Şimdi Ara

Toplum içinde rahatsız olduğunuz şeyleri paylaşın ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35
Cevap
1
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaş olarak birçoğunuzdan büyüğüm sanıyorum , günlük hayatta yapılması veya yapılmaması gereken bir sürü şey var
    bir sürü tecrübe edindik , sizlerin de tecrübeleri varsa paylaşalım , örnek olalım ...Her ortamda , toplu taşıma
    araçlarında , yolda yürürken , cafede , araç kullanırken v.s. v.s....

Ben başlıyım , yolda yürürken kulaklıkla müzik dinlemeyin , duymuyorsunuz araç geldiğini sağa sola da bakmıyorsunuz
    birçoğunuz lütfen , tren metro v.s. boşken yüksek sesle telefonla konuşmayın , ayaklarınızı koltuklara uzatmayın ,
    otururken yan taraftakinin yerini işgal etmeyin....

Rahatsız olduğunuz çok şey vardır eminim sizlerin de ! paylaşın devam edelim......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technological -- 2 Haziran 2018; 23:59:13 >

• Baskalarini izleyen baskalariyla ugrasan herkes

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yemek esnasında geğirmek,

Ağzı açık şekilde esnemek,

Elleri kolları sanki semt kendisininmiş gibi açarak yürümek,

Dar kaldırımda yürürken yavaş yürümek, arkadan gelenin geçmesine izin verilmiyor ve yanından geçecek yer varsa bile bizi sıkıştırmak, bir nevi yeri işgal etmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların çoğundan rahatsız oluyorum.

• Personal Space diye bir kavramın toplumca bilinmiyor oluşu.

Toplum içinde rahatsız olduğunuz şeyleri paylaşın ?
  • Onu görünce rahatsız oluyorum. Bunlar hep aşktan
  • Bu aşırı bencilliğin digeri ise trafikte orta şeride geçip 60la gidip sağ şeridin boş olduğunu görmem, sol şerit 120 ile gidiyorken sollamaya çalışmak uğraştırıyor.

• Yüksek sesle konuşan insanlardan nefret ederim.

Maalesef bu bizim ülkemize özgü bir durum

Dua ile

• Narsist,egoist,iyi yüzlü,yalancı,bencil insanlardan haz ettiğim söylenemez.

• Allah aşkına toplu taşımada gaz çıkarmayın, kesinlikle iğrenc
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Maaş söylemenin ahlaksızlık, terbiyesizlik, artistlik olarak kabul edilmesi.

Sırf işverenler tarafından ortaya çıkmış bir şey, bunlar sayesinde insanlar gereğinden düşük maaşa çalıştırılıyor. İnsanlar bunu anormal ya da hava atmaya çalışıyor şeklinde karşılamak yerine olağan bir şey olarak algılamalı.
  • yürüyen merdivenin solundaki duran tipler malum aceleniz olduğu zaman normal merdivene kıyasla o merdivenlerden koşarak daha çabuk çıkıyorsunuz
  • Brisbane kullanıcısına yanıt
    Geçen dönem bir tane kadın solda durdu. Kadını hafifçe uyardılar sağda durulur diye. Kadın yok öyle bir şey dedi. Millet yazıyı gösterdi kadın istediğim yerde dururum acelen varsa da beni ilgilendirmez dedi. Yemin ediyorum İstanbul'da yaşadığım her yıl iki kat yaşlanıyorum sinirden

• Otobüs sırasına girmeyip otobüs geldikten sonra hemen otobüse binmeye çalışan insanlar

• Yuruyen merdivende solda beklemek,dar kaldirimda aheste aheste yurumek,ben arabadayken yayalara kirmizi yaniyorken geçmeleri(bir de yavas yavas yururler),bagirarak gulme konuşma,bir de her ne kadar özgurluk vs zirvasi olsa da otobuste metroda yiyişmek rahatsız ediyor.

• -Hemen hemen heryerde karşımıza çıkan kadın-erkek eşitsizliği (hangi taraf ağır basıyor bilmiyorum).
    -Hiçkimsenin kimseye saygısı yok(bende eskisi kadar saygılı olamadığımı farkettim.)
  • Toplu taşıma araçlarında bqğırarak konuşma,kaldırmda yavaş yürümeler aklıma gelmiyen çok şey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadınların cinsel farklılığını kullanarak abartalı şekilde ergenliğe girmiş kız gibi gülerek biraz da kırıtarak bir şeyler sorması rica da bulunması

• quote:

Orijinalden alıntı: Booker DeWitt

Personal Space diye bir kavramın toplumca bilinmiyor oluşu.

Hocam taktik için teşekkürler.

• Dışarıda telefonla konuşmayıp,toplu taşımaya binince tüm rehberini arayan tipler.
    Elimden sağlam bir kaza çıkacak bir gün zor tutuyorum kendimi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.