Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mobilecom

FutureMark Skoru:

Sayfasından işlem yapıyorum ama sonuç alamıyorum arkadaşlar, boş çıkıyor sonuç.

GPU Generic VGA boş çıkıyor acaba, bizde 4600 serisi göründüğü için olabilirmi.

bende deniyorum ancak aynı problemle karşılaşıyorum.Görüntü bağdaştırıclarında da 4600 series yazıyo gpu-z de de anlamadım bunu.4600 series de iki model var zaten bizdeki düşük olanı.Diğer notebooklarda 4650 yazıyo açıkça bunda niye yazmıyo acaba?Mail atmıştım toshibaya ama pek umursamadılar
  • önce programını indir sonra test et çıkan sonuçun altında internette göster var ona tıklayınca olur mobil kartları direk internetten sonucunu ögrenemiyorsunuz
    quote:

FutureMark Skoru:

Sayfasından işlem yapıyorum ama sonuç alamıyorum arkadaşlar, boş çıkıyor sonuç.

GPU Generic VGA boş çıkıyor acaba, bizde 4600 serisi göründüğü için olabilirmi.
  • saollasın kardeş inş. sende teknik servis yollarına düşmezsin
    quote:

Orijinalden alıntı: purepain

Doğru söylüyosunuz bakın orta yolda buluştuk Sözlerinizi saldırı olarak algılamadım ancak 500 lira senin için önemli olmayabilir diyince açıklama yapmak ihtiyacında bulundum.Sizinde notebookunuz hayırlı olsun problemsiz kullanırsınız inşallah

ZYONAT

jasoNBurak gayet güzel açıklamış ancak bende programlama tarzı işlerde daha güçlü işlemcilerin gerektiğini okumuştum.

• Ya arkadaşlar ben bu cihazı windows 7ye kaydettiremedim bi türlü.Bilgisayarın altındaki part number ı yazdım kabul etmiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: patron41

ya bende toshiba a500- s6379 aldım üstündeki multimediya tuşlarına basınca dıt dıt diye ses yapıyor onu nasl kapatıcaz ?

cvp vercek yokmu yav.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK
    1. Sağlar
    2. Yaşamazsın
    3. Rahat edeceğine eminim
    4. Oynayamayacağın oyun yok

Cevaplar için teşekkürler..

quote:

ZYONAT

jasoNBurak gayet güzel açıklamış ancak bende programlama tarzı işlerde daha güçlü işlemcilerin gerektiğini okumuştum.

Programlama için java , c + + ve birkaç tane daha adını bilmediğim şeyler var sizce riske girmeyip hangi programları kullanacağımı öğrendikden sonramı alıyım bu aleti yoksa şimdi almamım sakıncası warmı çünkü " Oynayamayacağın oyun yok " demiş JasonBurak isimli arkadaş o zaman çalıştıramayacağım programda olmaması gerekir mantıken bilmiyorum yanılıyomuyum?

• Oyunlar daha çok ekran kartıyla alakalıdır bildiğim kadarıyla.GTA4 tarzı oyunlar da sıkıntı çıkarabildiğini duymuştum çünkü çok sayıda bireysel hareket eden obje var ve işlemci bu gibi durumlarda daha çok kendini hissettiryor.Objelerin hareketlerini hesap ediyor ve sanal dünyayı anlık yeniden oluşturuyor.Ancak dediğiniz programlarda sorun çıkarır mı bilmiyorum bilen arkadaşlar vardır onlar yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyonat

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK
    1. Sağlar
    2. Yaşamazsın
    3. Rahat edeceğine eminim
    4. Oynayamayacağın oyun yok

Cevaplar için teşekkürler..

quote:

ZYONAT

Programlama için java , c + + ve birkaç tane daha adını bilmediğim şeyler var sizce riske girmeyip hangi programları kullanacağımı öğrendikden sonramı alıyım bu aleti yoksa şimdi almamım sakıncası warmı çünkü " Oynayamayacağın oyun yok " demiş JasonBurak isimli arkadaş o zaman çalıştıramayacağım programda olmaması gerekir mantıken bilmiyorum yanılıyomuyum?

Ben de yazılım işiyle uğraşıyorum. Hiç merak etme bu aletin işlemcisi ve ram'i senin için çok çok yeterli olacaktır, gönül rahatlığıyla alabilirsin... Programcılık ile uğraşıyorsan öncelik olarak işlemci ve ram e bakmalısın, tabii birazda gözlerinin yorulmaması için kaliteli bir ekrana sahip olmalısın. Bu üründe de hepsi var. Maliyeti biraz daha düşüreyim dersen A300 serisinin P8700 işlemcisine ve 4gb rame sahip diğer makinalarına bakabilirsin..

• arkadaşlar ben bu cumartesi alacağımda lap top iki laptop arasında kaldım. lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...
    sorularım olacak öncelikle şunlar
    vatan bilgisyardan alacağım ve gittiğimde a500 ü beğendim fakat oradaki görevliler bana asus F50SV CORE2 DUO P8700 2.53GHZ-4GB-320GB-16"-CAM-BT-1024MB GT120M-DVDRW-WVPRE önerdiler.. linki de şurda veriim

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-f50sv-253dv-f50sv-core2-duo-p8700-2.53ghz-4gb-320gb-16-cam-bt-1024mb-gt120m-dvdrw-wvpre/productdetails.aspx?I_ID=39473

aralarında ki fark gözlemlediğim kadarıyla hdd farkı,(ama önemli diil),
    EKRAN KARTI: asus'un GT 120, a500 ün de 4650 ikiside 1gb ama bu önemsiz bi ayrıntı herhalde çünkü aynı performansı vermelri imkansız. benim araştırmalarıma göre 4650 önde.. ama emin diilim bu konuda yardımlarınızı bekliorum.. bi de 4650 ile crysis gibi oyunlar hangi formatta iyi çalışır full detayda nasıl çalışır?
    Vatan bilgisayardan alacağım için sistem 64 bit mi gelecek aksi durumda 3gb lık kısmını kullanacağım ram in... ??
    birinin ekranı HD diğerinin Trubite(toshibanın) Hd nin görüntüsü daha iyi ama sizce önemli bi ayrıntı mı? eğer asus 4650 yapsa ekran kartını tartışmadan onu alırdım ama öneriniz nedir bu konuda
    Asus un 5 taksitli fiyatı 1588 lira
    Toshiba nın 5 t. fiyatı ise 2166 lira

bi de arkadaşlar ekran kartına 3d mark puanları nedir bulamadım da bilior musun acaba ?
    sorularım bu kadar en kısa sürede cevaplarsınız sevinirim. şimdiden teşekkürler.. saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukaptan

arkadaşlar ben bu cumartesi alacağımda lap top iki laptop arasında kaldım. lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...
    sorularım olacak öncelikle şunlar
    vatan bilgisyardan alacağım ve gittiğimde a500 ü beğendim fakat oradaki görevliler bana asus F50SV CORE2 DUO P8700 2.53GHZ-4GB-320GB-16"-CAM-BT-1024MB GT120M-DVDRW-WVPRE önerdiler.. linki de şurda veriim

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-f50sv-253dv-f50sv-core2-duo-p8700-2.53ghz-4gb-320gb-16-cam-bt-1024mb-gt120m-dvdrw-wvpre/productdetails.aspx?I_ID=39473

aralarında ki fark gözlemlediğim kadarıyla hdd farkı,(ama önemli diil),
    EKRAN KARTI: asus'un GT 120, a500 ün de 4650 ikiside 1gb ama bu önemsiz bi ayrıntı herhalde çünkü aynı performansı vermelri imkansız. benim araştırmalarıma göre 4650 önde.. ama emin diilim bu konuda yardımlarınızı bekliorum.. bi de 4650 ile crysis gibi oyunlar hangi formatta iyi çalışır full detayda nasıl çalışır?
    Vatan bilgisayardan alacağım için sistem 64 bit mi gelecek aksi durumda 3gb lık kısmını kullanacağım ram in... ??
    birinin ekranı HD diğerinin Trubite(toshibanın) Hd nin görüntüsü daha iyi ama sizce önemli bi ayrıntı mı? eğer asus 4650 yapsa ekran kartını tartışmadan onu alırdım ama öneriniz nedir bu konuda
    Asus un 5 taksitli fiyatı 1588 lira
    Toshiba nın 5 t. fiyatı ise 2166 lira

bi de arkadaşlar ekran kartına 3d mark puanları nedir bulamadım da bilior musun acaba ?
    sorularım bu kadar en kısa sürede cevaplarsınız sevinirim. şimdiden teşekkürler.. saygılar

Eğer ekran kartı gt220 veya gt 230 ,gt 240 olsaydı belki asusu olabilirdi, ama ekran kartından kalıyor.

Günceleme sorunu halloldu arkadaşlar, yapılması gereken, visual studio,office 2003,nod32 kurmadan tüm güncelleştirmeleri yapmanız doğrultusunda sorun yok. Her güncellemeden onra geri yükleme oluşturursanız kotanız boşuna şişmez.

Birde diğer kullanıcı arkadaşlar, şarj olayı sizde nasıl gidiyor.

• gt240 olsa bile 4650 den düşük bir kart gts ler bir tek geçiyo 4650 yi benim bir sorum olucak vatanda broşürüne baktım gddr2 yayıyo kart için ama öle bir şey yok normalde vatandakiler tırlatmış heralde

quote:

Eğer ekran kartı gt220 veya gt 230 ,gt 240 olsaydı belki asusu olabilirdi, ama ekran kartından kalıyor.

Günceleme sorunu halloldu arkadaşlar, yapılması gereken, visual studio,office 2003,nod32 kurmadan tüm güncelleştirmeleri yapmanız doğrultusunda sorun yok. Her güncellemeden onra geri yükleme oluşturursanız kotanız boşuna şişmez.

Birde diğer kullanıcı arkadaşlar, şarj olayı sizde nasıl gidiyor.

• arkadaşlar peki nasıl şarj süresini bende merak ediorum... oyun oynarsak ne kadar, sabitken ne kadar...
    bi de ekran kalitesi ?
  • Merhaba bende hp dv6-1242 , dv6-1247 , dv6-1241 ve a500-132 modelleri arasında kaldım.İlk önce p8700 işlemci ile t9600 işlemci arasında çok fark olurmu.İkinci olarak hp ile toshiba arasında sıcaklık ve stabil çalışma konusunda farklar varmı.Dv6 serisinin çok ısındığnı duydum hatta 1 saat oyun oynayınca notenook soğumadan şarj edemiyormuşsun diye duydum.Şimdi ucuz diye hp alırım sonra ısınma ses gibi değişik problemlerle karşılaşırım diye 500 daha verip toshiba almadım diye kahrolurum.Sizin tavsiyeleriniz nelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yepyepcool

Merhaba bende hp dv6-1242 , dv6-1247 , dv6-1241 ve a500-132 modelleri arasında kaldım.İlk önce p8700 işlemci ile t9600 işlemci arasında çok fark olurmu.İkinci olarak hp ile toshiba arasında sıcaklık ve stabil çalışma konusunda farklar varmı.Dv6 serisinin çok ısındığnı duydum hatta 1 saat oyun oynayınca notenook soğumadan şarj edemiyormuşsun diye duydum.Şimdi ucuz diye hp alırım sonra ısınma ses gibi değişik problemlerle karşılaşırım diye 500 daha verip toshiba almadım diye kahrolurum.Sizin tavsiyeleriniz nelerdir.

Kendi tavsiyeni kendin yapmışssın zaten. T9600 daha fazla performans verecektir, P8700 seni üzmeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukaptan

arkadaşlar peki nasıl şarj süresini bende merak ediorum... oyun oynarsak ne kadar, sabitken ne kadar...
    bi de ekran kalitesi ?

Biraz çabuk bitiyormuş gibi geliyor bana, %70 ken biraz sonra hop %60 oluveriyor. Tam ölçmek lazım. Eco moda alıncada performans düşüyor.
  • Dengeli modda denemiştim şarj olayını onda bi buçuk saatin üzerinde gitmişti ama tam olarak hatırlamıyorum.Oyun oynarken çok dayanabileceğini zannetmiyorum.Eski bilgisayardada aynıydı yani oyunlarda fazla dayanmaz.
  • ARKADAŞALR BENİM Bİ SORUM OLUCAKTI LUTFEN Bİ ARKADAŞ BANA YARDIMCI OLSUN.BEN A500-132 ÜRÜNÜ ALMAK İSTİYORUM AMA SAMSUNG R620 ÜRÜNÜ GORUNCE KAFAM KARIŞTI ACABA BU ÜRÜNÜMÜ ALSAM DİYE ARADA 500 TL FARK VAR.BENİM KULLANMA AMACIM İSE MÜHENDİSLİK PROGRAMLARI KALDIRACAK VE YERİ GELDİGİ ZAMAN DA OYUNUMU, FİLMİME İZLEMEK İSTİYORUM.AMA KARARSIZ KALDIM İÇİMİDE RAHAT OLMASINI İSTİYORUM YOKSA İKİ ÜRÜNDENDE VAZGEÇİP ASUS'LARA MI BAKSAM.SAMİMİCE VE GERÇEKTEN YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM..
  • bende aynen senin gibi düşündüğüm için tahat msj atabilirim pazar alcam bende. bende kararsızım. samsung alabilirim ama işte marka soru işareti? toshiba ondan önde.
    bende kararsızım yardımı dokunan olur inş. a500 süper ama sorun şu samsung da onun kadar var mı?
  • ARKADAŞLAR HER GEÇEN GUN AKLIMA HEP YENİ ŞEYLER YENİ DÜŞÜNCELER GELİYOO ARTIK BULANDIM VE ŞU LAPTOPU ALMAK İSTİYORUM.AKLIMA GELEN YENİ ŞEY İSE;ŞİMDİ DİYELİM SAMSUNGTAN VAZGECTİK(BENİM PEK İÇİM SİNMİYO ZATEN)ŞİMDİ A500-132 ALSAK YAKLAŞİM FİTAI 2200-2400 ARASI BİŞE NEYSE BEN DİYORUM Kİ BUNA VERNE KADAR 100-200 DAHA VERSEM SONY Mİ ALSAM MESELA FW463 GİBİ.BU BENİ DÜŞÜNDÜRDÜ İŞTE NE DİYOSUNUZ??AMA ŞUNALRIDA SORUYORUM SİZE SONY İŞMİZİ GORUR MU?DAHA SAGLAMMIDIR?DAHA KULLANIŞLİMİDİR?HANİGİSİ DAHA UZUN DAYANIR?AYRICA 100-200 EKELYİP DEDİM YA SONY İÇİN ONUDA ALMAK İÇİN İSTANBUL BİLŞİMDEN ALMAK LAZIM ÇÜNKÜ ORASI UYGUN AMA Bİ SOTUNDA VAR İSTANBUL BİLŞİM NE KADAR GÜVENİLİR??GELİN BUNUDA DÜŞÜNELİM VE Bİ KARAR VARALIM NE DERSİNİZ?AYRICA ALICAGIM ÜRÜN DE İÇİMİ RAHAT ETTİRMELİ KEŞEKE FALAN DEMEK İSTEMİYORUM?YADA BİR BİZE EN İYİSİNİ ÖNERSİN?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahatbey

ARKADAŞLAR HER GEÇEN GUN AKLIMA HEP YENİ ŞEYLER YENİ DÜŞÜNCELER GELİYOO ARTIK BULANDIM VE ŞU LAPTOPU ALMAK İSTİYORUM.AKLIMA GELEN YENİ ŞEY İSE;ŞİMDİ DİYELİM SAMSUNGTAN VAZGECTİK(BENİM PEK İÇİM SİNMİYO ZATEN)ŞİMDİ A500-132 ALSAK YAKLAŞİM FİTAI 2200-2400 ARASI BİŞE NEYSE BEN DİYORUM Kİ BUNA VERNE KADAR 100-200 DAHA VERSEM SONY Mİ ALSAM MESELA FW463 GİBİ.BU BENİ DÜŞÜNDÜRDÜ İŞTE NE DİYOSUNUZ??AMA ŞUNALRIDA SORUYORUM SİZE SONY İŞMİZİ GORUR MU?DAHA SAGLAMMIDIR?DAHA KULLANIŞLİMİDİR?HANİGİSİ DAHA UZUN DAYANIR?AYRICA 100-200 EKELYİP DEDİM YA SONY İÇİN ONUDA ALMAK İÇİN İSTANBUL BİLŞİMDEN ALMAK LAZIM ÇÜNKÜ ORASI UYGUN AMA Bİ SOTUNDA VAR İSTANBUL BİLŞİM NE KADAR GÜVENİLİR??GELİN BUNUDA DÜŞÜNELİM VE Bİ KARAR VARALIM NE DERSİNİZ?AYRICA ALICAGIM ÜRÜN DE İÇİMİ RAHAT ETTİRMELİ KEŞEKE FALAN DEMEK İSTEMİYORUM?YADA BİR BİZE EN İYİSİNİ ÖNERSİN?

Samsungun kullanıcı topiğini bir inceleyin, ön yargılı olmayın , aynı konfigürasyona 600-700 lira neden fark veresiniz. Samsungu kullananlar memnun. Ayrıca forumu biraz araştırırsanız toshiba teknik servisinin problemli olduğunu da göriürsünüz. Karar yine sizin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.