Şimdi Ara

Topladığım sisteme bakabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir kontrol edebilir misiniz neylerde eksik var yada neyi değiştirsem daha iyi olur? Kaç gündür uğraşıyorum beynim döndü 😁 karar vermek zor oluyor gerçekten. Teşekkürler şimdiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Asus Dual ekran kartı almayınız. Kartlarda kullanılan termal çözüm yeterli değil. Bu kadar para verip de ısınan bir kart almak hoş olmayacaktır.

PSU'yu da alttaki ile değiştirebilirsiniz.
    https://urun.n11.com/guc-kaynagi/high-power-650w-750w-80-bronze-56a12v-power-supply-hp-ep-750s-P15294091
  • Corsair VS serisi giris seviye kalitededir. Onermiyorum.

Sectiginiz kasa hakkinda bilgim yok acikcasi ama yine giris seviye bir urun, sicaklik sorunu yasarsiniz. Onermiyorum.

Sectiginiz GTX 2080 modeli de giris seviye bir sogutmaya sahip. Internetten testlere ve yorumlara bakmanizi oneririm. yine onermiyorum.

Ram-anakart-ssd-hdd secimi gayet makul.

Onerilere gelirsek;

1) Kasa olarak MB511 - MB520 - Phanteks P350 - Sharkoon TG5 gibi genis modellere bakabilirsiniz. Mash on panel oldugu icin benim tercihim MB511 olurdu, cok rahat hava akisi kurabilirsiniz kasada.

2) PSU olarak gold sertifikali High Power GD serisine bakabilirsiniz; https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-750w-80-gold-performance-gd-aktif-pfc-guc-kaynagi-hp1-j750gd-f12s.html

O fiyata rakiplerinin bronze sertifikali urunleri bulunuyor, GD serisi tercih etmek mantikli secim gibi duruyor.

3) Ekran karti olarak Asus Dual ve Asus TUF modelleri biraz daha butce urunler gibi duruyor ama termal - ses performanslari cok iyi degil incelemelere baktigim kadariyla. ALirsaniz da olur tabii ama biraz sicak ve sesli calisabilir, ozellikle o kasa ile kullandiginizda iskenceye donusebilir. Gigabyte Windforce gibi bir modele yukseltmenizi oneririm.

4) Butce yetmiyorsa bu degisikliklere SSD'yi M.2 yerine Sata 860 Evo modeli ile degistirebilirsiniz. HDD yi eklemeyip sonra alip takabilirsiniz. Ozellikle kasa-psu degisikligini siddetle oneriyorum. 1 kere alin kafaniz rahat olsun.

• İlk olarak yorumlarınız için teşekkürler. Kasa ve psu da değişiklik yapıyorum o zaman. Ekran kartı konusunda ise bir problem yaşarsam asusun garantisine güvenebiliyorum, gigabyte hakkında ise bir fikrim yok.
    Kasa önerinizden mb511 baktım fakat alıcağım yerde boş kasası yok psu lu versiyon var 650 ve 700. Sizce nasıldır?

• clionxy C kullanıcısına yanıt
    Icerisinde hangi PSU olduguna gore degisir, buyuk ihtimalle yine Cooler Master'in kalbur ustu 80+ sertifikali bir urunu vardir. Isinizi gorur ama ben alacak olsam "en az" bronze sertifikasi arardim. Baska ihtimal yoksa yine Corsair VS serisinden iyidir diye tahmin ediyorum, cok sikayet vardi bu model ile ilgili.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Master watt lite 700W 80 Plus varmış içinde

VS serisinden hallicedir, Lite serisi de giris seviye model hocam. Tercih size kalmis tabii ki, ben tercih etmezdim.
  • O zaman mb520 boş model alıp önerdiğiniz psu yu ekliyorum. Teşekkür ederim bu arada öneriler için

Mb520 de cok cok benzer bir model, on tarafi izgarali degil cam sadece, yan taraftaki izgaralardan hava girisi oluyor. Komple izgara yapi olmadigi icin MB520 de biraz daha az hava akisi olur ama yine de gayet guzel urun. Zaten P350, TG5 modelleri de bu yapida, sikinti cikartmaz size.
  • https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07GQ395W3/

O8G bu ürün 8G değil, samsung ramlı, aldım kullanıyorum.

Edit: Ref ekliymiş, silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 12 Eylül 2019; 16:34:39 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Anlamadım hocam kartta bir problem mi var?
    Edit: Tam olarak ne oluyor farkları 8G O8G A8G?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clionxy -- 12 Eylül 2019; 17:20:52 >
  • Kasa olarak Dark markası önerebilirim. Şık tasarımları var.

Bu sisteme Dark N10 Advanced yakışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Problemmi var derken Dual'e 4667+KDV verene kadar bunu al demek istedim.
    8G A8G O8G kartta kullanılan silikon farkı oluyor. En kaliteli silikon O8G'de olduğu için daha yüksek overclock değerlerine çıkabiliyor diğerlerine nazaran.

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öneri için. Bunu alıcam galiba fiyat olarak gerçekten iyi

• Sistemde bir kaç zayıf parça olmakla birlikte bütçeyi verimli kullanmanızı öneririm o kasa ve psu nun yeri o bütçe değil maalesef.

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler önerin için psu hariç hepsi kafama yattı ama psu o kadar iyi olması gerekli mi?

• Daha iyi bir kasa alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Elbette gerekli sizin bütçenizden daha aşağı bir bütçe ile çok daha iyi birimleri size sundum nesi sizi rahatsız etti ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.