Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.514
Cevap
220
Favori
1.541.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu son yağlama işini her zaman yapmamız mı gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    Her zaman değil de makine yeni olduğu için ben 1 ay boyunca her kullanım sonrası yaglayacagim. Sonra gerek kalmaz, ekmeği yaglamak yeterli olacak diye düşünüyorum.

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Biz açıkcası tost yaparken yağ kullanmıyorduk. Şimdi de öğle devam eder. Temizlik sonrası yağlama yeterli olur sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: adres63

quote:

Orijinalden alıntı: instance

Merhaba, yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Dökümixin inox, fuşya ve fayrinox modelleri var sanırım bunlar arasındaki farklar nelerdir?

Sadece dış kaplama yani renkleri farkli

Teşekkürler hocam, forum tavsiyesi üzerine dökümix alıcağım artık bakalım tostlarımız beklediğim gibi olacak mı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Bende biraz önce n11 den dökimix fuşya modelini sipariş verdim 150tl geldi umarım memnum kalırım.

150 tlye nasıl getirttiniz hocam link var mı benim baktınlarım hep 170 üzeri

• instance kullanıcısına yanıt
    150 TL üzeri 20 TL kupon ile almış olabilir. Ben de inox olanını 165 e almıştım kuponla. Normalde 185 TL idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 27 Ocak 2018; 23:39:33 >
  • hocam biz de tavsiyeler üzerine dökümix aldık. ilk kullanımda yağlamak mı gerekiyor ben şimdi anlamadım
  • size dökümixin kendi videosunu göndereyim sitesidenki. https://www.youtube.com/watch?v=UjQXvHHZU0w

Benimde bununla ilgili bir sorum var. Yağlayarak bırakıyoruz cihazı. Sonraki kullanımda yağdan dolayı hafif duman , koku ve göz yanığı oluyor. evin içinden çıkmıyor uzun süre. hafif duman oluyor ama koku fazla oluyor. tostuda yağsız yaparız ayrıca. ilk kullanmadan önce 10-15 dk çalıştırınca oldu en çok.

çok mu yağlıyoruz nedir anlamadım. yağlama işini bıraksak olmaz mı?

Ayrıca paylaşılan bu üretici videolarında yağlama ile ilgili herhangi birşeyden bahsetmiyor.
    @Bayberty teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 28 Ocak 2018; 22:27:12 >
  • instance kullanıcısına yanıt
    n11 150tl ye 20tl indirim çekim varmış onun ile aldım
    sadece ilk kullanımda yağlamak yeterli sonrasında lüzum yok (ilk sayfadaki 3. mesajda anlatmıştım) ...
    sonraki zamanlarda zaten tostlara sürülen az miktarda yağ plakaları yağlamaya yeter, kısacası plakaları sürekli yağlayıp kaldırmaya gerek yok ...

@labkamil
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Biz yağ kullanmıyoruz tost yaparken. Öyle alıştık.

Bu duman ve yağ kokusu bunalttı bizi.

Yani normal tost makinasındaki gibi değil yayılıyor.

ilk seferde fazla yağ kullandıysanız plakalar çok yağ çekmiştir o yağ yanıyor duman çıkarıyordur, bundan sonraki kullanımlarda yağ kullanmayınca bence normale düner bir süre sonra ...
    Makineyi en yüksek ayarda calistirirsaniz yağın yanması sonucu duman oluyor. Tavsiyem en yüksek ısıya gelince bir alta alarak ayarı dusurun. Her seferinde yağlamaya gerek yok misal 5-6 ay veya 1 sene kullanmayacaksanız yağlayin döküm paslanmasin diye.

• adres63 A kullanıcısına yanıt
    6 kademe 4de kullandım. Deneye deneye bulacağız yada kaldıracağız artık.

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Genel olarak duman ve koku olmayacaksa iyi teşekkür ederim

• Fuşya rengi 167 lira inox 185. Hangisini alayım dökümixin? Renk takıntım yok. Kararma vs olur mu. Yoksa 20 lira daha fazla vereyim mi

• Kırmızı renk bir senedir araliksiz her hafta sonu kullanıyorum herhangi bir kararma renk vermesi olmadı. Bende inox olanla arada kaldım en iyisi ucuz olandır dedim. 😂

• adres63 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bende ucuz olanı tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Biz yağ kullanmıyoruz tost yaparken. Öyle alıştık.

Bu duman ve yağ kokusu bunalttı bizi.

Yani normal tost makinasındaki gibi değil yayılıyor.

Duman ve koku olduğunda ısıyı düşürüyorum. 3 le 4 arası bir kademe yeterli oluyor. Kullandıkça en ideal kademeyi bulursunuz. Makineler arası belki küçük kademe farkı vardır.

• omeraydin0678 O kullanıcısına yanıt
    Sürekli koku ve duman olması normal mi az da olsa

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.