Şimdi Ara

Tosla - Spotify, YT Music, Deezer, Netflix, Amazon TV, BluTV %60 İade! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
17
Favori
13.334
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spotify öğrenci aboneliğinde de geçerli mi bu kampanya, aylık 3.6 TL ye geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • katılıyorum. misal gitti gidiyor da kampanya yaptı fakat talep az oldu. bize anında lazım. 2 gün sonra netflix yenilenecek, tosla aklımdan dahi geçmedi, %60 olmasına rağmen. biz anında iadeyi seviyoruz kısacası :)
  • Netflix için 41 kuruş kmv kesmiş.
  • recplayer kullanıcısına yanıt
    geçerli hocam.
  • enpara kullaniyordum , toslaya aktardim netflixi . Vergi kesti 30 40 kurus gibi bi miktar .İadeye dahilmis .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vakıfbank kampanyası bittiği için bu ay tosla kartımı kaydettim netflixle. netflix kampanyasında alt limit 5 TL dir falan yazmıyor spotifyda olduğu gibi, kartı kaydettik para çekti 1 TL geri geldi şimdi hakkımız yandı mı acaba, geçen ay böyle yapanlara iade geldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    Hocam sebebi şu onun,anlamadığım sebepten tosla(ayrıca pep de)sanki yurtdışındaymışız gibi usd üzerinden çekiyor tutarı o yüzden kmv kesiliyor.
  • Dediğiniz gibi sanırım. Ziraat de kesmişti. Enpara kesmemişti.
  • Bu kmv vergisini almaları normal mi enpara almıyor aynı işlemden neden doviz alıyormuşuz gibi vergi kesiliyor ki. Bilen birisi varsa yardımcı olsun zorla vergi kesiliyor kampanyadan birde.
  • İade alan oldumu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vincente kullanıcısına yanıt
    Hocam okumadan niye soruyorsunuz? Yukarıda insanlar kendi tahminlerini söylemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam okumadan niye soruyorsunuz? Yukarıda insanlar kendi tahminlerini söylemiş.
    okuduğum için yazdım bende sorun ne dostum? başkaları da yazamaz mı fikrini konu senin tekelinde mi?
    Fikrini değil hocam daha önce sorulup yanıt alınan soruların 100 kere aynı konuda sorulması kolaya gitmektir.
  • quote:

Fikrini değil hocam daha önce sorulup yanıt alınan soruların 100 kere aynı konuda sorulması kolaya gitmektir.
    hangi cevap? neden vergi aldıklarını yazan var mı? tosla bile söylemiyor sadece devlet diyor. senin yazdığının da cevap ile alakası yok zaten.
    Netflix parayı usd şeklinde çekiyor direkt.Bazı bankalar ödemeyi usd şeklinde çektirdiği için kambiyum vergisi(daha önce binde birken yüzde bire çıkartılan vergi çokomeller sağ olsun) alınmakta.Nasıl alakası yok aliexpress,amazon us veya de üzerinden bir ürün alın dolar veya euro seçerek kim haklı görürsünüz sonra.
  • quote:

Netflix parayı usd şeklinde çekiyor direkt.Bazı bankalar ödemeyi usd şeklinde çektirdiği için kambiyum vergisi(daha önce binde birken yüzde bire çıkartılan vergi çokomeller sağ olsun) alınmakta.Nasıl alakası yok aliexpress,amazon us veya de üzerinden bir ürün alın dolar veya euro seçerek kim haklı görürsünüz sonra.
    Bu yanıt daha önce verilmemişti şimdi niye veriyorsun?

bu vergi alınmıyordu enpara almadı hatta ama şimdi zorla alıyorlar doviz alım-satımı için olan vergiyi bizden alıyorlar almamaları gerek tıpkı telsiz kullanım ücreti gibi bankaların ödemesi gereken vergiyi biz ödüyoruz.

Binde birken uygulanıyor muydu? hayır yüzde bir oldu ödemesi yüksek diye şimdi alınıyor o yüzden yanlış.
    2 mesaj üstünüzde bahsettim hocam.Açıklama biçimi farklı ancak içerik aynı sonuca çıkıyor.Bu arada evet dediğiniz gibi binde 1 iken banka kendi ödüyordu ama arttığı için aradan çekildi çünkü fazlasıyla arttı miktar.Bence sorun bankada değil bunu arttırandadır.Bu arada telsiz kullanım ücretini de biz ödüyoruz operatör yıllık olarak ödüyor.
  • quote:

2 mesaj üstünüzde bahsettim hocam.Açıklama biçimi farklı ancak içerik aynı sonuca çıkıyor.Bu arada evet dediğiniz gibi binde 1 iken banka kendi ödüyordu ama arttığı için aradan çekildi çünkü fazlasıyla arttı miktar.Bence sorun bankada değil bunu arttırandadır.Bu arada telsiz kullanım ücretini de biz ödüyoruz operatör yıllık olarak ödüyor.
    Farklı vs beni ilgilendirmez cevap değildi. Bende farklı cevaplar çözümler için sordum sende durduk yere konu senin tekelinde sadece sen yazabilirsin gibi atladın yorumuma gereksiz bir şekilde.
    Ortada bir sorun var durduk yere vergi alınıyor onu tartışacağız sen benim yorumuma taktın kafayı.

telsiz kullanım ücretine benziyor diye onu örnek gösterdim aynı şekilde farklı bir şey demedim ki.

devlet vergi alır bunu hep yapıyor ama aldığı vergiyi ödeyen neden vatandaştan alıyor diye denetleyen olmadığı için sıkıntı yok.
    Hocam bir hata yaptıysam özür dilerim ama dediğim gibi aynı soruların 1000 kere sorulması o kadar kötü bir şey ki sizinki de tam üstü okuduğunuzda anlayabileceğiniz bir şey,hadi tam anlayamadınız daha detaylı şekilde sorabilirsiniz benim siznle aynı soruyu soran birisine cevap verdiğimi görüyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.