Şimdi Ara

Toroslar Edaştan Mahalle Olarak Bezdik - Maddi Manevi Hasarlarımız Var. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
32.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
397 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hacım güneş enerjisi kullan daha tasarruflu
  • Adana da mahallemizde sürekli kesinti oluyor. anlık gidip gelmeler oluyor bir haftadır. gece klima hep açık.
  • Geçen gün de Aksarayda bu elektrik gidip gelmesinden dolayı benim led tv panel yandı.sikayet ettim rapor tuttular sonuç bizden kaynaklı değil. Şikâyet etsende bişey yapmıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen arkadaşlar şikayet falan hiç bir işe yaramıyor ne yapacağız bilmiyorum. Allah yedirmez inşallah. Bir arkadaş canına da zarar gelebilir demiş yukarıda. Zaten ben uyurken patladı. O gün de dişim çok ağırıyordu bı sıçramışım yerimden kalbim küt küt. Lan noluyor dedim kendi kendime. Allahtan alev almadı alet tam benim yatağımın üstünde yer alıyordu. Hayır ölsekte bu adamlar mesuliyet kabul etmeyecek ben biliyorum.
  • Bizde Adana'nın İmamoğlu ilçesinde oturuyoruz geçen gün buzdolabı voltaj düşüklüğünden motoru yandı.Allahtan garanti bitimine 33 gün kalmis servis gelince öğrendik.Sansliymissiniz yoksa 600 lira motor değişimi dediler.Voltaji ölçtü az geliyor dedi.ondan kaynaklı olduğunu soyledi Toroslar edas her yerde sıkıntı demek ki

• Düşük voltaj bu işin fıtratında var...

Sahlaniyoruz ya, enerjiyi oraya vermişlerdir sizin klimaya kalmamıştır..

• Öncelikle geçmiş olsun inşallah sorun çözülür.

Akım koruyucu sigorta taktırın klimaya hatta evin bütün sigortalarını akım koruyucu sigorta ile değiştirin.

• Düşük voltajdan laptop adaptörü bozulmuştu. Ama komik bozulmuştu, aşırı ısınıyordu ama çalışmaya devam edebiliyordu.

• Geçmiş olsun, klima ile ilgili servis raporu alın. Tüketici hakem heyeti bu ülkede diğer kurumlara göre nispeten daha iyi çalışan bir kurumdur. Hakkınızı da geç de olsa alabilirsiniz umarım.

• Ups alın kıymetli cihazlariniz için özellikle voltaj korumalı line interaktif özelliği olan.

• yil 2018 ve hala elektrik cinini, voltaj düşmesi sananlar var.

ben bizzat, eski enerji bakani Berat Voltajı'dan aldim bu bilgiyi.

• Konu sahibine geçmiş olsun. Yukarıda da yazıldığı gibi işinizin çözümü servisten alacağınız rapordan geçiyor.

Taktıracağınız en kaliteli servo regülatör bile elektrik dağıtım şirketi kaynaklı ani değişimlere, teknisyen hatası sebebiyle 220V verilecek yere 400V verilmesi gibi durumlara (yaşandı), yıldırım düşmesine karşı koruyamaz. Ancak akşam herkesin elektrik kullanımı arttığından dolayı yaşanan genel ve yavaş düşüşleri kompanze edebilir. Bunu alınca her şey çözülecek bakış açısı var genelde insanların aklında, pek öyle değil. Ne yapabileceğini ve ne işe yaradığını bilin; öyle alın.

Akım korumalı prizi de marketten vs. alırsanız içi boştur, gidip APC falan alırsanız da ancak yıldırım düşmesine karşı korur; zaten yapabileceği ve tasarım amacı da budur.

En temiz elektrik gerilimini alabilmek için online UPS ile alırsınız, bu da ev eşyası için mantıklı değildir.

Genel olarak herhangi bir anda şebeke geriliminiz 205V altına iniyorsa elektriğinizde sorun vardır, ev/apartman içi ya da şebeke kaynaklı olduğunu teknisyen bulacak.

Ben evdeki birkaç aletin elektrik kullanımını ve şebeke durumunu takip ediyorum bu tarz durumlara karşı, mesela klimamın durumunu merak eden varsa aşağıdaki linke bakabilir :) field 3 başlıklı yer şebeke geriliminin gün içindeki durumu örneğin. Normal kullanıcı için fişe takılan enerji ölçen cihazlar var, onları da kullanabilirsiniz takip amaçlı.
    https://thingspeak.com/channels/528368

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 4 Ağustos 2018; 15:43:47 >

• Forum aglama duvarına döndü. Sıkıntın varsa yetkili makamlara gidin burda konuyu öne cıkarınca çözüldü mü sorun

• Önüne gelen herşey özelleştirilirse böyle mağduriyetler çıkıyor çıkacak çıkacak.

• Önüne gelen herşey özelleştirilirse böyle mağduriyetler çıkıyor çıkacak çıkacak.

• Geçen sene bunlardan biz de çok çektik: Hadi yaz dersin kış dersin, millet klimalara yüklendi dersin

Hava mükemmel mesela, kimsenin ısıtıcı veya soğutucu çalıştırmasına gerek yok ama şak elektrik gidiveriyordu.
    Bir kaç saat sonra saniyeliğine gelip geri gidiyordu, bizim buzdolabı ve PC iyi dayandı doğrusu.

Bir de pencereden göründüğü kadarıyla 30 metre sağda solda her taraf ışıl ışıl idi.
    Sadece bizim dikdörtgen şeklindeki ada kesiliyordu, evin önündeki caddenin aydınlatmaları yanar iken.

Bu yaz 2-3 kere kesildi ama şimdilik sorun yok demeye korkuyorum doğrusu.
  • Rabbim tüm insanları gaziantep belediyesinden ve o bölgeye bağlı hizmet sektöründen korusun. Amen.

• quote:

Orijinalden alıntı: WSniper10

Forum aglama duvarına döndü. Sıkıntın varsa yetkili makamlara gidin burda konuyu öne cıkarınca çözüldü mü sorun
    ne kadar boş bir insansın yahu. Daha düne kadar ''bu twiti bir erkek atsaydı.....'' gibisinden bir konu öne çıkarılmıştı daha bunun gibi binlerce boş konu bu forumda öne çıkarılıyor. Tabi biz sesimizi halka duyuralım belki ben sorunu bir şekilde çözeceğim bu post altından insanlarla paylaşacağım. Birlikten kuvvet doğar sözünü nerenle anladın sen kardeşim? Burada konunun öne çıkmasının bana bir faydası yok ama yorumları okusan birçok insanda aynı şekilde aynı firmadan mağdur. DH çok büyük bir platform belki de yetkili birisi görüp bu konuya el atacak. Tabi senin gibi tiplemeler maalesef istiyor ki hakkımızı yedirelim dilsiz kalalım. Hiç bir yerde dile getirmeyelim. Allah bu tür firmalar yerine senin gibi insanlardan korusun bizi zaten senin gibiler yüzünden bu firmalar böyle yapabiliyor farkındasındır umarım. Siz olmasanız bunlarda bu kadar azmazdı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.