Şimdi Ara

Toros SW ve Isınma sorunu..? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
37.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: set

Babandan gizli broadway termostatı taktır, çok farkediyor. Hatta kendin bile takabilirsin. Asla farkedemez. Sıcaklık bayağı bi artar... Ama yazın çıkarmak kaydı ile, hararet yapar çünkü...

Ayrıca kışın radyatör önüne karton koymalısın....

konpıle kapattım radyotorun onun sevgılı kardeşim
  • @Bfs teşekkürler

pm attım sıze
  • bu aralar ankarada havalar allahtan mevsim normallerının üzerinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

Arkadaşlar 93 model Toros SW var malesef ısınamıyoruz hıc ısıtmıyor artık,
    babamda ınat (emekli asker)oldugundan ötüru ne aracı degiştırıyor nede çorum kaloriferi taktırtmaya izin verıyor (orj bozulmıyacakmış)

Beni bu konuda nasıl aydınlatırsınız, emınımkı aramızda uzman ve fikir verebılecek doslarım oldugunu.

ısınmaz bizdede var 1990 toros sw daha 68 binde babamda satmıyo ayrılamıyo yakında fransaya hediye edecez klasik die :)) ısınamadık çorum taktırdık ama çorum kalaferi açıkken radyoyu unut bide baya gürültülü çalışır baş agrısı yapıyo mutlaka geralgin vermidon koy :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filozof_32 -- 30 Ocak 2009; 1:50:44 >

• arkadaşlar ben bugün torosuma kale marka konsullü çorum kaloriferi taktırdım. fanı iki kademeli. fakat yüksek kademede de olsa fazla hava üflemiyor. sıcak hava geliyor ama sanki üfleme gücü düşük gibi. herkes çorum kaloriferi hamam gibi yapar derdi. acaba neden böyle oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren_66

kardeş aynı arabadan bizde de var. kısa mesafe kullanıyorsan zaten ısınmaz bu arabalar. en az 2-3 km den sonra sıcaklığı hissedebilirsin. eğer hala sorun olduğunu düşünüyorsan bir üstteki arkadaşın dediklerine ek olarak araca sürekli su ilavesi yaptıysan radyatör ve kalorifer petekleri kireçlemiş olabilir. ben bu yaz hararetten şikayetçiydim ve radyatöre baktıkki içi hep kireç bağlamış ama hala değiştirmedim. bunlar arabaya eklediğin sular kireçli ise olabilir. bunların olmamasını istiyorsan su değil antifiriz ilave et sürekli...

Kireçlendiyse çamaşır makinelerinde kullanılan kireç çözücülerden(Calgon vs.) kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin

arkadaşlar ben bugün torosuma kale marka konsullü çorum kaloriferi taktırdım. fanı iki kademeli. fakat yüksek kademede de olsa fazla hava üflemiyor. sıcak hava geliyor ama sanki üfleme gücü düşük gibi. herkes çorum kaloriferi hamam gibi yapar derdi. acaba neden böyle oluyor?

İçeriyi ısıtması ve camların buğusunu hızlı çözmesi daha önemli. Eğer ikisini de yapmıyorsa fanın elektrik tesisatına veya arabanın şarjına vs. baktırmak lazım.

Toros ve bir kısım Renault 12 araçlarda kullanılan kalorifer peteği ısı olarak yeterli geliyor. Mesela 90km/h ile giderken içeri tatlı bir sıcaklık üflüyor. Bu durumda kalorifer motorunun yetersiz kaldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Çözüm olarak sargılarıyla oynayıp daha çok enerji çekmeye çalışmak(riske değmez) veya kanatçıkları uyumlu başka bir markayla değiştirmek olabilir. Bir arkadaş Audi' den çıkma bir pervaneyle yapıp başarılı olduğunu söylemişti.

Aşağıdaki fotoğrafları örnek olarak koydum. Soldaki siyah pervane Peugeot J9 pervanesi olup görüntü olarak Renault 12' ye en uygunu budur. Sağdaki ise Tempra ve Tipo' da kullanılan pervane görüntü olarak biraz fark olsa da çalışma prensipleri aynı. Hava merkeze çekilir ve kanatçıklar dışarı atarak kalorifer tüneline hava verir. Tempra pervanesinde kanatçık sayıları fazladır. Bu da daha fazla hava anlamına gelir. Boyut olarak tutarsa BMW E30 pervanesi bile düşünülebilir.

Toros SW ve Isınma sorunu..? Toros SW ve Isınma sorunu..?

• Kusura bakmayin hort yapiyorum lakin malum kiş aylarina girdik ve sorun malum soguk yardim edin cunku hicbirinden fayda goremedim çorum a kaldik gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • truckerdriver kullanıcısına yanıt
    Konu sahıbı olarak 93 model torosumuzu malum site yolu ile 1 saatte sattık 2010 aralık ayında
    yerine sıfır dacia logan 1,5dci blacline satın aldık.

Babam halen beyaz stw toros gördügünde ah çeker
    eskı arabasını hatırlar

• Haklisin babaların vazgeçilmezi...
    O sorun etmiyor lakin ben kıyamıyorum önümüz kış
    sanki birazda bu sene kış biraz sert geçicek gibi...
    Benim araçta hem klima hemde webasto beni bu günlere getiren üşüdügü aklima gelince çıldirmamak elde değil birde inat olmasa ahhh aaahhh ...

• Orjinal kalorifer peteklerinin icerisini temizleyebilirseniz rahatlikla isinabilirsiniz. Corumdan tek farki arac dururken isitmaz fani gucsuz oldugu icin. Hareket ettiginiz de dijital klima gibi belli bir sicaklikta tutar iceriyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutburdur

Orjinal kalorifer peteklerinin icerisini temizleyebilirseniz rahatlikla isinabilirsiniz. Corumdan tek farki arac dururken isitmaz fani gucsuz oldugu icin. Hareket ettiginiz de dijital klima gibi belli bir sicaklikta tutar iceriyi :)

Temizlemek aklima gelmemişti birde bunu deneyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: truckerdriver

quote:

Orijinalden alıntı: Mutburdur

Orjinal kalorifer peteklerinin icerisini temizleyebilirseniz rahatlikla isinabilirsiniz. Corumdan tek farki arac dururken isitmaz fani gucsuz oldugu icin. Hareket ettiginiz de dijital klima gibi belli bir sicaklikta tutar iceriyi :)

Temizlemek aklima gelmemişti birde bunu deneyeyim

Guzelce temizleyip su devir dayimini saglayabilirsen ( sis ve benzeri birsey kullanarak) araba hareket ettikce iceriye ılık hava girer (Fani calistirmana gerek yok) tek olumsuz yani yaz aylarinda boy gosterir :) göğüsteki sicak soğuk ayari çalışıyorsa sıkıntı yok. Calismiyorsa kendin iptal etmelisin..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.