Şimdi Ara

Toplum İslam’ı hızla terk ediyor, deizm çığ gibi yayılıyor (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
2
Favori
26.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
181 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

"Bilim tehlikesi" diyorsanız hocam şu dakikadan sonra hastahaneye gitmeyeceksiniz. Hacı hoca takımının üfürükleri reçete edilmiyor orada.

Sonuçta bir deney yapılmadı. Nükleer reaktör stres testine tabi tutuldu ve bunun önlemlerin yetersizliği yüzünden katastrofik sonuçları oldu. Elma ile ayıyı karıştırıyorsunuz.

Alıntıları Göster

yav ben demiyorum kaynaklara baktığımda deney deniyor stres testi diyen kim :) atsana bi merak ettim kimmiş bu stres testi diyen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 26 Aralık 2020; 14:35:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Bilim bizim için bir araçtan öte birşey değildir. Gereğinden fazla anlam yüklemenin bir anlamı yok. Bilimsel olduğu iddia edilen bir ton palavra var, yani bilimi çok kutsallastirirsan bilimi paravan olarak kullanan inançlar tarafından yutulursun.

Bu görüşlerin alanların herşeyin senin altında olduğunu kabul etmezsen sen bilimi değil bilim seni yönetmeye başlar ve bilimi yanlış veya insanlık dışı bir biçimde yorumlayan manyaklar bu kalkanı kullanarak her türlü vahşete yol açabilirler.

Biz bu vahşeti faşist ve komünistlerin elinde bilimin yarattığı yıkımı gördük. Önümüzdeki en büyük tehdit din değil. O çağdışı kalmış ilkel anlayış zaten yokoluyor ama aslında yokolmuyor onun ardındaki sinsi düşünce modern alanların ardına sığınarak onları çarpıtarak geri geliyor.

Eğer uyanık olmazsak. Nasıl dini kullanarak insanları kolelesturfilerse aynı faşist ve komünistlerin bilimi kullanarak bizi kolelestirecekler. Komünistler ve faşistler aynı dinciler gibi bizim köleliğe doğru kafese doğru kendi irademizle gidecek kadar aklımızı yitirmemize yol aciyorlar. Aynı düşünce de biri ilahi oldugununiddia ettiği mistik masalları kullanarak yenileri bilimsel masalları paravan olarak kullandılar.

O nedenle Bireyi aklı , insanı , onuru ve ahlaki sadece bu mistik akildisi masallara karşı değil çarpıtılmış , yanlış yorumlanmış ve insanı yutan bilime karşı da savunacağız.

Ne bilimi nede bu mistik saçmalıkları bireyi tahakkümü altına alip hayatımızı cehenneme çevirmesine izin vermeyeceğiz ! Dini sorguladigimiz gibi bilimi de sorgulayacagiz. Başına sarık geçiren inanmayacaksınız gibi beyaz önlük geçirene de inanmayacagiz çünkü bilimin bir gerçek birde yorum tarafı vardır ve bir bilim adamı da bilimi çok fena şekillerde carpitip makamının verdiği gücü kötüye kullanabilir.

Bugün Türkiye'de üniversite diye açılan binlerce garabet kurumun hepsi ülkenin sırtında birer çıbana dönüştü. Adı profesör olup aslında liseye hoca olamayacak, ahlaksi ve çürümüş , divine kadar çürümüş bir bilim camiası var bu ülkede !Bilim adına veya eğitim adına bilimselmis veya ahlakiymis gibi görünen zirvalarla ülkeye inanılmaz bir zarar veriliyor...

Tamam zaten öyle ve fakat ciddi bir handikap var.

Dini olanı sorgulama reddetme gücünüz toplumun buna ne kadar izin verdiğiyle ilgili, ardında kutsal dayandırılmış çünkü. Bilimsel olanı aynı yollarla reddedersiniz, ardında kutsal falan yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

yav ben demiyorum kaynaklara baktığımda deney deniyor stres testi diyen kim :) atsana bi merak ettim kimmiş bu stres testi diyen

Alıntıları Göster

Ben size anlatamıyorum ya, bu gerçekten acayip bir durum:

https://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_disaster#Safety_test

• quote:

Ben size anlatamıyorum ya, bu gerçekten acayip bir durum:

https://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_disaster#Safety_test

Alıntıları Göster

The experimental procedure was intended to run as follows ingilizcen varmı eminmisin adamlar orada deneyden bahsediyor stres testinden değil experimentalin anlamına bir bak istersen

buda varan 2 The night shift had very limited time to prepare for and carry out the experiment.(Deneyi hazırlamak ve gerçekleştirmek için deniyor burdada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 26 Aralık 2020; 14:40:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Dünya kurulurken yıldızlar süpernovalar patladı gaz toz bulutları arasından Dünya güllük gülistanlık yem yeşil meydana çıktı buna inanıyosunda,
    yeniden süpernovalar patlayacak kıyamet gaz ve toz bulutlarının arasından Ahiret gezegeni oluşacak niye inanmıyosun her insan asla çürümez olan kuyruk sokumu kemiğinden bitkinin tane tohumdan büyümesi gibi büyüyecek dirilecek niye inanmıyosun her şeyi yaratan Allah insanları diriltecek hesap soracak mizan durumlarına göre cennete cehhene sevkiyat olacak niye inanmıyosun

Alıntıları Göster
    sen kendini ne kadar önemli bir varlık olarak görüyorsun. ahahaha

etrafındaki kedi köpek inek gibi bir canlısın kurbanda kestiğin inek hakkında hiç bir şey nasıl umrunda olmuyorsa sende öyle kımsenın umrunda olmayan birisin

dünya bir anda cennet yesıllık bir yer olmadı milyarlarca yıl sürdü ve oyle bir ortam oluştugu ıcın sende şansa oluştun

2021 hala allah diyor ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

Yani diyorsun ki kendi haklarını savunmasınlar, Bilal-i Habeşî gibi taşın altında ezilerek zulüm görsünler. Anlamak için aynı şartları yaşamak gerekmiyor. İslam 1+1=2 dese ona da bir kulp bulacaksın belli ki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

The experimental procedure was intended to run as follows ingilizcen varmı eminmisin adamlar orada deneyden bahsediyor stres testinden değil experimentalin anlamına bir bak istersen

buda varan 2 The night shift had very limited time to prepare for and carry out the experiment.(Deneyi hazırlamak ve gerçekleştirmek için deniyor burdada)

Alıntıları Göster

Deneysel prosedür diyor evet? İngilizcem IELTS 8.5/9 sertifikalı, görmek ister misiniz?

Koskoca başlığı atlayıp metnin içinden zarf seçerek haklı çıkmaya çalışacaksanız ben böyle beyhude bir tartışmaya girmem, müsaade sizin.

• quote:

Deneysel prosedür diyor evet? İngilizcem IELTS 8.5/9 sertifikalı, görmek ister misiniz?

Koskoca başlığı atlayıp metnin içinden zarf seçerek haklı çıkmaya çalışacaksanız ben böyle beyhude bir tartışmaya girmem, müsaade sizin.

Alıntıları Göster

işte varsa ingilizcen ki orada bahsedilen bir deney stres testinin s si bile yok :) almışsınız sertifikayıda boş almışsınız gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 26 Aralık 2020; 14:42:34 >
  • Atayurduna Arap yöneticiyi başa getirirsen, seni de kendine benzetmeye çalışacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

Yani diyorsun ki kendi haklarını savunmasınlar, Bilal-i Habeşî gibi taşın altında ezilerek zulüm görsünler. Anlamak için aynı şartları yaşamak gerekmiyor. İslam 1+1=2 dese ona da bir kulp bulacaksın belli ki...

1400 sene önce zulüm görmeyen kim vardı yahu, sizin derdiniz nedir tam olarak? Mezalim merakındaysanız Türkiye tarihi dahi belli bir kesimin Alevilere, sünnî olmayan Türkmenlere, İstanbul yerlisi gayrimüslimlere yaptığı katliamlarla dolu, geçtim öncesini.

• Mantarın Başı kullanıcısına yanıt
    İşleri güçleri siyasetçileri, arapları veya toplumun belli kısmını bahane edip İslam'a bilenmek.Benim dinime ağzına geleni saydırıyorlar, ben onlara tepki verdiğimde " baskı yapamazsın" diyorlar.Diğer dinlere sesleri çıkmaz sadece İslam'a dil uzatırlar.Yeni nesil deist modası bilinçli değil, özentiliktir.
  • quote:

işte varsa ingilizcen ki orada bahsedilen bir deney stres testinin s si bile yok :) almışsınız sertifikayıda boş almışsınız gibi geldi

Alıntıları Göster

Ay al kardeşim sana kürek kürek link atayım, sen git aralarından yine "experiment" yazanları seç:

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk001CNIjO_ufcU7ViZDwINkaSk7Rng%3A1608983010244&ei=4iHnX7vIDtqGwPAP5KCUUA&q=chernobyl+%22stress+test%22&oq=chernobyl+%22stress+test%22&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIECCMQJzoECAAQR1DxIljTJmC-J2gAcAJ4AIABmAGIAZgBkgEDMC4xmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwi7wZnmyOvtAhVaAxAIHWQQBQoQ4dUDCA0&uact=5

Şaka gibi valla adam beni KU Leuven'a kabul aldıran sertifikaya "boş" diyecek kadar hadsizleşiyor kendi kafasındaki hayal onanmadı diye. Seni de bloklayayım da yerin belli olsun ya.

• quote:

Ay al kardeşim sana kürek kürek link atayım, sen git aralarından yine "experiment" yazanları seç:

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk001CNIjO_ufcU7ViZDwINkaSk7Rng%3A1608983010244&ei=4iHnX7vIDtqGwPAP5KCUUA&q=chernobyl+%22stress+test%22&oq=chernobyl+%22stress+test%22&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIECCMQJzoECAAQR1DxIljTJmC-J2gAcAJ4AIABmAGIAZgBkgEDMC4xmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwi7wZnmyOvtAhVaAxAIHWQQBQoQ4dUDCA0&uact=5

Şaka gibi valla adam beni KU Leuven'a kabul aldıran sertifikaya "boş" diyecek kadar hadsizleşiyor kendi kafasındaki hayal onanmadı diye. Seni de bloklayayım da yerin belli olsun ya.

Alıntıları Göster

cümle alemin deney dediği(bilimcilerin dahi deney olarak kabul ettiği) bütün kaynaklarda deney yazan şeye stress testi diyende senin gibi biri olabilirdi galiba

• Koks34 kullanıcısına yanıt

Dostum siz troll müsünüz yaa.

http://www.chernobylgallery.com/chernobyl-disaster/cause/

Burada açıkça makalenin en başında diyor,

Deneyin amacı, acil durumlarda reaktör çekirdeğini soğutmanın yollarını test etmektir diye.

Ne laf anlamaz adamlarsınız.

Bir de zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roumiruez

Deneyin amacı, acil durumlarda reaktör çekirdeğini soğutmanın yollarını test etmektir diye.

deneyin amacı işte sonuçta ne olursa olsun test etmek için bir deney yapılmış değil mi ve kaç bin kişinin hayatına mal olmuş ayrıca sistemleride kasten kapatmaları her şeyi belli ediyor zaten bilinmeden bir deney yaparsan böyle oluyormuş demek ki ben burada bilimin tehlikeli noktasını söylüyorum(bilinmeden yapılan deneyler gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 26 Aralık 2020; 14:57:36 >

• quote:

Yahu uğraşma cahille, kafasında şey var bir grup bilim adamı böyle laboratuvarda camın arkasına dizilmiş "bi nükleer reaktör patlatak da kaç insan ölcek bakak" diye bekliyor. Böyle bir "experiment" var hayal dünyasında, o yapılan emniyet/stres testi değil o reaktördeki. Bir grup çılgın bilim adamının 200k insan öldürme fantezisinin deneyi.

Hakikaten boşa kürek. Takıla takıla buna takıldı.

• Bilim deney yapmadan ilerler mi süper zeka.

Her yapılan deney başarılı mı olur.

Hipotezler olmadan teoriler, olgular, bilimsel gerçeklere nasıl ulaşacaksın.

Bu hipotezlerin kimisi yanlıştır kimisi doğru.

Doğru olanlar ile bilim ilerler ve teoriler

oluşturulur.

Bilimsel yöntem nedir git öğren milleti yorma burada.

• Tehlikeli bilim diye bokladıkları şey "allah yolluyo bu vürüzü, nimet azgınnığından hep, çip takçaklar, müslümannarı kısırlaştırcaklar" diyen amcası, ninesi entübe olmadan hayatını kurtaracak aşıyı buldu 1 senede. Bu burada tehlikeli bilim diye köpükler saçsın.

1400 senedir sadece sahne ve konu değişiyor, bu tarafın argümanı asla değişmiyor fakat faydalanmaktan da geri kalmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftEyeNine -- 26 Aralık 2020; 14:58:13 >
  • quote:

Bilim deney yapmadan ilerler mi süper zeka.

Her yapılan deney başarılı mı olur.

Hipotezler olmadan teoriler, olgular, bilimsel gerçeklere nasıl ulaşacaksın.

Bu hipotezlerin kimisi yanlıştır kimisi doğru.

Doğru olanlar ile bilim ilerler ve teoriler

oluşturulur.

Bilimsel yöntem nedir git öğren milleti yorma burada.

Adamım hakikaten manyak olursun boşver bak ben o taraftan geliyorum, yapma :D

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt

😂 doğru diyorsun, karın ağrısı adamlar bildiğin

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.