Şimdi Ara

Toplama bilgisayar alınır mı bu devirde? Atıyorum bu 100k TL toplamayı kendim ayarlasam ne kadar kar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hazir sistemler biraz uygun olur ama üst seviye sistemleri böyle sitelerden değil de itopya sinerji gaming gen gibi pc sitelerinde daha uyguna bulursun yada toplayabilirsin.Tüm sistem msi oldugundan olabilir fiyat ucuk yani 10-15k ismine veriyorsun,3-4 ay önce 7900-asus tuf anakart pyn 4070ti super 64 gb ram sistemi 75-80k toplamiştim.Amacin oyun oynamak ise 7800x3d sistem toplaman daha mantikli daha uyguna gelir yaklaşik 70-75k civarina gelir.Hazir sistmeli sitelerden özelleştirebilirsin tek tek kontrol etmen gerek,hb alma tek markada toplanmiş sistem alma kendin topla..Ayrica baktigin sistemde windows 11 yaziyor lisansli olabilir 5k fazla olabilir.Sayfa da daha iyi anlayan arkadaşlar var ryzen 7000 sayfasina yaz yada bakan olur saygana.Kly gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 3 Haziran 2024; 10:51:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar üst seviyelerde ,toplama hazırdan daha iyi olabiliyor. Fiat olarak.

• metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Peki atıyorum PoE filan oynuyorsam, bu kadar üst seviyeye gerek var mı? Yazık benim monitör 1080p 60hz. Bu daha çok 4k gaming için, değil mi?

Biriktirip alsam bu sistem beni ne kadar götürür? Yoksa "bir yıl daha sabret, dehşet çığır açıcı yenilikler geliyor" tarzında bir durum söz konusu mu camiada?

• Ben sistemi alalı beş yıl filan oldu, artık eskimeye başladığını hissediyorum.

Amd rx580

16 GB Ram

i5 9600k (sanırım buydu)

• Millennium M kullanıcısına yanıt

Elinizdeki monitörlerle böyle üst seviye makinalar zaten olmaz Siz şu an ne kullanıyorsunuz.

Sisteminiz bu ise artık yenileme zamanı gelmiş Bütçeniz ne kadar mevcut şu an için elinizde.

Zorlasam 50 bine kadar yolu var. Monitörü de değiştirmeyi düşünüyorum. 60hz istemiyorum artık.

Çok iyi para İsterseniz bi makina bakınalım.

Monitör 1080p , 24 inç uygunmudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 3 Haziran 2024; 11:43:6 >

1080p çok demode oldu mu bilemiyorum ama. Bir sonraki seviye ne oluyordu, 1440p miydi?

27 inç monitör düşünürseniz, 1080p, görüntü iyi olmaz .1440p olması lazım . 2K ,yani.

Hangisini önerirsiniz? 2k 144hz bir monitör bayağı götürürdü sanırım değil mi?

Bir de 1080p den 1440p ye geçmek 50k bütçeli sistemde kalite düşüşüne sebep olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 3 Haziran 2024; 11:51:28 >

Yani, 1080p de şu an için işinizi görecektir .60 hz den sonra kalite bi 144 hz ,oyunda çok etkiler.

Fakat,amd 7700XT, 2K da sizi asla üzmez mesela,

144hz için uygun diyebileceğiniz bir sistem toplayabilir misiniz? Bir kaç aydan önce alabileceğimi sanmıyorum gerçi.

1080p değilmi.

Gönlüm 1440p diyor ama 1080p daha kaliteli bir sistem ortaya getirecekse 1080p 144hz olsun.

• 30.000 TRY civarina su tarz Ryzen 7xxx serisi bir islemci ve RTX 4060 ti li bir sistem alabilirsin. Uzerine de kullanim tercihlerine gore bir monitor eklersin. Kisisel tavsiyem RTX serisi bir ekran karti ile 2k bir monitor tercih etmen olur. DLSS sayesinde zaten rahatca upscaling ile guzel goruntu alirsin. Onumuzdeki 1 sene icerisinde bu butcelere daha iyisi gelmeyecektir, yeni Ryzen islemciler de Nvidia 5000 serisi de piyasada bollasana kadar gorece daha pahali urunler olacaklardir. Mevcut kosullarda olabildigince hizli sekilde sistemi alirsan senin icin daha karli olur.

gaming.gen.tr
    ELITE-4060Ti / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar
    https://www.gaming.gen.tr/urun/407569/elite-4060ti-amd-ryzen-5-7500f-mpk-asus-dual-geforce-rtx-4060-ti-oc-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

gaming.gen.tr
    MSI MAG 274QRF QD E2 27 inç 180 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync RAPID IPS Gaming Monitör
    https://www.gaming.gen.tr/urun/448244/msi-mag-274qrf-qd-e2-27-inc-180-hz-1ms-wqhd-adaptive-sync-rapid-ips-gaming-monitor/

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.