Şimdi Ara

Toplumun 2. El Kaygısı Nasıl Aşılabilir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: myz1453

Elimizde olanla değil elimize gelecekte geçmesini umduğumuz paralarla araba alıyoruz. Paranızın değeri az. Zevkine araba alıp binecek kadar zengin değiliz maalesef. Zor şartlar altında alınan bir aracın da elden cıkarken en az zararla - artık karla- çıkarma peşindeyiz. Bu yüzden tutulmayan arabayı almak istemiyoruz. Kendi adıma durum böyle.

Evet haklısınız. Elimize geçmesini umduğumuz paralarla araba alıyoruz. Şöyle de vir durum var: para biriktirip araba alalım desek paramız biriktiğinde bir bakmışız alacağımız araba sıkı bir zam yemiş. Kısır döngü bu resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

Elimizde olanla değil elimize gelecekte geçmesini umduğumuz paralarla araba alıyoruz. Paranızın değeri az. Zevkine araba alıp binecek kadar zengin değiliz maalesef. Zor şartlar altında alınan bir aracın da elden cıkarken en az zararla - artık karla- çıkarma peşindeyiz. Bu yüzden tutulmayan arabayı almak istemiyoruz. Kendi adıma durum böyle.

Evet haklısınız. Elimize geçmesini umduğumuz paralarla araba alıyoruz. Şöyle de vir durum var: para biriktirip araba alalım desek paramız biriktiğinde bir bakmışız alacağımız araba sıkı bir zam yemiş. Kısır döngü bu resmen

Aynen öyle ya bankanın kucağına ya galerinin

• Bosver kirilmasin o onyargi sayesinde erkmenson hocamknda dedigi gibi daha iyi araclara biniyoruz sahsen ben nerede ikinci eli yok denen araba varsa hepsini aldim

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Bırak fiyatını arayıp da bulamayacağın parçalar var. Aylarca gelsin diye bekleyeceğin parçalar. Forumu daha iyi araştırmanı tavsiye ederim. Boş vaktimde fiyat farklarını da listelerim. Hatta listeleyenler de çıkar dediklerimi. Milleti yanlış yönlendirmeyin. Süper mükemmel almeranın iç parçalarını serviste bulamıyoruz ne tutarsızlığı. İş öyle kolay olsa reno21, proton 20bin altı, almera lancer 30bin altı, mondeo avensis laguna 40bin altı kapış kapış olurdu. Bu araçların temizi gelir kullanırsın tamam ama bir sıkıntı başladımı görürüm tutan arabayla aradaki farkı. Sanayi sanayi, çıkmacı çıkmacı parça ararken tekrar hatırlarsın. Piyasa keyfen oluşmuyor. Kuş serisi neden ayakta bir düşünün isyerseniz. Mesela 124ler neden bir anda tükendi? Fason üretim nedir? Hangi araçların fason üretimi çoktur? Firmalar fason üretecek aracı neye göre seçer? Cevaplar benim anlatmak istediğime çıkacak.

İç aksam parçalarını öyle her yerde her serviste şıp diye bulamazsınız. Hangi marka-model olursa olsun bulamazsınız. Renault Opel Nissan Mercedes Toyota Ford Volkswagen... Hiçbirini bulamazsınız.

Biri tutulan! diğeri tutulmayan! 2 aracım var. Yıllardır kullanıyorum parça fiyatlarıda aynı bakımı şusu busu da aynı.

Çok iddialı konuşmuşsunuz bekliyoruz bakalım karşılaştırmalı parça fiyat listesini bekliyoruz. Aydınlatın bizi

• varsın millet bu şekilde devam etsin, çünkü benim işime geliyor, neden mi?

2013 'te 20 bine 2005' Megane HB aldım piyasadan ucuza. satamadım mı? 1 sene sonra 3 haftalık süreçte sattım, 24 bine.
    2014 te 11 bine 1998 Fiat Marea aldım , doğan şahin fiyatına, 6 ay sonra 11.500 'e sattım. (satma süreci 2 hafta sürdü)
    bu sene başında da 25.500'e 2010 Chevrolet Aveo aldım, şu an satsam 27.500 eder sanırım. alıcı da çıkıyor ancak memnun olduğum için satmıyorum.

şaka gibi fiyatlara benim nazarımda rakiplerinden daha iyi araç alıyorum. 2000 Astra fiyatına 2010 Aveo aldım , arada 150 bin km var. bir akrabamda 2001 Astra var 203 bin km. de , geçen bir kapışalım dedi, bizdeki 1.4 99 beygir, onunki 1.6 105 beygirmiş, ama 105 beygirin 15-20 si ölmüş tabi, kapışmada hüsrana uğrayınca 30 bine aldığı Astra'dan soğudu. Her zaman ucuza düşük km veya bol donanımı tercih etmeye devam edeceğim. şimdide gözlerim Subaru ve mazdalarda (impreza veya 3 serisi)

• Sıfır aracı hak ettiği değere aldığımız gün ikinci el piyasası da aynı şekilde normale döner. bu da doğal olarak ikinci el kaygısını öldürür.

örnek verelim hatta: aynı paraya bmw mi yoksa jaguar mı alalım diyelim. aracın firma tarafından istenen fiyatı 80 bin ikisinde de. ama bir bakıyorsunuz, vergisiyle birlikte araç oluyor sana 200 bin. dolayısıyla vatandaş diyor ki benim bu kazığı başkasından çıkartmam lazım. oysa sen araçtan %18 vergi al bak bakalım, o piyasa aracı olmayan araçlar da tutuluyor mu tutulmuyor mu.
  • Almışım volkswagenimi hiç bir kaygım yok

• Piastre kullanıcısına yanıt
    Megane 2 parçaları
    far 180tl
    yağ pompası 120tl
    yağ seviye müşürü 90tl
    yağ karteri 290tl
    Lastik basınç sensörü 135tl
    Ön çamurluk 80tl ( Fason )

Laguna 2 parçaları
    far 240tl
    yağ pompası 170tl
    yağ seviye müşürü 340tl
    yağ karteri 360tl
    lastik basınç sensörü 300tl
    ön çamurluk 230tl ( Fason )

gibi fasonu az olan ya da orjinali zor bulunan parçalar da aynı diyorsunuz yani. Yahu bakım aynı olur tabii ki. Motor ve yürüyen parçaların çoğu ortak zaten. Hatta B sınıfı bir araçla D sınıfı aracın bile bakımı aynı olabilir tutulan - tutulmayan gözetmeksizin. Ancak tutulmayan bir aracın torpido vb parçalarıyla dış kaporta - far grubu nasıl dersiniz tutulanla aynı diye.

Millet 30bine emgrand alsın, her parçası hala çinden getirilebiliyor sorunsuz.

Adam yeni 2008 aldı, arkadan bindirdiler. Sıfır aracın bagaj kapağı için 1 ay bekledi. ( 1 haftası başka işlemler diyelim 3 hafta net bekledi ). 20008 almak bahane tamirini beklerken 301e binmek şahane. Haldızlar yok desin arayın sorun.

Dawoo önerenler vardı yok parçaları bulunuyor falan diye. Sonra bir gariban gitmiş almış da hepsinin kulağını çınlatmıştı. Neredeyse ülke turu yapmış parça bulmak için. Konusunu vardı ama bulmakla uğraşmak istemiyorum. Çünkü sizlerin iddiaları asıl taktire şayan. Aksini ispatlayan fiyatlarınızı bekliyorum. Ancak filtre, buji falan koymayın.

Ayrıca kimine göre 60-70tl önemsiz olur ancak bir kazada 6-7 şey değişmesi gerekir cepten 2-3bin ekstra çıkar ki parçasını bulma süren de yanına kar kalır.

Hala anlatamadıysam size pejo 407 öneririm. Şahane bir araba yok parasına gidiyor. Hele ki dizeli.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.