Şimdi Ara

TOSHIBA 32AV500 32'' HD READY LCD TELEVİZYON (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
689
Cevap
0
Favori
68.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: arabaci_58

Merhaba, Bugün bende aranıza 37AV500 alarak katılmış bulunuyorum. Panel yarın gelecek, bir siteden DVI to HDMI kablo ve yukarıdaki arkadaşın resmini koyduğu ses kablosundan sipariş verdim onlarda birkaç gün içinde elimde olur.

Kurulumu muhtemelen kendim yapacağım ayarlarla ilgili vs. bir tavsiyeniz var mı?

Saygılar

Güle güle kullanın, ben de 10 dakikada kendim kurmuştum.
    Ben önceden tanımlı "Film" ayarında seyrediyorum, bu şekilde hafif soluk olması hoşuma gidiyor.
  • 32AV500PG TV mi bugün almış bulunmaktayım , yalnız 1280*720 görüntüden ekrana tam oturmuyor görüntü , albani arkadaşın anlattığı görüntüyü kaydırıp oturtma olayını da bulamadi ATİ CCC de , x1600 ekran kartım

yardımcı olabilecek varsa lütfen cevap bekliyorum.

albani arkadaşım antalyadasın herhalde bende antalyadayım pm olarak tlf nunu atarsan bir kaç bişey sormak istiyorum teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ralph

32AV500PG TV mi bugün almış bulunmaktayım , yalnız 1280*720 görüntüden ekrana tam oturmuyor görüntü , albani arkadaşın anlattığı görüntüyü kaydırıp oturtma olayını da bulamadi ATİ CCC de , x1600 ekran kartım

yardımcı olabilecek varsa lütfen cevap bekliyorum.

albani arkadaşım antalyadasın herhalde bende antalyadayım pm olarak tlf nunu atarsan bir kaç bişey sormak istiyorum teşekkürler.

Ati C.programında ölçeklendirme diye bir bölüm var.oradan kaydırabiliyorsunuz.
  • ben mi göremiyorum ? :( Bulamadım ya tam olarak nerde acaba
  • YARDIM edebilecek olursa çok sevinirim , bir türlü ekranı tam oturtup yazıları okunur hale getiremiyorum. LÜTFEN YARDIM.
  • menu tusunun sağ tarafındaki tuşa bir kez bas ve karşına çıkan menuden PC'yi seç.
  • Büyük umutlarla 32av500 ümü satıp düşeş denecek fiyata 32pf9731 philips aldım fakat 32av500 ün görüntüsü çok daha iyiydi ayar falan yaptım ama nafile tek artısı sesi ve ambilight özelliği ve tos un yanında çok daha büyük tv gibi izlenimi veriyor tos daha kibardı
  • Dün bir arkadaşımın sayesinde 1280*720 çözünürlükte ekrana tam oturtmayı başardık, fakat yazılar bir monitördeki gibi değil ve böyle de olmayacağını söyledi bazı arkadaşlar . Neyse böyle kullanmaya devam edeceğiz artık.

Genel olarak TV yi beğendim . Xbox360 ve Uydu ya bağladım. İkisinden de aldığım görüntü beni tatmin edici.

Herkese tavsiye ederim.

İyi Günler.
  • quote:

Dün bir arkadaşımın sayesinde 1280*720 çözünürlükte ekrana tam oturtmayı başardık, fakat yazılar bir monitördeki gibi değil ve böyle de olmayacağını söyledi bazı arkadaşlar . Neyse böyle kullanmaya devam edeceğiz artık.

Genel olarak TV yi beğendim . Xbox360 ve Uydu ya bağladım. İkisinden de aldığım görüntü beni tatmin edici.

Herkese tavsiye ederim.

İyi Günler.

Yazıların tam monitör gibi olması için 1360x768'de 1:1 pixelmapping yaptırman gerekir tv'ye. Nvidia için bu işlemi anlatmıştım bir önceki sayfada fakat ati kullanmadığım için bilmiyorum ama aynı mantıkla yapılabilir.
  • Bende ati x1600 kullanıyorum dahja 1.1 pm yapmayı beceremedimyazılarda kırıklar var ama bu görüntüden %100 performans alamıyoruz anlamına gelmiyor san ırsam.

1.1 pm yapan arkadaşla yapmayan arkadaşın pv_tv bağlantısındaki film kalitesi dahamı düşüktür , 1.1 pm yapan arkadaşa göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatokato

Bende ati x1600 kullanıyorum dahja 1.1 pm yapmayı beceremedimyazılarda kırıklar var ama bu görüntüden %100 performans alamıyoruz anlamına gelmiyor san ırsam.

1.1 pm yapan arkadaşla yapmayan arkadaşın pv_tv bağlantısındaki film kalitesi dahamı düşüktür , 1.1 pm yapan arkadaşa göre

Filmlerde kesinlikle fark yok 720p x264 filmlerde defalarca denedim fark yok ama oyunlarda fark anlaşılabilir düzeyde masaüstü görüntüde ve yazı olan her alanda ciddi fark var mapping yapınca yazılar monitör gibi net gözüküyor kırık olmadan. Monitör gibi kullanacaksanız kesinlikle 1:1 pixelmapping olayını çözmeniz lazım eğer sadece film amaçlı kullacaksınız gerek yok.
  • Benim PC de de ekran kartu NVİDİA tv yi takar takmaz kendisi otomatik olarak ayarldı en uygun çözünürlğü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

quote:

Dün bir arkadaşımın sayesinde 1280*720 çözünürlükte ekrana tam oturtmayı başardık, fakat yazılar bir monitördeki gibi değil ve böyle de olmayacağını söyledi bazı arkadaşlar . Neyse böyle kullanmaya devam edeceğiz artık.

Herkese tavsiye ederim.

İyi Günler.

Yazıların tam monitör gibi olması için 1360x768'de 1:1 pixelmapping yaptırman gerekir tv'ye. Nvidia için bu işlemi anlatmıştım bir önceki sayfada fakat ati kullanmadığım için bilmiyorum ama aynı mantıkla yapılabilir.

AH işte birde onu yapabilsek tadından yenmeyecek TV :)

• Bu tv nin arkada tuner çıkışı yok mu ? Hdmi ve scart var...
  • TV beklentilerim ötesinde çıktı. Süper herkese tavsiye ederim.

Birşey sormak istiyorum TV'yi her açışımda yeniden kuruluma geçiyor fakat kurulumu iptal edip birkaç görüntü ayarı değiştirdiğimde o ayarlar kaydoluyor yani TV kendine format çekmiyor ama bu açar açmaz yeniden kuruluma gaçme işini nasıl halledeceğiz?

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: arabaci_58

TV beklentilerim ötesinde çıktı. Süper herkese tavsiye ederim.

Birşey sormak istiyorum TV'yi her açışımda yeniden kuruluma geçiyor fakat kurulumu iptal edip birkaç görüntü ayarı değiştirdiğimde o ayarlar kaydoluyor yani TV kendine format çekmiyor ama bu açar açmaz yeniden kuruluma gaçme işini nasıl halledeceğiz?

Saygılar

TV'nize uyduruk dahi olsa harici anten bağlayın ve kanal araması yaptırın.En azından 1 kanalı buldurup hafızaya alın.
    Bir daha kurulum istemeyecek,
    Forumda daha önce yazılmıştı, ben de buradan okuyup öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkoc -- 19 Şubat 2009; 9:40:31 >
  • Arkadaşlar dün izmir cankayadan uptech marka 1.8 m altın uçlu dvi to hdmi kablo aldım ve toshiba 32av500 televizyonumu pc ye bagladım. Hdmi 1 kanalından görüntüyü televizyona aktarmayı basardım tepeb arkadasın anlattıgı gibi görünyüyü de 1360 * 780 yaptım aldığım sonuç cok tatmin edici oldu. Benim size sormal istediğim soru şu ben ses olayı halledemedim tv nin hoparlerinde cızıltılı bi ses cıkıyor pc monitöründeyken onun içinde kasadan kulaklık cıkışlı tv ye baglamak için ses girişli kablo aldım ama yine beceremedim ses almayı acaba ben pc modundayken televizyondan ses almam için ne yapmam gerekiyor?

Herkese iyi forumlar
    Saygılarımla
    Taylan ERTÜM
  • ben de smart media player aldım ve rgb kablosu ile bugün toshiba'mı denemek istedim. yeşili bağlayınca gri görüntü geliyor, kırmızıyı takınca ekran pembeleşiyor ama maviye takınca hiç fark yok. yeşil ile maviyi değiştirdim yine yok. acaba girişinde mi problem var anlamadım.
  • ya girişte problem var yada kabloda arkdasım aynı olay benim samsungta basıma geldi musteri hizmetlerini arıyınca orda arkdas hiç bir ayara dokunmadan kabloda bir temazsızlık oldugnu söledi ki hakketen ölemiş kabloyu değiştirince sorun düzeldi ama bu bende vga kabloda oldu tabi
  • Arkadaşlar 1 aylık teşhir 32av500 tv buldum ama fiyat nasıldır sizce? ürün durumu iyi.. garantisi alınca başlayacak..?? cevaplarınıza göre hareket etmeyi düşünüyorum da..
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.