Şimdi Ara

toshiba micro sd kartım bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
3
Favori
14.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forumda baya bi süre dolaştım ama benim sorunuma benzer bir soruna çözüm bulamadım.

Sd kartım telefona takılıyken bozuldu ve ne telefon ne de pc sd kartı görmüyor. İçinde kurtarmam gereken çok önemli ses kayıtlarım var. Farklı pc ve telefonlarda da denedim ancak açılmıyor kart. Pc ye taktığımda usb takıldığındaki sesi alıyorum ancak sürücü olarak bilgisarımda görünmüyor. Yardım edebilecek arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirgombel -- 21 Kasım 2013; 1:29:21 >

• bahadirgombel B kullanıcısına yanıt
    micro sd kartlar monolith yapıdadır. donanımsal problemlerde 1500 dolar gibi uçuk rakamlara veri kurtarma yapılır. ufak tefek olduğuna bakmayın yapısı çok karmaşıktır.

sorunun yazılımsal olduğu düşünülürse aslında veriyi görmeseniz bile kartın algılanması veya disk biçimlendir uyarısının gelmesi lazım.
    http://www.ftdichip.com/Support/Utilities/usbview.zip programı ile kart algılanıyormu kontrol edebilirsiniz.
  • söylediğiniz gibi usb view programı ile kontrol ettim ve pc micro sd yi görüyor. bu aşamadan sonra yapmam gereken ne ?

@hd_doctor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirgombel -- 21 Kasım 2013; 14:49:31 >
  • bahadirgombel B kullanıcısına yanıt
    O zaman DMDE Disk Editor ile kartın içeriğine ulaşmaya çalışın. Dosyalarınızı görebilirseniz sağ tıklayıp recover object seçeneği ile kaydedin. Küçük ve hızlı bir program olduğu için bunu önerdim.

İsterseniz internetten bulabileceğiniz diğer veri kurtarma programlarını da kullanabilirsiniz.
  • DMDE disk editor ü nasıl kullanacağım hakkında daha detaylı bilgi verirmisiniz uğraştım ama yapamadım
  • Aktivasyon ekranını Cancel deyip geçin.

Çıkan pecerede hangi cihazla/diskle çalışmak istediğinizi soracak. Burada kartınız program tarafından görülürse Physical Drive 1 gibi bir şekilde görünür.
    Kapasitesinden de yola çıkarak kartınızı seçip Ok tıklayın.

Daha sonra program kartı tarayıp size bulduğu birimleri gösterecek. Burada FAT veya NTFS gibi birşey görürseniz üzerini çift tıklayın.

Eğer FAT veya NTFS görmezseniz, FAT search yapın.

Root klasörü altında kendi dosyalarınızın görünmesi lazım.

Eğer yazılımsal bir problem varsa bu yöntemin işe yaraması lazım. Eğer kartı listede göremediyseniz yapacak bir şey kalmıyor.

• İlginiz için çok teşekkür ederim.

R-Studio ve Recuva programlarıyla da denedim ancak hiçbir şekilde problemi çözemedim ve kartıma elveda dedim.. Umarım bu sorundan muzdarip başka arkadaşlara güzel bir konu olmuştur.
  • hd_doctor kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Verdiğiniz linkteki minik programcığı kurdum ve ben daha bu program nasıl birşeymiş diye bakarken bilgisayar sd kartımı görüverdi. Bişey anlamadım ben bu işten ama halloldu tekrar teşekkürler :)
  • Benim de sıfır olarak satın aldığım tam 32 gb kapasiteli Toshiba micro sd kartım aniden çalışmamaya başladı. Ne yaptıysam da düzelmedi durduk yere çöp oldu gitti güzelim kart. Toshiba sd kart almasın hiç kimse Çin malları bile bu kadar mağdur etmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.