Şimdi Ara

Toshiba R630-11L Hakkında Görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bu aleti kullanan inceleyen var mı? Bugün kız arkadaşıma aldım ve ilk açılma sırasında çok ciddi bir ısınma sorunuyla karşı karşıyayız. Windows 7 update yapıyor bununla bir alakası olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

İşlemci : Intel Core i5-450M
    İşlemci Hızı : 2,4 / 2,66 Turbo GHz
    Bellek : 4 GB
    Sabit Disk : 500 GB
    Bluetooth Portu : Var
    Ekran Belleği : Max 1696 MB Paylaşımlı
    Ekran Boyutu : 13,3"
    Ekran Çözünürlüğü : 1266 x 768
    Ethernet : Var
    Garanti Süresi : 2 Yıl Uluslararası
    Hoparlör : Var
    Bellek Tipi : DDR3
    Model : SATELLITE R630-11L
    Ekran Özelliği : HD
    Grafik Tipi : Intel GMA
    İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
    Optik Sürücüler : DVD-RW
    Pil Ömrü : 9 saate kadar
    Pil Tipi : Li-Ion
    Menşei : İthal
    Touchpad Mouse : Var
    Ses Kartı : Var
    Tv-out Çıkışı : HDMI
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : Var
    Dahili Kamera : Var
    Usb Bağlantı Adedi : 3
    Yazılım : Windows 7 Home Premium
    Parmak İzi Okuyucu : Yok

• Teknosa'yı aradım ve iade etmek istediğimi söyledim, servise gidecceğini söylediler. Böyle bir saçmalık olamaz.
  • Bende bugün inceledim güzel alete benziyor. Almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUPPERMAN

Bende bugün inceledim güzel alete benziyor. Almayı düşünüyorum.

Kusura bakmayın ama o fiyata bu Toshiba modelini almak bana göre hata olur!...

(Tabii ki böyle hafif ve bataryası uzunca gidebilecek bir dizüstüne acilen ihtiyacınız yoksa...)
  • ısınma problemi var galiba ingilizce yorumlarda oyle yaziyor. tek cazibesi hafifliği seyahat ediyorsanız iş gorur, yoksa ev kullanımı için gerek yok yazık olur verdigin paraya.
  • Arkadaşlar ben bu bilgisayardan dün aldım. teknosadan 1610,41 TL ye geldi (axes'se 50 tele indirimim vardı). normalde tekçekim fiyatı 1660, taksitli 1741 TL. Şuan için en uygun fiyat teknosa da. ekran kartı paylaşımlı laptop almam diyordum ama dayanamadım. ASUS U35JC-RX126V mi bumu diye çok düşündüm ama bu daha havalı geldi. iş için kullanacağım için ekran kartından çok, hafif olması işime geldi (1,3 kg). şimdilik memnunum. ısınma falanda olmadı, gerçi çok kastıracak bir iş yapmadım. kısacası oyunla işiniz yok ve grafik ağırlıklı programlar kullanmıyorsanız bu fiyata kaçmaz derim. tafsiye ediyorum.çantada varlığı yokluğu belli değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktila_eee

Arkadaşlar ben bu bilgisayardan dün aldım. teknosadan 1610,41 TL ye geldi (axes'se 50 tele indirimim vardı). normalde tekçekim fiyatı 1660, taksitli 1741 TL. Şuan için en uygun fiyat teknosa da. ekran kartı paylaşımlı laptop almam diyordum ama dayanamadım. ASUS U35JC-RX126V mi bumu diye çok düşündüm ama bu daha havalı geldi. iş için kullanacağım için ekran kartından çok, hafif olması işime geldi (1,3 kg). şimdilik memnunum. ısınma falanda olmadı, gerçi çok kastıracak bir iş yapmadım. kısacası oyunla işiniz yok ve grafik ağırlıklı programlar kullanmıyorsanız bu fiyata kaçmaz derim. tafsiye ediyorum.çantada varlığı yokluğu belli değil :)

Ben de 11 Ekim'den bu yana kullanıyorum. Bir ara bu bilgisayar için çok mu para verdim diye düşünsem de düşünüp tartınca hafifliği olsun, (9 saat gitmese de) pil ömrü olsun, şıklığı olsun doğru bir karar verdiğimi fark ettim :) Ekran kartının paylaşımlı olmasının dezavantajı nedir?

• Arkadaşlar bu aleti teknosa dan 1 ay once aldım konuyu açan arkadaşımın belirttiği gibi ilk açışım sırasında yüksek bir ses ve bir ısı ile açıldı sonrasında kullandığım 3 gün içinde de normalden yüksek bir fan sesi beni rahatsız etti çünkü evimde halen bir vaio da kullanmaktayım bilgisayarın toshiba board bölümünde pc healty bölümünden işlemci ısısını ve fanın dönüş hızını bir müddet 1-2 gün kontrol ettim bilgisayar hiç bir işlem yapmazken sadece google açmaya çalıştığımda işlemci kullanımı %70 lere fanın dönüş hızı %80 ler civarına ulaşması bu ise sesin artmasına sebep olması da beni rahatsız etti (eşim sesinin normal olduğunu söylemesine karşın) ve teknosa panora avm ye geri götürdüm ve durumu açıkladım sağolsunlar aleti aldılar ve servise gönderileceğini belirttiler. aradan 20 gün geçti ve toshiba istanbul'dan aradılar ürünün fanında sorun olduğu gerekçesi ile 30 günlük sürenin dolmaması da etkili oldu ve yeni ürünle değiştirileceğini belirttiler yeni ürünü aldım ilk açışım sırasında bir önceki gibi ses ve ısı ile karşılaşmadım şu anda bir öncekine nazaran gayet sessiz ve çok memnunum.

Şimdiye kadar abd'den aldığım 15.5 vaio kullandığım için tekrar uzun bir süre vaio baktım daha hafif olsun diye 13.3 vaio'ları araştırdım ama fiyatları yüksek geliyordu fiyatı düşük olan bir modelde ise eski tip işlemci ve dvd-rw yoktu (Sony Vaio Intel Core 2 Duo U5400 1.3GHZ 4GB 320GB 13.3") tüketiciler artık birçok mağazayı siteyi gezerek forumları okuyarak her kuruşunun karşılığını almak istiyor doğal olarak sizde farkındasınızdır ki bu özelliklerde pilli 1.4 kg 13.3 4gb ram 500gb hdd ve i5 işlemcili bir notebook eğer sony marka olsaydı 1700 tl yerine en az 2500tl olurdu. oyun çok az oynayan office ve interneti kullanan işe, kütüphaneye, bilgisayarı sürekli yanında taşıyan 13.3 ve hafif bir bilgisayar arayan biri için uygun bir alet 1700tl /12 eger fiyatı hala yükek diyorsanız i3 işlemcili olanı da 1400 civarı. kesinlikle tavsiye ederim...

• ARKADAŞLAR 3 AYLIK TOSHIBA SATELLITE R630-11L HATASIZ TERTEMİZ CİHAZIM SATILIKTIR.ULAŞMAK İSTEYENLER İÇİN TEL:0532 355 35 11
  • bende bu bilgisayarı kullanıyorum. Genel olarak memnunum ama canımı sıkan bir zayıflığı var oda ses çıkışı. Ses seviyesi çok düşük ve kalitesiz. Film seyretmek pek mümkün olmuyor. Kullandığım nokia n95 8 gbnin ses çıkışı bundan güçlü
  • ARKADAŞLAR DAHA ÖNCEDE YORUM YAPMISTIM BEN YAKLAŞIK 1 SENEDİR KULLANIYORUM AMA SON 4-5 AYDIR FAN HIZI ÇOK ARTTI ÇOK GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYORDU BU YÜZDEN FORUMDAN BİRİNİN TAVSİYESİNİ İZLEDİM VE DENETİM MASASINDAN 15 YAKIN PROGRAM SİLDİM FAKAT SONUÇ PEK DEĞİŞMEDİ AMA DÜN KASPERSKY İS 2012 ALDIM VE KURDUM İNANILMAZ AMA VİRÜS PROGRAMINDAN SONRA BİLGİSAYAR O KADAR SESSİZ ÇALIŞMAYA BAŞLADIKİ İNANAMADIM BUNUN BİR AÇIKLAMASI VAR MI? AÇIKÇASI VİRÜS PROGRAMININ BUNA SEBEP OLMASI BANA PEK MÜMKÜN GELMİYOR AMA...
  • encuun belki tesadüfen olmuştur sen genede bi yetkili servise sorsan iyi edersin..
  • trk36 aynı durum devam ediyor. hala çok iyi ve sessiz değişiklik yok... kayspersky is 2012
  • arkadaşlar tiz ses şimdiye kadar duymadım yukarıda da belirttiğim gibi sadece ve sadece fan sesi var o da denetim masasından kullanmadığım programları temizledikten ve kayspersky 2012 yi kurduktan sonra normal seviyede çoooook memnunum...

AYNI ÜRÜN ŞU ANDA GOLD DA 2.300 BEN TEKNOSADAN 1700 TL YE ALDIM... hanıma kaptırdım hafif olduğu için tekrar aynı fiyata denk getireyim bitane daha alırım...
  • 1700 tl limit varsa asus RX022V serisi bence çok çok daha güzel
  • ben olsam bunu alırdım kardeşim

DELL INSPIRON N5110 B67F67 i7-2670QM 6GB 750GB 15.6
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.