Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.565
Cevap
222
Favori
1.544.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selam,
    her işte bir hayır vardır, belki de sizin kısmetiniz başka makinede ... önerdiğim arzum ve korkmaz arasından tercihinizi yapabilirsiniz ...
  • N11 den 11.11 indirimlerinden arkadaşlara 4 tane daha dökümix siparişi verdik. Bir tanesi elektrik kaynaklı problemden iaede ettik diğer arkadaşlar memnun kaldılar. Ekmeği bir miktar ezer ama çokta fark edilmez ezildiği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adres63 A kullanıcısına yanıt
    Hangi satıcıdan aldılar acaba?@adres63

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    @Bayberty yine de şansımı zorluyorum galiba dokumix'ten yana :)

Bir süre daha bekleyeyim gelen yorumlara göre karar vereyim..

Teşekkür ederim ilginiz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andıran otu -- 18 Kasım 2018; 13:13:12 >
  • Bosch tfb4431v kullanan varmı. Mağaza da gördüm çıkabilen döküm plakalar ve çift taraflı kullanılabiliyormuş. Tecrübe eden arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. Piyasa fiyatı yaklaşık 680- 700 bandında bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper1234 -- 18 Kasım 2018; 19:54:58 >
  • casper1234 C kullanıcısına yanıt
    ilk sayfada belirttiğim gibi fonksiyonel bir makine, fiyatı 400-450 civarı olsa neyse ama 650-700 çok abartılı bir fiyat o makine için ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

ilk sayfada belirttiğim gibi fonksiyonel bir makine, fiyatı 400-450 civarı olsa neyse ama 650-700 çok abartılı bir fiyat o makine için ...
    Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim

• Bu Homend 1321 tost makinesi plakalarını yıkayınca taktığımda bir türlü plakalar ısınmıyor, yanlış mı takıyorum, gözümden bir şey mi kaçıyor?

Aynı şey önce de oldu, ilk makine geldiğinde yıkadıktan sonra plakaları hiç ısınmadı plakalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 19 Kasım 2018; 19:10:43 >
  • maicole kullanıcısına yanıt
    plakaları takmadan makineyi en üst kademede çalıştırın, üst kapağı açın hatta ızgara konumuna getirmek daha iyi olur, alt-üst rezistansları 2-3 dak. sonra kontrol edin zaten ısınan rezistanslar kızarmaya başlar özellikle denemeyi akşam yaparsanız ortamdaki ışıkları söndürünce akkor halinde belirginleşir ... rezistanslar çalışıyorsa başka bir durum olmalı ...
    aklıma şöyle bir ihtimal geldi; acaba makinede güvenlik amaçlı bir sistem düşünülmüş olabilir mi, mesela plaka tam oturmayıp kilitlenmeyince veya ıslaklık tesbit edince çalışmamak gibi ... kitapçığına baktınız mı ?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 19 Kasım 2018; 20:18:57 >
  • quote:

plakaları takmadan makineyi en üst kademede çalıştırın, üst kapağı açın hatta ızgara konumuna getirmek daha iyi olur, alt-üst rezistansları 2-3 dak. sonra kontrol edin zaten ısınan rezistanslar kızarmaya başlar özellikle denemeyi akşam yaparsanız ortamdaki ışıkları söndürünce akkor halinde belirginleşir ... rezistanslar çalışıyorsa başka bir durum olmalı ...
    aklıma şöyle bir ihtimal geldi; acaba makinede güvenlik amaçlı bir sistem düşünülmüş olabilir mi, mesela plaka tam oturmayıp kilitlenmeyince veya ıslaklık tesbit edince çalışmamak gibi ... kitapçığına baktınız mı ?..
    İkinci dediğiniz şey mantıklı, zaten plaka tam oturmuyor? Sallanıyor, tost makinesini kapatıp açınca birkaç kere düşebiliyor bile plaka? Plakaları takmada bir püf noktası falan mı var anlamadım. Kullanma klavuzunu kurcalayayım en iyisi ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

plakaları bastırıp tam oturtunca mekanik kilit sesi olur belirgin bir çat sesi duyulması gerekir, sizinkinde bu oluyor mu ?..
  • Yıllardır tabla üstü kaplamaların zararından dolayı hep geciktirdim. Ama çocukların acil iş ve okul çıkışları mecbur kaldım aldım. Ama sadece döküm olanından. http://www.dokumix.com/index.php marka döküm tablalı tost makinesi aldım. ürün güzel kullanışlı ama hasas davranılması gereken bir cihaz. Yani su ve buhardan uzak durmalı, paslanma yapmaması için.bu nedenle kablo uzunluğu kısa olduğundan ve priz yeri suya yakın olduğundan sıkıntılı. ara kablo ile kullanmak zorundayım. Ayrıca cihazı kullanım sonrası yağlı bir bezle silip temizliyoruz. Zaten işlem sırasında yağlı kağıt kullandığımızdan çok kirlenmiyor.Ara kablo için ise;
    TTR 3*1,5mm sadece tost makine ait olacaksa yok ben başka ütü gibi işlerde de kullanacağım diyorsanız o zaman 3*2,5mm TTR kablo ile kullanabilirsiniz. (bu firmadan aldığım tavsiye)
    Mutlu günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 21 Kasım 2018; 9:27:50 >

• Merhaba,

Burada yorum yazan arkadaşların tavsiye ettiği farklı ürünlere baktım.

Bütçeme göre vardığım sonuçlar;

Hotpoint-ariston cg-200 (Bugün min fiyat 400 TL)
    Arzum Ar-2025 kantintost (Bugün min fiyat 332 TL)
    Korkmaz A310-03 (Bugün min fiyat 218 TL ) (Tipini hanım beğenmeyeceği için düşünmüyorum :)
    Korkmaz A329-18 (Bugün min fiyat 309 TL) (Rengine aldanmak istemiyorum belki de o kadar iyi değildir)
    vs
    vs

400 TL'ye kadar limitim var. Balkonda balık da yapmak istiyorum çünkü mutfaktaki ocakta ev çok kirleniyor.
    Enerji tasarrufu iyi olan, plakası çıkartılıp yıkanabilir bir tost makinesi arıyorum.

Sizce hangisini almalıyım?
  • Deripol kullanıcısına yanıt
    selam,
    aradığınız kriterlere en uygun seçenekleri zaten bulmuşsunuz; Hotpoint-ariston cg-200 ve Arzum Ar-2025 kantintost ...
    aralarına bir de arzum ar-2023 grandia modelini ekleyebilirsiniz, fiyatı az biraz fazla olabilir ...
  • quote:

plakaları bastırıp tam oturtunca mekanik kilit sesi olur belirgin bir çat sesi duyulması gerekir, sizinkinde bu oluyor mu ?..
    Dediğiniz sesi sanki üst plaka takınca alıyorum, ama alt plaka nasıl takarsam takayım sallanıyor az da olsa plaka. Müşteri hizmetlerini aradım plaka çıkartma tuşuna basılı tutarak takın dedi plakaları. Öyle takmaya çalıştım. Plaka çalışmıyor diye zaten yollamıştım, sonra sıkıntı yok diye 2-3 hafta sonra yolladılardı ürünü, cidden çalışıyordu. Plakaları yıkadıktan sonra takıyorum bir türlü ısınmıyor. Delireceğim ya, çarpacağım makineyi, 15 Eylül gibi aldığım makineyle 2-3 kere tost yaptım mı şüpheli. Bir plaka takmak ne kadar zor olabilir?

• Makine zaten bir kere değişim oldu. Değişip geleni gönderdiğimde bu plaka sorunu yaşadığımda makinede sıkıntı yok diyip aynı makineyi gönderdiler, makine çalıştı da ta ki ben plaka yıkayana kadar. 3-4 sene önce Homend 1314 kullanırken böyle plaka takmada sorun yaşadığımı sanmıyorum. Şu anki makinede zaten plakalarda çizik oldu birçok yerde artık ben gönderirken mi çizdim onlar mı çizdi, plaka takarken mi bilmiyorum. Yine servise göndereceğim gibi, şu makine yüzünden zekamdan şüphelenmeye başladım.

ben de profilinizden eski mesajlara bakıp süreci anlamaya çalışacaktım ancak kapalıymış ... tek ihtimal kalıyor o da sizin plakaları ıslak takıyor olmanız ...
  • quote:

ben de profilinizden eski mesajlara bakıp süreci anlamaya çalışacaktım ancak kapalıymış ... tek ihtimal kalıyor o da sizin plakaları ıslak takıyor olmanız ...
    Yok hocam ne ıslağı ya, 3-4 gün oldu yıkayalı, kaç gündür deniyorum.

keşke ilk sorun yaşadığınızda iade etseydiniz, başka makineye yönelirdik ...
  • quote:

keşke ilk sorun yaşadığınızda iade etseydiniz, başka makineye yönelirdik ...
    Yarıın müşteri hizmetlerini aryacağım yine servise gönderirsem ücret idesi isteyeceğim, benim hatam ya da değil delirtti beni artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 21 Kasım 2018; 21:17:2 >
  • 
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.