Şimdi Ara

Toplama Pc | Pc çalışır durumdayken bir anda reset atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herkese kolay gelsin

Pc kendim topladım parçalar şunlar :

Asrock 970 pro 3 Anakart Teknobiyotik

Amd Fx x6 6100 6 Çekirdekli işlemci Vatan PC

G-Skill Sniper 2x4 1600 Mhz Ram Vatan PC

Asus Gtx 660 Directcu ii TOP 2 Gb 192 Bit Ekran kartı Vatan PC

High Power 750 Watt 80+ Güç kaynagı Teknobiyotik

SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK Vatan PC

Corsair 300R Kasa Vatan PC

----------------------------------------------------------------------

COOLER MASTER
    HYPER 212 EVO

İşlemci Sogutucusu

Kasada ayrı olarak 7 adet fan takılı

Yukarıda kasada olanlardan aklıma gelenleri yazdım

Şimdi sorundan bahsedeyim

Ben pc parçalarını sipariş ettim parçalar geldi parçaları taktım pc yi çalıştırdım pc açıldı herşey çalıştı yanlız ekrana görüntü gelmiyordu bi pc tamircisine götürdüm adam parçaları dogru takmıssın bir hata yoktu dedi anakartı şaseledigini ve çalıştıgını soyledi (Anakartta Güç birikmesi oluyor kısa devre yapıyor anakartta kalan gücü pc kapalıyken kısa devre ile alıyor bildigim kadarı ile...)
    Sonra pc çalıştı herşey güzel driverleri fln yükledim sonra pc bir anda dondu yani mouse klavye çalışmıyor görüntü donuyor pc çalışıyor reset atmak zorunda kalıyordum her reset atışımda pc windows kurtarma ekranı cıkıyor windowsu normal olarak başlat diyordum
    Bu sürekli oluyordu en sonunda görüntü bir daha gitti bir daha şaseleme yaptık yine düzeldi şimdide pc bir anda reset atıyor bu sürekli oluyor kasa da elektrik kacagı vardı en başından beri ben şimdi kasayı halının üstünden kaldırdım beton zemine koydum elektrik kacagı sorunu çözüldü gibi ama suanki sorun pc sürekli bir anda reset atıyor veya bir anda pc kitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum Yukarıda pc sogutma sistemimi yazdım herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyorum

Uyuşmayan Parcalar oldugu için olabilecegini düşünüyorum

Bana pc yi vatan bilgisayara gotur dediler tüm parçaların garantisi var daha pc 4 günlük yanlız yukarda yazdım Psu ile Anakart Teknobiyotikten alınma vatan pc ye boyle gotursem bir sorun olurmu birde pc yi verirsem cok bekletirler diye vermek istemiyorum
    Sizden çözüm yolları tahminler bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Ekran Kartı | Boşta : 28 - Yükte : 48

İşlemci | Boşta : 33 Yükte - 49

Anakart | Boşta 36 derece yükte iken bakmadım

Harddisk 30 Derece civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smiven445 -- 16 Nisan 2013; 1:30:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.