Şimdi Ara

Toplumda Mühendis=Kapıcı mı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
35
Cevap
2
Favori
830
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Toplumda Mühendis=Kapıcı mı??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3260 Mesaj
    Nereye gitsem 1500tl maaş veriyorlar. 6 ay işsiz kalınca birine evet dedik.
    Sekreterliğinden tut mal alıp getirmeye kadar herşeyi yaptım. En sonunda ..... böyle işi dedim ve bıraktım.
    Ardından 4 tane daha iş görüşmesi yaptım.
    2si 1500 tlden fazla veremeyiz konya piyasası bu dedi.
    1i, bir ay bedava çalış bi görelim seni dedi
    Diğeri de yarım saat bekletti ayakta, ben gittikten yarım saat sonra da nereye kayboldun diye aradı :D

Bugün ziraate dandik bir sınavla giren kişiler 2500 tl alıyor.
    Tamam öss puanları çok düştü de bir bankacılık kadar da mı düştü?
    Ben KTÜ mezunuyum hayatımda hiç o kadar zorlanmamıştım okurken, sizce bankacılık okurken zorlanan var mıdır? En azından bizim kadar?

Olay şu;
    Mühendis olmak için öss de kas(en azından bizim zamanımızda)
    Okurken kas
    Özel tercih edersen, "iş öğrenme" klişesi adı altında birkaç yıl karın tokluğuna çalış, sonrası muallak,
    Memurluğu tercih edersen, en yüksek kpss puanını almak zorunda kal, kontenjan komik bi rakam olsun.

Ama bi bankacılık, bi hemşirelik vs ye bakarsak
    -3 soru yap üni kazan,
    -Yata yata oku(kuzenim hemşirelik okuyor geçen hafta içi sınavın tekinde şarkı söyledi, evet vizesi buydu, kız arkadaşım da bankacılık okuyor, internetten yazı indirdi başlık ve puntoları, satır aralığını ayarladı, vize yerine verdi, bu da geçen hafta),
    -Kpssden 70 al atan 80 al kralına atan.

Özete gelirsek F/P olarak en dandik meslek Mühendislik, en azından Makine Mühendisliği.

• Binbaşı
    1009 Mesaj

Makine aslında en taştaşlı iş alanı en geniş mühendislik ama Türkiye'de naptılar ettiler en bok, emeğinin karşılığı alınamayan mesleğe çevirdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    IraArel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Forever doktor

|
    |
    bence büyük şehirleri falan bilmem ama denizlide 1.6 k maaş iyi. yani şuan ailemle kalıyorum yetiyor az çok. hatta aylık giderim 200 tl. he sorarsanız lise mezunuyum ve mühendis değilim. he illa çok iyi maaş alacagım diyorsanız biraz burnunuzun yere sürtmesi lazım.
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    nitelikli mühendisle normal mühendis arasında fark var,nitelikli mühendis azaldı sadece..
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: realitych

nerdeyse muhendisler asgari ücretle çalıştırılacak düzeydeyiz
    çünkü çok mühendis var . puanlar düşük olduğu için

isde bu senin ve basdaki patronlarin beyinsizligi en az 1250 ustu 1500 hakedilen baslangic baslanir ozellikle bilgisayar ve o tarz kendine baglieslekler dil ogrendikce artar okul sadece etiket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur555 -- 12 Nisan 2015; 17:02:08 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: dawras

Mühendislik grafik tasarım gibi oldu her 10 arkadaşımdan 9 u mühendislik okuyor.

parasi olan okuyor parais olmayan naapsin memleketinde okuyor orayada kotu okul diyolar hepsi ayni cok onemliler haric millet face e giriyor diye muhendislik okuyor sonra issiz kalirsin tabi isi seviyorsan okicaksin

|
    |
    Beyler Bilkent'te Bİlgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri okuyorum.Yazılım mühendisliğinin mühendislik ünvanı olmayan hali gibi düşünün.Ortalama bir dereceyle mezun olursam ve 2 yabancı dil bilirsem iyi bir iş bulmada sorun yaşar mıyım veya tahmini ne kadar maaşla işe başlarım?Piyasayı bilenler bir yardımı olsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Mühendislerde ne çok ağlıyor..Teknikerler ne yapsın

|
    |

|
    |

Dediğin gibi olursa 2500TL den başlarsın. Eğer iş yapabilme becerini kanıtlarsan yazılımda iyi para var. Benim brother evden çalışıyor maaşı da çok iyi.
    |
    |
    BiletlerBiletxD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.