Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.521
Cevap
222
Favori
1.543.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dökümix tost makinaları nasıl acaba ? Döküm falan organik tost makinası adı altında satılıyor . Tavsiye eder misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavsiye listemin ilk sırasında yer alır kendisi, ilk keşfettiğimde daha adı sanı bilinmiyordu, bu forum sayesinde bilinir oldu ...
    hararetle tavsiye ederim ancak sabit plaka ve döküm olması nedeniyle bazı kullanıcıların çekinceleri olabilir, temizliğini sorun etmeyenlere daha fazla öneririm ...
  • oqi kullanıcısına yanıt
    gündüz homend'i arayıp sorun bakalım nasıl izah edecekler bu durumu, 1304 daha eskiyken ve önceleri üretimi biten model olarak görünüyorken nasıl oluyor da stokta var görünüyormuş merak ettim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

tavsiye listemin ilk sırasında yer alır kendisi, ilk keşfettiğimde daha adı sanı bilinmiyordu, bu forum sayesinde bilinir oldu ...
    hararetle tavsiye ederim ancak sabit plaka ve döküm olması nedeniyle bazı kullanıcıların çekinceleri olabilir, temizliğini sorun etmeyenlere daha fazla öneririm ...
    Ekmeği yağladıktan sonra kurutma yapar mı Hocam bu tost makinası ? Kaşarlı tost yaptığımda ekmek kurumasın ama içindeki kaşar da erisin istiyorum . 400 liraya kadar çıkabilirim ama dediğim gibi asıl maksadım ekmeği kurutmadan yumuşak tost yapmak . Ekmeği yağlamak süretiyle tabi ki bu söylediğim . Çok para da vermek içime sinmiyor ama yerinizde olsam almışken bunu alırdım dediğiniz bir ürün varsa ona da yönelebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 23 Kasım 2018; 0:45:5 >
  • demir döküm plakalar tost için ideal makinelerdir kurutma yapmazlar, tam anlamıyla tost yaparlar ...
    kurutma yapanlar ince alüminyum plakalı makinelerdir hani şu teflon-granit kaplamalı olanlar, gerçi o tarz kıtır/çıtır tost sevenler de olabilir ...
    sadece sabit plaka olması nedeniyle döküm istemeyenlere başka alternatifler öneriyorum ...
    bence dökümix fiyatına göre son dönemlerin en iyi ürünüdür diyebilirim, onun yerine tavsiye edebileceğim makine yine döküm plakalı başka model olur ama onlar sanayi tip ...
    yukarıda belirttiğim gibi sabit plaka olması sorunsa size başka seçenekler sunabilirim değilse illaki dökümix derim ...
  • maksimum bütçem 100 tl, sinbo markalar çok ucuz diye duydum 50-70 lira arası ama yurtta kalıyorum ve yangın çıkarmak istemiyorum. ne önerirsiniz? :D
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hocam döküm olup da sabit plakalı olmayan ürünler var mı ? Temizlik dert olursa plakaları makinaya atabileceğimiz ?

• Döküm plaka kaplamasız olur genellikle ve su ile temas ederse paslanır, bu bakımdan sabit oluyorlar.
    Ama metal döküm olupta kaplamalı olanlar var mı bilmiyorum, döküm plaka yazan ve granit, teflon kaplı olanlar alüminyum dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Döküm plaka kaplamasız olur genellikle ve su ile temas ederse paslanır, bu bakımdan sabit oluyorlar.
    Ama metal döküm olupta kaplamalı olanlar var mı bilmiyorum, döküm plaka yazan ve granit, teflon kaplı olanlar alüminyum dur.
    Yapacak birşey yok o zaman su bozuyorsa . Dökümix alıp geçeyim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

demir döküm plakalar tost için ideal makinelerdir kurutma yapmazlar, tam anlamıyla tost yaparlar ...
    kurutma yapanlar ince alüminyum plakalı makinelerdir hani şu teflon-granit kaplamalı olanlar, gerçi o tarz kıtır/çıtır tost sevenler de olabilir ...
    sadece sabit plaka olması nedeniyle döküm istemeyenlere başka alternatifler öneriyorum ...
    bence dökümix fiyatına göre son dönemlerin en iyi ürünüdür diyebilirim, onun yerine tavsiye edebileceğim makine yine döküm plakalı başka model olur ama onlar sanayi tip ...
    yukarıda belirttiğim gibi sabit plaka olması sorunsa size başka seçenekler sunabilirim değilse illaki dökümix derim ...
    Hocam dökümixler biraz küçükmüş bir ekmek tam sığmıyormuş mesela . Bunun ebat olarak biraz daha büyüğü oluyor mu ? Ayrıca temizliği ve yağ haznesi yorumlarından dolayı eşim pek sıcak bakmadı . Ebat olarak da oluyorsa tabi biraz daha büyük ve malzemesi kalitesi iyi Öneri alabilir miyiz acaba ?

• Önerilen marka modellerin yorumlarına baktım da çoğunda illa bir kusur olmuş .

Mesela homend 1304 de plakaları çıkaran tuş sıcaktan eriyor ve çıkmaz hale geliyormuş .

arzum 2025 e baktım ondan da ilk ısıtmamda önünde gösterge tablosu atıyormuş yerinden .

dökümix güzel yorumlar ama sabit plaka ve yağ toplama haznesinin olmayışı sıkıntı gibi .

Korkmaz A 310-03 kilit mekanizması pek işe yaramıyormuş hemen bozulanlar kırılanlar olmuş.Yamukluklardan söz edilmiş .

Hotpoint Ariston 88410 Cg200Axo en sorunsuz gibi görünüyor fazla kullanıcı da bulamadım ama en pahalısı da bu . Eğer uygun bulursam fiyatını bu ürünü alacağım . Bulamazsam da dökümixden devam edeceğim . Tost makinası almak bile dert yav :)

@bayberty isimli arkadaşa da ilgisi ve alakası için teşekkür ederim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Hocam döküm olup da sabit plakalı olmayan ürünler var mı ? Temizlik dert olursa plakaları makinaya atabileceğimiz ?
    çıkarılabilir plakalı az sayıda model var ama onlar evde kullanılmaz bildiğin sanayi makinesi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Hocam dökümixler biraz küçükmüş bir ekmek tam sığmıyormuş mesela . Bunun ebat olarak biraz daha büyüğü oluyor mu ? Ayrıca temizliği ve yağ haznesi yorumlarından dolayı eşim pek sıcak bakmadı . Ebat olarak da oluyorsa tabi biraz daha büyük ve malzemesi kalitesi iyi Öneri alabilir miyiz acaba ?

Alıntıları Göster
    dökümix'ten daha büyükleri eve gitmez çok büyük ve ağırlar, dökümix'i beğenmeyen bir ev hanımı diğerlerine bakmaya bile tahammül edemez ...

Yanıt için teşekkürler 😂

• Hotpoint Ariston 88410 Cg200A nın kullanıcısı az olduğundan belki olumsuz yorumla karşılaşmamış olabilirsiniz.
    Onun yerine Arzum Ar2023 e bakabilirsiniz, fiyatı 440 TL civarında.
    Yada daha uygun olsun derseniz Korkmaz A329 da güzel ve sağlam bir makine fiyatı 330 civarında ama granit plaka olmasına dikkat edin, seramik olanlar eski ama hala piyasada var çabuk deforme oluyor uzak durmak lazım.

Dökümix ben aldım hanımı temizlik konusunda ikna edemedim şimdi zararına satıyorum (bir kere kullandığım için iade edemedim).
    Güzel makine fiyatı uygun hızlı ısınıyor ekmeği kızartıyor ama üretici firma pekte benim hoşuma gitmedi o ayrı...
    Merhaba hocam, tefal GC712D Optigrill hakkında bilgi tecrübeniz varsa paylaşmanızı isterim... Fiyat olarak 750tl ye değer.mi? Tr De garantisi geçerli olmuyor sanırım, o beni tereddüte bırakıyor, 400-500TL civarına bu modele kafa tutacak alternatif varmı?

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CI29NHI/ref=ox_sc_act_image_4?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Teşekkürler

• Tefal toast expert izgara modeli nasildir ? Dokum yaziyor bilgide. Dokumix ve bu model arasindayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    selam,
    tefal optigrill göz boyamak için üretilmiş en tavsiye etmediğim makineler arasındadır, ilk sayfada modeller ile ilgili mesajımda bunu yıllar öncesinden belirtmiştim ...
    size önerebileceklerim;
    -arzum ar-2023 grandia
    -karaca inox 2002 granite
    -homend 1314
    -hotpoint-ariston cg-200
    -arzum ar-2025 kantintost
    -korkmaz a-328-05
  • R1sk16 R kullanıcısına yanıt
    tefalin tost makineleri markanın gerisinde kalıyor, en iyileri tefal xl-800 ve tefal gourmet grill comfort, ızgara için iyi ama tost için vasat makineler, bu nedenle onları nadiren tavsiye ediyorum, plakaları için döküm yazması palavradan ibaret ... dökümix onu ezer ...
  • Bilgi için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.