Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Canlı Yayın
Samsung Galaxy S10 serisi ve en yeni Samsung modelleri canlı yayında tanıtılıyor. Etkinlik Türkçe anlık çeviri ile DonanımHaber'de olacak.
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Toroslar Edaştan Mahalle Olarak Bezdik - Maddi Manevi Hasarlarımız Var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
96
Cevap
2
Favori
32.288
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Toroslar Edaştan Mahalle Olarak Bezdik - Maddi Manevi Hasarlarımız Var.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      277 Mesaj
      04 Ağustos 2018 20:42:12
      Aynı sorundan biz de müzdaripiz. Ve bu sorun 3-4 yıldır var. Gündüz saat 3-4-5 aralarında klima kompresörü takur takur ses vererek kapanıyor. Avometre ile ölçüyorum 180-190v arası. 2-3 kere başvuru yaptık değişen bir şey yok.
      |
      |

• Yarbay
      3576 Mesaj
      04 Ağustos 2018 22:29:59
      Hocam Tedaşta çalışan yetkili bir yakın akrabam var. Onunla görüşeceğim durumunuzu pm atıyorum.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      04 Ağustos 2018 23:29:53

Sorun işte burda başlıyor hocam.

İstanbul,Ankara veya İzmir olsa yer yerinden oynar, haber bültenlerine,ana haber ajanslarına gündem olurdu.

2 tane acemi kızın ,fren ve gaz pedalini karıştırıp avluya düşürdükleri arabanın haberini istisnasiz 4 gün ardı ardına gösterirler (ölü yada yaralı yok maddi hasarlı kaza) ama halkın yararına haberi yaptiramazsin ,yada 40 takla atarsın ancak öyle.

205 V bahsetmissiniz, yav 205 voltu yazın öğlen saatlerinde alalım halay cekerim.

Bizzat olcturdum 185V civarı .

Merkez yerleşkesi akşamları ,biz gündüzleri perişan haldeyiz Adana sıcağında.

İstisnasız alın elinize aleti ölçün 200 V altı çıkacaktır birçok yer.

Birçok yerin öğle saatlerinde kliması düşük voltaj yüzünden sogutmuyor,sogutamiyor.

İstisnasız her yaz Adana'da aynı terane.

Hele benim gibi ilçelerde yaşayanlar perma perişan .
      Ceyhan ,Kozan , İmamoğlu en büyük merkez dışı ilçeleri ,buralarda daha fena

Dünyanın en kazık faturasını geçiriyorlar ama sorunlarla ilgilenmiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 4 Ağustos 2018; 23:33:34 >
      |
      |
      Hazar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      546 Mesaj
      05 Ağustos 2018 00:48:26
      bir yaz günü yoğun saatlerde trafodaki yük oranının %70 olması normal.
      biz de bir kış günü yoğun olmayan saatlerde yük %70.

zaten tedaştaki elektrik işçileri eskiden ilkokul mezunu bile olmayan türkçe konuşamayan kürtler
      oluyordu, plan proje hiç bişey yok. şimdi suriyeli taşeron işçileri,afgan ve ıraklılar oluyor. telekom da da öyle.
      eğitim falan hiç bişey yok mühim olan ucuz olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tweenietomatoes -- 5 Ağustos 2018; 0:57:55 >
      |
      |

• Binbaşı
      1235 Mesaj
      05 Ağustos 2018 02:20:32
      Alibeyköy de bi ara bizim elektrik 130 volta kadar düşüyordu. (Neredeyse amerika standartlarını yakalıyoruz )
      Statik regülatör aldım. 150-260 koruma aralığı 10Kva (normal bir daire için yeterli). Ancak sorun şu ki düşük voltajı telafi edebilmek için akıma abanıyor. Tesisat ta 45A akıma dayanacak şekilde çekildiği için pat küt sigorta atıyor. Eğer kablo kalınlığı - sigorta değeri alakasız ise yangın çıkarma ihtimali var. Regülatör kullanırken de dikkatli olmak lazım.
      |
      |

Galaksi es dört
      ayfon dört
      4 çekirdekli vindovzs pc
      bide Yamaha Feyzır 800
    • Yarbay
      2538 Mesaj
      05 Ağustos 2018 02:30:39
      İnşallah bir çözüme kavuşur. Bir destekte benden
      |
      |

NZXT S340 Elite ~ i7 4790 @3.6 GHz ~ Kingston HyperX Savage 2x8 16 GB ~ Sandisk Ultra II SSD 120 GB ~ WD 1 TB ~
      Asus Expedition GTX1050Ti OC ~ Evga GQ 650W 80+ Gold ~ Viewsonic 24" 1080p 1ms @75Hz ~ Razer Ornata Chroma ~
      Razer Kraken Chroma 7.1 ~ Razer Deathadder Chroma ~ Razer Goliathus Medium ~ Acer V3-772G ~

#Ankaragücü!
    • Yüzbaşı
      271 Mesaj
      05 Ağustos 2018 02:31:32
      Ohoo aga ülkede para kalmamışken sizin patlayan arızalanan ürünlerinizin masraflarını asla karşılamazlar pek ümitlenme ama mahkemeye başvur yine onlar sözde tarafsız
      |
      |

Dünya Yalan
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      05 Ağustos 2018 06:10:12
      Hocam bilmiyorum nerden yazıyorsunuz.bende de patlama filan olmadı ama yakındır klima açtıgımda gündüz ise elimde kumanda bekliyorum voltaj düşerse kapatıyorum.gece olursa Allah kerim başka şans yok maalesef.Ne dilekçeler verdim nerelere şikayet ettim ama bi çare yok hocam birde akşam 7 sabah 5 de açtığım halde klimayı gelen fatura 493 tl hafta içi gündüz evde yokuz sabah 8 akşam 5 arası bir tek yogun elektrik tüketecek bulaşık makinası 3 günde 1 çalışıyor,buzdolabı hergün buna ragmen fatura abartı zamlar gelmeden öncede böyleydi aynı klimadan abimde de var adamda hatta 3 klima var biri eski tip 9000 vestel günün hemen hemen 14 saati çalışıyor gelen fatura 330 tl bu ay gelmiş bende çözemedim kısaca sorunun için ise çare yok gibi duruyor
      |
      |

• Yarbay
      5871 Mesaj
      05 Ağustos 2018 07:30:46
      Bizimkilerde bırak voltaj düşüklüğü haftada 1-2 defa elektrik kesilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      51 Mesaj
      05 Ağustos 2018 10:38:50
      Evinde güvenlik kameran varsa evde olduğun sürece enerjiden kes. Kameralar voltajın düşüp ani artması durumunda direk bozuluyor

|
      |

• Yüzbaşı
      408 Mesaj
      05 Ağustos 2018 12:20:48
      Geçmiş olsun.

Voltaj düşüklüğünden elektrikli aletler yanmaz veya patlamazlar. Belli bir voltajın altına düştüğünde cihaz kendisini kapatır zaten çalışmaz. Yanma veya patlama durumu voltaj veya akımın yüksekliğinden kaynaklanır. Elektronik aletlerin güç ünitelerinde regülasyon devreleri vardır. Bu devreler belli bir voltaj aralığını tolore edebilir. Örneğin 5v DC ile çalışan bir alet var diyelim. Bu aletin regülasyon ünitesi 18v gerilime kadar tolore edebilir. Yani siz bu alete 5v yerine 18 volt da verseniz regülasyon ünitesi bu gerilimi yine 5 volta düşürecek ve alet sorunsuz çalışacaktır. Ancak dediğim gibi bu regülasyon ünitelerinin de bir sınırı var. Bu alete siz 80v verirseniz alet yanar. Aynı durum akım için de geçerlidir. Sizin sorununuz da muhtemelen bundan kaynaklanıyordur.

Voltaj dalgalanmalarında aşağı doğru dalgalanma değil de yukarı doğru dalgalanma tehlikelidir. Aşağı yönlü dalgalanmada alet kendisini kapatır zaten.

Bu yönde hareket ederseniz daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. İki gün sonra cihazınız voltaj düşüklüğünden bozulmadı deyip işin içinden çıkarlar.

Tekrar geçmiş olsun, kolay gelsin.

• Yarbay
      5136 Mesaj
      05 Ağustos 2018 12:50:00
      Geçmiş olsun...
      |
      |

• Binbaşı
      1865 Mesaj
      05 Ağustos 2018 12:55:58

Voltaj düşerse akım yükselir. Elektrikle ilgili en basit denklem. Komponentler yüksek akıma direnemedikleri için yanıyorlar.
      |
      |
      Sred kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

IQ'su ayakkabı numarasından düşük olanlarla işim olmaz.
    • Yüzbaşı
      408 Mesaj
      05 Ağustos 2018 13:48:07
      quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Voltaj düşerse akım yükselir. Elektrikle ilgili en basit denklem. Komponentler yüksek akıma direnemedikleri için yanıyorlar.
      Trafodan kaynaklanan voltaj dalgalanmasında voltajın düşmesinin sebebi akımın o mahalleye yetersiz geldiğinden kaynaklanır. Yani voltaj düşüklüğünün asıl sebebi akımın da düşüyor olması. Trafonun kapasitesinin mahalleye yetmiyor olması.

• Binbaşı
      1865 Mesaj
      05 Ağustos 2018 13:49:24

Anladım.
      |
      |
      Sred kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

IQ'su ayakkabı numarasından düşük olanlarla işim olmaz.
    • Yarbay
      2884 Mesaj
      05 Ağustos 2018 13:55:06
      Toroslar elektrikten biz de şikayetçiyiz dusuk voltaj nedeniyle. Neler yapabiliyorsak yapalım hepberaber arkadaşlar

|
      |

İşlemci: i9 9900Kİşlemci Soğutucu: H115i Pro RGB Ekran Kartı: MSI GTX 1080 Anakart: Maximus XI Formula Psu: Thermaltake 1500W Kasa: Phanteks P350x Ram: HyperX Predator DDR4 RGB 2x8GB 4000mhz Monitör: Samsung LC27HG70QQMXUF 27" 1ms 144Hz Mouse: Razer Naga Trinity Klavye: Logitech G15 Kulaklık: Razer Hammerhead V2 Pro
    • Teğmen
      233 Mesaj
      05 Ağustos 2018 14:05:28
      Ayni durum bizimde basimizdaydi yapacaginiz sey komple mahallecek elektrik santrali arayip sayac okuma girevlisini evlerimize almayacagiz deyin ciddi ve sinirli bicimde tabi bu durumdan çevre esrafida sikayetci olacak sonra okuma gorevlisine sayac okutmayin bu durum cozulmeden para vermiyoruz deyin. Herkesi uyarin bunu yapsin. Elektrik idaresi sikayet birimini surekli arayin. Bize hemen kurdular trafoyu. Bence denemekte yarar var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      5536 Mesaj
      05 Ağustos 2018 14:56:01
      Kardesim cagir beko servisini sonra cihaz neden yagdiginin tespitini iste. Servis 50 tl falan talep edebilir ver onu. Sonra dogru tujetici hakem heyetine git. Hem yeni klima hem servis parasi hem de faturasiyla ispatlayabildigin diger tum masraflarini enerjisaya odet. Sabanci holding in mailini bul onlarada yaz, güler sabanci, enerjisa muduru vs yi falan hastag leyerek linkedln den de sikayetini paylas yaz bak nasil ilgi alaka gosteriyorlar.

|
      |

Opel Corsa D Enjoy 1.3 CDTI - Asus X550JX-XX171D - Samsung Galaxy S9 Plus
    • Binbaşı
      1685 Mesaj
      05 Ağustos 2018 20:19:28
      ah ne olurdu fosil kaynak zengini bir ülke olsaydık...

Ulan gün geçtikçe enerji talebi artıyor, arzı karşılayamıyoruz. of
      |
      |

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Ağustos 2018 22:07:13 Konu Sahibi
      Napalım bir imza mı toplayalım change org'da falan. Mağdur insan çokmuş vallaha. Örgütlenip şunlara dersini vermek gerekiyor bence arkadaşlar. Bu arada klimayı tamire gönderdik bakalım yarın ne kadar masraf söyleyecekler merak ediyorum
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
nice türkiye
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.