Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bundan alıcaktımda sorunlar çıkmaya başadı

• quote:

Orijinalden alıntı: toprakkaya

laptopu yaklaşık 3 hafta önce aldım. ve birinci haftada servise sarj problemi yüzünden gönderdim. 1 hafta sonra cihazı geri gönderdiler, ADA bilişim(toshiba servisi). Şarj azalmasının normal bir durum olduğunu yazan, yetkili servis imzalı bir kagıt vardı. Bunun üzerine toshiba müşteri hizmetlerini aradım, bilgisayar sektörü içinde oldugumu ve sarj probleminin normal olmadığını anlattım ve servisin göderdiği cevabı. Bunun üzerine bana cihazımı toshiba MERKEZ yetkili servisine daha detaylı incelenmesi için göndermemi söylediler. Bende TNB bilgisayara gönderilmek üzere avcılar servisine götürdüm laptopumu.
    üstelik iki şiyatten dolayı gönderdim laptopu:
    1- Şarj problemi
    2- Hoparlordeki Cızırılı ses

1 hafta oldu ve hala ses seda yok. 3 haftalık laptopum 2 haftadır servislerde geziyor. Eğer tekrar sarj problemi normal derlerse tüketici haklarına başvuracam, orada bir mühendis tarafından incelenir sonuç bulunur. Kim karar veriyorsa sorun olmadığına hangi yetkili servisteki ileri zekalı, yıllarca laptop kullandım böyle birşey görmedim ben...
    Taa en başında söyledim arkadaşlar bu cihazların serisinde sorun OLABILIR....
    Şimdi eğer KİM benim laptopumda böyle sorunlar YOK diyorsa, eğer bunu ıspatlarsak, tüm sarj sorunu olan laptopları değiştirmek zorundalar... ZORUNDALAR....

Onun için bu tür sorunları yaşamayan arkadaş varsa sesini burada duyurabilir mi????******************

Aksi takdirde şikayetler git gide artacak çünkü bu seride bir sorunn VAR. ve bunu kabul ettirmemiz gerekiyor.

Haklı olabilirsiniz banada seride sorum varmış gibi geliyor.Şarj sorunu konusunda da çok traji komik bir cevap almışsınız.Ancak geçenlerde şarj konusunu denemek için 4 gün açmadım laptopu %80 e inmiş.Anlamadım ben bu makinayı 1 gün açmasam %94 falan oluyor 4 günde durum bu.Ayrıca hoparlörden gelen bir ses var ortam sessizken ama bende müziklerde bir cızırtı varmış gibi gelmedi(olabilirde).Çok çeşitli müzik türleriyle denedim klasik müzikten metale kadar.Ancak sesi tamamen kapattığım zaman bu ses ortadan kalkıyor.Bana yazılımsal gibi geldi ama donanımsalda olabilir.Bu sorunlar notebookunda olmayan arkadaşlar varsa bi ses etsin forumdan yok herkeste varsa bi çaresine bakmak lazım.Toshibanın eline yüzüne bulaştırdığına inanmak istemiyorum ancak.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 14 Ekim 2009; 17:36:32 >

• Ses olayına daha once dikkat etmemistim simdi cok dikkatli dinleynce garip bi ses gelıo benzer bi ses nokia 6630 u kulagıma yaklastırdıgımdada gelıyor sacma bi tesadduf ama... şarj olayı bende de var ve sinir bozucu tamamen... bir soru sormak istiyorum ayrıca no matter what kapsamındaki memnuniyetsizlik garantisinden gotursem paramı geri alma sansım ne kadardır yoksa sadece urun değişimimi yaparlar acaba memnuniyetsizlik garantisinde(trust-toshiba.com' da yazan)
    """Dizüstü bilgisayarınızı, satın alma işlemini izleyen 14 takvim günü içinde iade edebilirsiniz. Hasarsız ve parçaları eksiksiz olduğu takdirde Toshiba, dizüstü bilgisayarınızı değiştirecek veya paranızı iade edecektir.""" aynı bu sekilde
  • Bizim Toshiba a350-22z var.Aynı şarj sorununu yaşıyoruz.Gece full kapatıyoruz.Ertesi gün gece açtığımızda %90 a düşüyor.Galiba bu sorun yeni modellerin hepsinde var.Bence seriden değil.
    Sese gelince ses sonuna kadar açık.Hiçbir sorun yok.
  • (3D Mark ve Vista Puanlaması Eklenecek)

ne zaman ?

ikinci sorumsa

toshiba a350-233 diye bir model var ama donanimhaber de tanıtımını bulamadım şaşırdım fiyat olarak a500-132 den yuksek olması kafamı karıstırdı acaba ne özelligi iyide yuksek olmus bilen varmıdır
  • laptop serviste olduğu için son zamanlarda test yapamadım. ama servisteki elemanlarla konuştuğum kadarıyla bu sarj problemi başka serilerde de görülüyormuş. sebebi nedir ne değildir merak ediyorum doğrusu. Sorun pilden mi kaynaklanıyor yoksa laptop elektirik mi sızdırıyor deneyen var mı?
    Laptopu bataryasız direk fişten kullanan arkadaşlar varmış, acaba laptopu kapatıp fişi çektikten sonra tarih/saat hatırlıyormu makine. Çünkü servisteki elemanlar bana bios pili yüzünden enerji tükettiğini söyledi. Bende yok böyle birşey olamaz dedim, ozmn bataryası çıkarılan laptop bu enerjiyi nereden bulup tarih/zaman hatırlayacak diye eklemiştim??
    Eğer batarya dışarıdayken enerji kaybediyorsa sorun bataryadan kaynaklanıyor demektir, tek açıklaması var kalitesiz ürün kullanmışlar, bunu toshiba nın yapacagını düşünmek istemiyorum.

Ses problemini müzik açıkken denemedim ama bir arkadaş rahatsız edici bir cızırtı duyduğunu yazmıştı. Bende ses seviyesi %40 seviyesinde müzik açık olmadığında cızırtılı ses geliyordu. Ama ses tamamen kapatıldığında kesiliyor cızırtısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: toprakkaya

laptop serviste olduğu için son zamanlarda test yapamadım. ama servisteki elemanlarla konuştuğum kadarıyla bu sarj problemi başka serilerde de görülüyormuş. sebebi nedir ne değildir merak ediyorum doğrusu. Sorun pilden mi kaynaklanıyor yoksa laptop elektirik mi sızdırıyor deneyen var mı?
    Laptopu bataryasız direk fişten kullanan arkadaşlar varmış, acaba laptopu kapatıp fişi çektikten sonra tarih/saat hatırlıyormu makine. Çünkü servisteki elemanlar bana bios pili yüzünden enerji tükettiğini söyledi. Bende yok böyle birşey olamaz dedim, ozmn bataryası çıkarılan laptop bu enerjiyi nereden bulup tarih/zaman hatırlayacak diye eklemiştim??
    Eğer batarya dışarıdayken enerji kaybediyorsa sorun bataryadan kaynaklanıyor demektir, tek açıklaması var kalitesiz ürün kullanmışlar, bunu toshiba nın yapacagını düşünmek istemiyorum.

Ses problemini müzik açıkken denemedim ama bir arkadaş rahatsız edici bir cızırtı duyduğunu yazmıştı. Bende ses seviyesi %40 seviyesinde müzik açık olmadığında cızırtılı ses geliyordu. Ama ses tamamen kapatıldığında kesiliyor cızırtısı.

ben laptopu pilsiz kullanıyorum. pil dışarıda beklediğinde herhangi bir azalma yaşamadım sadece cihaza takılı oldugu zaman bu azalmayı goruyorum ve saat tarih v.b konularda hiç bi aksaklık sıfırlama sapıtma vb. gormedim... beni cok dusunduruyor bu sarj konusu no matter whatın içindeki memnuniyetsizlik garantisinden geri vermeyi dusunuyorum su an urunu

• arkadaşlar dediginizi yapıp bende denedim pili 100 de 100 doldurdum ve gece yatarken hazırda beklet seçenegi ile kapattım.8 saat sonra açtıgımda pil %65 e düşmüştü.

Ancak laptopu bilgisayarı kapat seçenegi ile kapatırsam böle bi sorun olmuyor.Ve bence buda şunu gösterir ki şarjın azalmasına neden olan laptoptaki bi program ancak bu hangisi onu bilmiyorum...Ses te herhangi bi sorunum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: arrasando

arkadaşlar dediginizi yapıp bende denedim pili 100 de 100 doldurdum ve gece yatarken hazırda beklet seçenegi ile kapattım.8 saat sonra açtıgımda pil %65 e düşmüştü.

Ancak laptopu bilgisayarı kapat seçenegi ile kapatırsam böle bi sorun olmuyor.Ve bence buda şunu gösterir ki şarjın azalmasına neden olan laptoptaki bi program ancak bu hangisi onu bilmiyorum...Ses te herhangi bi sorunum yok

ben bilgisayarı normal kapattıgımda dusuyor pil hazırda beklet kullanmıyorum bile ama %35 lik bir dusus değil %5-10 arası değişiyor. dediğiniz gibi bir prgoramda bunu yapıyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

quote:

arkadaşlar dediginizi yapıp bende denedim pili 100 de 100 doldurdum ve gece yatarken hazırda beklet seçenegi ile kapattım.8 saat sonra açtıgımda pil %65 e düşmüştü.

ben bilgisayarı normal kapattıgımda dusuyor pil hazırda beklet kullanmıyorum bile ama %35 lik bir dusus değil %5-10 arası değişiyor. dediğiniz gibi bir prgoramda bunu yapıyor olabilir

Bende ne ses te sorun var nede şarjda düşme sorunu var, Toshiba nın bir uygulaması var, adı aklıma gelmiyor, listediki programlarını adını atarsanız söylerim onu kaldırın hem makineyi kasıyor hemde sanırım şarj olayını o uygulama yapmakta. Vatan dan pc yi alırken tavsiye üzerine kaldırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

quote:

Bende ne ses te sorun var nede şarjda düşme sorunu var, Toshiba nın bir uygulaması var, adı aklıma gelmiyor, listediki programlarını adını atarsanız söylerim onu kaldırın hem makineyi kasıyor hemde sanırım şarj olayını o uygulama yapmakta. Vatan dan pc yi alırken tavsiye üzerine kaldırdım.

buyrun su an denetim masası program kaldırdaki butun programlar umarım hatırlamanıza yardımcı olur cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum aldıgımdan beri kafamda olan tek soru işareti bu diyebilirim...

http://img193.imageshack.us/i/resim1yf.jpg/

http://img240.imageshack.us/i/resim2.jpg/

bu arada listeye benide eklerseniz sevinirim...

• program falan hikaye, notebook sorunlu sarj konusunda...
    ben win 7 64 bit kurdum, hiçbirşey değişmedi, fişte değilken ve kapalıyken 10 saat içinde sarj %3 4 civarlarında azalıyor...
  • Arkadaşlar bende bir A500-132 kullanıcısıyım. yaklaşık 1 ay oldu ilk aldığımda bende şarjın çabuk bittiğini düşündüm ki hala öyle ama kafama takmadım fişe takıp
    kullanıyorum. Bu aralar da fan sesinden rahatsız oluyorum hiç bi işlem yapmıyorum notebbok un üstü buz gibi hatta soğuk hava üflüyor ama deli gibi çalışıyor bi bok
    varmış gibi.

SON OLARAK ŞÖYLE BİR ŞEY OLDU MEDİA PLAYERDE ŞARKI DİNLERKEN BİLGİSAYARI HAVAYA KALDIRDIM ŞARKI DONUP DIRRRRR DİYE TAKILIYO NORMAL KONUMUNA GETİRDİĞİMDE DÜZELDİ. DAHA SONRA FARKETTİMKİ HER ŞARKI YADA VİDEOADA BİLGİSAYARI HAVAYA KALDIRIP TERS KONUMA GETİRDİĞİMDE YADA SALLADIĞIMDA DONUP DIRRRR DİYE SES YAPIP DÜZ KONUMA GETİRDİĞİMDE DÜZELİYOR.ARKADAŞTA DA ACER MARKA NOTEBOOK VAR ONDA BİLGİSYARA TAKLA ATTIRDIM SALLADIM HİÇ Bİ SORUN OLMADI SESTE HİÇ BOZULMA OLMADI ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM SİZDE DENERMİSİNİZ SİZDEDE BÖYLE Bİ SORUN OLUYORMU ???????????

• merabalar. yarın öğle insallah A500-132 alacam.yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.klübün olması çok büyük bi avantaj. klübe üye olmam için ne yapmam gerekiyor ürünü almaktan baska.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistonx

Arkadaşlar bende bir A500-132 kullanıcısıyım. yaklaşık 1 ay oldu ilk aldığımda bende şarjın çabuk bittiğini düşündüm ki hala öyle ama kafama takmadım fişe takıp
    kullanıyorum. Bu aralar da fan sesinden rahatsız oluyorum hiç bi işlem yapmıyorum notebbok un üstü buz gibi hatta soğuk hava üflüyor ama deli gibi çalışıyor bi bok
    varmış gibi.

SON OLARAK ŞÖYLE BİR ŞEY OLDU MEDİA PLAYERDE ŞARKI DİNLERKEN BİLGİSAYARI HAVAYA KALDIRDIM ŞARKI DONUP DIRRRRR DİYE TAKILIYO NORMAL KONUMUNA GETİRDİĞİMDE DÜZELDİ. DAHA SONRA FARKETTİMKİ HER ŞARKI YADA VİDEOADA BİLGİSAYARI HAVAYA KALDIRIP TERS KONUMA GETİRDİĞİMDE YADA SALLADIĞIMDA DONUP DIRRRR DİYE SES YAPIP DÜZ KONUMA GETİRDİĞİMDE DÜZELİYOR.ARKADAŞTA DA ACER MARKA NOTEBOOK VAR ONDA BİLGİSYARA TAKLA ATTIRDIM SALLADIM HİÇ Bİ SORUN OLMADI SESTE HİÇ BOZULMA OLMADI ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM SİZDE DENERMİSİNİZ SİZDEDE BÖYLE Bİ SORUN OLUYORMU ???????????

hdd korumasını kapatıp denemeni öneririm eger acıksa en ufak sallantıda butun işlemleri donduruyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

buyrun su an denetim masası program kaldırdaki butun programlar umarım hatırlamanıza yardımcı olur cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum aldıgımdan beri kafamda olan tek soru işareti bu diyebilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: pistonx

Arkadaşlar bende bir A500-132 kullanıcısıyım. yaklaşık 1 ay oldu ilk aldığımda bende şarjın çabuk bittiğini düşündüm ki hala öyle ama kafama takmadım fişe takıp
    varmış gibi.

Bu + bi özellik iken öyle bi anlatmıssınki keşke olmasaymış gibi :D bu özellik senin verilerinin daha güvende durmasını sağlar Acer kim bu özeeliği yapmakk kim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Keske programı hatırlayabilseydin.Hiç olmazsa bi denerdik.Bu listeden cıkartamadım birtürlü

• Arkadaşlar merhaba, bu soru birkaç kez sorulmuş ama hiç cevap göremedim, Toshiba A-350-233 modeli

İŞLEMCİ: Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHz. 2.66 GHz. 6 MB Cache Bellek T9550 İşlemci
    RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
    HDD: 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
    OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
    EKRAN KARTI: ATI MOBILITY RADEON HD3650 Max. 2302 MB Ekran Kartı
    ile karşılaştırırsanız 200 TL fark ile almaya değer mi, bana yardımcı olursanız sevinirim, acil görüşlerinizi bekliyorum.
  • valla arkadaşım ne bileyim + bi özeelik olduğunu cahillik işte cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. özellikle xtreeme kardeşim benim ya saolasın beni kuruntulanmaktan kurtardın.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.