Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SoVeReInG

Bios güncellemesini yaptım şarj olayında bir değişiklik yok.
    2 kere kontrol ettim yapmışmıyım diye evet yaptım ve hiç bir değişiklik yok malasef.

bendede değişiklik olmadı bios update yapınca ben sesten suphelenıyorum ama ses driverini tekrar kuruncada başlangıç sesleri kısılıyor. Bi ara tekrar yukliyip denicem..
  • Windows 7'ye yükseltme yapıyor mu Toshiba firması?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Windows 7'ye yükseltme yapıyor mu Toshiba firması?

bu modelde var sanırım kargo ücretini ödeyince yapabiliyorsun 40$ gibi bi fiyat yanlış hatırlıyoda olablrm
  • Kullanan arkadaşlara sormak istiyorum...

HPP DV6 1390 ile bu Toshiba arasında kaldım...

Özelliklerine Baktığımızda HP daha üstün ve fiyat olarakta daha uygun...

Ama Hp konusunda bir kaç kişiden "Aman ha sakın" yorumlarını duydum.

Siz ne dersiniz ? Allah rızası için duygusal değil, dürüstçe yorum yaparmısınız...

Şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrc71

Kullanan arkadaşlara sormak istiyorum...

HPP DV6 1390 ile bu Toshiba arasında kaldım...

Özelliklerine Baktığımızda HP daha üstün ve fiyat olarakta daha uygun...

Ama Hp konusunda bir kaç kişiden "Aman ha sakın" yorumlarını duydum.

Siz ne dersiniz ? Allah rızası için duygusal değil, dürüstçe yorum yaparmısınız...

Şimdiden teşekkür ederim...

Arkadasim, bende AMAN SAKINNN! diyorum. Cunku 2 gun icinde 2 tane HP DV6 iade ettim. Resmen param ile rezil oldum yani. HP yi alirsan; kesinlikle dizinin ustune koyamazsin cunku makina yaniyor ve islemciden cizirti sesleri geliyo vee aldigim 2 urunde de HDD kafa vurma sesleri geliyodu. HP nin sakinn goruntusune aldanma, kasasi cok guzel ama makyaj, cok dandik. Bende simdi TOSHIBA A500-132 alicam. Dedigim gibi kardes bende KESINLIKLE DV6 alma derim. Istersen gir DV6 forumlarini arastir herkez ISINMA ve CIZIRTI sesinden sikayetci. DV6 serisinde kesinlikle uretim hatasi var. Benden sonra HP alan arkadaslarimda ayni sorunlari yasadilar ve cok pismanlar. HP DV6 serisi tam bi fiyasko. Ilk aldigim gun performansini denemek icin hemen oyun filan kurdum. NFS Shift oynarken korktum makina patliycak diye, abartmiyorumm cidden makinanin sol arka tarafina dokunamiyordum, el yakacak kadar bi sicaklik olusuyodu. Nefret ettim HP den. Heh dersen yok kardes sen sanssizmissin sana boyle olmus diyee. Bununda aciklamasini yapim, en basta dedigim gibi 2 gunde 2 iade verdim, 2 urunde ve arkadaslarimin urunlerindede ayni sorunlarin cikmasi tesaduf degil dimi? :) Sonuc olarak; KESINLIKLE HP' ye BULASMA derim kardes...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kratos! -- 15 Aralık 2009; 23:47:07 >

• Belli ki A500-132 kullanıcıları laptopundan memnun. Konuya yazan yok.

Şarj konusuna tekrar değinmek istiyorum. Yeni BIOS'u yükledim ve usb şarj olayındaki %'yi %99 yaptıktan sonra etkisiz duruma getirdim. Bende uzun süredir laptop kapalıyken şarj azalma sorunu olmuyor. Laptop hergün 9-10 saat kapalı oluyor. Tekrar açtığımda şarj %100 tam dolu yani sorun yok

Cızırtı olayıda sadece müzik dinlemezken ekranda beyaz bir sayfa açtığımda çıkıyor ki duymak için odanın çok sessiz olması ve cızırtıya odaklanmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xXSquaLLXx

Belli ki A500-132 kullanıcıları laptopundan memnun. Konuya yazan yok.

Şarj konusuna tekrar değinmek istiyorum. Yeni BIOS'u yükledim ve usb şarj olayındaki %'yi %99 yaptıktan sonra etkisiz duruma getirdim. Bende uzun süredir laptop kapalıyken şarj azalma sorunu olmuyor. Laptop hergün 9-10 saat kapalı oluyor. Tekrar açtığımda şarj %100 tam dolu yani sorun yok

Cızırtı olayıda sadece müzik dinlemezken ekranda beyaz bir sayfa açtığımda çıkıyor ki duymak için odanın çok sessiz olması ve cızırtıya odaklanmak gerekiyor.

Bu ses monitör ile ilgili olabilir mi?Benim de evde eski Philips Crt bi tane monitör var onda da beyaz sayfalarda falan ses çıkıyor.Sese odaklandığımda sesin monitörden geldiğini anlaşılıyordu.

• Toshiba A500-19W aldım kısa zaman önce...

Forumda bu modelle ilgili henüz bilgi yok. Bu yüzden A500 hakkında deneyimli olduğunuz için buraya yazmaya karar verdim.

Aldığım A500-19W'de sizlerin de zamanında epey yaşadığı ses sorununu yaşıyorum. Özellikle müzik dinlerken sık sık Pıt- Çıt sesleri geliyor hoparlörden. Aynı ses kulaklıktan da duyuluyor. Win 7 64 var üzerinde ve Realtek HD Audio driver'ı birkaç kez değişik versiyonlarla güncelledim ama çözülmedi. Ne yapabilirim? Bios'tan bahsediliyor, sesle bağlantılı bir işe yararlığı oluyor mu, oluyorsa bu ürünün uygun bir bios update'i var mı, varsa nereden yapabilirim?

Ya da servise mi götürmeliyim? Daha yeni aldığım için bunu da tercih etmek istemiyorum.

Yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agnetweb

Toshiba A500-19W aldım kısa zaman önce...

Forumda bu modelle ilgili henüz bilgi yok. Bu yüzden A500 hakkında deneyimli olduğunuz için buraya yazmaya karar verdim.

Aldığım A500-19W'de sizlerin de zamanında epey yaşadığı ses sorununu yaşıyorum. Özellikle müzik dinlerken sık sık Pıt- Çıt sesleri geliyor hoparlörden. Aynı ses kulaklıktan da duyuluyor. Win 7 64 var üzerinde ve Realtek HD Audio driver'ı birkaç kez değişik versiyonlarla güncelledim ama çözülmedi. Ne yapabilirim? Bios'tan bahsediliyor, sesle bağlantılı bir işe yararlığı oluyor mu, oluyorsa bu ürünün uygun bir bios update'i var mı, varsa nereden yapabilirim?

Ya da servise mi götürmeliyim? Daha yeni aldığım için bunu da tercih etmek istemiyorum.

Yardım ederseniz sevinirim.

Bizde pıt-çıt değilde hafif bir cızırtı var. Müzik dinlerken duyulmuyor.

BIOS Update'i aşağıdaki linkten yapabilirsin.

http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_bios.jsp

Bir değişiklik olmazsa ve ses çok rahatsız ediciyse servise vermekte fayda var.

• Teşekkür ederim.

Ses rahatsız edici, laptopta yaptığım bir sürü işleme tepki veriyor ses. Mouse'u linkler üzerinde gezdirirken bile cızırtı yapıyor.
  • Toshiba Windows 7 göndermedi bir türlü bana. Dell, HP alan arkadaşların Windows 7'ı çoktan ulaşmış ellerine.www.toshibawin7upgrade.com adresinden siparişi ne zaman takip etsem hep ileri bir tarih çıkıyor ayda bir değişiyor o tarih, şimdide 25 ocak 2010 olmuş! Sizin Vista'dan Windows 7'a geçiş DVD'leriniz elinize ulaştı mı?

Ayrıca Toshiba sürücü desteği sayfalarında bizim model görünmüyor artıkhttp://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/tr/generic/SUPPORT_PORTAL önceden a500'ü seçince 132 de çıkıyordu altta seçeneklerde, otomatik algılama yöntemiylede bulamadı, seri no yazdım yine böyle bir ürün yok diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electROck35 -- 23 Aralık 2009; 2:35:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: electROck35

Toshiba Windows 7 göndermedi bir türlü bana. Dell, HP alan arkadaşların Windows 7'ı çoktan ulaşmış ellerine.www.toshibawin7upgrade.com adresinden siparişi ne zaman takip etsem hep ileri bir tarih çıkıyor ayda bir değişiyor o tarih, şimdide 25 ocak 2010 olmuş! Sizin Vista'dan Windows 7'a geçiş DVD'leriniz elinize ulaştı mı?

Ayrıca Toshiba sürücü desteği sayfalarında bizim model görünmüyor artıkhttp://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/tr/generic/SUPPORT_PORTAL önceden a500'ü seçince 132 de çıkıyordu altta seçeneklerde, otomatik algılama yöntemiylede bulamadı, seri no yazdım yine böyle bir ürün yok diyor?

Ben daha win7 için başvurmadım. Yakında sipariş vericem bende.

teknik desteği daha önce yapmamıştım. Şimdi denedim 'ürününüz bulunamadı' dedi ama yabancı sitede garanti ayarlarına bakmak için seri no girdiğimde açılıyor.

• quote:

Toshiba Windows 7 göndermedi bir türlü bana. Dell, HP alan arkadaşların Windows 7'ı çoktan ulaşmış ellerine.www.toshibawin7upgrade.com adresinden siparişi ne zaman takip etsem hep ileri bir tarih çıkıyor ayda bir değişiyor o tarih, şimdide 25 ocak 2010 olmuş! Sizin Vista'dan Windows 7'a geçiş DVD'leriniz elinize ulaştı mı?

Dedigin dogru usta bende biraz önce girip baktın 25.01.2010 yazıyor tahmini teslimat :S Diger adresteki model de evet görmüyor Neden böyle bir şey oldu bilgisi yorumu olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: arrasando

quote:

Dedigin dogru usta bende biraz önce girip baktın 25.01.2010 yazıyor tahmini teslimat :S Diger adresteki model de evet görmüyor Neden böyle bir şey oldu bilgisi yorumu olan var mı?

müşteri hizmetlerini atıyorum cevap veren yok

• quote:

Orijinalden alıntı: agnetweb

Toshiba A500-19W aldım kısa zaman önce...

Bilgisayarır fiyatı ve nereden aldığınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Ben de bu modeli almayı düşünüyorum. Teknosa şu anda tek seçenek gibi?
  • Arkadaşlar tema ayarlarıyla oynarken öyle birşey yaptım ki kulağımızı hoparlöre dayadığımızda duyduğumuz hafif cızırtı gitti. 4 gündür bir cızz bile demedi. Süper oldu.

'Ne yaptın?' derseniz, arka plan olarak vistanın arkaplanlarından birini seçtim, saydamlığı falan kaldırdım. Bir deneyin bakalım.
  • ses ayarlarına girdiğimde mikrofon surrekli acık gibi duruyo sanki ses yapıyorum yanındaki çizgiler yeşil oluyor normalmidir açık olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

ses ayarlarına girdiğimde mikrofon surrekli acık gibi duruyo sanki ses yapıyorum yanındaki çizgiler yeşil oluyor normalmidir açık olması

Evet bendede öyle. İstersen ayarlardan kapatabilirsin.

Bu arada şarj sorunun devam ediyormu? - Bende yok.

Cızırtı var mı? - Bende yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXSquaLLXx

quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

ses ayarlarına girdiğimde mikrofon surrekli acık gibi duruyo sanki ses yapıyorum yanındaki çizgiler yeşil oluyor normalmidir açık olması

Evet bendede öyle. İstersen ayarlardan kapatabilirsin.

Bu arada şarj sorunun devam ediyormu? - Bende yok.

Cızırtı var mı? - Bende yok.

devam ediyor ikiside bir ara tekrar denicem driver güncellemeyi falan

• Ben de bios güncellemesini yaptım fan olayını çözdü ama şarjla ilgili bir çözüm getirmedi ne yazıkki.Ses driverını güncellemedim ses az geliyor denmiş.Ses driverını güncelledikten sonra ses az mı geliyor?

Bu arada bir şey farkettim bilgisayarı amfinin yanına koyunca overdrive kanalındayken aynı cızırtı amfiden de geliyor.Clean kanala gelince ses gidiyor anlamadım bu işi
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.