Şimdi Ara

Töristin cenazesini cemevi kabul etmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstanbul'da polise el bombasıyla saldıran 2 kadın teröristten birinin cenazesi Eskişehir'de toprağa verildi. Teröristin cenazesini cemevinin kabul etmemesi ise dikkat çekti.

http://www.milliyet.com.tr/teroristin-cenazesini-cemevi-kabul-gundem-2205458/

• .
     Töristin cenazesini cemevi kabul etmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 7 Mart 2016; 11:43:58 >
  • onların yeri kanalizasyon
  • @pemaxs;

Kişilerin yaptıklarını toplumlara yüklemeyin lütfen.Siyasetçilerin pisliğini topluluğa yüklemek doğru değil.

@
    smd;

+1, Millete zarar verenleri destekleyenler nasıl solcu oluyor onu bende anlamıyorum.
  • sahi su cem evlerinin statusu ne oldu. ne zaman verilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapmaları gerekeni yapmışlar. Daha hala laf atmaya çalışanlar olmuş. Ne kafasını yaşıyolar anlamak zor.
  • İyi yapmışlar

• helal
  • Dinen uygun oluyor mu bu? Ne olursan ol gel vs.vs.?
  • Helal olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Dinen uygun oluyor mu bu? Ne olursan ol gel vs.vs.?

Dostum bu konuda baya mesaj vardı silmişler biri alevilere laf atmıştı .

Bence sen de bu yorumu düzelt olayın din ile alakası yok . Terörist adamı toprak kabul etmez inşallah bırak cemevini
  • Aleviler memleketin askerine, polisine kurşun sıkmadı ama dinsiz diye katlettiniz. Pkk hergün kurşun sıktı memkekete omuzlarda soktunuz. Cemevlerini kabul etmeyenler, onlarin şu yaptığını yapabilirmisiniz. Herherde pkk çadırı kurulup, itlerin bayrak sallanmasına müsaade edenler, kefeniyle gezenler hiçmi utanmazlar şu tablodan.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Bence sen de bu yorumu düzelt olayın din ile alakası yok . Terörist adamı toprak kabul etmez inşallah bırak cemevini

Biliyorum gördüm yorumları. Onlar kendi sevmedikleri herkesi terörist diyerek kötülemeye çalışıyorlar. Bunlar pkk'dan bile kötü ayrımcılık konusunda.

Ayrıyetten söylediğim şey kişisel görüşüm değil bence de kabul edilmesin ama dinler genelde insanların yaptıkları şeye bakmazlar hele ki öldükten sonra hiç bakmazlar gereken işlemleri yaparlar diye biliyorum. Örneğin doktor da gelen hastasını tedavi etmekle yükümlüdür, bunun gibi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Biliyorum gördüm yorumları. Onlar kendi sevmedikleri herkesi terörist diyerek kötülemeye çalışıyorlar. Bunlar pkk'dan bile kötü ayrımcılık konusunda.

Ayrıyetten söylediğim şey kişisel görüşüm değil bence de kabul edilmesin ama dinler genelde insanların yaptıkları şeye bakmazlar hele ki öldükten sonra hiç bakmazlar gereken işlemleri yaparlar diye biliyorum. Örneğin doktor da gelen hastasını tedavi etmekle yükümlüdür, bunun gibi.

Herkes kara kaşına kara gözüne hayran olarak kabul edecek değil. Dinsiz diye de kabul edilmiyor olacağı da muamma, zira bu da ülkemizdeki ölümlere neden olanlar için de geçerli olabileceği için ne kadar tutarlıdır tartışılır. Bu, şuna benziyor, binlerce kişiyi vahşice katleden birinin adalet önüne çıkması, yargılanması ve kodese tıkılması.

Yargılanması için insan olmalı, herkes insan olmadığını düşünüyor fakat biyolojik ve psikolojik olarak insani yetilere sahip, dolayısıyla insanca yargılanmalı, yargılanmalı ki adalet sağlansın, iyi ile kötü belirsin, fark olsun.

Sonuca gelirsek, ailesi inancı doğrultusunda bunu talep ediyor, cenazeye de birileri ya da ailesi sahip çıkıyorsa en azından ailenin ya da sahip çıkanların dini hassasiyeti gereği bu gerçekleşmiş olur. Suçlu suçludur, ölü ölüdür; insanca muamele görmeliler, görmeliler çünkü insanlık gayesini bulsun.

Cemevi, kabul ettiğinde dışlanmaz, taşlanmaz aksine daha da kuvvetlenir. Bir detayı daha belirtmek istiyorum, her ne olursa olsun (ne kadar vahşi, gaddar, acımasız) o cesede hıncımızı çıkarmamız (onu yakmak, parçalara ayırmak, çöplüğe atmak, kanalizasyona tıkamak) doğru değil, maalesef değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 9 Mart 2016; 15:32:46 >

• Belki de bir başkasının ölümüne yaralanmasına katkıda bulunmuş bir kişinin kabul edilmemesi olması gerekendir masum bir insanın ölümü tüm insanlığı öldürmektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.