Şimdi Ara

Toshiba Satellite L50-A ANA KONU KULLANICI KULÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
9
Favori
30.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • L50-A-1FG kullanıyorum. Sorunsuz kullanıyorum. Ama işlemci ve ekran kartının yanında hard disk yetersiz kalıyor gibi. Bir de touchpad pek tatmin etmedi beni ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetaLdetH

Bende aranıza TOSHIBA L50-A-1FG ürünüyle geldim. Toshibayı ilk defa tercih ettim beni şaşırtan (olumsuz yönde) bataryanın kasaya gömülü olması oldu. Neden böyle bir şeye gerek duymuşlar anlamadım. Dün servisi de arayıp bilgi almak istedim fakat müşteri temsilcisi de pek bilgili değildi . Sizden bir bilgisi olan varmı ?

Aynı ürünü kullanmaktayım. 2014 model kasalarda gömülü batarya olacak artık. Şarja takılı kullanmak isteyenler için de bir incelik düşünmüş Toshiba. Eco Utility'ye girip Pil Kullanım Ömrü'ne tıklayıp eco şarj modunu açarsanız sorun kalmayacaktır. Şarjı %80'de tutuyor böylelikle bataryaya zarar vermemiş oluyorsunuz. Tak çıkar yapmaktan daha mantıklı bence.

• L50A-1FG ye 240GB ssd alip taktim bende hdd yi yetersiz dusundugum icin sonucunda masaustu gelir gelmez herhangi birseye tikladigimda aninda islem yapiyorum. Dosya kopyalamalarim oyun yuklemelerim kesinlikle gozle gorulebilecek kadar hizlandi. Cikardigim hdd ye de usb 3.0 li bi hdd kilifi aldim saniyede 100mb da onda goruyorum su an gayet memnunum laptoptan. Ayrica evet eco utulity i bende kesfettikten sonra kafamda soru isareti kalmadi. Gayet memnunum su an laptoptan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

L50A-1FG ye 240GB ssd alip taktim bende hdd yi yetersiz dusundugum icin sonucunda masaustu gelir gelmez herhangi birseye tikladigimda aninda islem yapiyorum. Dosya kopyalamalarim oyun yuklemelerim kesinlikle gozle gorulebilecek kadar hizlandi. Cikardigim hdd ye de usb 3.0 li bi hdd kilifi aldim saniyede 100mb da onda goruyorum su an gayet memnunum laptoptan. Ayrica evet eco utulity i bende kesfettikten sonra kafamda soru isareti kalmadi. Gayet memnunum su an laptoptan

Oyun yüklemeler ölüm gerçekten. Görev yöneticisinden incelediğimde işlemci %20'lerde kullanılırken harddiskin %100 olması ağlatacak beni neredeyse

ssd takma konusunda cahilliğime verin bayağı bayağı bilgisayarın içini açıp mı taktınız? Garanti iptali filan söz konusu olmadı mı?

Hard disk kutusu ben de kullanıyorum eski laptopumundan söktüğüm harddisk için frisby marka usb 3.0 aynen ama bana çok fazla ısınıyor gibi geliyor. Rahatsız edici boyutta hemde.

• Trabzon da ikamet ediyorum. Once servisi aradim durumu izah ettim. 60 Lira bir ucret istediler.(Takilip kurulmasina) Bir kac gun sonra servise gittim tanisiklik vermeyerek kendimi bilgisayarci gibi tanittim ayni seyleri soyledim. Personel bana kapagi cizmeden kirmadan acip takin ya sorun olmaz. Garantiye yollarken eskisini takip yine cizmeden getirirsiniz dedi. Eyvallah dedim ciktim hemen 3 dvd aldim recoveryi yedekledim. Arka kapagi actim ( acarken dikkat edin kapagi fan tarafindan catlatabilirsiniz cok hassas) ve hdd yi degisip recoveryi kurdum (win8 lisansim icin) . Kutu olayina gelince ben aleminyum bir kutu tercih ettim kutu alirken. Sogutuculu kutular da mevcut ayrica. Ben sahsen icine film atip tv ye takip izliyorum surekli calismamakta. Altertanif cozumler bulunabilir kutu icin..

• quote:

Trabzon da ikamet ediyorum. Once servisi aradim durumu izah ettim. 60 Lira bir ucret istediler.(Takilip kurulmasina) Bir kac gun sonra servise gittim tanisiklik vermeyerek kendimi bilgisayarci gibi tanittim ayni seyleri soyledim. Personel bana kapagi cizmeden kirmadan acip takin ya sorun olmaz. Garantiye yollarken eskisini takip yine cizmeden getirirsiniz dedi. Eyvallah dedim ciktim hemen 3 dvd aldim recoveryi yedekledim. Arka kapagi actim ( acarken dikkat edin kapagi fan tarafindan catlatabilirsiniz cok hassas) ve hdd yi degisip recoveryi kurdum (win8 lisansim icin) . Kutu olayina gelince ben aleminyum bir kutu tercih ettim kutu alirken. Sogutuculu kutular da mevcut ayrica. Ben sahsen icine film atip tv ye takip izliyorum surekli calismamakta. Altertanif cozumler bulunabilir kutu icin..

Açıkçası ben vatan'dan aldım ürünü. Bir yıllık her şey dahil sigortası var riske atamam yani.
    Ama doğru anladıysam bunu teknik serviste yaptırabilirim 60 tl ücret karşılığında? ve sigorta/garantim gitmez?

• Bende vatandan 2300 e aldim. Evet serviste bu islemi 60 TL karsiliginda yaptirabilirsiniz. 240 GB Hdd de su an 300 lira civarinda

• quote:

Bende vatandan 2300 e aldim. Evet serviste bu islemi 60 TL karsiliginda yaptirabilirsiniz. 240 GB Hdd de su an 300 lira civarinda

Tamamdır. Teşekkürler. Bunu planlarım arasına aldım.
  • Kesinlikle tavsiye ediyorum. SSD farkli bir olay. Bilgisayar kullandiginizi anliyorsunuz. 4 cekirdek islemci ile 16gb raminiz olsa bile SSD'siz hiz yasayamiyorsunuz. Bundan sonraki planim 8 ilave ram ve saglam bir sogutucu. (Bu arada cihazin ramleri ne ilginctir ki SAMSUNG)

• quote:

Kesinlikle tavsiye ediyorum. SSD farkli bir olay. Bilgisayar kullandiginizi anliyorsunuz. 4 cekirdek islemci ile 16gb raminiz olsa bile SSD'siz hiz yasayamiyorsunuz. Bundan sonraki planim 8 ilave ram ve saglam bir sogutucu. (Bu arada cihazin ramleri ne ilginctir ki SAMSUNG)

Soğutucu konusunda burdan arkadaşları da uyarayım. Cihaz alüminyum olmadığı için çoğu soğutucu işe yaramıyor. Kaliteli almak lazım. O da cahilliğime geldi dandik bir soğutucu aldım ne yazık ki.
  • evet ssd performansı artıracaktır.
    bazı kartlarda buradan almak avanntajlı...

http://www.sadecenotebook.com/toshiba-satellite-l50-a-1fg-notebook-pmu329194
  • Öncelikle, herkeze merhaba arkadaşlar.
    1, 2 gün içerisinde, notebook almayı düşünüyorum. (Toshiba Satellite L50-A-1D4) büyük bir ihtimallede bu cihazı alacağım.
    Cihazı kullanan arkadaşlarımdan cihaz hakkında yorumlar bekliyorum. Cihazın kasa kalitesi hakkında neler düşünüyorsunuz. Toshiba yetkili servisi hakkında olumsuz yorumlar duydum, neler düşündüğünüzü
    merak ediyorum. Daha önce toshiba marka notebook'da kullanmadım sizce toshiba kalitesine güvenmelimiyim.

Cevaplarınız için teşekürler.

• bu bilgisayara format atmak istediğimizde nasıl atıcaz içinden cd çıkmadı windows 8.1 için bilen birisi yardımcı olabilirmi ?
  • Arkadaşlar ben 9 ay önce daha internette hakkın pek bilgi yokken aldım. Media Markt'ta başka bir model bakarken 2100 tl idi daha sonra mağazadan çıkıp 1 saat sonra geri döndüğümde 200 tl indirim vardı hemen aldım 1900'e. Piyasada bulunan tüm oyunları rahatlıkla kaldırır. Ben oyundan ziyade 3ds max gibi programlar için kullanıyorum.Ses,ısınma veya kasma gibi sorunlarla karşılaşmadım şuana kadar.4 büyük çizim programı yüklü,oynamadığım halde bf3 Skyrim gibi 4 5 oyun var onlarca program yüklü en fazla 15 sn sürüyordu açılması taki düne kadar. Tarayıcıma virüs bulaştığı için spyhunter programını kullandım artık neyi sildiyse alet 2-3 dk açılıyor. O kadar program var recovery yapmakta istemiyorum...

Böyle bir sorun oluşmuş acaba ilgisi var mıdır?Sorun giderilemiyor.

Toshiba Satellite  L50-A   ANA KONU KULLANICI KULÜBÜ

@snncbc sende recovery yap.Cd ye gerek yok internetten ufak bir araştırmayla bulabilirsin.
     Toshiba Satellite  L50-A   ANA KONU KULLANICI KULÜBÜ

• ahmedis A kullanıcısına yanıt
    ilgili driverı kaldırıp yeniden kurun düzelmesi lazım @ahmedis
  • Sorun onunla alakalı değilmiş.Güncelleştirmeleri,disk birleştirmeleri yaptım,hızlı başlat ayarlarını değiştirdim 10 sn de açılan alet şimdi en az 2 dk da açılıyor. Fabrika ayarlarına dönemden halledemez miyim?
  • Dün 15 ay taksitle aldım
    yakın zamanda yüklediğin yeni bir şey var ise o bazı şeyleri etkilemiş olabilir, gereksiz programları ve eklentileri kaldır, daha sonra bir temizleme ve disk birleştirme yap bence
    sistem geri yükleme de bir yoldur.
  • http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/TOSHIBA-Satellite-L50-A-1D4-15-6-in%C3%A7-Core-i5-4200M-2-5-GHz-8-GB-1-TB-Notebook,103452,504927,1112539.html?langId=-14

önerir misiniz? ısınma sorunu var mı, birde ekran kartı 2gb paylaşımsız mı yoksa 1paylaşımsız-1paylaşımlı şekilde mi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.