Şimdi Ara

.:: Toshiba A200-1AH ve A200-1VL kullanıcıları kulübü ::. (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
19
Favori
318.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: navigator_

Arkadaslar A200-1 AH toshiba laptopumun menteşeleri kırık, hem alt hem üst menteşe (kasa vidaları vss..) İzmirdeyim. 150 TL + işcilikle = baya bi tutuyor. İzmirde bu işi yaptırabileceğim (uygun) bir yer var mı? yapıştırma işi değil istedğim.bildiğiniz menteşeler kırık. monıtör açılırken kapanırken ses çıkartıyor.

Aynı sıkıntı bende de var. Ömürleri bu kadarmış yavaş yavaş dökülüyor bu modeller. Servis çok istiyor onun yerine menteşe alıp kendim yapmak istiyorum fakat önce kasayı söküp takmayı öğrenmem gerek. Bu konuda bilgi verebilecek var mı??
  • dostum kendin takamazsın onu, 150 Tl gibi rakamalr dönüyor ama yok işçilik yok bilmemne 250 tl ye kadar çıkıyor. Lanet olsun bu modele. bundan sonra alırsam şu menteşe işine bakıcam ilk önce, dayanaklı bişy almak lazım.
  • Benimde A200-1AH miladını doldurmaya başladı... Batarya bayadır ölü durumda. Fan çıkışındaki ızgara şeklinde olan plastikler kırıldı. Sağ menteşe attı oralardaki plastikler kırıldı. Alt kasanın açılmasından bahsetmiyorum bile Bundan sonra menteşe problemine bakıcam alacağım modellerde...
  • Ne yalan söyliyim benim a200-1ah hala taş gibi lisans ve y.lisansı bitirdim tek laptopla gerçekten mükemmel bir cihaz ve hala problemsiz çalışmakta. Tek sıkıntım termal macun yenileyeceğim zaman vida yuvalarından 2 tanesini kırdım ekran az biraz sallanıyor ama bugune kadar hiç servise gitmedi toshibanın en kaliteli seri bana kalırsa Hala kullanan varsa önerim bir SSD alıp takmaları cihaz şahlanıyor müthiş bir performans artışı sağladım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobra32 -- 9 Mart 2013; 16:49:07 >
  • Menteşe vida filan aynı sıkıntı bende de oldu ama canavar gibi sağlam tık demedi 6 yıl filan oldu şimdilerde babam kullanıyo oyun için ama gerçekten çok saglam bi laptop serisi
  • Toshiba a200-1ah kullanıyorum, 5 seneden fazla bir süredir. 2 yıldır PES bile oynamıyordum ısınmadan dolayı, içini açmayı da gözüm yememişti. Süpürge ile çekip nispeten bu sorunu çözmüştüm ama 1 hafta kadar önce film izlerken renkler bozuldu bir anda. Maviler yeşil gibi olmaya başladı, çizgiler çıktı. Hemen kapattım bilgisayarı, baktım ısınan bir yeri var mı diye sorun gözükmüyordu. Tekrar açtım, görüntüde de sıkıntı yoktu. Ekran kartının driverı güncellemeyi düşündüm, son sürümü indirdim kurulum bitmek üzereyken bilgisayar kapandı. Bu sefer ortada bir ısınma söz konusuydu sanıyorum erkan kartının olduğu yerde. 1 saat geçtikten sonra yeniden açtım ve 5 dk içinde kendini kapattı. Güvenli modda açılırsa en fazla 10 dakika gidiyor.

Bugün fırsat bulup Antalya'daki teknik servise götürdüm, durumu anlattım, 5 yıldır hiç teknik servise gitmediğini belirttim. Ram kapağını açıp, arkada kalan ekran kartını gösterdi bana. Bu seride hep oluyor, ekran kartı chipseti değişmesi lazım 250 TL tutar dedi. Açıkçası hiç güven vermedi. Bilgisayar programcılığı okuyan arkadaşım içi açılıp temizlenirse, macun yenilemesi yapılırsa sıkıntı kalmayacağını söylemişti. İki farklı teşhis var ortada, sizce ne yapmam lazım ? Bu soruna benzer olay yaşayıp çözebilen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: uAburak89

Toshiba a200-1ah kullanıyorum, 5 seneden fazla bir süredir. 2 yıldır PES bile oynamıyordum ısınmadan dolayı, içini açmayı da gözüm yememişti. Süpürge ile çekip nispeten bu sorunu çözmüştüm ama 1 hafta kadar önce film izlerken renkler bozuldu bir anda. Maviler yeşil gibi olmaya başladı, çizgiler çıktı. Hemen kapattım bilgisayarı, baktım ısınan bir yeri var mı diye sorun gözükmüyordu. Tekrar açtım, görüntüde de sıkıntı yoktu. Ekran kartının driverı güncellemeyi düşündüm, son sürümü indirdim kurulum bitmek üzereyken bilgisayar kapandı. Bu sefer ortada bir ısınma söz konusuydu sanıyorum erkan kartının olduğu yerde. 1 saat geçtikten sonra yeniden açtım ve 5 dk içinde kendini kapattı. Güvenli modda açılırsa en fazla 10 dakika gidiyor.

Bugün fırsat bulup Antalya'daki teknik servise götürdüm, durumu anlattım, 5 yıldır hiç teknik servise gitmediğini belirttim. Ram kapağını açıp, arkada kalan ekran kartını gösterdi bana. Bu seride hep oluyor, ekran kartı chipseti değişmesi lazım 250 TL tutar dedi. Açıkçası hiç güven vermedi. Bilgisayar programcılığı okuyan arkadaşım içi açılıp temizlenirse, macun yenilemesi yapılırsa sıkıntı kalmayacağını söylemişti. İki farklı teşhis var ortada, sizce ne yapmam lazım ? Bu soruna benzer olay yaşayıp çözebilen var mı ?

2 sene önce normal işlerde dahi ısınıp kapanmaya başlamıştı. ben de içini açıp biriken büyük toz yumaklarını tamamen temizledim, işlemci üzerine de yeni aldığım termal macunu sıktım. yalnız kendi beceriksizliğimden her şeyi toplayıp kapadıktan sonra montörü bir daha çalıştıramadım!

Bunun üzerine desktop olarak kullanmaya başladım laptopu kablosuz klavye ve mouse, bir de 22 inc led monitör ile. şu an hala aynı şekilde devam ediyorum, ısınma problemi yeni yeni kendini tekrardan göstermeye başladı. aynı işlemi tekrar yapmakla uğraşmayıp birkaç ay içinde yeni bir pc almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eas722

quote:

Orijinalden alıntı: uAburak89

Toshiba a200-1ah kullanıyorum, 5 seneden fazla bir süredir. 2 yıldır PES bile oynamıyordum ısınmadan dolayı, içini açmayı da gözüm yememişti. Süpürge ile çekip nispeten bu sorunu çözmüştüm ama 1 hafta kadar önce film izlerken renkler bozuldu bir anda. Maviler yeşil gibi olmaya başladı, çizgiler çıktı. Hemen kapattım bilgisayarı, baktım ısınan bir yeri var mı diye sorun gözükmüyordu. Tekrar açtım, görüntüde de sıkıntı yoktu. Ekran kartının driverı güncellemeyi düşündüm, son sürümü indirdim kurulum bitmek üzereyken bilgisayar kapandı. Bu sefer ortada bir ısınma söz konusuydu sanıyorum erkan kartının olduğu yerde. 1 saat geçtikten sonra yeniden açtım ve 5 dk içinde kendini kapattı. Güvenli modda açılırsa en fazla 10 dakika gidiyor.

2 sene önce normal işlerde dahi ısınıp kapanmaya başlamıştı. ben de içini açıp biriken büyük toz yumaklarını tamamen temizledim, işlemci üzerine de yeni aldığım termal macunu sıktım. yalnız kendi beceriksizliğimden her şeyi toplayıp kapadıktan sonra montörü bir daha çalıştıramadım!

Bunun üzerine desktop olarak kullanmaya başladım laptopu kablosuz klavye ve mouse, bir de 22 inc led monitör ile. şu an hala aynı şekilde devam ediyorum, ısınma problemi yeni yeni kendini tekrardan göstermeye başladı. aynı işlemi tekrar yapmakla uğraşmayıp birkaç ay içinde yeni bir pc almayı düşünüyorum.

Cevap için teşekkürler, büyük ihtimalle arkadaşıma vereceğim sizin bahsettiğiniz işlemleri yapması için. Umarım sorun düzelir.

• İkinci laptop olarak A200 1UB kullanıyorum laptop sürekli durduk yere kapanıyor.Normal br şekilde açılıyor ardından daha Windows açılmadan tık sesiyle kapanıyor.1 yıla yakın bu problem var önceden nadir oluyordu.Git gide çoğaldı.Şimdi hiç açılmıyor.Aynı problemi yaşayan var mı? Ayrıca notebooktan hiç memnun değildim.Hoparlörleri 2-3 yıldır patlak, aşırı ısınıyor klavye bozuldu ön kısmın rengi soldu, çatladı vs.vs...2 defa toshiba kullandım.İkisinden de memnun kalmadım.Casper bile toshibadan iyidir diye tahmin ediyorum.
  • merhabalar , toshiba a200-1ah laptopum var. 65-66 derecelerde kendini kapatıyor. Komple söktüm temizledim macun yeniledim ama nafile.Sorun ne olabilir ? Açılıyor ancak işlem yaparken filan kapanıyor.
  • arkadaşlar laptopumun klavye aksanını nasıl değiştirebilirim satılan yerler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygtatli

arkadaşlar laptopumun klavye aksanını nasıl değiştirebilirim satılan yerler var mı?

servislere sormak lazım vardır büyük ihtimalle kendinizde değiştirebilirsiniz , klavyenin üst kısmında uzun plastik gri parça var onu çıkartın , vidalar göreceksiniz , vidaları söktüğünüzde klavyeyi çıkartabilirsiniz.Ha birde bağlantı noktası var onunda ufak tırnaklarını açtıktan sonra şeffaf bağlantı noktası sökülmüş olur
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    bulsam kendim takabilirim hocam :)

• Yada 2.el arızalı parça niyetine satan birilerini bulmalısınız .Klavyenin durumu çok mu kötü ?
  • link !

bir linki inceleyin isterseniz , bende internetten buldum ankartım sorunlu benimde.
  • takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide gruba ekleyebilirsinizz vefakar dostumun fanının temizlenme zamanı geldi. Burda konusu oldugunu görünce cok sevindim :)

FAn olayına hiç girmeyin ben beceremedim öbür laptoplar gibi arkadan degil bizimkisi kompile sökmek gerekiyor.

Edit: Arkadaslar bizim bu ekran kartı degişiyormu ? cok eski kalıyor gibi ram 4 e cıkartacagım ama ekran kartı yüzünden performansda bir farklılık olmaz diye düşünüyorum

Aletin ekran kartını ramini vb degiştiren kişiler performansda tatmin oldularmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SoloTurk- -- 30 Ekim 2013; 18:31:11 >
  • selamlar arkadaşlar bilgisayar tenknlojisi hakkında çok fazla bilgim yok bi kaç konuda yardımlarınızı isteyeceğim leptop alma niyetindeyim bütçemde 1000 lira ile maksimum 1200 lira arasında sadece nete girme amacı ile ve arada oynarsam bi kaç oyun..sormak istedigim ben i3 işlemcili bir tosiba alma niyetindeyim fakat fiyatları 1400 dolaylarında beni biraz aşıyor.. pentium la i3 arasında ne fark var pentiumlar fiyat olarak bana yakın.. yardımcı olursanız sevinirim
  • Yahu arkadaslar birşey soracagım. Bizim bu ekran kartı simdi 256 lık fakat ilk msjda 1gb a kadar cıkabildigi yazılmış. Bu olay tam olarak nasıldır ? Yani atıyorum oyun 1gb ekran kartı istiyorsa bizdede 2 gb ram varsa ekran kartı ramın 1gbnı yiyormu olay bumudur ?

Rami 2 gb dan 4 gb a cekecegimde bu ekran kartının performansını yükseltirmi ?
  • Menteşeleri Bozulmuş vidaları yalama olmuş toshiba yı gözü karartıp komple söktüm tozları ızgaraları kulak pamugu ile temizledim işlemcinin macunu nu yeniledim usb ler çalışmıyodu onları tamir ettim monitor aşagı yukarı çalışmıyodu iki tarafa da bakır kablo geçirdim vida yuvalarından sonra monte ettim şimdi saat gibi çalışıyo ısınma filan yok en az 3 sene götürür hele bir de ssd takarsan 4 sene bile götürür :)
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.