tost yapmaya ben de meraklıyımdır. Şöyle ki;

Günde iki kez yemek yiyorum. Genelde öğleyi atladığım için, saat 15:00 gibi kendime mutlaka bir tost yaparım. Ayran eşliğinde tüketirim. İçine de tost kaşarı, tost salamı, gününe göre evde ne varsa domates, biber gibi allah ne verdiyse ekleyip, zengin bir tost hazırlamaya çalışırım.

Geçmişten beri tost yapmaya devam ettiğim için, en az 3 - 4 tane tost makinesi eskittim. Kullanıp attıklarımın arasında sizin aldığınız dökümix'te var.

Yıllar içinde edindiğim tecrübelerim sonucu, pratiklik sağlayan tost makinesi benim için en iyi tost makinesi olduğuna karar verdim. Yani ;

_ Makine işini iyi yapacak.

_ Temizliği kolay olacak.

İşte benim tost makinesi denildi mi vazgeçilmez iki kriterim budur.

Şimdilerde Delonghi 1030 modelini kullanıyorum. Tost makinesi plakaları arasına yağlı kağıt koyup tostu o şekilde yapıyorum. Plakalar gereksiz yere kirlenmemiş oluyor.

Tostu da şu şekilde yapıyorum. Önce ekmekleri tost makinesinin içine koyup, 210 derecede önlü arkalı ısıtıyorum. kaşar hariç, ekmeklerle birlikte, yağlı kağıdın üzerinde, diğer nevaleyi de ısıtıyorum. Ekmekler hafifçe kızarınca, kaşar peynirini ve diğer nevaleyi ekmeğin üzerine koyup, diğer ekmeği de üzerine koyup, peynirler hafifçe eriyinceye kadar kızartıyorum. Çıkarır çıkarmaz, tostun sıcak yüzeyine, incecik tereyağ sürüyorum. Dışı çıtır, içi yumuşacık çok güzel tost oluyor.

Hasılı kelam; bunları anlatmaktan maksat; iki kriterimi bulduğum bu yöntemle sağladım.

Dökümix'in plakası sabit olduğu için, benim için pek kullanışlı değildi açıkçası.

Sonuç olarak; günümüzde tost işi biraz zevk, biraz da kültüre dönüştü. Sizde şimdilik bu şekilde kullanmaya başlayın/devam edin. İleri de kendi damak zevkinize göre, kullanım alışkanlıklarına göre, yeni bir tost makinesi edinirsiniz.

• Merhaba, bu konuda ki tavsiye veren arkadaşlar sayesinde bu ürünü aldım. Herkese bilgi paylaşımından ötürü teşekkürler. Verdiğiniz bilgilere göre işyeri kullanımında temizliğinin zor ve bakımının dikkat gerektirecek olmasından dolayı döküm tercih etmedim.

• Merhaba.

Bu cihaz hakkında bilgi bulamadım. Quantech plaka deniyor. Teflon mu bunun malzemesi? Bu fiyata alınır mı ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: socialworker

Merhaba.

Bu cihaz hakkında bilgi bulamadım. Quantech plaka deniyor. Teflon mu bunun malzemesi? Bu fiyata alınır mı ne dersiniz?

Şu an Denizli 'deyim. Çarşı içinde işlerimi hallederken, bir mağazanın önüne koymuşlar. 330 tl fiyat yazmışlar. Bu modelin kalitesi, fonksiyonelliği, iyi mi ? vasat mı ? bilgim yok. Yalnızca spot piyasa fiyatını görünce bilgilendirmek istedim.

• Tost yemeyi seven insan döküm alsın 👍

• candogan62 C kullanıcısına yanıt

KARACA BİOGRANİT 4ü 1 arada kullanıp bilen arkadaşlar benzer ürün arıyorum duyan bilen var mı lütfen yardımcı olacak arkadaşlar çok benzer bir ürün arayışındayım fakat bulabildiklerim maalesef Türkiye de yok işime yarar olan ürünü sizlerle paylaşıyorum 

kalorik
    Kalorik 4-in-1 Eat Smart Grill, Stainless Steel
    https://www.kalorik.com/products/kalorik-stainless-steel-eat-smart-grill

Kalorik bire bir aynı plakalar farklı ve Waffle yok

@candogan62

• burakekrem B kullanıcısına yanıt

Hocam 1 aydır kullanıyorsunuz nasıl memnun musunuz yaptığınız işlem başarılı oldu mu?

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

tostta fesleğen de kullanın barilla fesleğen sosu ayrı bir boyut katıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

tostta fesleğen de kullanın barilla fesleğen sosu ayrı bir boyut katıyor.

Katkınız için teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim.

• Biz kuru domates atıyoruz enfes oluyor hafif ekşi.

• glumerna G kullanıcısına yanıt
  • Arkadaşlar tost makinası 600-800 arasında baktım DeLongi var. Delonghi Multigrill Easy SW12A.BK bu fiyat aralığı için ideal bir makinemi öneriniz başka olur mu +-100

• quote:

Orijinalden alıntı: help21

Arkadaşlar tost makinası 600-800 arasında baktım DeLongi var. Delonghi Multigrill Easy SW12A.BK bu fiyat aralığı için ideal bir makinemi öneriniz başka olur mu +-100

şık ve kalitelidir ancak küçük 2 tostluk makinedir ... diğer seçenekler için ilk sayfadaki "5- tavsiye listesi" kısmına bakabilirsiniz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

şık ve kalitelidir ancak küçük 2 tostluk makinedir ... diğer seçenekler için ilk sayfadaki "5- tavsiye listesi" kısmına bakabilirsiniz ...

Alıntıları Göster

Sağolun hocam zaten iki kişilik aileyiz yeter diye düşünüyorum tşkler harika bir konu olmuş

• Hocam merhabalar selamlar, yakın zamanda tost makinem bozulduğu için yeni bir tost makinesi bakmaya başladım. İlk sayfadaki tavsiye listesini de okudum ondan sonra forumdaki son 8-10 sayfayı da okudum fakat inanılmaz kafam karıştı. Çok pahalı bir makineye gerek yok, 450-500 lirayı aşmasın diye düşünüyorum. Benim için en önemli şey tostu güzel yapması, ızgara özelliği gerçekten çok önemli değil üstünde tavuk falan pişirmem ancak en azından ince bir köfteyi de yapabilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. İkinci bir kriter kolay temizlenebilmesi, sökülüp temizleyebiliyor olmam. Gerçekten tost makinesinden başka bir beklentim yok. Bir kaç model arasında da gidip geliyorum. Bana öneride bulunabilir misiniz? Benim göremediğim başka marka/model önerilerine de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Arnica GH26243 Tostit Maxi Granit Izgaralı Tost Makinesi

Karaca Future Granit Tost Makinesi Mint 1800W

Grundig CG 6880 Tost Makinesi

Korkmaz A328-05 Tostkolik

Grundig CG 5960 Tost Makinesi

Grundig CG 4006 S 2000W Tost Makinesi

• 
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.