Şimdi Ara

Toshiba notebook SSD ilavesi ile performans artarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni aldığım Toshiba A300D-214 model notebook yarın elimde olucak. Ben bu bilgisayara 1 ay kadar sonra 32GB lik bir SSD disk ilave etmeyi düşünüyorum. Aklımdaki SSD ise şu

http://www.hepsiburada.com/team-32gb-combo-serisi-ssd-sata-ii-flash-sabit-disk-tmssdcombo32g/productDetails.aspx?categoryid=114814&productid=bd84221&SKU=BD84221-32GB

Bu SSD yi açılış diski ve üzerinde gelen diskide depolama amaçlı kullanmak isitiyorum. Sizce performans olarak bir getirisi olurmu. Yoksa boşuna masrafmı yapmış olurum.

• Yanıt gelmemiş. Ben bildiklerimi yazayım da, en azından beni doğrularsınlar, eğer yanlışsam.

Laptopun özelliklerini bilmiyorum ama istediğini yapabilmek için öncelikle 2 harddisk yuvasına sahip olması gerekiyor.

SSD disklerin temel amaçlarından biri de laptoplar için üretilen plaka disklerin çıkamayacağı hızları sunmaları. Baktığım kadarı ile de ilgilendiğin SSD diskinin okuma yazma hızı bariz iyi. Elbette diğer artılarının yanında performansa da ciddi etki edecektir. Zaten test sonuçları da ürünün detayında verilmiş.
  • ssd lerin okuma yazma hızları fazla olsada bir süre kullanımdan sonra hızda çok fazla
    düşme oluyormuş o nedenle ssd kullananlar bekledikleri hızları yakalayamamaktan şikayetçiler..
    ama bence yinede laptop lar için ssd tercih edilebilir..
    çünkü laptopların hdd leri 5400rpm..bu nedenle ssd biraz daha performası farkettirecektir..
  • öncelikle notebookta iki hd yuvası var mı onu kontrol etmek gerek

onun dışında ikisinide bağlarsan çok değişim olmayacak sistem yine yavaş olana uymaya çalışacaktır. ancak tek ssd performnası kesinlikle arttıracaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.