Şimdi Ara

Tost Makinası Tavsiyeleriniz Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
4
Favori
113.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar ben 100 YTL ye kadar bir bütçe ile en ideal ve güzel hatta kullanımı kolay(grill olmayacak klasik tost makinası istiyorum bastırdığımda ekmeğin pestilini çıkarsın istiyorum ) önerileriniz varsa ve yazarsanız sevinirim. Benim düşündüğüm bir iki ürün var bunlar:
    1. Kenwood HG 400 Tost Ve Grill Makinesi
    2. Sinbo SSM 2510 Tost Makinesi
    sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden sağ olun

• Bende 6 yıl önce aldığım Felix marka tost ve grill makinası var. Memnunum. İlk aldığımda çok tost yapmıştık, fakat şimdi bir köşede duruyor. Marka olarak tavsiye edebilirim.

Özellik olarak ise, plakalarının çıkarılıp yıkanabilmesi özellikli olmasına dikkat edin derim
    .
  • peki kardeş bu söylediğin tost makinasının alt ve üst kısmı iki yana yatıp ızgara olmuyor demi? Çünkü öyle ise ekmeği sıkıştırmaya kalktığında makinanın ön yada arka kısmı havada kalıyor. Ben normal makinadan istiyorum. sıkıştırdığımda üst tabla alt tablaya eşit baskı yapsın ekmeğin pestili cıksın istiyorum :D

ayrıca cvp için teşekkürler.
  • Ekmekten ne alıp veremediginiz varkı :D
    Biz evimizde Kenwood HG400 kullaniyoruz gercekten cok güzel tost yapiyor. Plakaları döküm, teflon degil. Güzel isiniyor ve agir oldugu için tam sizin istediginiz gibi ekmegin pestilini cikariyor tavsiyem budur
  • Ekmekle alıp veremediğim yok aslında sadece o efsanevi tost makinamızla yaptığım tostları özledim o kadar. Bizim evde şu grill lerin ilk çıktıkları zamanki modellerden var onunla hiç güzel olmuyor bastırıyorsun ekmeğin önü ezilmiş arkası açık kalmış hemen parçalanıyor yaptığın tost onun için yeni bitane alayım diyorum. Bende Kenwood istiyorum ama tip olarak aynı olan simbo birazdaha ekonomik :) onun için tam karar veremedim

• Bu sinbonun SSM-2510'nun bir resmi. Ben sadece 12 gün kullanabildim. 12. günün sonunda elimde kaldı. 40 gün serviste bekledi. Uzun uğraşlarım sonucunda kırılan parçayı değiştirebildim. Bununla ilgili linki özelinize attım.

• king marka kullanıyorum cok memnunum iki sene oldu hem fıyatı hemde urun kalıtesı bence gayet iyi öğrenci evıde olunca ne kadar kullanıldıgını siz tahmin edin artık

http://www.hepsiburada.com/king-k297-grandioso-tost-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=22014&productid=mtkingk297
  • quote:

Bu sinbonun SSM-2510'nun bir resmi. Ben sadece 12 gün kullanabildim. 12. günün sonunda elimde kaldı. 40 gün serviste bekledi. Uzun uğraşlarım sonucunda kırılan parçayı değiştirebildim. Bununla ilgili linki özelinize attım.

kardeş çok güzel oldu bu yorumun benimde içim ısınmaya başlamıştı o cihaza bu uyarın gerçekten iyi oldu tşkler.
  • 100 ytl civarına alınabilecek en iyi tost makinesi KENWOOD SM-606 saşma bence, ısı ayarı da vardır.
  • Arkadaşlar daha 1,5 senelik Arçelik K-2367 marka tost makinamızda sorun yaşıyoruz, artık içine konan tost ekmekleri güya yapışmaması gereken teflonlara yapıştırmaya başladı

İçinde en az 3-4 tane tost ekmeği koyup tost yapabileceğim şöyle güncel iyi bir model öneriniz var mı acaba?
  • BEN EVDE FELİX NOTTE MODELINI KULLANIYORUM BAKMANIZI TAVSIYE EDERIM
    KESINLIKLE YAPISMA YAPMIYOR AYRICA DA USTU METAL
    ZATEN DUKKANDA DA EN COK SATTIGIMIZ TOST MAKINESI CESIDI O ...
  • İddia ederek söylüyorum ki en iyi tost şu ocağın üzerine konulan basit aletlerle yapılır...
  • AH AH NERDE O TOST MAKINELERI
    AMA BEN YINE DE FELIX NOTTEYI ISRARLA TAVSIYE EDIYORUM
  • @kuranspot,

Önerin için teşekkürler, incelemeye aldık Felix Notte'yi, ancak ızgaraları bulaşık makinasında yıkanamıyormuş diye okudum nette, doğru mu?
  • ustu metal olanlar cıkmıyor nedense hıc bır marka ustu metal olanların ıcını cıkan versıyonunu yapmıyor bende hayret edıyorum
    heralde tse ızın vermıyor yoksa musterılerının dıkat ettıgı bısey
    felıx notte de hıc bastırmana gerek yok o zaten kendı agırlıgıyla ısını goruyor
    bıde plakaları yapısmıyor ,spatulası da var temızlıgı ıcın .altında da kullugu var
    ımkanınız varsa bence magazadan gıdıp bakın begenır alırsınız
    bu arada bendekı fıyatı da 80 ytl haberınız olsun
    eger sızın oralarda daha uygun fıyata bulamazsanız ya da yenıbosnaya yakınsanız hgelıp urune bakabılırsınız
    gercı sız ıstersenız anlasmalı kargomla da urunu turkıyenın her yerıne yollarım
  • Bence dökme demir plakalı almaya çalışın. Teflon her şekilde sıyrılıyor zamanla sağlığa zararlı.
    Bende Aksu var ama büyüklüğünden annem bir köşeye kaldırdı:D Hatta kendi harçlığımla almıştım küçükken. Kendi evim olursa kullanırım valla.
  • @candogan62 dostum selamlar,

Model önerin var mı peki güncel bir makina olarak? Bizim Arçelik'in kullanma kılavuzuna baktık'da teflonunuz çizilmişse ekmekler yapışır falan yazıyor, böyle bir durumda zeytinyağı dökerek silmeye çalışın demiş, bana komik geldi gerçi
  • quote:

Orjinalden alıntı: armyoflovers

Selam arkadaşlar ben 100 YTL ye kadar bir bütçe ile en ideal ve güzel hatta kullanımı kolay(grill olmayacak klasik tost makinası istiyorum bastırdığımda ekmeğin pestilini çıkarsın istiyorum ) önerileriniz varsa ve yazarsanız sevinirim. Benim düşündüğüm bir iki ürün var bunlar:
    1. Kenwood HG 400 Tost Ve Grill Makinesi
    2. Sinbo SSM 2510 Tost Makinesi
    sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden sağ olun

Kenwood hg400 bende var ve memnunum ancak şöyle bir dezavantajı var ki alt üst teflon kısımları çıkmıyor ve temizlik dezavantajı var. Bu konuda fakir'in ürünleri var ve çok güzel.
    Sinbo gibi tırışka markaları sakın evinize sokmayın derim.

• ocak ustunde yapılanlardan var bende.
    10 ytl ye almıstım. dokme demır.
    kırılmaz paslanmaz. a.b ekmegın merak etme sen.
    al fotoları.
    altı pişmedi üstü az pisti gibi bir derdide yok. baktın suphelendın ters cevır ıkı tarafınıda atesın ustune
    koyabılıyorsun cunku..
    ayrıca çok zahmetsiz ve çok hızlı bir şekilde tost yapıyorsun.
    Hemde en ucuz şekilde. Sağa solu batırman imkansız. Bi sudan geçir koy gene dolaba, çok basit , çok hızlı, çok ekonomik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraksaınsen -- 14 Ocak 2009; 23:21:46 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.