Şimdi Ara

TOSHİBA SALONDAKİ SİZDEN DİĞER ODA BİZDEN KAMPANYASI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
10
Favori
45.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 26 bin BTU dış ( 3 iç ünite bağlanabiliyor ) ve 24 bin / 16 bin, 2 iç ünite olarak aldım ve kullanıyorum, 2 iç ünite aynı anda çok fazla kullanmadım, Beraber çalıştığında soğutmada bir problemle karşılaşmadım sadece dış ünite tam yükte çalıştığından dış ünite sesli çalışıyor. Sadece soğutma için aldım ısıtma için kullanmayacağım.
  • Merhabalar, klima almadan önce bu konuyu okuyup karar vermiştim. Dün montajı yapıldı kampanya klimaların (5257 TL, 1 adet 10000 1 adet 17000 btu). Yurtdışında olduğum için detaylı bilgi veremeyeceğim ama babam gayet memnun kaldı. Ankara/Batıkent, cam balkonlu teras ve çatı odasına takıldı ürünler. Türkiye'ye döndüğümde detaylı bilgi veririm almak isteyenlere. Babamın ilk izlenimleri sessiz ve iyi soğuttuğu yönünde (kendisi çok fazla anlamaz klimadan). Sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.
  • Arkadaşlar öncelikle bu klima ile ilgili ne yazıkki bu forumda pekte açıklayıcı, uzun yazılmış inceleme yapılan bi başlık göremedim Belki de bulamadım bu klimayı ya kimse satın almamış ya da alanlar hiç bişi yazmıyor gerçi benimde alalı uzun zman oldu ama ben forum acemisiyim o yüzden izlenimlerimi yazmaya çalışacağım bende 9.000+18.000 olan kombinasyonundan 23.06.2017 tarihinde 5.300 tl ye satın aldım.

16m2 ve 36m2 odalara takıldı

Odalar Kuzey cephe yeni bina yalıtım var onlar çift cam

Benim en çok çekindiğim Konu faturanın nasıl geleceği idi çünkü küçük olan Sabah 8 den akşam 11 e kadar sonrasında salondaki uyku zamanı gelince Sabah 8.e kadar çalışıyordu yani motor çoğu gün 24 Saat çalıştı

Sonuç ortalama olarak 160-180 tl gelen fatura 230-250 geldi ki bu benim için gayet tatmin edici gerçi bu süreçte Şu isiticilar daha az çalıştı ama faturaya katkısı en fazla 100-120 tl olduğunu düşünüyorum soruları olanlara bilgim ve kullandığım süreç kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım

Montaj zamanı foto ve vakum için de video çekmiştim Laptop ta kaldı :)

1- iç ünite boyut olarak göze küçük gelse de görevini iyi yapıyor

2-sessiz modunda gerçekten aşırı sessiz çalıştığını anlamak için dibine kadar gitmek gerekiyor

3-elektrik Sarfiyati iyi

4- Her iki ünite aynı anda çalışınca çok bariz bi performans kaybı olmuyor ama illaki azalıyor

5- diş ünite çok sessiz çalışması gerçekten zor duyuluyor (galiba eski model arçelik split kılmadan sonra bana çok sessiz geliyor )

Olumsuz özelliği oda içinde koku temizleme öZelliği pek tatmin edici gelmedi bana

Herkese iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tebrik ederım hayırlı olsun bende aşağı yukarı 1 aydır kulanıyorum sessızlıkte hem dıs motor hem ıc motor yanına gıtmen lazım sesız modda elektril tüketim adına bilgi bende bulamadım ses konusunda baldızın klımasından bılıyorum yanında benımkı prof kalır oderece sarfıyat kısmı cokda bısey fark etmez dıye dusunuyorum alcak olanlara hayırlı olsun syg
  • Isıtma için önerir misiniz?

Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum lütfen.
  • Web4.0 W kullanıcısına yanıt
    Evet bende isitmasini merak ediyorum zaten sogutma yapmayacak klimanyoktur benim kışın da kullanicam isitma cok onemli kullanicilardan cevap bekliyorum

• Web4.0 W kullanıcısına yanıt
    Henüz sıcak modunu kullanmadım takılı olan odalarda şuana kadar soğutma açısından bi sıkıntı yok. Isıtma kapasite değerleri teorik olarak soğutma diğerlerinden çok daha yüksek gözüküyor (kullanım klavuzunda yazan btu değerlerine göre )dediğim gibi odalarımız yalıtımli dolayısı ile kışın ısıtma da sıkıntı olmayacağını temenni ediyorum kullanınca ayrıca yazacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isıtma için almayı düşünüyorum. 5257 TL olan klimaların Isıtma değerlerini yazabilir misiniz, kaç btu? Isıtma için ciddi yorum gerekiyor.

• Kampanya devam ediyormu?

• ediyor bu fiyatın üzerine çıkmazlar uzun zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben yeni takdırdım. 5.257 tlye aldım.klimaları ısıtma için aldım ancak bu konudaki yorumlarımı kışa girdiğimizde yapabilirim. servis ilgili, elektik tesisatına karışmıyorlar bilginiz olsun,ancak diğer markalarda da durum böyle.

hiçbir zaman marka fanatiği olmadım. ancak klimada her zaman japon markası seçmek lazım çünkü inverter mucidi japonlardır. daikin,mitsubishi,toshiba,panasonic,fujitsu.dikkat ederseniz bu klimalar diğer markalara göre çok pahallıdır zaten.
  • Arkadaşlar multi sistemden almayı düşünüyorum, senede bir belki iki klimayı aynı anda açarım. Isıtma benim için daha önemli tavsiye edermisiniz. Mitsubishi electric 15 binlik klimaya bile 4.200 tl istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lokmantas

Arkadaşlar multi sistemden almayı düşünüyorum, senede bir belki iki klimayı aynı anda açarım. Isıtma benim için daha önemli tavsiye edermisiniz. Mitsubishi electric 15 binlik klimaya bile 4.200 tl istiyor.

Hocam multı evıme teklı ras 13 aıleme aldım multı olan yazın kullanıldı sıkıntı yok bence gerısını sen bılın dolar uctukca ucuyor elı kulagındadır zam
  • kenan35 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim.

• lokmantas L kullanıcısına yanıt
    1 aydır kullanıyoruz oda+salon 2 li model memnunuz ısıtmasından, kış performansını bilemiyorum belki kombiye yardımcı kullanırız, 7.5 Kw max ısıtma, 6.3 kW max soğutma gücü var dış unitenin

yani ısıtma 25600 BTU max.

Aynı anda açabilirsin ev kullanımında yeterli ve her zaman 2 sinin de tam güçte çalışmasına gerek olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 27 Ekim 2017; 10:17:44 >
  • 2 kışa girdik multi ile ben hem soğutma hem ısıtmada kulanıyorum. bina 25 yıllık yalıtım namına hiç birşey yok güneşte az görüyor... multi + rastoshiba skvp10 bir klimam daha var ev 2+1 olunca her odada iç unitem var tüm kapılar açık kulanıyorum genelde tüm iç üniteler 24 derecede ayarlı kulanıyorum...
    - elektrik tüketimi geçen yıl ocak şubatta 300tl\ay sadece klimalar tüketti
    - multide ısıtmada her 2 iç üniteyi yeni açtığınızda yüksek devire çıktığı için çok aşırı ses yapıyor invertere girdikçe ses azalıyor
    - ısıtmada dış ortam 13 derece bile olsa 2 iç üniteyide açarsanız cihaz buzlanma yapıp çok sık defrosa giriyor

dandik klimalardan 2 tane alsanız bu parayı geçiyor. o yüzden hem marka olsun hem servis hemde kalite olarak cihaz 10 numara hem ısıtmada hem soğutmada
  • kampanya yeniden başladı 5796 tl başlayan fiyatlar ( 31 mart 2018e kadar )

https://www.toshiba-klima.com.tr/
    https://www.alarko-carrier.com.tr/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat iyimidir? Bir adet salon bir adet yatak odası için alıcaz fiyat araştırması içindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cilekci

Fiyat iyimidir? Bir adet salon bir adet yatak odası için alıcaz fiyat araştırması içindeyim.

gecen yaz 5300dü hocam sen pay biç
  • 4 ic unite 1 dis unite olan sistem aldim 2 katli mustakil evime. Mitsubishi ile arasinda cok kararsiz kaldim. Fiyat avantajindan dolayı toshiba aldim. Ic uniteler 24 bin. 17bin ve 2 ad 9bin. Herbiru farkli odalarda. Dis unite kapasitesi 36.bin oldugu icin hepsi birden acilinca verim alinamiyor.ama ayni anda 2 ic unitede %100 , 3 ic ünitede açıldığında %80 performans aldigimi soyleyebilirim. Simdiye kadar hic performans sorunu yasatmadi. Tek sorunum ki bu bence buyuk bir sorun. Ses! Ic unitelerde ses cok yuksek. Salonda tv acikken fln anlasilmiyor ama Yatak odasında resmen rahatsiz ediyor. Ses takintiniz varsa tavsiye etmem. Dis unite sesi yok. Zaten olsada duyulmaz ama ic unite ufleme sesi kesinlikle cok yuksek. Sessiz calismasi icin quite moduna aliyorum. Bu seferde istenilen dereceyi sagliyamiyor cihaz(kullanma klavuzunda zaten bu uyariyi yapmislar). Uzun lafin kisasi ses takıntınız yoksa alın. Varsa ve paranizda varda mitsubishiye çıkın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.