Şimdi Ara

Tost Makinesi Çarpıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Yeni ev aldık ve Arzum Tostçumu kullanırken çarptığını farkettim.Cihazda sorun var sandık.Sök tak falan mis gibi cihaz pert oldu.
    Şimdi Dökümix in makinesini aldım.Dakka bir gol bir.Çarptı.Elektrikten hiç anlamam.Priz ters duzde diger odalardada çarpıyor.Topraklaması duzgun degil heralde evin ve prizlerden birinde akim kablosu topraklamaya mi temas ediyor acaba? Aşırı çarpmıyor ama titrettin beni titrettin diyecek kadar sadece.
    Velhasilkelam Ne yapabilirim?Nasil kontrol edebilirim?

-Ayrica Led ampullerim bile cabuk bozuluyor.Buzdolabi ve camasir makinem bozuldu 1er sene arayla..Bunun etkisi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERYX -- 22 Ekim 2018; 16:30:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşinin uzmanı bir elektrikçi bulun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toprak hattınızda kaçak var bir şekilde, mutlaka baktırın.
    Eğere yok ise kaçak akım rölesini de mutlaka taktırın veya yenileyin.
  • Öncelikle topraklama varmı buna bakmak gerek,prize ters takarak deneyin değişmiyorsa kaçak devam ediyorsa topraklama yok gibi görünüyor.
  • Elektriksel problem var. Elektriğin şakası olmaz. Ehil bir elektrikçi çağırın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir kontrol kalemi ile, prizin metal tırnaklarını kontrol et. ışık görünüyorsa, bir elektrikçi çağır. ışık yoksa veya prizi başka bir cihazla kullanmış ve onunla bir sorun yaşamadıysan, tost makinesini teknik servise gönder.
  • StratejistX kullanıcısına yanıt
    Komple elektrik tesisatini degistirdim.Topraklamada cektirdim.Artik carpmiyor.Maliyet cok oldu ama canimizdan onemli degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ERYX kullanıcısına yanıt
    👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.