Şimdi Ara

Toplanmış PC almak pişmanlıktır...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba beyler bayanlar. Yaklaşık 6 ay önce hazır toplanmış PC aldım. Eksa Elektronik adlı firmadan. 3 ay rahat bir şekilde kullandım, ama son 3 aydır her zaman problem çıkarıyor. 3 aydır 1 defa kullanamadım. 3 defa servise gitti ve geldi. Yine yapamadılar. En son 4. Gönderişimde ekran kartının arızalı olduğunu söyleyip kullanıcı hatasına verdiler. Donanımıyla ve BIOS ile oynanmış. Dediğim gibi ilk gönderdiğimden bu yana 1 kez açmadım PC yi. Halâ taksitini ödüyorken onarım için 2800 lira fiyat çektiler. Sizce Tüketici Hakem heyetinde bunları mahkemeye vermeli miyim? Lütfen bi yol gösterin artık gram hevesim kalmadı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Aldıgın Sisteme Baglı Ornegin Itopya 10 gun once 9000 liraya Hazır Sistem Sattı.Anakart dısında amiane tabirle dandik tek parca yoktu.Ve 7000 liralık Ekran Kartı 3000 liraya geliyordu.

Ya da 25.000 liralık sistemleri 17-18bine sattıkları oluyor.Sistemine gore degisir.

• Yerleri istanbul üsküdarda yakınsan gidip biraz sert yapacaksın bunlar böyle anlıyor malesef.

• Arızanın içeriği nedir de kullanıcı hatasına bağlamışlar, zaten her sorunda bunu yapmak standart oldu, adam akıllı bir rapor versinler ona göre de THY'ne başvuru yapın.

• berkay_53 kullanıcısına yanıt
    Agam maalesef İstanbul'da yaşamıyorum ya. Telefon açıyorum saçma sapan bir şekilde savuşturup kapatıyorlar

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Verdikleri rapor BIOS ile ilgili. Ve ben ilk gönderdiğim günden itibaren 1 kere bile açamadım bilgisayarı. Resmen 3 defa boşu boşuna gitti. En sonunda kullanıcı hatasına bağladılar. 2800 lira para istiyorlar. Halâ daha taksitini ödüyorum, bırak garantiyi. Mecbur Tüketici Mahkemesine başvurucam. Çünkü yani ödeyemem ben öğrenciyim. Ayrıca Evkur dan aldım bilgisayarı. Hangisini mahkemeye vermem gerekiyor?

• huso kullanıcısına yanıt

Neydi bu İtopya'nın sistemi, ekran kartı falan neydi?

• Faturada hangi firma yazıyor ise onun adına şikayette bulunacaksınız, kargo ile gönderilen her sistem risk taşır, özellikle de ekran kartı kasa iççinde montajlı ise daha da riskli, prof. firmalar ekran kartını ayrıca bir kutu ile gönderirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn.90

Neydi bu İtopya'nın sistemi, ekran kartı falan neydi?

Super Sistemdi Anakart Haric

MSI B450m A Max

Ryzen 3600

16GB DDR4 3200 CL16

6GB MSI RTX 2060

250 ya da 500GB M2 SSD

Corsair 4000X Kasa +750W Bronze PSU

9000 Lira idi.MSI 2060 3000 e geliyordu.400 e Anakartı Sat 1000 TL ye B550 Anakart Koy Super Sistemdi.300 Adetti.290 ını belki Al Satcı aldı.

Foruma 7500TL ilan koydular Sadee Ekran Kartına...

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Eyvallah agam sağolasın. Yarın mahkemeye vereceğim. Tüm evrakları götürmemde fayda var (Değişen parçalar, arıza kağıdı, faturalar ve garanti belgesi). Umarım güzel sonuçlanır

Piyasaya göre uygun hocam da ekran kartı 3000'e gelmez bu sistemde. Ama leş kargalarına al sat yaptıracak kadar iyiymiş fiyatı.

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn.90

Piyasaya göre uygun hocam da ekran kartı 3000'e gelmez bu sistemde. Ama leş kargalarına al sat yaptıracak kadar iyiymiş fiyatı.

Tek tek en ucuz fiyatlarını koymustum biri sizin gibi sormustu gecen hafta en ucuz fiyatlarla 6000TL yapıyordu.Ekran Kartı da 3000TL ye geliyordu.

Hadi zorla 3200TL ye gelsin.7500TL ye ilan koyuldu.6500-7500 arasına sadece Ekran Kartı satıldı.

• Devamli ilk gonderdigimden beri diyorsun
    Da aldiginda bios da overclock filan mi yaptin diye aklima geldi ??
    Oyleyse garanti disi birakabilirler diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    2060 lar nadir bir sekilde 360 euroya felan düşüyor amazon.fr de oluyo genelde 1660tilarda 330 civari oluyo alcaksaniz siki takip atin 1 haftada kesin denk gelir

• ponchik P kullanıcısına yanıt
    Yok aga yapmadım. Sorun orada zaten

• ponchik P kullanıcısına yanıt

Overclock garanti disi birakmaz. Oc ile sisteme zarar veremez cunki sistem kendini zaten korur Bios sorunu en kolay yapilacak bir islemdir. Bios kolay kolay da cokmez bios sorunu var ise bios yazip yollasalar mis? Cok zor bir islem degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplama pc alınmaz.

Kutusuz,elde kalmış veya yurt dışında tamir görmüş parçaları o sistemlere takabiliyorlar bazen iade parçalar da o sistemlere takılabiliyor.

Kendin al ve kendin topla başkasının topladığı sistemi kesinlikle almayın

• "Eksa Elektronik"

çok mu aradınız bu fırmayı.

thh lehinize karar verır. fakat bu kararı "Eksa Elektronik" uygularmı ? şüpeliyim.

thh kararının cıkmasıda 6 ay kadar bulabılır.

" Toplanmış PC almak pişmanlıktır" değil. yanlış yerden alınmıs toplama pc pişmanlıktır.

aldıgınız pcdekı PSU belkıde bileşenlerden birini yada birkaçını yaktı.

"kurumsal" dedıgımız fırmalar bıle ne dandık psular koyuyorlar. bunlar ne koydu allah bilir.

• Hazir sistemlere takılan parcalar 0 mi 2. Elmi asla bilemezsiniz, zaten kutular açılmış olduğu için hicbirsey kanitlayamazssiniz. Müşteriden gelen iade arızalı ürünü takar geçer nerden bileceksiniz.

Sizede böyle olmuş olabilir, en iyisi tek tek alıp kendin toplamak.

• Çok kötü durum gerçekten tonla para verip aldıgın sistemi kullanamamak ben qp'den aldım çok şükür bi sorun yasamadım sadece verdikleri ssd cok ısınıyor oda ssdnin kendi problemi bunu bilmiyerek aldım keske bilgi verselerdi daha iyi olurdu 200 lira fazla verip kronik sorunu olmayan bi ssd alırdık soruna gelirsek tam hukuk hakkı bilmem ama bence git sansını dene kim ne derse desin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.