Şimdi Ara

Toshiba Laptop açıldıktan 1-2 sanıye sonra kapanıyor açılıyor ve tekrar kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
3
Favori
105.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • laptop ı açma-kapama tuşuna basarak açıyorum, bilgisayar 1-2 saniye kadar çalışıyor, daha sonra tekrar kapanıyor bilgisayar(Elektrik kesintisi gibi). Sonra tekrar açılıyor ve tekrar kapanıyor. Bu saniyelik olay ve ekrana görüntü gelmiyor ne yapmam lazım. daha önce de bu laptop da restart sorunu yaşıyordum kronik toshiba a300 serisinde olan sorun. Yaklasık 2-3 aydır laptop u güvenli kipte açıyordum bi sorun olmadan kullanabiliyordum en azından internete girme film vs. indirme şeklinde ama 2 gündür hiç açılmadı.

• 1 statik elektrik birikimi sorunu olabilir . Adaptörü pili fişi vs çıkartıp power tuşuna 30 sn kadar basılı tutun.

2 hdd sıkıntılı olabilir .

3 ve aklıma ilk gelen anakart sorunu gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemci ısınıyor olabilir. remlerin bozulmuş olabilir. statik toplamış olabilir. anakarttan olabilir.
  • Aynı sorun benim bilgisayarımda da baş gösterdi. Modeli satellite L655. Akşam sıkıntısız çalışıyordu, kapattım fişini çektim. Sabah kalktığımda aynı bu durum.Anlık olarak elektrik gelip gidiyor gibi ama elektrik geldiğine dair yanan ışıkta yanıyor. Bilgisayarı bataryasız kullanıyorum uzun zamandır. Adaptör ile ilgili bir sorun olabilir mi? Arkadaşım sen sıkıntısını buldun mu?

• Arkadaşlar o durum bende de var ve power tuşuna bastıktan sonra DVD rom da parmağımla bastırdım pc açıldı klavye takılı değildi sonra kapattım ve tekrar aynı durum açılmıyor.1 yıldır bataryasız kullanıyorum ram hard disk bios pil hepsini çıkarttım taktım bişey değişmedi olmuyor.

• Ve fişi çıkarttıktan sonra laptoptaki ışık 10 sn ye kadar yanıyor ama pcden ayırdığımda hemen sonuyor

• cpu token sorunu , uğraşmayın çözümü amatör ellerde değil , cpu soketinin arkasında token dediğimiz datasheet inde 6 adet smd kondansitör 2 adet nr diyot olan tek geçişli entegrenin yük alımı yapmamasından kaynaklanan bir problem , istanbul içinde iseniz yardımcı olurum
  • Bazen zorladığımda açılıyo ama artık hiç açılmıyor. Anakartta sorun olmadığından emin misiniz?

• No bootable Device -- please restart System diyo açılırken.

• Bazı Toshiba notebookların klasik sorunu , benim notebookda vardı . Nec Tokin 0E 907 tümleşik kondansatör sorunu . En kolay çözümü 4 adet 330 uf 2.5 v düşük esr li tantal kondansatör takmak . 3 ay oldu tamir ettim ,gayet stabil çalışıyor . piyasada bulunan patates baskı Nec Tokin kondansatörler işe yaramıyor ,Teknik servislerde bu yöntemi kullanıyor .https://store.donanimhaber.com/2c/04/26/2c0426eced23c71f1d56fc4db900becb.jpg Orijinal Nec Tokin kapasitör .https://store.donanimhaber.com/bf/44/5a/bf445a4c7f1cff62dd284a277b6b4b7f.jpg Yerine adapte ettiğim tantal kondansatörler .Fotoğrafta görülen fazla lehim daha sonra solder wıck ile alınmıştır.

Toshiba Laptop açıldıktan 1-2 sanıye sonra kapanıyor açılıyor ve tekrar kapanıyor Toshiba Laptop açıldıktan 1-2 sanıye sonra kapanıyor açılıyor ve tekrar kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 25 Aralık 2014; 22:46:46 >

• arkadaşlar allah rızası için yardım edin
    arkadaşlar bilgisayarımı sabahleyin açtığımda çalışıyordu akrabam
    gelmiş bilgisayar açılırken düğmesinden kapatmış
    şu an bilgisayarımda ne ekran geliyor sadece fanlar çalışıp ışıkları yanıyor
    1-2 saniye sonra kapanıyor açılırken ki anakart bip seside gelmiyor
    donanımım şu: asus nvidia gtx980 ekran kartı amd fx-8150 işlemci 8gb 1800mhz ram corshair force ssd 240 gb ssd
    asus rampage V formula anakart başka sitelerde işlemci fanını değiştirin diyorlar ne yapmalıyım lütfen acil cevap yazın

• hardpsu H kullanıcısına yanıt
    kardeşim senin galiba harddisk veya işletim sistemi sorunun var
  • bendede packard bell acma tusuna basıyorum pc daha acılmadan kapanıyor arka kapagını actım toplamda 3 gb ram var 2 gb olanı sokup denedım yıne aynısını yaptı 2 gb tekrar taktım ve sonra 1 gb olanı söktüm açıldı çalışıyor allaha sukur bu sorunla karsılasanlar bı denesı
  • nippess N kullanıcısına yanıt
    uc aydir ugrasiyorum ben ASUS marka laptopun fiyuuuu diye kendini kapatmasi ikinip ikinip acilamamasi sonra kaldigi yerden aynen devam etmesi ve rastgele zamanlarda nuksetmesi bu sinir bozucu kapanma olayini bende bataryasiz kullaniyorum ama bataryalidafarketmiyor hatta sanki bataryali daha fazla oluyor yardim edermisin

• Merhaba konu acamadigim icin buradan yaziyorum forumu dikkatlice inceledim fakat sorunun cozumunu bulamadim.

Acer aspire 5742g notebook um var kullanirken bir anda kapandi sarj kablosunu taktigimda sarj isigi 2 sn yanip tekrar sonuyor ve pc ui acamiyorum.

Batarya ile acmaya calistigimda bataryadaki sorun sebebi ile acildiktan windows ekrani geldikten sonra yine kapaniyor.

Bataryayi cikartip acmaya calistigimda hic hareket yok.

Yardimlarinizi rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnanktkgl -- 19 Nisan 2017; 23:55:23 >
  • Arkadaşlar lenovo laptopta da aynısı oluyordu.

açma tuşuna bastıgımda fan 1-2 saniye çalısıp kapanıyordu,içini açıp ramlari çıkardık,tekrar taktık düzeldi :)

Servise göndermeden önce bunu bi deneyin derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözümü yukarda arkadaş yazmış hemen bilgisayarcılara gitmeyin arkadaşlar burda biri yazmış bilmem ne sorunu diyencpu falan yalan dolan para tuzağı. Ramleri çıkarın yerlerini değiştirin düzgün takın sorun halloluyor

• Aynı bilgisayar ve sorun bendede var. Bilgisayar 12 senelik.Galiba son zamanlarını yaşıyor.

• nippess N kullanıcısına yanıt
    İstanbulda yeriniz nerde veya sizinle nasıl iletişim kurabilirim..benim telefon numaram 533 7475870 ,çünkü malum sorun benim laptopum da var..Toshiba SATELLİTE L70-A-13E modeli..

• Bende e hp dizüstü var ayni sorun basladi. Bios piline kadar soktum taktim duzelmedi. Kayseride hangi servise goturebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.