Şimdi Ara

TOPLANIN, KONUDA SÜT ÜRETEN BİR ENAYİ VAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
7
Favori
10.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Başkasına akıl vermek kolaydır. Hele ki müşteri kitlesini iyi analiz etmeden akla ilk gelen fikri pat diye söylemek çok çok kolaydır.

Az öte köyde üretilen sütü satın alıp yoğurda çevirerek bu muhteşem ticari fikrinizi hayata geçirmenizi öneririm.

Kendi paranız battığı zaman, köy sütü tercih eden kesimin kendi yoğurdunu evde kendisinin yaptığını, yani market rafındaki "uzun ömürlü" yoğurtları tercih etmediğini anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 22 Mart 2022; 22:34:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • djoz kullanıcısına yanıt

Ben soruyu cevapladım sadece.

O mahmut markası muhtemelen bir yerel üreticidir ve ben de onu tanıyorum, ya köylümdür ya hemşerim,

Kendi yöremin üreticisi olmasa bile yine şansı var çünkü büyük markalı ürünlerde lezzet olmuyor biliyorsunuz

ama yerel üretimler hem daha lezzetli hem de sağlıklı

( sürekli kıl ve saç çıktığı için yerel peynir almıyorum :) o ayrı mesele )

• Yarın süt alma günüm.
    8 tl den sanırım son alışım. Bir çok süt besicisi işi bırakmış. Hayvanları satmış.. Allah yardımcıları olsun.
    Bizede sabır versin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rukA_m kullanıcısına yanıt

Biraz geçte olsa fikirlerimi beyan etmek isterim. Arkadaşlar zaten önermiş, 60-70m gibi bir para yerine belki 200 300k harcayıp sütü taşırken ziyan etmeyecek sogutuculu bir kamyon ayarlayabilirseniz sütünüzü yakın bir şehire düzenli getirip 5 lira yerine 8-10 lira arasına satabilirsiniz. tabi perakende satmayacaksanız burada da sizin iş bağlama yeteneğiniz devreye girecek.

Umarım bir yol bulunur sizde tüm üreticilerimiz de rahata kavuşur.

• Simdi sute zam geldi bu seferde insanlar alamayinca zamli fiyattan satmak zor olacak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bana arıcılık mantıklı geliyor. En azından yem derdi yok. Artı ziraat mühendisiyim demişsin. Geçen belgeselde gördüm, İngiltere de suyun içinde, kapalı mekanda domates üretiyorlardı. Üretim yapan firma domatesleri restoranlara satıyormuş. Bu şekilde ot üretilemiyor mu? Hiç araştırdın mı?

• djoz kullanıcısına yanıt

fiyatı uygunsa alırım, marka takıntım yok.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.