Şimdi Ara

Toshiba 65UL3063DT 65'' Televizyon - Satıcı Hepsiburada - 5.299,00 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
11.935
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BARAnCUDAs

Herkes ne çok biliyor yahu! Vestel fabrikasında üretiliyor diye alınmazmış. iPhone da Foxconn fabrikalarında üretiliyor, Foxconn diye alınmaz mı yani?!

Büyük firmalar, yeri gelir fabrika ve altyapı yatırımı yapmamak için ürünlerini istedikleri kalitede fason olarak başka üreticilere ürettirler. Vestel'in, yine kendi üretimi olan Regal, Seg, HiLevel vb. gibi markaları da var (ve ayrıca Vestel markası ile de satış yapıyor). Bu ürünlerde kullandıkları devre elemanlarının, LCD panellerin, kablajların, düğmelerin, kasa plastiği ve malzemesinin vs. hepsinin farklı kalite seviyeleri vardır ve bunlar farklı üretim hatlarını besler ve farklı üretim hatlarından çıkarlar. Çok kısaca anlattım. Toshiba da, Vestel'e gider ve der ki: "Asgari olarak şu şu şu komponentleri kullanarak, asgari olarak şu kalite seviyesinde bir ürün istiyorum." Vestel, Toshiba'nın belirlediği bu kriterlere uygun komponentlerde ürün çıkartır. Yani beğenmediği(n)(m)iz Vestel'in fabrikadan en az 5-6 kalitede ürün çıkar ve bunlara farklı markalar basılır, fiyatlandırma da buna göre yapılır. Zira bu ürünlerin maliyetleri de farklıdır, farklı kalitede kullandıkları komponentler sebebiyle.

Aynı üreticinin, kendi bünyesindeki markalar içinde yaptığı bu sınıflandırmaya pazar segmentasyonu denir. Bir üreticinin (adı A firması olsun), başka bir üreticinin (adı B firması olsun) ürününü üretip üzerine B markasını basmasına ise fason üretim denir. Fason kelimesi bizim günlük kullanımımızda sahte anlamına geldiği için kafalarda yanlış izlenim bırakıyor.

Ezcümle; Toshiba, kendi belirlediği komponentlerden oluşan ve kendi istediği kaliteye sahip bir ürünü Vestel'in entegrasyon altyapısını kullanarak Vestel'e fason olarak ürettirmektedir. Kafanızdan atın bu saçma aynı fabrikadan çıkıyorsa, aynı kalitededir zırvalıklarını. Bilmediğiniz konularda yorum yapmak yerine "bilmiyorum" demeyi öğrenin.
    Okudum,anladım. Sonuç: Vestelse alınmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BARAnCUDAs kullanıcısına yanıt
    Vestelin üretim altyapısı rakiplerinden geri değil dedikten sonra harcadığım dakikaların günahını aldınız beni kurtadınız teşekkürler 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARAnCUDAs

Herkes ne çok biliyor yahu! Vestel fabrikasında üretiliyor diye alınmazmış. iPhone da Foxconn fabrikalarında üretiliyor, Foxconn diye alınmaz mı yani?!

Büyük firmalar, yeri gelir fabrika ve altyapı yatırımı yapmamak için ürünlerini istedikleri kalitede fason olarak başka üreticilere ürettirler. Vestel'in, yine kendi üretimi olan Regal, Seg, HiLevel vb. gibi markaları da var (ve ayrıca Vestel markası ile de satış yapıyor). Bu ürünlerde kullandıkları devre elemanlarının, LCD panellerin, kablajların, düğmelerin, kasa plastiği ve malzemesinin vs. hepsinin farklı kalite seviyeleri vardır ve bunlar farklı üretim hatlarını besler ve farklı üretim hatlarından çıkarlar. Çok kısaca anlattım. Toshiba da, Vestel'e gider ve der ki: "Asgari olarak şu şu şu komponentleri kullanarak, asgari olarak şu kalite seviyesinde bir ürün istiyorum." Vestel, Toshiba'nın belirlediği bu kriterlere uygun komponentlerde ürün çıkartır. Yani beğenmediği(n)(m)iz Vestel'in fabrikadan en az 5-6 kalitede ürün çıkar ve bunlara farklı markalar basılır, fiyatlandırma da buna göre yapılır. Zira bu ürünlerin maliyetleri de farklıdır, farklı kalitede kullandıkları komponentler sebebiyle.

Aynı üreticinin, kendi bünyesindeki markalar içinde yaptığı bu sınıflandırmaya pazar segmentasyonu denir. Bir üreticinin (adı A firması olsun), başka bir üreticinin (adı B firması olsun) ürününü üretip üzerine B markasını basmasına ise fason üretim denir. Fason kelimesi bizim günlük kullanımımızda sahte anlamına geldiği için kafalarda yanlış izlenim bırakıyor.

Ezcümle; Toshiba, kendi belirlediği komponentlerden oluşan ve kendi istediği kaliteye sahip bir ürünü Vestel'in entegrasyon altyapısını kullanarak Vestel'e fason olarak ürettirmektedir. Kafanızdan atın bu saçma aynı fabrikadan çıkıyorsa, aynı kalitededir zırvalıklarını. Bilmediğiniz konularda yorum yapmak yerine "bilmiyorum" demeyi öğrenin.
    TOSHİBA TV Üretimini 2017 yılında durdurdu ve TV birimini çinli HİSENSE firmasına sattı VESTEL de belli bir ücret karşılığında TOSHİBA markasını kendi ürettiği TV lerde kullanıyor yani TOSHİBA için VEstEl TV üretmiyor dediğiniz gibi herkes bilip bilmeden konuşuyor sonuçta üzerinde TOSHİBA yazanlar yerine VESTEL yazanları almak daha hesaplı olabilir

• 5299 a alınır mı beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: matsipik

5299 a alınır mı beyler
    Hayir

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    bu fiyat bandında bende bakıyorum. önerebileceğiniz bir model var mı
  • BARAnCUDAs kullanıcısına yanıt
    Vestelin ürettiği fason tv audi a8 i fason olarak clio bandında üretmek gibi birşey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5 yıldır 65UD8900 kullanıyorum. Bir kere toz aldı içine, ücretsiz tamiri yapıldı.

Vestel alınır ancak... Paneli piyango. Bu boyutta 3 tane üreticiden alıyordu VA yada IPS panel çıkabiliyor üreticisine göre.

Vestel yazılımından hiç bir şey beklemeyin, akıllı falan değil. İnternetten Netflix harici hiç bir şey izlenmez, o da düzgün çalışırsa tabi. Yerel ağ üzerinden içerik falan oynatılabilir belki.
  • Hani derler ya pet şişide su satsa almam. Aynen ondan.
  • bu paralar vestel'e verilir mi? arkadaş gidip samsung lg niye bakmıyorsunuz? ben LG ye de bakmam ama alternatif olsun diye söyledim.
  • Vestel ürünü 3000 olsa belki alırım evime vestel ürünü sokmam onun haricinde ederi o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 27 Ağustos 2020; 20:5:0 >
  • vestel candır
  • 2bin verip lg vs mi alalım arkadaşlar. yoksa bu da yeterli mi ?

• BU toshiba eski toshiba değil vestel üretimi. yüzde yüz (olabileceği kadar yani) yerli. Türk malı türk üretimi.

bildiğim kadarı ile toshiba adını vestel satın aldı

• Bende bu TV yi takip ediyorum taksit sayısı az bayafir bu fiyata sabit

• 6500 civarına zaman zaman 65 inc LG alınabiliyorken (medimarkt-hepsiburada bazen 6099-6390 civarına gördüm) toshibaya bu parayı vermek saçma olur.

Ama şu da var evimde toshiba 49 inc kullanıyorum 2099 a A101 den almıştım 2-2,5 yılı geçti sanırsam çok memnunum kurulumu vestel yaptı. Vestel ürünlerini kullanıyorum ben memnunum.

https://www.a101.com.tr/elektronik/toshiba-49ll2a63dt-49-full-hd-smart-led-tv/

Hi-level-Seg-Regal aynı kategoride daha uygun satılıyor ama toshiba ve JVC de parça kalitesi standartlar konusunda çok daha iyi. vestel ile aynı yazılımı kullanıyolar.

Toshiba yazılımında sorun yaşamadım ama 2300 tl ye carrefourdan aldığım JVC de nadirende olsa yazılımsal sorun oluyor bu da 1 kere kapatıp açılınca hep çözüldü.

• Luxor marka tv var. 40 ya da 42. Vestel uretimmis. 5 -6 sene önce 999tl ye kipadan almıştık. Hâlâ kullanıyoruz,bir sıkıntı yok. Gereksiz bir önyargı var sanki. Vestel markasını ben de sevmem ama ön yargılı değilim. Yerli üretim ve uygun olması benim için olumlu. Sırf bu yüzden bile ithal markalara tercih ederim.

• Televizyon ile ilgili olarak ileri düzey inceleme için

Televizyon alacakların özellikle A101 vb yerlerden alacakların Adem Helvacı'yı takip etmesini incelemelerine bakmasını tavsiye ederim. Anakartlarına kadar inceliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 25 Şubat 2021; 23:0:28 >
  • Xef1ONYX kullanıcısına yanıt

Bende Adem beyin incelemelerini ozleyerek karar verdim hu modele

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.