Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.533
Cevap
222
Favori
1.543.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yüksek sıcaklığa çıkınca duman olması normal çünkü döküm yüzeyleri yağlı ve bu yağ sıvı halden gaz haline geçme sıcaklığına ulaşıyor bir nevi kimya kanunu fizik kanunuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adres63 A kullanıcısına yanıt
    Bizi baya rahatsız etti bu durum. Bilseydim almazdım açıkcası. İsteyene gönderebilirim siyah dökümix :)

• Arkadaşlar korkmazın döküm plakaları yıkanabilir modelleri var. Üst kapağı hareketli olandan. Bunlarda tost yapanını var mı? Ekmek çıtır çıtır okuyor mu?

Bundan 5 sene önce evlenirken tefal almıştık. Almaz olaydık. Tost yapayım diyorum düzgün ısınmazdı. Kalın tost yapardım. Aradaki kaşar bile zor erirdi. Bozulduğu için yeni düzgün bir şey alalım istiyoruz.

Yardımlarınız ve tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim

• Selamlar arkadaslar.

Dokumiximiz bugun elimize ulasti. Gayet tatminkar duruyor. Agir ve saglam.

Klavuzda ilk kullanimla ilgili bu bilgiyi bulamadim. Ilk kullanimda belli bir sure bosta calistirmak gerekmiyor mu?

Bir de bu isimiz bittiginde yaglama islemini her seferinde yapacak mıyız? Nasil yapariz? Ne tur yagla?

• Pi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    İlk sayfada bahsetmişlerdi yağlayip ( ben zeytinyağı kullanıyorum) tereyağda olabilir ama margarin kullanmayın sağlık için. Pencere kenarında 8-10 dk.(ilk sayfadan teyitleyin) son ayarda çalıştırın yağı yanarak duman haline gelecek vs. tablalarin yağa doymasi 2-3 tost yapmanıza bakar sonra yağlamaniza gerek yok hatta arada hiç yağlamadan da tost yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adres63 -- 30 Ocak 2018; 20:37:23 >
  • Breville bgr 250 ex

Şuanki fiyatı 650 TL

• adres63 A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam. Tamamen olmasa da genel olarak boyle yaptim. Ortalik bir dumanlandi. Zeytinyagini surdum. Tost kismina gelince sucuklar yapisti. Birkac denemeden sonra yapismaz saniyorum.. Ha duzgun temizlememis olsam bile en azindan demir aldik vücuda. Sonucta o da lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: akustika

Arkadaşlar korkmazın döküm plakaları yıkanabilir modelleri var. Üst kapağı hareketli olandan. Bunlarda tost yapanını var mı? Ekmek çıtır çıtır okuyor mu?

Bundan 5 sene önce evlenirken tefal almıştık. Almaz olaydık. Tost yapayım diyorum düzgün ısınmazdı. Kalın tost yapardım. Aradaki kaşar bile zor erirdi. Bozulduğu için yeni düzgün bir şey alalım istiyoruz.

Yardımlarınız ve tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim

Bende korkmaz tostkolik var ..makineleri inceledim bu 1800 watt standart ..biraz gec isiniyor ama isininca pisirmeme kizartmama ben gormedim, hatta misafirlere izgara tavuk ve et bile yaptim genis bir yuzeyi var plakalari cikiyor.bence guzel bir urun.

• Dökümix dışında tavsiye edebileceğiniz modeller nedir? 200 TL 'ye kadar 4 dilim sığacak ve tostu sanayi tipleri gibi dümdüz edebilcek kuvvette

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Arkadaşlar Dökümix tost makinesini bugün kullandım. Tost ekmeği ile tek seferde 4 kare tost yaptım.

Makineyi bastırmadım. Kendi halinde ekmeklerin kızarmasını bekledim. Sonuç olarak makinenin arka kısmında kalan kare tostların arka üst tarafları kızarmamıştı. Ön tarafa makinenin ağırlığı daha fazla geliyor anladığım kadarıyla. Temizleme noktasında da plakaların üzerinde kalan partiküllleri peçete ile alıp yağlı bir şekilde bıraktık tost makinesini, çünkü suyla temizlemeyin yazıyor buda içimize sinmiyor açıkçası.Diyeceksiniz kardeşim bunu almadan önce bilmiyor muydun? Biliyordum ama görünce daha farklı oldu.

Neticeyi kelam bana kalırsa 150 200 TL ye servis ağı her ilde bulunan modern bi makine alın, arkadaş 2 sene plakaları dayansın. İki sene sonunda ya plakaları değiştirin yada Makineyi ama bu makinenin temizliğiyle uğraşmayın ne alırsanız alın sonuç itibariyle o ekmekler kızaracak, bu benim şahsi görüşümdür.

Arkadaşlar siz bu dediklerime kesinlikle takılmayın. Demirdöküm plaka haricinde kesinlikle tost makinesi alınmaz. Paranız fazlaysa ben fazla para vermek istiyorum diyorsanız bile gidin büyük bir demirdöküm plakalı sanayi tipi tost makinesi alın. Diğerleri tost makinesi değil inanın başka birşey.

E diyeceksin ne oldu birden böyle, bir kaç tost makinesini inceledim ve aldığım müddetçe dökümix i kullanma deneyiminde bulundum. KIYASLANAMAZ bile demirdöküm farklı bir dünya.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Dökümix tost makinesini bugün kullandım. Tost ekmeği ile tek seferde 4 kare tost yaptım.

Makineyi bastırmadım. Kendi halinde ekmeklerin kızarmasını bekledim. Sonuç olarak makinenin arka kısmında kalan kare tostların arka üst tarafları kızarmamıştı. Ön tarafa makinenin ağırlığı daha fazla geliyor anladığım kadarıyla. Temizleme noktasında da plakaların üzerinde kalan partiküllleri peçete ile alıp yağlı bir şekilde bıraktık tost makinesini, çünkü suyla temizlemeyin yazıyor buda içimize sinmiyor açıkçası.Diyeceksiniz kardeşim bunu almadan önce bilmiyor muydun? Biliyordum ama görünce daha farklı oldu.

Neticeyi kelam bana kalırsa 150 200 TL ye servis ağı her ilde bulunan modern bi makine alın, arkadaş 2 sene plakaları dayansın. İki sene sonunda ya plakaları değiştirin yada Makineyi ama bu makinenin temizliğiyle uğraşmayın ne alırsanız alın sonuç itibariyle o ekmekler kızaracak, bu benim şahsi görüşümdür.

Arkadaşlar siz bu dediklerime kesinlikle takılmayın. Demirdöküm plaka haricinde kesinlikle tost makinesi alınmaz. Paranız fazlaysa ben fazla para vermek istiyorum diyorsanız bile gidin büyük bir demirdöküm plakalı sanayi tipi tost makinesi alın. Diğerleri tost makinesi değil inanın başka birşey.

E diyeceksin ne oldu birden böyle, bir kaç tost makinesini inceledim ve aldığım müddetçe dökümix i kullanma deneyiminde bulundum. KIYASLANAMAZ bile demirdöküm farklı bir dünya.

Zamanla fikrinizin değişeceğini düşünüyordum, yanılmadım
    Dökümix hakikaten f/p olarak alınabilecek 1 numaralı tost makinesidir benim gözümde.

• Merhaba tekrar, dökümix sipariş vermiştik geldi bugün, temizlerken dikkatimi çekti, 5.dereceye getirilemiyor, 6ya ise tersten getirilebiliyor ancak, herkeste böyle mi? 4.derecede de bayağı sıcak yeterli aslında ama merak ettim yinede. Bir de 6. Derecede ışık yanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclus1v3 -- 31 Ocak 2018; 15:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclus1v3

Merhaba tekrar, dökümix sipariş vermiştik geldi bugün, temizlerken dikkatimi çekti, 5.dereceye getirilemiyor, 6ya ise tersten getirilebiliyor ancak, herkeste böyle mi? 4.derecede de bayağı sıcak yeterli aslında ama merak ettim yinede. Bir de 6. Derecede ışık yanmıyor.

Öncelikle hayırlı olsun. Lakin ayar düğmesi hatalı montajlanmış gibi duruyor. Ben de normal çevirerek 6. kademeye kadar geliyor.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ben dikkat etmemişim kademe gösteren sayı üste geliyor zannetmiştim, yandaki çıkıntı tarafı göstergeymiş, bir sıkıntı yok yani kargoyla ilgili bilgide vereyim, üstte yazmamışım.

Paketleme iyiydi, kutunun her tarafı köpükle kaplıydı, satıcı pazartesi akşamı kargoya verdi aksaraydan, çarşamba öğlen sakaryaya geldi gayet hızlıydı. Fotoğraftaki pürüz hariç bir sorun gözükmüyor, döküm olduğu için onlarda önemli gelmedi bana. Deneyince de fikrimi yazarım tekrar.

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

• O zaman sorun yok. Özellikle loş ortamda belli olmayan küçük bir ok var kasa üzerinde, kademe oradan başlıyor.

Dediğiniz gibi döküm olması hasebiyle rastgele yerlerinde pürüzler olabiliyor.
  • Arkadaşlar kolay gelsin,

Belki daha önce konuşulmuştur ama yazışmaların içerisinden aramak bir hayli zor olacak gibi.
    Yardım edebilirseniz çok sevinirim;

Bu iki ürün arasında gidip geliyorum, tavsiyeniz hangi yönde olur. Yada bunları almayın bence şu ürün daha iyi diyebileceğiniz bu ayarda başka bir makine var mıdır?

Homend Grilliant 1304
    Hotpoint-Ariston CG 200 AX0

Teşekkür ederim
  • bakkol B kullanıcısına yanıt
    homend 1304'ün sıfırı yok gönderilenler teşhir çıkıyor çok şikayet var, hotpoint cg-200 hakkında ise bazı arıza şikayetleri yazıldı ...
    kısacası bugünlerde tavsiye etmekten çekindiğim iki model bunlar ...

size aynı kategoriden korkmaz a-328 veya korkmaz a-328-05 önerebilirim, sadece plakaları farklı, 05 olanın plakaları granit desenli diğeri düz siyah ...

@bakkol
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Dökümix aldım ama benim kullanımıma uygun gelmedi deyim. İsteyen varsa gönderebilirim.

Korkmaz A 329 değilde A 328 yazmışsınız. Hangisi tercih edilmeli

• labkamil kullanıcısına yanıt
    gövdesi krom-çelik olmasından dolayı korkmaz a-328 ve korkmaz a-328-05 modellerini daha fazla beğenirim ...
    onları a-329 serisinin 12/13/16/17/18/19 kodlu modelleri takip eder, bunlar gövdeleri renkli olanlardır ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Renkten ziyade kalite olarak hangisi tercih edilmeli

• 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.