Şimdi Ara

Tosh 13 SKVR mi,Zibro SP 7535 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evimiz Hatayda 22m2 salon soğutma ,ısıtma amaçlı kullnılacak evin yalıtımı iyi ara kat 3. kat klima genelde sürekli kullanılacak uzun bir araştırma döneminden sonra bu iki klima arasında kaldık ya da önerebileceğiniz başka bir model var mı?Bir de Fujitsu'nun 14 binlik modeli var fakat 3500 tl fiyatı var ve bence bu para çok.Bütçe 3000 e kadar diyelim Keşif için iklimsa dan geldiler 18 binliğin büyük olacağını söylediler 12 liğin de soğutma için bir sıkıntı oluşturmadığını söylediler fakat ısıtma için az da olsa tereddüt edercesine ısıtır dediler ama biz kafamız rahat olsun diye 12 lik ve 18 lik arası bir klima bakıyoruz.Bütçe 2000-3000 tl ye kadar f/p ürünü arıyoruz.Tabi F/P açısından ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: Shark45

Arkadaşlar evimiz Hatayda 22m2 salon soğutma ,ısıtma amaçlı kullnılacak evin yalıtımı iyi ara kat 3. kat klima genelde sürekli kullanılacak uzun bir araştırma döneminden sonra bu iki klima arasında kaldık ya da önerebileceğiniz başka bir model var mı?Bir de Fujitsu'nun 14 binlik modeli var fakat 3500 tl fiyatı var ve bence bu para çok.Bütçe 3000 e kadar diyelim Keşif için iklimsa dan geldiler 18 binliğin büyük olacağını söylediler 12 liğin de soğutma için bir sıkıntı oluşturmadığını söylediler fakat ısıtma için az da olsa tereddüt edercesine ısıtır dediler ama biz kafamız rahat olsun diye 12 lik ve 18 lik arası bir klima bakıyoruz.Bütçe 2000-3000 tl ye kadar f/p ürünü arıyoruz.Tabi F/P açısından ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur..

f/p olarak benim tercihim sırası ile

arçelik 12062 -1557TL

beko 7675 -1557 TL

alarko flair flr-12ınv -1616 TL

zibro sp7535 -2760 TL

alarko xpovergold nqv 035-m2 -1979 TL

midea MSYI-12HRDN1 -2900 TL

toshiba ras13skvr -2937 TL

ustalar belki bana kızacak bu arçelik ve beko için fakat kendi kafamdan seçtiğim markalar arasında fiyat performans olarak benim sıralamam bu şekilde.
    sıralamayı sadece fiyat olarak yapmadım. nominal güç ve err değerleri üzerinden fiyatı değerlendirdim. alarko flair flr-12ınv ses diğer lerine göre fazla olduğunu belirtmek isterim. alarko alınacaksa xpofer serisi öneririm. (verileri katalok değerleri üzerinden alıp değerlendirmeyi o şekilde yaptım.)
  • @ ZİBRO 7535 Bence tam size göre F/P olarak tek önerim bu klimadır. Zira benim salon ile hemen hemen aynı gibiyiz benimde ara kat 22m2 yaklaşık 15-20 gün önce Forumdan @mbirol arkadaşımızdan aynısını aldım montajıda kendileri yaptılar gerçekten bu arkadaşımız çok kaliteli bir iş yapıyor. Klimayı birinci kademede çalıştırıyorum salonun kapalı balkonu var kapısı açık olduğu halde gayet güzel soğutuyor. Çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

quote:

Arkadaşlar evimiz Hatayda 22m2 salon soğutma ,ısıtma amaçlı kullnılacak evin yalıtımı iyi ara kat 3. kat klima genelde sürekli kullanılacak uzun bir araştırma döneminden sonra bu iki klima arasında kaldık ya da önerebileceğiniz başka bir model var mı?Bir de Fujitsu'nun 14 binlik modeli var fakat 3500 tl fiyatı var ve bence bu para çok.Bütçe 3000 e kadar diyelim Keşif için iklimsa dan geldiler 18 binliğin büyük olacağını söylediler 12 liğin de soğutma için bir sıkıntı oluşturmadığını söylediler fakat ısıtma için az da olsa tereddüt edercesine ısıtır dediler ama biz kafamız rahat olsun diye 12 lik ve 18 lik arası bir klima bakıyoruz.Bütçe 2000-3000 tl ye kadar f/p ürünü arıyoruz.Tabi F/P açısından ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur..

arçelik 12062 -1557TL

beko 7675 -1557 TL

zibro sp7535 -2760 TL

ustalar belki bana kızacak bu arçelik ve beko için fakat kendi kafamdan seçtiğim markalar arasında fiyat performans olarak benim sıralamam bu şekilde.
    sıralamayı sadece fiyat olarak yapmadım. nominal güç ve err değerleri üzerinden fiyatı değerlendirdim. alarko flair flr-12ınv ses diğer lerine göre fazla olduğunu belirtmek isterim. alarko alınacaksa xpofer serisi öneririm. (verileri katalok değerleri üzerinden alıp değerlendirmeyi o şekilde yaptım.)

Üstadlar ben 12.000 btu dan biraz daha büyük bir klima istiyorum keşif yapılırken soğutma için yeterli olacağını fakat ısıtma anlamında kapı açılıp kapatılacak felan 12 binliğin yeterli olmayacağı gibi bir intiba oluştu.O yüzden iklimsa nın keşif ekibi de 14.000 lik bir klimanın buraya daha iyi olacağını söyledi ama işte bu 14 binlik klimalar hem pahalı hem de her markada yok....zaten bildiğim kadariyle 14 binlik veya 15 binlik zibroda toshibada mitsubishi de ve Fujitsu da var

Arçelik 12062 yi buradan bir arkadaş kullanıyor gerek ısıtmasından gerekse de soğutmasından çok memnunmuş 1 yıldır kullanıyor hiç ona buna bakma ben kullanıyorum çok iyi bir klima dedi...
    Bir de hocam tosh 13 skvr alttaki linkte 2500 tl siz 3000 tl demişsiniz
    http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

Zibro 7535 hemen hemen aynı fiyat valla kafam çok karıştı zibroyu pek tanımıyorum bilmiyorum tosh özellikle daisekai serileri çok övülüyor
    http://galeribeyaz.com/zibro-sp7535-3d-inverter-split-klima.html
  • bu konuda daha önce bir karşılaştırma çalışması yaptık.Buyrun inceleyin..
    http://forum.donanimhaber.com/m_64572330/mpage_2/f_/key_/tm.htm#65464464

quote:

Orijinalden alıntı: minmax

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Arkadaşlar hepinize selamlar... öncelikle listeye benide ekleyin ben izmirdeyim aklımda 2 marka var zibro ve toshiba... toshibanın kalitesi tartışılmaz bence böyle markalara yönelelim kimsenin sorun ve pişman olacağını sanmam izmirde fuarda birol hocamın dediği gibi dibe çekmişler ben zibro 7535 klimayı pazarlık yaparak 2250 tl fiyat aldım bu tek alım içindi hele 5-10 adet dersek fiyat ortalama 2000 e gelir bizim için aynı şey toshiba içinde geçerli firmada diğer markalarda var isterseniz ortak bir karar verip bir an önce alalım alım için tam zamanı çünkü..

Bu paraya bu maldan para bile kazanılmıyor.Fuardan sonra zor bulursunuz bu fiyatı,demedi demeyin.20 tane deseniz olmaz bunun altında,zaten dibin dibi.Sadece montaj parasına....

peki hocam sizce zibro mu toshiba mı fiyat ve performans bakımından siz son sözü söyleyin..

Arkadaşım Marka takıntısı olmadan,yada marka bilinirliğini göz ardı ederseniz teknik datalara göre karşılaştıralım.

Zibro SP 7535
    Verimlilik
    EER 4,2
    COP 4,38

Min/max kapasite
    Soğutma3,8 (0,76-4,16)
    Isıtma 4,1(0,76-5,2)

Tüketim Min /max
    Soğutma0,90 (0,21-1,25)
    Isıtma 0,93(0,22-1,30)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 50

Toshiba skvr 13
    Verimlilik
    EER 3,5
    COP 3,89

Min/max kapasite
    Soğutma3,5 (0,8-4,1)
    Isıtma 4,2(0,9-5,8)

Tüketim Min /max
    Soğutma 1 (0,15-1,25)
    Isıtma 1,08(0,15-1,65)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 46

Buradan siz değerlendirin.Yukarıdakiler dışında her ik cihazda da benim benim aksesuar olarak adlandırdığım bir çok filitre vs. özellikler mevcut.Bana göre onlar fiayat yansımamalı.Varsa iyi olur derim sadece Zibro nun Sessiz moddaki gerçektende sessiz çalışması bir ayrıcalık olabilir.Oda yatak odası vs. için tercih edilebilir.

Tabi bunun yanında benim bildiğim Tosh. fiyatı 2600 lerin altında yok.Bu arada fiyat vermek başka klimayı temi edip takmak başka tabikide.

Birde Zibro nun bu modeli 4 yıl komple garanti...

Bana göre fuar fiyatı dediğimiz bu fiyata Zibro çok önlerde yer alıyor.Zibro da şu an kullanılan Twing Rotary kompresör(Tosh. marka) Tosh. ların Daisekia 2-3 lerde kullanılıyor.

http://e-satis.alarko-carrier.com.tr/Toshiba_klima_Super_Inverter_Daiseikai_3_serisi_5.html

Zaten dikkat ederseniz bu serilerde COP EER yüksek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

quote:

arçelik 12062 -1557TL

beko 7675 -1557 TL

zibro sp7535 -2760 TL

Üstadlar ben 12.000 btu dan biraz daha büyük bir klima istiyorum keşif yapılırken soğutma için yeterli olacağını fakat ısıtma anlamında kapı açılıp kapatılacak felan 12 binliğin yeterli olmayacağı gibi bir intiba oluştu.O yüzden iklimsa nın keşif ekibi de 14.000 lik bir klimanın buraya daha iyi olacağını söyledi ama işte bu 14 binlik klimalar hem pahalı hem de her markada yok....zaten bildiğim kadariyle 14 binlik veya 15 binlik zibroda toshibada mitsubishi de ve Fujitsu da var

Arçelik 12062 yi buradan bir arkadaş kullanıyor gerek ısıtmasından gerekse de soğutmasından çok memnunmuş 1 yıldır kullanıyor hiç ona buna bakma ben kullanıyorum çok iyi bir klima dedi...
    Bir de hocam tosh 13 skvr alttaki linkte 2500 tl siz 3000 tl demişsiniz
    http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

Zibro 7535 hemen hemen aynı fiyat valla kafam çok karıştı zibroyu pek tanımıyorum bilmiyorum tosh özellikle daisekai serileri çok övülüyor
    http://galeribeyaz.com/zibro-sp7535-3d-inverter-split-klima.html

merhaba
    klima fiyatlarını kendi sitelerinden aldım. fiyat performans oranlarını ona göre hesapladım. markaların internet sitelerine girip nominal güçlerine bakın. ses seviyelerine ve hava debilerine bakın. arçeliğin üstün olduğunu göreceksiniz. fakat bazı alışveriş siteleri fiyatları ucuz. fakat nakliyesi ve montajınıda araştırın. bazı yerlerden alınan fiyatların üzerine nakliye ve montaj fiyatınıda ayrıca veriyorsunuz araştırın.
  • 12 az 18 fazla ise bu ürün size göre;

http://galeribeyaz.com/toshiba-ras-16skvr-daiseikai-inverter-klima_202.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter87 -- 5 Ekim 2012; 11:52:30 >
  • quote:

bu konuda daha önce bir karşılaştırma çalışması yaptık.Buyrun inceleyin..

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar hepinize selamlar... öncelikle listeye benide ekleyin ben izmirdeyim aklımda 2 marka var zibro ve toshiba... toshibanın kalitesi tartışılmaz bence böyle markalara yönelelim kimsenin sorun ve pişman olacağını sanmam izmirde fuarda birol hocamın dediği gibi dibe çekmişler ben zibro 7535 klimayı pazarlık yaparak 2250 tl fiyat aldım bu tek alım içindi hele 5-10 adet dersek fiyat ortalama 2000 e gelir bizim için aynı şey toshiba içinde geçerli firmada diğer markalarda var isterseniz ortak bir karar verip bir an önce alalım alım için tam zamanı çünkü..

Bu paraya bu maldan para bile kazanılmıyor.Fuardan sonra zor bulursunuz bu fiyatı,demedi demeyin.20 tane deseniz olmaz bunun altında,zaten dibin dibi.Sadece montaj parasına....

peki hocam sizce zibro mu toshiba mı fiyat ve performans bakımından siz son sözü söyleyin..

Arkadaşım Marka takıntısı olmadan,yada marka bilinirliğini göz ardı ederseniz teknik datalara göre karşılaştıralım.

Zibro SP 7535
    Verimlilik
    EER 4,2
    COP 4,38

Min/max kapasite
    Soğutma3,8 (0,76-4,16)
    Isıtma 4,1(0,76-5,2)

Tüketim Min /max
    Soğutma0,90 (0,21-1,25)
    Isıtma 0,93(0,22-1,30)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 50

Toshiba skvr 13
    Verimlilik
    EER 3,5
    COP 3,89

Min/max kapasite
    Soğutma3,5 (0,8-4,1)
    Isıtma 4,2(0,9-5,8)

Tüketim Min /max
    Soğutma 1 (0,15-1,25)
    Isıtma 1,08(0,15-1,65)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 46

Buradan siz değerlendirin.Yukarıdakiler dışında her ik cihazda da benim benim aksesuar olarak adlandırdığım bir çok filitre vs. özellikler mevcut.Bana göre onlar fiayat yansımamalı.Varsa iyi olur derim sadece Zibro nun Sessiz moddaki gerçektende sessiz çalışması bir ayrıcalık olabilir.Oda yatak odası vs. için tercih edilebilir.

Tabi bunun yanında benim bildiğim Tosh. fiyatı 2600 lerin altında yok.Bu arada fiyat vermek başka klimayı temi edip takmak başka tabikide.

Bana göre fuar fiyatı dediğimiz bu fiyata Zibro çok önlerde yer alıyor.Zibro da şu an kullanılan Twing Rotary kompresör(Tosh. marka) Tosh. ların Daisekia 2-3 lerde kullanılıyor.

http://e-satis.alarko-carrier.com.tr/Toshiba_klima_Super_Inverter_Daiseikai_3_serisi_5.html

Usta bu yazı benim dikkatimi çekti fuarda şimdi varmı, kaç lira?>>>>>>>>Bu paraya bu maldan para bile kazanılmıyor.Fuardan sonra zor bulursunuz bu fiyatı,demedi demeyin.20 tane deseniz olmaz bunun altında,zaten dibin dibi. Sadece montaj parasına.... <<<<< Ben Zibro 7535 te sanırım karar kılacağım fakat BÜTÇE DENK GELMİYOR, Bahsedildiği gibi ucuzsa bu makineyi almaya ben talibim sanırım bana en uygunu bu zaten 25 metrekare salon için düşünüyorum. Bir de Samsung Jungfrau 18 BTU inverter modeli hem şık, hem dekoratif siyah bir model f/p si aynı özellikli klimalara nazaran bunun da pek uçuk bir fiyatı yok, bu makinenin de cop değerleri oldukça güzel, benim bütçe bir kaç ay için sıkıntılı sadece, 9 luık veya 12 lik benim işimi görebilseydi şimdi montajını çoktan yaptırmıştım btu 18 liğe çıkınca fiyatlarda yükseliyor, bende şaşalayıp kalıyorum böyle,
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07Mavi

quote:

bu konuda daha önce bir karşılaştırma çalışması yaptık.Buyrun inceleyin..

quote:

quote:

quote:

Zibro SP 7535
    Verimlilik
    EER 4,2
    COP 4,38

Min/max kapasite
    Soğutma3,8 (0,76-4,16)
    Isıtma 4,1(0,76-5,2)

Tüketim Min /max
    Soğutma0,90 (0,21-1,25)
    Isıtma 0,93(0,22-1,30)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 50

Toshiba skvr 13
    Verimlilik
    EER 3,5
    COP 3,89

Min/max kapasite
    Soğutma3,5 (0,8-4,1)
    Isıtma 4,2(0,9-5,8)

Tüketim Min /max
    Soğutma 1 (0,15-1,25)
    Isıtma 1,08(0,15-1,65)

Çalışma şartları
    -15 ,+ 46

Usta bu yazı benim dikkatimi çekti fuarda şimdi varmı, kaç lira?>>>>>>>>Bu paraya bu maldan para bile kazanılmıyor.Fuardan sonra zor bulursunuz bu fiyatı,demedi demeyin.20 tane deseniz olmaz bunun altında,zaten dibin dibi. Sadece montaj parasına.... <<<<< Ben Zibro 7535 te sanırım karar kılacağım fakat BÜTÇE DENK GELMİYOR, Bahsedildiği gibi ucuzsa bu makineyi almaya ben talibim sanırım bana en uygunu bu zaten 25 metrekare salon için düşünüyorum. Bir de Samsung Jungfrau 18 BTU inverter modeli hem şık, hem dekoratif siyah bir model f/p si aynı özellikli klimalara nazaran bunun da pek uçuk bir fiyatı yok, bu makinenin de cop değerleri oldukça güzel, benim bütçe bir kaç ay için sıkıntılı sadece, 9 luık veya 12 lik benim işimi görebilseydi şimdi montajını çoktan yaptırmıştım btu 18 liğe çıkınca fiyatlarda yükseliyor, bende şaşalayıp kalıyorum böyle,

Fuar sezonu kapandı ve bu fiyatları bulmanız mümkün değil... biraz araştırırsanız 2500 TL aşağı yukaru zibro 7535 in fiyatıdır. bu beni aşar derseniz 6534 ü incelemenizi öneririm o şu aralar kampanya olacak yönünde duyum aldım diğer sorunuza gelince..eviniz arakat ve salon izalasyonlu, güneş görürse zibro 12 lik işinizi görür. ama diğer türlü 18 almanızı tavsiye ederim
  • Amacım konuyu hortlatmak değil ama bende aslında bu 2 ürün arasında kalmıştım. Şu an ibre 7535 e kaydı.

Artık pusuya yattık. mayısa kadar 7535 e bir kampanya olursa hemen alırım.

Şu andahttp://www.idealesya.com/urun/zibro-sp-7535-3d-inverter-klima.aspx herşey dahil (kargo+montaj) 2.300 e alınıyor. Montaj dahil 2.200 ü gördüğümde bu ürünü inşallah alacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgundem

Amacım konuyu hortlatmak değil ama bende aslında bu 2 ürün arasında kalmıştım. Şu an ibre 7535 e kaydı.

Şu andahttp://www.idealesya.com/urun/zibro-sp-7535-3d-inverter-klima.aspx herşey dahil (kargo+montaj) 2.300 e alınıyor. Montaj dahil 2.200 ü gördüğümde bu ürünü inşallah alacağım..

Arkadaşım illa şu demiyorum ama skvr de ses sorunu var aman diyeyim ağrımayan başınızı ağrıtırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Amacım konuyu hortlatmak değil ama bende aslında bu 2 ürün arasında kalmıştım. Şu an ibre 7535 e kaydı.

Arkadaşım illa şu demiyorum ama skvr de ses sorunu var aman diyeyim ağrımayan başınızı ağrıtırsınız.

Eyvallah üstadım. Konya - Kayseri ve son olarak 5 yıl Erzurum'da yaşamış birisi olarak Antalya'nın o yaz sıcakları karşısında ve hiç sıcağı sevmeyen birisi olarak illaki bir klima almak bize şart oldu.

forum.donanımhaber ve sizin gibi ustaların yorumlarıyla aldığım ürünlerden hemen hiç sorun yaşamadım. Çok uzak olduğum bu konuda; bu forumdaki yorumlar sayesinde sağlıklı bir seçim yapacağıma inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgundem -- 16 Mart 2013; 14:35:17 >
  • quote:

Arkadaşım bu firma Zibro nun yetkili satıcısı değildir.Zibro bayi ağıyla satılan bir ürün.Montajını yetkili servis yapmalı.Garanti vs. konusunda başınız ağrır bilmiş olun.

Yinede karar sizin.
  • quote:

quote:

Arkadaşım bu firma Zibro nun yetkili satıcısı değildir.Zibro bayi ağıyla satılan bir ürün.Montajını yetkili servis yapmalı.Garanti vs. konusunda başınız ağrır bilmiş olun.

Yinede karar sizin.

TAmam üstadım. Bu önemli bir bilgiydi. teşekkür ederim.
  • Fiyatı cok iyi bu fiyata nasil veriyorlar Birol hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yinede karar sizin.

TAmam üstadım. Bu önemli bir bilgiydi. teşekkür ederim.

Zaten bayilere göre de çok fazla avantajı yok.2180 TL montaj hariç demişler.2300 TL ye montaj dahil derken 120 TL lik montajdan ne hayır beklenebilir ki. Zibro ürünlerinin yanında boru seti vs. gelmez zaten. Yani 120 TL montaj bedeli ise bakır boru ile beraber mümkünü yok.Ha 35-40 TL ye Aliminyum boru satılıyor 5 mt.lik,çapulcunun biri onu alıp takıyordur o başka.

Biz hatıra binael Antalya da arkadaşlarımıza 200 TL ye montaj yaptırabiliyoruz.Tabi montaj yapıyorlar,malın içine yapmıyorlar.
  • quote:

Fiyatı cok iyi bu fiyata nasil veriyorlar Birol hocam

7535 montaj hariç 2180 TL ,zaten bizde ne kadar montaj dahil. Kaldı ki hiç bir yetkili sıfatları da yok. Montajı kim yapacak. Bayilere göre aradaki fark(satıştaki iskontolara göre) 100 TL-200 TL arası.Zaten montaj malum kim yapacak.Tabi en önemlisi de muhatabın kim.Suya sabuna dokunmadan adam 100 TL koysa cebine ne hoş.

Ha bu arada bu paralara bizde verebiliriz,ama montaja karışmayız...
  • quote:

quote:

7535 montaj hariç 2180 TL ,zaten bizde ne kadar montaj dahil. Kaldı ki hiç bir yetkili sıfatları da yok. Montajı kim yapacak. Bayilere göre aradaki fark(satıştaki iskontolara göre) 100 TL-200 TL arası.Zaten montaj malum kim yapacak.Tabi en önemlisi de muhatabın kim.Suya sabuna dokunmadan adam 100 TL koysa cebine ne hoş.

Anladim hocam ben montaj dahil sanmıştım okumamışim duzgun :) bu siteden daha once Toshiba ras 13 skv aldık montaj dahildi gayet ilgi göstermişlerdi memnun kalmıştık ( senden iyi olmasın )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Anladim hocam ben montaj dahil sanmıştım okumamışim duzgun :) bu siteden daha once Toshiba ras 13 skv aldık montaj dahildi gayet ilgi göstermişlerdi memnun kalmıştık ( senden iyi olmasın )

Şimdi hocam ben peşin fiyatı üzerinden o rakama ulaştım. Alacağım klimayı peşin alacağım. O yüzden o hesabı yapmıştım. gerçi hazirana 3 ay daha var. Biraz daha bekleriz.
  • 2487 tl ye kargo dahil TOSHİBA RAS 13 SKVR aldım. Gezinirken bu ZİBRO yu gördüm COP olarak daha iyi görünüyor ancak kesin olarak nekadar doğru bilinmiyor. Peki enerji verimliliği dışındaki diğer konularda toshiba nasıl ? toshiba alarak hata mı yaptım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.