Şimdi Ara

Toplanan sistem de görüntü ve usb problemi.(Fotoğraflı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar topladığım sistem'de monitöre görüntü gelmiyor ve Klavye ve Mouse USB'lerden güç çıkmıyor sanırım.

Ne yapmam gerektiğim hakkında hiç bir fikrim yok.

Sistem olarak ise
    850 W Dark Power
    Msi Z170A M5
    Intel G4560
    Sapphire Rx 580 Nitro+ Limited Edition.
    4x2 8 GB Corsair Vengeance DDR4
    120 GB SSD

Anakart 24 pin ve 8 pin girişi takılı.
    Herşey sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.
    Ramlerden bir sorun olacağını düşünümüyorum herşey sıfır çünkü bildiğim kadarıyla en azından klavye ve mouse gelirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xians -- 21 Temmuz 2017; 16:38:18 >

• Öncelikle işlemci fanını tam takamamışsın. Fan bacaklarının tam oturduğundan emin ol. Ekran kartını takmadan onboarddan faydanalarak bir dene. Yada ekran kartını pci-e slotuna aparatsız bağlayıp dene. pci-e 1x slotu 16x slota dönüştüren aparat kullanıyorsun. Bu aparatı neden 16x slota bağlıyorsun ki? Ekran kartı bağladığın o ek aparatta kabloda sorun olabilir yada hatalı bağlantı yapıyorda olabilirsin. "Kıllanma" klavuzuna bir göz atmanı tavsiye ediyorum.

• ismailchakar İ kullanıcısına yanıt
    Sanırım sorunun kaynağını buldum. "Olarak Z170 Kaby Lake değil Sky Lake tabanlı bir anakart. İşlemci ise Kaby Lake olduğu için anakart güncel BİOS olmadan görüntü alamazsınız." İki türlü de denedim direk 16x Slotuna da taktığım da bir şey değişmedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.