Şimdi Ara

Torku ürünleri dandik mi?? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tubytube

Eti kendi başına boyundan büyük işlere kalkışıp türev şeker üretmeye başlayınca çöp oldu, tat yok ve bir ürününü yedikten sonra damacanayı tamamen içinize alasınız geliyor, Cargill'e laf ederler utanmadan

Ülker de eskisi gibi değil, bazı ünlü markaları neden aldılar anlayamıyorum. Eti'ye göre güzel, bir ara aşırı düşürdükleri kaliteyi yükselttiler ama dışarıya süper ürün, iç piyasaya çöp döküyorlarsa Torku'nun gerçek yüzünü ortaya çıkarmaktan başka bir şey yapmamış oluyorlar...

Yok bir farkımız, biz Osmanlı Bankası'yız derler ya; ilk günlerde afiyet olsun Türkiye temalı reklamları ve nispeten iyi ürünleri ile yeniliğe aç piyasanın gazıyla ilerlediler. Sonraları kalite düştüğü gibi yine azgın alaturka yayılmacılık ile her üründe adlarını görür olduk. Torku kolonya başlığında bu durumdan bahseden bilinçli müşteriler gözlerimi yaşartmıştı. Ne yaparlarsa yapsınlar geçmiş yok, şirket kültürü yok, gelenek görenek yok, sadece piyasayı koyun gibi güdüp para toplamak var...

En iyi fındığı Nutella'ya gönderiyorlarsa zaten beklenti içine girmek hata, artık tescillenmiş insanlık suçu oldu yaptıkları

Alıntıları Göster
    Özet: Türkiye'de duzgun gida yok olan da ithal onu da zenginler yiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Özet: Türkiye'de duzgun gida yok olan da ithal onu da zenginler yiyor

Alıntıları Göster
    Maalesef öyle, zengin fakir diye ayırıp ışığı bu taraftan vermek çok hatalı oluyor. Artık bu tanımın değiştiğini düşünüyorum; vahşiler ve soylular diye ayırmak lazım çünkü asil, soylu insanlar böyle bir şey yapamazlar...

Gıda terörü denen şey ne doğruymuş

• quote:

Maalesef öyle, zengin fakir diye ayırıp ışığı bu taraftan vermek çok hatalı oluyor. Artık bu tanımın değiştiğini düşünüyorum; vahşiler ve soylular diye ayırmak lazım çünkü asil, soylu insanlar böyle bir şey yapamazlar...

Gıda terörü denen şey ne doğruymuş

Alıntıları Göster
    Aynen

Burjuvazi kuresel sermaye basta olmak uzere ciddi bi soylu sinifi olusturdu artık

• idare eder ayçiçeğ yağı %100 yerli olan tek marka sanırım..Şeker olarak glikoz yerine pancar kullanıyorlar palm yağı var zaten standart..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Aynen

Burjuvazi kuresel sermaye basta olmak uzere ciddi bi soylu sinifi olusturdu artık

Alıntıları Göster
    Siz çok farklı bakıyorsunuz; ben vahşi dedikleri kapitalizmde bile göremediğim çifte standartçı yerli uzantı şirketleri vahşi bulduğumu söylüyorum, bunları ve destekçilerini eskiden burjuva sanıyorduk, soylu görünüyorlardı

Kuru gürültü, laf kalabalığı ile başkalarını baltalayıp marka bile olamadan para kaldırmanın neresi küresel olabilir ki?

• Yemeyin aga şöyle şekerli şeyleri.Gidin bunun yerine meyve yiyin.Hem sağlıklı hem lifli.Barsak sorunularınız da ortadan kalkar
  • quote:

Siz çok farklı bakıyorsunuz; ben vahşi dedikleri kapitalizmde bile göremediğim çifte standartçı yerli uzantı şirketleri vahşi bulduğumu söylüyorum, bunları ve destekçilerini eskiden burjuva sanıyorduk, soylu görünüyorlardı

Kuru gürültü, laf kalabalığı ile başkalarını baltalayıp marka bile olamadan para kaldırmanın neresi küresel olabilir ki?

Alıntıları Göster
    Yo ben dunya genelini ekledim yerel fikrinize

Yerelde dediginiz doğru

• Ben 20 yıllık bir gıda mühendisiyim ve bir vesile ile 2015 2017 yılları arası torku ile çalışmıştık, ürünler hem sağlık hem de kalite yönünden çok iyi idi.
  • Sucuğu kaşarı çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.nutella.com/tr/tr/nutella-surdurulebilir-palm-yagi

Arkadaşlar bu palm yağı piyasadaki ürünlerin %50-60'ında varmış araştırdığım kadarıyla ben Torku ürünlerinden memnunum tabi her ürünü değil herkesin bir tat alışkanlığı var bence kimine göre kötü kimine göre iyidir bu tartışılacak bir konu değil ancak katkı maddesi olmayan ürünlerde çok pahalı ne yapalım yani havaya saçacak paramız olsa bizde alırız herşeyin doğalını

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Haberim yok olmasına da gerek yok.
    Adam gıda mühendisi değil. En ufak prosedurlerden haberi yok. Bilirkisi gibi sunmak doğru değil.

Etiketleri içerikleri okuyup yazıyor kıyaslıyor bu da yolunu böyle buluyor ne diyelim kazancı bol olsun.
    Işine gelen şeylerden haberin olur zaten

• Ben mi sen mi
    Ben kalkıp da bu arkadaşı önermiyorum ki ilgi alanımda değil neden haberim olsun.
    Usta troll kendisi

• Berke_NO kullanıcısına yanıt
    İçinde yok deyip varsa sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 28 Mayıs 2020; 18:48:59 >
  • Kaç defa yerli dedim, köylü dedim, kooperatif dedim aldım, belki artık olmuştur dedim. Ama arkadaş, peynirini bir kere yedim, neyse diyerek poğaçaya koyarak değerlendirdik, sucugunu aldım, tadına baktım sofradan attım, kedi bile yemedi. Tahin helvasını aldım, midem bulandı o da çöpe gitti. Ruşeynli veya siyah undan yapılmış bisküvileri hariç artık bizim eve giremiyor malesef.

• Evet öyle bir hadise oldu zamanında sonra tepkilerin ardından düzeltildi. Bildiğim kadarıyla hurma yağı yazıyormuş sonra palm yağına çevirdiler.
  • beyazid84 kullanıcısına yanıt
    Peynir her zaman aynı tatta değil. Bi iyi Bi kötü
    Tahin ve tahin ürünleri de öyle standart yok.
    Ama buskiviler bence de iyi
    Sucuk işine girmese iyiydi

• rezalet yalancı bı marka ne dedıyse hepsı yalan ıcerıkler hep zararlı gercı tum markalar zararlı ama onlar ınkar etmıyor bunlar edıyor
  • Gereksiz pahalı torku sanki kendilerini elit olarak görüyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Gereksiz pahalı torku sanki kendilerini elit olarak görüyorlar

Sahte itibarlaştırma, markalaştırma, konumlandırma ve aynısı Şölen firmasında da var. Bazı ürünleri Migros'ta Ülker'den daha pahalıya satılıyor, mesela bayramlık Ece Sürpriz'den daha pahalı muadili! Şölen firmasının ürünleri Torku gibi ilk günlerde çok iyiydi...

Buram buram AK aroma

• Şimdiye kadar kaliteli bir ürününü görmedim Torku'nun. Bu da yetmezmiş gibi yabancı markalar ile aynı fiyatta ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem095 -- 29 Mayıs 2020; 15:41:30 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.