Şimdi Ara

Toplum kafayı yemiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toplumun kafayı yediğini toplumdan uzaklaşınca anlıyorsun. Herkes birbirini kıskanıyor. Herkes birbirini konuşuyor. Herkes birbirini kandırıyor. Herkesin tek derdi gösteriş, zenginlik, para. Herkesin bilgisi olmadan fikri var ve en doğrusu onun fikri.

Ruh sağlığınız için sorunlu değillerse ailenizden ve 2 3 tane dostunuzdan başkasıyla görüşmeyin. İnstagramı falanı filanı kapatın. Kendi değerinizi başkasına bakarak ölçmeyin. Siz çok değerlisiniz merak etmeyin. Gereken değeri başkasından almanıza gerek yok kendiniz kendinize değer verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ve işin ilginci herkes de senin gibi diyor aynı zamanda.

Herkes toplum salak diyip diğerlerini aşağılıyor sonra toplum herkesi aşağılıyor diyor. Herkes birilerini kıskanıp arkasından kuyu kazıp toplum herkesi kıskanıyor birbirlerini aşağı çekmeye çalışıyorlar diyor. Bunun nedeni herkesin dünya hayatına kendini çok kaptırması ve egolarından sıyrılamayıp herkesi küçük görmesi. Herkes yalnızlaşsa ne olacak bu sefer de internetten aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar   Bu yüzden burada olan tartışmaların hiçbiri gerçekte olmuyor çünkü gerçekte herkes sus pus aman millet beni eleştirir diye korkudan ödü patlıyor.

Kısacası yine bahsedilen toplumun yaptığı gibi toplumu küçük görüp yalnızlaşmaya çalışmaktansa önce herkes kendini değiştirse ve dünyanın bu saçma sapan şeylere değer bir yer olmadığını ve her şeyin gelip geçici olduğunu kabullense iyi birer insan olsa toplum da büyük bir hızla değişecektir zaten.

• Ve işin ilginci herkes de senin gibi diyor aynı zamanda.

Herkes toplum salak diyip diğerlerini aşağılıyor sonra toplum herkesi aşağılıyor diyor. Herkes birilerini kıskanıp arkasından kuyu kazıp toplum herkesi kıskanıyor birbirlerini aşağı çekmeye çalışıyorlar diyor. Bunun nedeni herkesin dünya hayatına kendini çok kaptırması ve egolarından sıyrılamayıp herkesi küçük görmesi. Herkes yalnızlaşsa ne olacak bu sefer de internetten aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar Toplum kafayı yemiş  Bu yüzden burada olan tartışmaların hiçbiri gerçekte olmuyor çünkü gerçekte herkes sus pus aman millet beni eleştirir diye korkudan ödü patlıyor.

Kısacası yine bahsedilen toplumun yaptığı gibi toplumu küçük görüp yalnızlaşmaya çalışmaktansa önce herkes kendini değiştirse ve dünyanın bu saçma sapan şeylere değer bir yer olmadığını ve her şeyin gelip geçici olduğunu kabullense iyi birer insan olsa toplum da büyük bir hızla değişecektir zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hkikomori -- 5 Mart 2021; 15:22:24 >

• Hkikomori kullanıcısına yanıt

Toplumu küçük görenin elini öperim. Tabii ki toplum salak diyeceğim çünkü toplum salak. Ha eğer bunu diyen kişi toplumu eleştirirken söylediği şeyleri kendi yapıyorsa o da salak.

İnsanlar kendini değiştirmeye çalışsa bugün böyle olmazdi bunları konuşmazdik zaten
  • Dünyayı yöneten gizli güçler var, toplum moplum hikaye

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3645D418B -- 8 Mart 2021; 10:1:57 >
  • asla pes etme günde 4lt su iç sen çok değerlisin

• Hepsi robot süpürge kullanmaya başladı ondan

• Toplum kafayı yemiş
    Toplum kafayı yemiş

Hocam şehirlerin meydanlarına asılır yazdıkların. Kimse ilk kendinden başlatmıyor düzeltmeyi, herkes toplumdan şikayetçi ve toplumu düzeltmenin derdinde.
  • valla aralık ayı gibi yeni telefona geçtiğimde instagramı yüklemedim ve eksikliğini hiç aramadım.

• Hocam instagramı ne amaçlı kullandığın önemli ? Karı kız düşürmek için kullanıyorsan sen de gereksizsin. He bilgi amaçlı ve hobilerin için kullanıyorsan veya eş dost akraba ne yapmış haberdar olmak için kullanıyorsan bu doğrudur bu kullanım amacı gayet normal. Ama fazlası insanı mutsuz yapar orda senden 1000 lerce kat zengin insanların hayatlarını izleyip görüp kendini değersiz sanıyorsun. Herkesin imkanları kendine yetecek kadar. Herkesin yediği yemek yaşadığı ülke , şehir giydiği kıyafetler bindiği arabalar farklıdır. Yani mutlu olmak istiyorsanız sosyal medyayı doğru kullanmasını bileceksiniz ben kendimden örnek vereyim instagrama günde en fazla 10 15dk ayırıyorum bazen girmediğim günler oluyor. Başkada uygulama kullanmıyorum genelde youtubede takılıyorum ve facebook çünkü bilgi ve hobi amaçlı kullanıyorum teknoloji sayfalarını takip edip film dizi sayfalarına üyeyim ve hobim amaçlı kullanıyorum onun dışında gereksiz hiç bir şey yoktur. Toplum malesef saydığın kalemlerin ötesine geçemiyor iş hayatından tut liseye kadar herkeste kıskanma eleştirme aşağılama kompleksi mevcut kimse kimsenin mutluluğunu çekemiyor. Hep kuyu kazma derdinde herkes ve ilişkileri de baltalıyor bu sayede gerçek ilişkiler bitti 1 tane dostum diyebileceğin insan yok yanında ama 500 1000 takipçili hesabın var durum bundan ibaret... En önemlisi ise artık fast food gibi ilişkiler 3-5 ay sonra seni düşman görür arkadaş bile olmaz ama erkek ama kız farketmez yakın arkadaşların sırtından bıçaklar daha geçen gün yaşadım.. Kimseye kendinden daha fazla değer verme yoksa üzülen bıçaklanan sen olursun sinir olduğunla kalırsın. Arkadaş seçimlerine de çok dikkat edeceksin. Çok uzattım içimdekileri anlattım..

Saygılar

• Yeni fark etmiş olmanıza üzüldüm, fark etmiş olmanıza sevindim.

• Xakler kullanıcısına yanıt

Dostum benim yaptığım şey bu değil. Hiç ben hariç herkes aptaldır dedim mi? Ben genel olarak topluma söyleniyorum. Toplumun içinde çok erdemli insanlar da var bunu biliyorum zaten. Lütfen konuyu çarpıtmayın. Benim de bazen aklım yukarıda eleştirdiğim şeylere kayıyor ama kendimi bu konuda iyileştirmeye devam ediyorum. Burada amaç bu sorunun farkında olamamış kişileri uyarmak ve onları da bu iyileşme sürecine sokmak.

• bikereismiguzel kullanıcısına yanıt

Evet çok değerlisin. Konunun "istersen başarırsın" söylemleriyle alakası yok.

• toplumsal ilerleme için herkesin rolüne ihtiyaç var. ama genel manada toplumları ileri seviyeye taşıyan kitle ilk %10luk kesimdir. bu demek değildir ki diğerleri önemsiz. örneğin asgari ücretle çalışan kargo kurye elemanları şu covid döneminde en önemli görevi üstlendi. dışarı çıkamayan insanlara gıda malzemesi getirdi. ama o altyapıyı hazırlayan, bilgisayar mühendisleri, büyük market sahipleri, üst düzey yöneticiler, uzman insanlar. onlar da toplumun %5i ile %10u nu oluşturan kesim.

toplumsal ilerleme için ahlak kuralları içinde elele gitmek gerekiyor. eğitim öğretimi, genel kültürü, görgü kurallarını, etik kuralları herkese aşılamak gerekiyor. ama kişi açlık sınırında yaşıyorsa herşey boşa çıkıyor. ülkemiz çalışanlarının yarısına yakınını asgari ücretle çalıştığını düşündüğümüzde tüm olması gereken şeyler havada kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3E41C059B

Toplumu küçük görenin elini öperim. Tabii ki toplum salak diyeceğim çünkü toplum salak. Ha eğer bunu diyen kişi toplumu eleştirirken söylediği şeyleri kendi yapıyorsa o da salak.

araba kullanmasını bilmeyen bir toplum olduk malesef bunda ekmek çok tükettiğimiz için olduğunu düşünüyorum genel olarak zeka da düşüş var. bunu araba kullanan trafikte zaman geçiren net anlıyordur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.