Şimdi Ara

TOSHIBA STOR.E TV PLUS HD MEDIA PLAYER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
5
Favori
11.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Toshiba nın yeni ürünlerinin lansmanını yaptığı toplantıda çok ilgimi çeken bir ürün oldu
    gerçi store tv olarak biliyorduk ama bu defaki farklı

özellikler;

Biri HOST yani başka HDD leri bağlayabileceğiniz olmak üzere toplam 2 adet USB 2.0 a sahip
    Bu USB lerden birine Wİ Fİ Dongle takılarak Wİ-Fİ hale gelebiliyor (WD Gibi :-))) )

sonra en önemli konu MKV OYNATIYOR RESMİ OLARAK HEMDE

ÖN Tarafında oldukça şık bir lcd ekran var ve Türkçe menüye sahip,
    Ekran menüsü i pod veya TOSHIBA JOURN E TOUCH gibi ve bence çok şık
    bi kere WD nin en güzel custom firmware li menülerinden bile güzel..

üzerinde 2 TB a kadar HDD olabiliyor seçeneğe göre ve bu disk
    veya usb lerden birine bağlı harici bellekler arasında dosya taşıma silme veya kopyalama yapabiliyor.

cihazın ulaşabildiğim ayrıntılı bilgi ve resimlerini ekleyeceğim buraya en kısa zamanda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 15 Temmuz 2010; 21:40:15 >

• Arkadaşlar cihaz ile ilgili yeni ulaştığım bilgiler ve resimler.

The StorE TV is Toshiba’s next-gen media centre. More than a media streamer, it’s a sleek little gogglebox companion that’ll hold all your movies, music and photos, with capacities that start at a whopping 1 terrabyte.

The StorE TV also comes in 1.5TB and 2TB flavours, using Wi-Fi to grab media files from a PC on your home network, before slathering them all over the big screen TV in full HD.

The model we saw is the only one in the world, and has yet to receive the final software. But the abilities of this pre-production StorE TV are still mighty impressive. It’ll handle high quality video, from UPnP devices on your home network, other devices hooked up through USB, an external DVD drive, and even boasts an SD card slot to gobble the produce of your digital camera or camcorder.

The Toshiba StorE TV’s menu also boasts the tantalising prospect of “Internet Services” appearing on the box, although as yet it’s unsure what these will be. A display up front shows the name of files being played back, as well as giving a glimpse of navigation, directories and files. Surprisingly, it’s in colour too.

Due on sale in the UK later this year, the StorE TV is currently aiming for a launch in the third quarter of the year. That’s September to non-marketing types. The pricing details are still up in the air.

• devam

• son

• Arkadaşlar ürünün net bilgilerine ulaştım, ve hatta yaklaşık 1 ay içinde satışa çıkacağını da öğrendim.

StorE TV+ ile Uzaktan Kumandanızı kullanarak dahili HDD içerisine kaydedilmiş tüm video, ses ve resim
    dosyalarınızı Televizyonunuzda oynatmanın, çalmanın ve göstermenin keyfini yaşayabilirsiniz.
    500 GB / 1.5 TB / 2 TB HDD kapasiteleri - 3.5" boyut
    USB 2.0, HDMI, 3-in-1 kart okuyucu (SD, MMC, MS)
    Ses dosyası desteği : MP3, WMA, WAV, AAC, OGG, FLAC, LPCM Dolby Digital, DTS Digital
    "Video dosya desteği : MPEG1 (DAT, MPG), MPEG2 (VOB, MPG, TS/M2TS/TP/
    TRP), MPEG4 (AVI, MP4, MKV), VC-1 (WMV), H.264 (AVI, MKV,MOV, MP4), RM/RMVB (RM/RMVB)"
    TRP), MPEG4 (AVI, MP4, MKV), VC-1 (WMV), H.264 (AVI, MKV,MOV, MP4), RM/RMVB (RM/RMVB
    Altyazı desteği : SSA, SMI, SRT, IDX+SUB
    Resim desteği : JPEG, BMP, PNG, TIF, GIF
    Fansız tasarım
    Uzaktan kumanda
    Windows XP / Vista /Windows 7 sistem desteği
    770 gr
    Kutu içeriği : Adaptör, Uzaktan kumanda, USB kablosu, A/V kablosu,
    YPbPr kablosu, Kullanıcı el kitabı

• Merhaba,
    Cihazın kumandası Dark kumandasıyla birebir aynı.Özellikleride Dark Media Mini ve Mania cihazlarının karışımı (usb ve kart okuyucusu) olmuş.Fotodan gördüğüm menü ekranıda yanılmıyorsam Dark'ın son firmware inden önceki firmware in menüsü.Cihazın bulunduğu bir siteyi netten buldum aşağı ekliyorum.
    >>>http://www.slashgear.com/toshiba-store-tv-features-2tb-hdd-and-integrated-wifi-02100430/
    Sitede yazdığına göre cihaz eylül ayında satışa sunulabilecekmiş.Kullandığı işlemciyi öğrenemedim.
    Eğer Realtek 1073 işlemcisi varsa Dark ve diğer benzeri olan farklı marka cihazların ön yüzüne lcd ekran
    eklenmiş dışı ayrı içi aynı bir cihaz daha piyasada demektir.Üstelik fiyatı yurt dışında 307$ veya 200£ olacakmış.
    Türkiye'de satılırsa siz düşünün kaç TL olur.Yanında birde hdd alacağınızı unutmamalısınız.
    Böyle cihazları Çinde herkese istediği markayla yapıyorlar.Bu işlerin içine böyle Toshiba, Sony, Philips, Samsung, LG
    gibi markalar girince nedense Benim bu markalardan teknoloji ve kalite beklentim çok fazla oluyor.Yanılıyormuyum?
    DMM hd playerın özelliklerini aşağıya ekliyorum.Arkadaşlar, Toshiba ve DMM cihaz özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

DMM Özellikleri.
    •Görüntü: H.264, MKV, M2TS, MTS (BDAV), TS, TP, TRP, WMV9, AVI, MPEG 1/2/3/4, HD DivX, Xvid, AVHCD, ISO, VOB, MPG, MP4, MOV, RM, RMVB, FLV, ISO, DAT
    •Ses: DTS Digital, Dolby, MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3
    •Resim: JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
    •Altyazı: SUB, SMI, SRT, SSA, IDX+SUB

• Selam dostum,
    Tabii TOSHIBA olacağı için ucuz olmaz ama cihazın yanında birde hard disk alacağınızı unutmamalısınız yazmışsınız nedenini anlayamadım..??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Selam dostum,
    Tabii TOSHIBA olacağı için ucuz olmaz ama cihazın yanında birde hard disk alacağınızı unutmamalısınız yazmışsınız nedenini anlayamadım..??

Merhaba,
    Cihaz 2TB a kadar hdd destekliyor.Ancak, hangi hdd ile kaça satılacağı bilgisini ben göremedim.Bu sebeple eklediğim sitede
    bulunan fiyata hdd fiyatının dahil olmayacağını sanıyorum.Yanılıyormuyum?
    Ayrıca, menü görünümü konusunda Sizinle aynı fikirde değilim, Ben DMM hd player kullanıyor olsamda WD hd player menü görüntüsünün daha güzel olduğunu düşünüyorum.
  • Size şu siteyi tavsi,ye edebilirim net bilgiler için
    burada içinde disk olacağı ve harici diske ihtiyaç duyulmayacağı açıkça yazıyor.

http://www.toshiba-multimedia.com/tr/store-harici-sabit-suruculeri/tv-plus/

evet tabii menü görünümü nede olsa estetik bir konu da sayılır aynı zamanda,
    daha elime bile almadığım bir cihazın menüsünü konuşamam ama

içinde dahili hard" disk olacağı ve kapasiteye göre satılacağı bilgisine eminim
    yani 1-1.5-2tb gibi herbiri farklı olacak tabii.

Bu arada daha önceki modellerden TOSHIBA nın gayet performanslı diskler kullandığını biliyorum
    STOR.E TV kullanıyorum ve diski çok güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 5 Ekim 2010; 20:56:56 >

• Arkadaşlar ürünü aldım..

Ben şimdilik sadece toshibashop larda gördüm, en güzel yanı wifi dongle ücretsiz
    içinde veriliyor,
    1TB diskli modeli gelmiş 400 tl civarında fiyatı olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 19 Ocak 2011; 11:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Arkadaşlar ürünü aldım..

Ben şimdilik sadece toshibashop larda gördüm, en güzel yanı wifi dongle ücretsiz
    içinde veriliyor,
    1TB diskli modeli gelmiş 400 tl civarında fiyatı olacakmış.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim.Cihazla ilgili kullanıcı değerlendirmelerinizi merakla bekliyoruz.
  • Evet arkadaşlar incelemem devam ediyor

Daha önce verdiğim orijinal site linkini yeniden vereyim isteyen arkadaşlar bakıp hata/eksiğim varsa düzeltirse iyi olur
    bu linkte artık Türkçe kılavuz da mevcut:

http://www.toshiba-multimedia.com/tr/store-harici-sabit-suruculeri/tv-plus/

Uzatmadan merak eden var ise cihazı tavsiye ediyorum parasını hak ediyor.
    Şimdi artı ve eksilerini yazayım her ne kadar bana iyi veya kötü gelen özellikleri başkalarına göreceli
    olarak farklı gelebilecek de olsa elimden geldiğince genel ihtiyaca göre değerlendirmeye çalışacağım:

önce negatif yanları
    1- İçini açtım sahip olduğu disk samsung 1tb 5400rpm eski modelde gayet hızlı TOSHIBA idi (RESİMLERİ EKLEYECEĞİM)
    2- Sağ yanında bir minik fan var ve bu da biraz uğultulu çalışıyor ve fazladan akım çekmek anlamına geliyor
    3- Altyazılarda boyut, konum ve renk sadece srt de ve harici dosya olanlarda değiştirilebiliyor gömülü altyazılarda bu şans yok
    4- İçinden HDMI kablo çıkmıyor
    5- Filmlerin klasör içinde kapak resmi olsa dahi klasörde bunu göremiyoruz, ancak içine girip bakarsak bu mümkün
    6- Önceki modelde olduğu gibi aynı anda hem pc ye hemde tv ye bağlı olamıyor, birini kullanmak için diğerini sökmek durumundasınız
    7-

Denedikçe ortaya çıkabilecek durumlar için eksileri şimdilik bırakıp iyi yönlere geçiyorum:

1- İçindeki hard diski değiştirmek çok kolay kolayca istediğiniz PC hard diskini (tabii sata olmak zorunda) takabilirsiniz
    Böylece 2TB bir disk takarak tadından yenmez hale getirebilir ve orijinal 2TB olan versiyonun fiyatından sıyırabilirsiniz
    2- İçinden Orijinal TOSHIBA Wİ-Fİ dongle çıkıyor ki minicik ve gayet güzel birşey ve en iyi yanı da fiyata dahil olması
    Ben takınca yaklaşık 4 saniye sonra cihaz wifi ye hazırdı yani gayet de hızlı çalıştı 300Mb mi emin değilim bu bilgiyi bulup yazacağım
    3- Menüsü çok şık vede hızlı vede bir LCD TV ye yakışacak kadar güzel yüksek çözünürlüklü Tabii eklememek olmaz TÜRKÇE menü var
    4- İçinden standart RCA AV kablo ve 2.0 USB host kablo çıkıyor
    5- Ön panelinde çok şık Türkçe bir ekran var
    6- Toplamda 3 adet USB var ve bu sayede port sıkıntısı çekmiyoruz (birde wifi dongle ın birini işgal edeceğini hesaplarsak)
    7- Cihaz direkt olarak harici DVD leri destekliyor ki buda dvd player alma/olma ihtiyacını sıfırlıyor
    Bu arada harici BLU-RAY leri de destekleyeceğine eminim, deneyeceğim
    8-

devam edeceğim çok uykum geldi, affola..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 22 Ocak 2011; 3:25:53 >

• @Thai-Fun,

İnceleme için teşekkürler ama hazır cihazı açmışken işlemcisine de baksaydın, merak işte yeni çıkan cihazın ilk merak
    konusu işlemci tabiki!..
  • evet dostum haklısın bunun için yeniden açarım
    kolay açılıyor ve buna değer..
  • uzaktan kumandası benim ezcool ile aynı. büyük ihitmalle realtek 1073dd işlemcisi vardır.
  • fiyat veya link var mı?
  • resimleri ekliyorum

• devam

• Bu resimlerde işlemci görünmüyor
    ama bunun için daha fazla dağıtıp resim çekeceğim..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.