Şimdi Ara

TOSHIBA 32AV500 32'' HD READY LCD TELEVİZYON

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
689
Cevap
0
Favori
68.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TOSHIBA 32AV500 32'' HD READY LCD TELEVİZYON üzerine yorumlarınızı alabilir miyim?
    Bugün Bimeksden aldım. Haftaya teslim edecekler.
    Açıkcası kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirse çok sevinirim.

• Şu Mediamarkt'ın geçen hafta 1000YTL'ye sattığı ürün sanırım bu...

Babam gitmiş gazetede çıktığının ertesi günü...Ellerinde kalmadığını iletmişler fakat bir yandan insanlar teker teker kimisi ikişer ikişer aldıkları TVleri geri iade ediyorlarmış.

İade edenlerle konuştuğunda görüntü kalitesinin kötülüğünden bahsetmişler, sonra teşhirdeki ürünü falan incelemişte görüntü gerçekten oldukça kötüydü dedi...

Yine de bakıp aldığını umuyorum, umarım memnun kalırsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnisCulha

Şu Mediamarkt'ın geçen hafta 1000YTL'ye sattığı ürün sanırım bu...

Babam gitmiş gazetede çıktığının ertesi günü...Ellerinde kalmadığını iletmişler fakat bir yandan insanlar teker teker kimisi ikişer ikişer aldıkları TVleri geri iade ediyorlarmış.

İade edenlerle konuştuğunda görüntü kalitesinin kötülüğünden bahsetmişler, sonra teşhirdeki ürünü falan incelemişte görüntü gerçekten oldukça kötüydü dedi...

Yine de bakıp aldığını umuyorum, umarım memnun kalırsın...

Aman Allahım bu yazdıklarına bakılırsa başımıza iş almışız haberimiz yok. Dostum emin misin bahsi geçen benim sipariş ettiğim model olduğuna ? Çünkü ben stokda olmadığı için haftaya teslim alacağım. Bu yazdıklarını okuyunca kan beynime sıçradı.

Öbür taraftanda forumdan uğureteş arkadaşım bana bu modelin çok iyi olduğunu hatta Tosh un 100 hz modelleriyle aynı ayarda görüntü verdiğini yazmış.

Şimdi senden ricam söylediklerinin bir teyidi alman! Emin olmak da fayda var. Çünkü ben TV yi test etmedim. O nedenle de hemen konuyu açtım ki forumdaki arkadaşlardan yardım alalım. Başkalarına da faydası olur ayrıca.

Saygılarımla.

• geri vermeniz yararınıza eğerki özellikle sd yayın izleyecekseniz.
  • Babam o TVyi almaya gitti, alıp geri getirenlerle konuşmuş. Alanlar zaten klasik mediamarkt yağmacıları heralde, ikişer tane almış TV'den ama görütnüsüne bakmamışlar bile, eve gidip kurunca gerçeklerle karışaşıp geri iade etmişler.

Babamda teşhirdeki ürünün görüntüsünü incelemiş gerçekten kötü olduğu için almadan dönmüş.

Bu durumu nasıl teyid edeceğim onu çözemedim :)

Model aynı ondan eminim...Moral bozmak istemezdim ama HD falan bir görüntü kaynağı olmadığı sürece kalite kötüymüş gerçekten...
  • quote:

Babam o TVyi almaya gitti, alıp geri getirenlerle konuşmuş. Alanlar zaten klasik mediamarkt yağmacıları heralde, ikişer tane almış TV'den ama görütnüsüne bakmamışlar bile, eve gidip kurunca gerçeklerle karışaşıp geri iade etmişler.

Babamda teşhirdeki ürünün görüntüsünü incelemiş gerçekten kötü olduğu için almadan dönmüş.

Bu durumu nasıl teyid edeceğim onu çözemedim :)

Model aynı ondan eminim...Moral bozmak istemezdim ama HD falan bir görüntü kaynağı olmadığı sürece kalite kötüymüş gerçekten...

Teşekkür ederim . Ben modellerin aynı olmasından emin olmadığınız için aynı model mi diye teyid etmenizi kastetmiştim. Siz de 2. mesajınızda zaten eminim demişsiniz.

Saygılarımla

• İyi akşamlar

Beyler yorum yaparken teknik olarak bilginizmi var veya ne gibi kriterler göz önüne aldınızda bu TV ye kötü dediniz!!
    Bilmeden yada o-bu şunu dedi veya neden kötü göstermiş v.s gibi birçok tanımlayı yapmadan,adeta "sallıyorsunuz"

1-Bu seriyi oldukça inceledim,ingilizce bilenlerde biraz incelesin bakalım neler görecekler acep!!
    Seri Tosh un USA versiyonudur ve 2008 modeldir(USA da bile Ocak/2008 satışa çıkmıştır)
    Ana üreticiler genelde USA pazarı için seri aynı bile olsa faklı model adıyla TV çıkarırlar,arada bu AV500 de görüleceği
    üzerede aynı adla pazara çıkarlar,veya seri aynı bile olsa panel farklıdır v.s,Tosh bu seride aynı modeli
    Avrupa ve USA da piyasaya çıkarmıştır,bu işi bilenler bunun bir "artı" olduğunu bilirler!

2-Bu panel yani TV bir kere giriş seviyesi bir modeldir,herhalde bundan X3500 performansı beklemeyeceksiniz!
    Keza HD uygulamalarında son derece başarılı olduğu uzman görüşleri olarak verilmiş!
    SD yayınlarda ise zaten bütün LCD lerin başarıları ortadadır!!bazı paneller daha başarılı iken bazı paneller kötüdür!
    Çok iyi SD yayın izlemek isteyen bilinen bazı PDP leri alır! SD ler ise mükemmel olarak hiç bir LCD de yoktur,dolayısıyla
    HD izlenmesi için üretilen ama bizlerin ısrarla SD yi ben bunda izleyeceğim demesiyle! bu sıkıntılar ortaya çıkmaktadır,
    elin çekik gözlüsü bunları SD için değil,HD izlenmesi için üretmektedir!
    Çok iyi SD izlemek isteyen ise CRT ne güne duruyor beyler!
    Olmadı PDP alırsın yine oldukça güzel SD izlersin!
    Olmadı belirli LCD leri alıp iyi-orta gibi SD izlersin!
    bütün bunlarda elbette marka/seri/model/ebat olarak değişir

3-AV500 örneğin yaklaşık $ 700/800 gibi USA da satılmaktadır ve fiyat/performans olarak yerini almış bile!
    DVD(16;9 kalitesi çok iyi) ayrıca SD kaynaklarda görüntüyü iyi işleyen yada iyiye yakın işleyen diye yorum almıştır!
    3;2 pulldown uygulamasını başarı ile yapıyor(DVDde bile)
    ------------
    Neticede bu bir giriş seviyesi ve ucuz sayılabilecek bir paneldir,kimse bundan harikalar beklemiyor,ama eldekini fiyatına göre
    çok iyi veren bir paneldir.

Bu arada ayarlar nasıl yapılmıştır,kim nasıl ayarlamıştır v.s v.s

Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: albani

İyi akşamlar

Beyler yorum yaparken teknik olarak bilginizmi var veya ne gibi kriterler göz önüne aldınızda bu TV ye kötü dediniz!!
    Bilmeden yada o-bu şunu dedi veya neden kötü göstermiş v.s gibi birçok tanımlayı yapmadan,adeta "sallıyorsunuz"

1-Bu seriyi oldukça inceledim,ingilizce bilenlerde biraz incelesin bakalım neler görecekler acep!!
    Seri Tosh un USA versiyonudur ve 2008 modeldir(USA da bile Ocak/2008 satışa çıkmıştır)
    Ana üreticiler genelde USA pazarı için seri aynı bile olsa faklı model adıyla TV çıkarırlar,arada bu AV500 de görüleceği
    üzerede aynı adla pazara çıkarlar,veya seri aynı bile olsa panel farklıdır v.s,Tosh bu seride aynı modeli
    Avrupa ve USA da piyasaya çıkarmıştır,bu işi bilenler bunun bir "artı" olduğunu bilirler!

2-Bu panel yani TV bir kere giriş seviyesi bir modeldir,herhalde bundan X3500 performansı beklemeyeceksiniz!
    Keza HD uygulamalarında son derece başarılı olduğu uzman görüşleri olarak verilmiş!
    SD yayınlarda ise zaten bütün LCD lerin başarıları ortadadır!!bazı paneller daha başarılı iken bazı paneller kötüdür!
    Çok iyi SD yayın izlemek isteyen bilinen bazı PDP leri alır! SD ler ise mükemmel olarak hiç bir LCD de yoktur,dolayısıyla
    HD izlenmesi için üretilen ama bizlerin ısrarla SD yi ben bunda izleyeceğim demesiyle! bu sıkıntılar ortaya çıkmaktadır,
    elin çekik gözlüsü bunları SD için değil,HD izlenmesi için üretmektedir!
    Çok iyi SD izlemek isteyen ise CRT ne güne duruyor beyler!
    Olmadı PDP alırsın yine oldukça güzel SD izlersin!
    Olmadı belirli LCD leri alıp iyi-orta gibi SD izlersin!
    bütün bunlarda elbette marka/seri/model/ebat olarak değişir

3-AV500 örneğin yaklaşık $ 700/800 gibi USA da satılmaktadır ve fiyat/performans olarak yerini almış bile!
    DVD(16;9 kalitesi çok iyi) ayrıca SD kaynaklarda görüntüyü iyi işleyen yada iyiye yakın işleyen diye yorum almıştır!
    3;2 pulldown uygulamasını başarı ile yapıyor(DVDde bile)
    ------------
    Neticede bu bir giriş seviyesi ve ucuz sayılabilecek bir paneldir,kimse bundan harikalar beklemiyor,ama eldekini fiyatına göre
    çok iyi veren bir paneldir.

Bu arada ayarlar nasıl yapılmıştır,kim nasıl ayarlamıştır v.s v.s

Selamlar

Merhaba,

Bu ürün gerçekten de çok yeni ve deyim yerindeyse türkiye de tam bir kapalı kutu. Ancak bugün forumdan bir arkadaşa ulaştım ve kullanıcı yorumu alabildim. Onu da aşağıya ekledim. Ama Albani hocamın da yazdığı gibi ürün yeni ve bilinmemesinden de dolayı biraz hızlı giyotine gitmiş. Yurt dışı sitelerden gördüğüm kadarıyla amerikada satılan model 32AV500 U olarak geçiyor. Kullanıcı yorumları da hiç de fena değildi. Amerika da 660-770 $ arası güncel fiyatı var. Orada bile f/p oranı çok iyi olarak değerlendirilmiş.Ayrıca ürün yeni seri ve kategori olarak başlangıç kategorisi. Bu bakımda da çok abartılı beklentiler olmaması lazım.

Fakat dikkat çekmek istediğim bir konu var.
    Belki biraz bu topik konusu değil ama genel olarak lcd ve plazma tv satış ve servis organizasyonları hatta buna ithalatçıları ve de resmi distribütörleri de katarak diyebilirim ki Türkiye için oldukça " amatör " şekilde yürüyor ve de bu noktadan çıkarak bu ürün gamından ürün almayı düşünen arkadaşlar hiç acele etmesin. Bu piyasa daha oturmamış ve yakın zamanda da oturacak gibi görünmüyor.Özellikle ürün almayı düşünen arkadaşlar şu linki muhakkak incelesin derim.

http://www.sikayetvar.com/index.php?ix=x&loc=categories&c=1&tree=263,370&level=3&id=370

Bir de Sefer Kılıç arkadaşımız yazmış izlenimlerini.

25 Nisan 2008; 13:17:28

--------------------------------------------------------------------------------

ben aldım. 2 aydır kullanıyorum
    renkler çok güzel. 50 kanal var ve kanal geçişleri bana biraz yavaş geldi. 1 sn gibi.
    benimki arada bir kendi kendine kapanıyor. elektrik dalgalanmalarından olabilir, fikrim yok.

bir diğer kötü tarafı VGA girişi yok bu aletin. Yani HDMI çıkışlı bir notebookunuz yoksa notebooktan LCD ye görüntü vermek için conveter'a ihtiyacınız olur.

tepkime süresi güzel. dvd seyretmek oldukça keyifli. donma, dalgalanma hiç böyle şeyler görmedim.

bu paraya 20.000/1 kontraslı başka ürün bulmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferkilic -- 25 Nisan 2008; 13:19:33 >

Sefer KILIÇ

Arkadaşım dikkatimi çekti hiç mi servisi arayıp sormadın bu kapanma olayını. Çünkü hiçbir elektrikli cihazın kendi kendine kapatma yapması normal değildir. Sorunun cihazdan mı şebekeden mi kaynaklı olduğunu fazla vakit geçirmeden araştırmanı tavsiye edeceğim.

Saygılarımla.

• Sn.Koko

Sen hiç kafana takma AV500 leri,bu üründa sakat/yanlış bir şey olsa bunuda bir şekilde etten ve özellikle USA sitelerinden v.s bulurdum!
    Ürün zaten "giriş seviyesi" bunu açıkça yazmışlar ama yorumlarda,dikkati çeken ve hassas bazı şeylerde gördüm,fiyat/performans+HD+DVD
    3;2pulldown başarısı,PC bağlantısında performanslı ki bunu monitör olarak(32")kullanılabilir şeklinde bile yazılmıştır,bunlar bu fiyata alınabilecek
    en iyi özelliklerdir,dolayısıyla bir panel bakıp SD leri kötü gösteriyor demek hem saçma hemde bilimsel değildir!üstelik her LCD nin kendisine has
    bazı durumları vardır ve hiç bir panelde zaten dört-dörtlük değildir!
    Dolayısıyla ürün mukayesesi yaparken mutlaka fiyat ve fiyat/performans kriterlerine bakacaksınız,sonuç itibarıyla burada ve USA da bile
    bu konuda sınıfı geçmiş bir cihazdır AV500 neticede YTL 1000 liraya ne alacaksınızki(bugün itibarıyla)!!

--------
    -VGA mı kaldı artık panel girişlerinde ki bunu bir eksiklik olarak göstermişler!
    -Kanal geçiş yavaşlığı genelde bütün TV lerde vardır(LCD/PDP)buda TV den değil kumandadan(büyük çoğunlukla)kaynaklanır
    Neden??çünkü dandik/ucuz Çin malı RemoteBoard+kumanda kullanırlarda ondan
    -Arada kapanması ise ya bir ayar/fonksiyon bozukluğu veya PowerBoard arızasıdır,ancak Voltaj(ve özellikle ani akım değişimi ki bunuda ölçerek
    anlayabiliriz)durumuda etkili olabilir(Trafosunun kalitesine bağlı olarak=yada çok şiddetli dalgalanma varsa panel kendisini korumaya alıyorsa
    buda güzel bir özelliktir ama ben bu arkadaştaki durumun bundan olacağını pek tahmin etmiyorum,her ne kadar voltaj durumunu bilmiyorsamda)

Selamlar

• Tv dün geldi. Albani hocamla test ettik onayladık. F/P oranı çok iyi. Kısaca tavsiye ederim. D smart görüntü kaynağında sorunsuz görüntü aldım. ( Normal scart kabloyla ) PC bağlantısını da denedik. Sorunsuzdu. ( Hmdi-Dvi bağlantı )
    Açıkcası ilk yorumları okuyunca canım sıkılmıştı ama gerçekten de o yorumlar fos çıktı.

Bu arada servis konusu bir muamma halen ülkemizde. Kurulumu yapan servis Toshiba , Pioneer, LG, Panasonic, Samsung, Crea ve Sharp ürünlerine de servis hizmeti veriyor. Kabaca ayda 180 kurulum yapıyorlarmış. Ama bir " Ölü piksel testi " yapacak donanıma sahip değillerdi. Bir laptop bir de programı beraberinde getirmeyen servise daha ben ne deyim. İşin kötüsü de daha benden başka biri çıkıp da ölü piksel testi talep etmemiş şimdiye kadar. Yazık vallahi. Böyle başa böyle tarak demek istemiyorum ama birkaç milyarı bir TV ye verebilen insanların da biraz daha bilinçli olmasını beklerdim.

Tv de tek sorun arkadan gelen sesdi. Crt tvlerde bu ses yok. Ama Albani hocam Lcd lerde bu sesin olduğunu söyledi.
    Ben pcnin fan sesinden sonra bu da lcd nin bize hediyesi oldu.

Saygılarımla.

• Öncelikle hayırlı olsun, memnun kaldığına sevindim.

Fakat yorumlar fos çıktı demene biraz üzüldüm, sonuçta babamın aktardığını aktarmıştım ertesi gün iade eden 10-15 kişi de olunca insan o şekilde düşünüyor tabi...Demekki onların beklentileri çok farklıymış...

Tekrar hayırlı olsun...
  • koko69 buraya ekran görünütüsü koyarsan çok iyi oalcak almak isteyen arkadaşalra benim gibi fikir sahibi olur.
  • quote:

Öncelikle hayırlı olsun, memnun kaldığına sevindim.

Fakat yorumlar fos çıktı demene biraz üzüldüm, sonuçta babamın aktardığını aktarmıştım ertesi gün iade eden 10-15 kişi de olunca insan o şekilde düşünüyor tabi...Demekki onların beklentileri çok farklıymış...

Tekrar hayırlı olsun...

Teşekkür ederim. Fos tabiri belki yersiz kaçmış. Özür! Üzerine alınma. Ama şu var ki bu lcd ve plasma gibi teknoloji ürünlerinde bizim tüketim kültürü çok yavan. İnsanlarımız çok bilinçsiz. Son yıllarda tam bir tüketim toplumu olduk ve çok bilinçsizce tüketiyoruz. Zaman zaman piyasada satış noktalarını gezerim. Hem trendi takip etmek hem de gidişatın yönünü anlayabilmek adına. Bu lcd veya plasma denilen aletlere eski parayla milyarlar veriyor insanlar ama çoğu neyi neden aldığını bilmeden. Açıkcası ben de 23 Nisan Bimeks indirimi nedeniyle uzun zamandır ötelediğim alışveriş kararımı % 30 indirimi kaçırmamak adına erkene aldım ve açıkcası aklımda olmayan ve tamamen "kapalı kutu" tabir edilen bir ürünü aldım. Dolasıyla bilmediğim bir ürün almıştım.

Biraz ürünü tanıdım ve başkaları da benim yaşadığım sıkıntıyı çekmesin diye burdan da paylaşıyorum.Hatta yukarda servisin hizmet kalitesinden bile bahsettim. Neden ? Çünkü bu ürünü alan tüketici neye para verdiğini bilmediği gibi satış sonrası ne hizmet alacağını ya da alması gerektiğini de maalesef bilmiyor. Ben de elimden geldiğince " ayıplı alışveriş " yapmamaya dikkat eden bir tüketiciyim. Benim gibi düşünenleri de uyarmak görev. Bu görev de hepimizin.

Sektörde işini düzgün yapan, hakkını verenlere hiçbir lafım yok ama yapmayanlara da tepkim çok. Bu işler ucuz işler değil. Bir ürüne milyarlar bağlayıp da sıkıntı yaşamak istemiyorsak iyi bilgi, temiz bilgi sahibi olmalıyız.

Kısaca satıcının ağzına servisin eline düşüp de bir de konuya hakim değilseniz vay halinize. Avrupa ya da Amerikada olsak sorun değil. Orda Tüketici baştacı. Kanunlar sorunsuz ve açık noktaları yok. Yani sıkıntı olsa da çaresi var ve kolay. Ülkemizde tüketiciyi koruma yasası var ama işleyiş yavaş ve sıkıntılı.

Ürüne ait senin ve başka bir arkadaşın yazdıklarını okuyunca nerdeyse ürün elime geçmeden iptal etmeyi bile düşündüm. Çünkü hiçbirşeyi şansa bırakmak istemem ve de ucuz diye de bir ürüne para bağlanması akıllıca değildir. Sonuçta lcd Tv olmadan da insanoğlu yaşamını sürdürebiliyor !

Ürünü şu haliyle iyi ki iade etmemişim.

1-) Aldığımdaki iskonto ile ürün 1 050 e geldi bana.Yani fiyat gayet makul.
    2-) 32' ekran ufak mı diye korkum vardı. 3 m. izleme mesafem. Bence 37' veya üstü tamamen abartı ve gereksiz olurmuş.2-4 m arası 32' e uygun.
    3-) SD yayın izlemek için almıştım. D smart görüntü kaynağımla gayet sağlıklı görüntü alıyorum. İnsanlar ihtiyaçlarını iyi belirlemeli.Mesela PS3 kullanıcaksam gidip HD READY almaz FULL HD bir ürün alırdım .
    4-) Ses sorunu var yazmıştım yukardaki mesajımda. Bu sabah bu konu da aydınlandı. Bu ses buzzing denilen florasanlardan gelen vızıltı ses değilmiş. Dün akşam bunu çözememiştim. Sabah ki kontrolümde bu ses "dip ses" denilen tv hoparlöründen gelen sesmiş.Onu da tv ses ayarlarından hallettim.
    Bu lcd veya plasma almak gibi sıkıntılı süreçte bana destek olan başta Albani Hocam olmak üzere bütün arkadaşlara teşekkür ederim bu vesileyle.

Saygılarımla.

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmetsary

koko69 buraya ekran görünütüsü koyarsan çok iyi oalcak almak isteyen arkadaşalra benim gibi fikir sahibi olur.

Arkadaşım ileriki günlerde resim koymaya çalışacağım. Ama söz vermiyorum. Herkes ihtiyaçlarını iyi belirlesin bu lcd marka, model, ekran, özellik seçimlerini yaparken. Ben forumun ilgili konularını sürekli takip ettiğim halde bazı endişelerim vardı. Allahtan süpriz bir durum olmadı. ilerde de olmaz inşallah. Toshiba 2008 modeller nasıl bilmiyorum ama AV serisi başlangıç serisi ve bence başarılı. Daha üst serileri özellikle Albani hocamın da defalarca forumda da yazdığı gibi ZF serisini parası çok olan ve maksimum beklentileri olan arkadaşların incelemesi gerekir diye düşünüyorum.

Herşeyden önemlisi de ihtiyaçları iyi tesbit etmek lazım. Örneğin binek araba ihtiyacınızı görüyorsa minibüse para bağlamak bence akıllıca değildir.

Saygılarımla.

• Detaylar için teşekkürler, hayırlı olsun...

Saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: koko69
    2-) 32' ekran ufak mı diye korkum vardı. 3 m. izleme mesafem. Bence 37' veya üstü tamamen abartı ve gereksiz olurmuş.2-4 m arası 32' e uygun.
    3

Odanız kaç m2 ?
  • Salonda kullanıyorum .38 m2 ama tv nin konumu ve oturma düzenine göre izleme mesafem 2,5-3 m arasında. Bu mesafede Hd ready bir tv SD yayında iyi bir performans verdi.
  • Arkadaşlar bende bugün bu tv den aldım ama teknik servisin numarasını bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkürler. (Ankara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScorPioK -- 7 Haziran 2008; 22:37:32 >
  • Distribitörünün web adresinden bulabilirsiniz sanırım.

http://www.toshiba-tr.com/default.asp
  • Koko69 hocam,
    Bimekste 999 ytl, kampanya yarın da devam ediyormuş, tel açtım öyle söylediler.
    SD yayın izliyorum, uydudan, izleme mesafem 2.5-3 metre, samsung lara bakıyordum ama, 32r81b lere, 1700 ytl civarındalar.

Karar veremedim tam, ne dersiniz? yarın gidip alalım mı?:)) iyice kararsız kaldım,

Teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Distribitörünün web adresinden bulabilirsiniz sanırım.

http://www.toshiba-tr.com/default.asp

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.