Şimdi Ara

toplama pc yardım / tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba yıllardır pc kullanırım oyun ve film için
    pek sistemden anladığım söylenemez ve şu anda kullandığım pc yaklaşık 15 yaşında ve artık benden ayrılmak istiyor :D
    bir toplama yapmaya çalışıyorum listeyi sizlere sunup değerli önerilerinizi rica ediyorum

İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.4 GHz 16MB Önbellek 65W İşlemci

ANAKART: MSI B450 TOMAHAWK MAX B450 Socket AM4 AMD Ryzen™DDR4 4133MHz (OC) USB3.1 Anakart

EKRAN KARTI: MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 Nvidia

RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram

HARD DİSK: WD Blue 3,5'' 2TB 256MB SATA III 5Gb/s 5400 RPM

KASA: COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA

TOPLAM: 7650 civarı tutuyor

aklıma takılan noktalar

işlemci için ryzen 3600 ü seçmelimiyim yoksa seçimim yeterlimi

hard disk te 7200rpm 2*1tb bağlasam sıkıntı olur mu yoksa 5400rpm çok sıkıntı çıkarmaz mı dersiniz

alacağım pcnin benim emektar kadar beni idare etmesini istiyorum ve günümüzün oyunlarını ultra oynamak

şimdiden teşekkürler

• İslemci 3600 secersen daha iyi olur. Ayrica Amd almayi dusunursen rtx 2060 fiyatina 2070 super performansinda rx 5700 xt alabilirsin. Ayrica hddler artik eskide kaldi ssd eklemeni oneririm. Limitin varsa yuksek okuma yazma hizli nmve m.2 ssd, butce yok ise en azindan 450tl civarinda olan 500gb 2.0 inclik sata ssd almani oneririm.

Ben de yeni sistem topladim sistemim soyle:

Ryzen 5 3600
    Msi b450m pro max
    Sapphire rx 5700 xt
    Corsair vengeance 2x8 16gb 3000mhz ram
    500gb kingston a2000 ssd
    High Power 650w 80+ bronze.

Sistem toplamda 7500tl civarina geldi.

Uygun gordugun parcalari kendi sistemine dahil edebilirsin haftalardir arastiriyorum duzgun parcalari toplamak icin hepsi f/p urunlerdir.

Bu sistem ile 2kda ultra ayarlarda bile hic sikinti cekmeden oynarsiniz. Full hdde ise oyundan oyuna degismekle beraber full ayarlarda 100-120fps civari alirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R5 3600 işlemci değişikliği
    Mutlak m2 ssd eklemesi
    rx5700 xt ekran kartı değişikliği sonrası sistemi siparişe geçebilirsin
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX DDR4 AM4 Anakart --- 1.045 TL
    AMD Ryzen 5 3600 İşlemci --- 1.360 TL
    Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 --- 610 TL
    Galax RTX2060 Super 8GB (1-Click OC) 256Bit GDDR6 --- 3.460 TL
    James Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NVMe SSD --- 580 TL
    Cooler Master MasterBox MB501L 600W Mid Tower Kasa --- 700 TL

7.755 TL

www.akakce.com
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    ssd zaten alacağım listeye eklemeyi unutmuşum

işlemci yaklşık 500 tl den kaçmayı düşündüm ama saçmaladım bu konuda haklısın

ekran kartı için önerdiğin benim hayalimdeki kart ama aradaki fiyat farkı beni dahada zorluyor

ikinci sebep RTX teknolojisi ilerleyen zamanlar için güzel şeyler getirebilir diye videolar izledim oyunlardaki grafik değişimleride güzeldi

seçimim o yüzden bu yönde oldu RX5700'ü buna rağmen önerir misiniz.

ve 600w psu bu sisteme yeter mi
  • m.damar M kullanıcısına yanıt
    RTX teknolojinin hayali ile yaşıyorsanız fp oranı yüksek rtx2060 süper (galaxy, palit, inno3d,gigabyte ) gibi modellere yönelim sağlanabilir
    600w sistemine yeterli gelecektir.
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    hayali derken. olmayan birşey mi yada anlatıldığı gibi değil mi.

bir bilgim yok bu konularda sadece yorumlar videolar ile araştırmaya çalışıyorum.

sen önerini yapmıştın zaten teşekkür ederim ama nedenini açıklar mısın ekran kartı kısmı için

senin yapacağın öneri ve açıklamaya göre şekillenecek pc siparişim zaten bir buçuk ayı bulacak almam ama artık sıkıldım araştırmaktan

ve son nokta ekran kartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.damar

hayali derken. olmayan birşey mi yada anlatıldığı gibi değil mi.

bir bilgim yok bu konularda sadece yorumlar videolar ile araştırmaya çalışıyorum.

sen önerini yapmıştın zaten teşekkür ederim ama nedenini açıklar mısın ekran kartı kısmı için

senin yapacağın öneri ve açıklamaya göre şekillenecek pc siparişim zaten bir buçuk ayı bulacak almam ama artık sıkıldım araştırmaktan

ve son nokta ekran kartı.
    Hocam rtx2060s falan şu an yeterli değil. Eğer rtx teknolojisine yatırım yapmak istiyorsanız 30xx serisini bekleyin derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece rtx icin alinmamasi gerekiyor o kartin. En azindan suanlik. Cunku daha cok yeni teknoloji ve 2060 bu teknoloji icin gucsuz kaliyor. Suan uc bes oyunda sadece bir iki yansimalari gelistirirken ana potansiyeli minecraft ile gosterildi. Yani suanda sadece minecraft var bu ozellik icin gelistirilen. Ben sizin yerinizde olsam -ki oldum- 5700xt alirdim. 2060 fiyatina 2070super performansi aliyorsunuz.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    James donkey hakkinda cok sikayet var onu almayin diyorlardi.

• hepinize tek tek teşekkür ederim

anlaşılan 1500 tl daha ekleme yapacağız

işlemci + ekran kartı değişikliği için

ama araştırma sıkıntısı bitmiştir sağolun.
  • Nvme tarafında bir sorun görmedim, bir arkadaşım 512gb olanı diğerinde de 1TB olanı var bayadır sorunsuz kullanıyorlar, 3 yıl garanti ve birebir değişim vermesi artı bir özellik ve f/p oranında iyi duruyor, indirim yakalarsam 1tb olanını alacağım bakalım.
  • aynı butceye bunu almanız daha uygun olabılır :)

ekran kartı bıraz sıcak calısabılır

toplama pc yardım / tavsiye
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/james-donkey-ssd-uyum-sorunlari.554858/
    Bu konuyu gormustum sayfalarca sikayet var. Sahsen biraz daha guvenilir bir markadan almanizi oneririm.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Corsair vs650 kronik sorunluymus onu hic onermiyorlar. Bence 300tl daha fazla verilip ekran karti daha sikintisiz olan sapphire modeli alinabilir.

• m.damar M kullanıcısına yanıt
    Hayali derken istediğiniz şey rtx deneyimi ise demek istedim uygun yollu fiyat performans odaklı rtx2060 süper model alınabilir zamanla bu teknolojisi gelişecektir ve daha oynanabilir fps seviyelerine erişecektir çok düşünmeye gerek yok yapılacaklar bellidir yok yere aklınız karışmasın

İşlemci değişikliği
    gerekirse anakart değişikliği
    Ekran kartı düz model rtx2060 yerine fiyat performans rtx2060 süper
    m2 ssd takviyesi min 256 maks 512 yeterli gelecektir.
  • TheArmy32 kullanıcısına yanıt
    vs lerde bır sorun yoktu dıye hatırlıyorum ama olabılır.

bu butceye dıye toplamıstım zaten...

fiyat arttıkca daha kalıtelı bılesenler alınabılır tabıki
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Yanlis hatirliyorsunuz herhalde hocam daha dun iyice arastirmistim psu'lari.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheArmy32

Yanlis hatirliyorsunuz herhalde hocam daha dun iyice arastirmistim psu'lari.
    olabılır bısı dıyemem 500 liraya baska psuda alınır fıyatı arttırmaz sonuc olarak
  • Genelde sata ssd'ler de sorun yaşamış oradakiler, nvme ile ilgili bir şeye denk gelmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 23 Mayıs 2020; 20:3:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.