Şimdi Ara

Tork konvektor 4 ileri sanzuman yardım?..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba era 4 ileri tork konvektorlu aracim 2012 model 47000 kmde.daha once sanzuman yagi degismemis orj yagı var.vites gecisleri cok hafif ileriye itme seklinde kucuk bir sarsintisi oluyor bu bir sorun mu arkadaslar? Trigeri de orjinal.6 yildir ayni. Trigeri ve sanzuman yagini degistirmelimiyim? Tsk ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet değiştirmelisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim arabada her hangi bir sıkıntı olmamasına rağmen bakım vakti geldiğinde yetkili servisin iş emrinde otomatik olarak çıktığından aynı işlemleri geçen sene yaptırdım, ilaveten ön disk ve balatalar değişti, direksiyon kutusu da revizyon gördü 4 bin 600 lira ödeme yaptım.
  • 250 bin km deki tork konvertörlü aracı alır almaz yağını yeniledim usta 3 litre yag koydu
    silkelemede azalma oldu
    içinde kalan eski yağ çıksın diye 1000 km sonra yeniden bu defa baska ustada değişime götürdüm
    3 litre yetmedi git 1 litre daha al dedi ve 4 litre koydu
    aynı marka yağ olmasına rağmen arabada silkeleme arttı ve ani hızlanma gerektiren durumlarda vites tepkisiz kaldı ve gerekmediği halde devri aşırı derecede arttırdı

1000 km sonra yine ilk değişimi yapan ustaya götürdüm yağ değişimi için ve usta bu vites 3 litreden fazla yağ almaa deyip yeniden 3 litre yağ ile değiştirdi

vitesteki vuruntu ve silkeleme anında azaldı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 47 km'de yağ değişmemesi gerek ama yıldan dolayı değişim onerirlerse dışarıda yaptırın araç otomatik diye yarım saatlik ise 100 liralık yaga 500 lira işçilik alirlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıldan ötürü yağı değiştirmeniz faydalı olur.

Ayrıca işlemi yetkili servise sorun. 2012 yılında admire için 3lt yağ + şanzıman yağı filtresi için 180tl mi ne ödemiştim. Sanayide cahil ustalarla uğraşmaktansa serviste biraz fazla verip garantili iş yaptırmak lazım..

Şanzıman filtresini de değiştirmeyi unutmayın.

55bin km'de 8 yaşındaki otomatik admire için bile vites geçişleri değişmişti. Etkisini görürsünüz. Arabayı uzun süreler binmek istiyorsanız şanzımanı düzenli baktırın kafanız rahat olsun.

Şimdi 267bin km'de 2005 lancer var otomatik vites, şanzıman düzenli bakılmış vites geçişleri gayet güzel. Eski sahibi yetkili ve özel iyi servislerde baktırmış, onu bilerek aldım zaten.
  • Bence şanzıman yağını değiştirin. hem sürüş açısından hem de şanzımanın uzun ömürlü olması açısından faydalı olur.
  • Şanzıman yağını da, trigeride acilen değiştirmeniz lazım, yetkili servis dışında yaptırmayın, Hyundai nin yetkili servis fiyatları çoğu markadan daha uygundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay0651

47 km'de yağ değişmemesi gerek ama yıldan dolayı değişim onerirlerse dışarıda yaptırın araç otomatik diye yarım saatlik ise 100 liralık yaga 500 lira işçilik alirlar
    Opel yetkili serviste yağ için 160 lira, işçilik için 240 lira aldılar, işcilik fiyatında şanzıman yağ kanallarının temizlenmesi işi de dahil..
  • degobar kullanıcısına yanıt
    ben 50 liraya değiştiryom
    yağın litresi 30 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

ben 50 liraya değiştiryom
    yağın litresi 30 tl
    o yüzden işi bilmeyene ucuza yaptırdığın için 3 kere işlem gördü
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

okuma bilen uzvunuzu kullanıverin bi zahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

Orijinalden alıntı: degobar

okuma bilen uzvunuzu kullanıverin bi zahmet

Alıntıları Göster
    250 bin km deki tork konvertörlü aracı alır almaz yağını yeniledim usta 3 litre yag koydu (1.işlem)

silkelemede azalma oldu
    içinde kalan eski yağ çıksın diye 1000 km sonra yeniden bu defa baska ustada değişime götürdüm

3 litre yetmedi git 1 litre daha al dedi ve 4 litre koydu (2.işlem)

aynı marka yağ olmasına rağmen arabada silkeleme arttı ve ani hızlanma gerektiren durumlarda vites tepkisiz kaldı ve gerekmediği halde devri aşırı derecede arttırdı

1000 km sonra yine ilk değişimi yapan ustaya götürdüm yağ değişimi için ve usta bu vites 3 litreden fazla yağ almaa deyip yeniden 3 litre yağ ile değiştirdi (3.işlem)

vitesteki vuruntu ve silkeleme anında azaldı

bu cevap 9.47 de senin yazdığın değil mi???

uzuv iyi calışmıyor

• Erkenden değiştirmekte fayda var. Yağın eskimesinden dolayı olacak sorun ciddi masraf yapar. Ayrıca değişim sonrası sarsıntıda azalma olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    sen de hiç yardımcı olmuyorsun şu garip kuluna, yaptığın değişimi en salak birinin anlayacağı şekilde izah et de cehaletimiz gitsin. ben sabah yazdığından bunu anladım, sen o çok iyi çalışan uzvunla anlat da öğrenelim nasıl üç kere işlem olmadığını
    Boşver ya onu. Arabasının heryerine Liquid Moly zımbırtısı döküp duruyor bozuyor arabayı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.